Biografie

Datum a místo narození: 31.března 1972, Buenos Aires, Argentina

Koníčky: Saxofon, surf, cestování

Má rád: Mnoho věcí, především svou vynikající rodinu

Nenávidí: Úvahy o tom , co nebo koho nemá rád

Přání: Realizovat se, ale s fantazií

Jídlo: Jakékoli (ale především pečeně s rodinou a přáteli)

Nejoblíbenější film: Dům duchů

Píseň: Skine on You Crazy Diamond (Pink Floyd)

Parfém: Insense ultramarine (Givenchy)

Květina: Jasmín

Idol: Proč idoly - spíš vzory a těch je moc.

Barva: Černá

Ještě než vůbec pomyslel na to, že bude hercem, mu život přidělil roli, na kterou určitě nezapomene on ani nikdo z jeho blízkých… Facundo se narodil v Buenos Aires 31. března roku 1972 ve znamení berana. To slibuje zrozencům vzestupy i pády a obojí se v jeho případě naplnilo. Otec Jorge byl advokát, matka Mathilda bývalá profesionální hráčka pozemního hokeje. Má tři sestry a jeho dětství bylo šťastné. Jediné, co mu prý vadilo, byla přílišná starostlivost rodičů, aby se dětem nic nestalo. Rodina žila v exkluzivní čtvrti Barrio Norte, Facundo studoval na exkluzivní soukromé střední škole a věnoval se svým koníčkům - surfování a hře na saxofon. Zkrátka život bez mráčků. Rozhodl se studovat grafickou školu a tehdy nečekaně nastala ta osudová chvíle. Lékaři při běžné prohlídce objevili na krku bulku. Diagnóza: rakovina lymfatických žláz. Konec světa. Uzavřel se do sebe, vyhýbal se přátelům a dokonce opustil školu, protože nechtěl, aby ho spolužáci viděli po chemoterapii holohlavého.
Vrhl se do života rozhodnutý žít naplno. Ve dvaceti letech to viděl tak, že když nesehnal práci, uživí se hrou na saxofon v metru. Byl zarostlý a vousatý, hrál čtyři až pět hodin denně a vydělával třicet až čtyřicet pesos. Měl dokonce obsazenou ,,vlastní" stanici metra, kterou si vybral podle akustiky. Protože ho však hnala touha zkoušet stále něco nového, začal v roce 1989 studovat herectví. Na castingu k filmu Světoběžník ( Canto rodado ) si ho všiml scénárista Lito Espinosa a napsal mu přímo na tělo roli chlapce živícího se v metru hrou na saxofon. Vynesla mu smlouvu na tisíc pesos měsíčně. Byl to přímo pohádkový začátek kariéry. Do hvězdných výšek ho vynesly především role v seriálech Chiquitas a Divoký anděl. Popularita se mu líbí, i když se jí nenechává pohltit. ,, Proč bych měl věřit, že právě já budu jedním z těch mála herců, co tu budou věčně? Můžu se za to modlit, ale nebudu přece tak hloupý, abych věřil, že jsem nějaký zázrakem vyvolený."
Před životem ve světle reflektorů dával přednost přísně hlídanému soukromí. Na veřejnost pronikne jen málo. Za honoráře z Divokého anděla si splnil velký sen - koupil si automobil Toyota 4x4. Pořídil si dům ve stylu horské chaty s obrovskou terasou ve čtvrti Palermo. Jeho pýchou je krb v obývacím pokoji, který si s pomocí zedníka sám postavil. Má fenku Pampu, která ho udržuje v kondici, nutí ho vstávat a chodit na dlouhé procházky. Není-li s pánem spokojena, klidně ho kousne. Nepěstuje žádné výstřelky, dbá o životosprávu, alkohol pije jen zřídkakdy, hodně sportuje. Snaží se být vyrovnaný za všech okolností, ale připouští, že by byl schopen velkého výbuchu. Jeho první láska se prý jmenovala Paola a byla moc hezká. Byl to báječný romantický vztah, ve kterém vůbec nevadilo, že Paola je o hlavu větší a Facundo zdaleka nedosáhne na držadlo v autobuse. To mu bylo třináct. Další dívka se s ním rozešla během jeho nemoci, ale přicházely další a další. Facundo při svádění dívek dával přednost romantickému přístupu. Líbí se mu dobývání, stadium zamilovanosti, kdy člověk nemusí jíst ani spát a neustále objevuje toho druhého. Další jeho vyvolenou byla Isabel Macedová, se kterou byl zasnoubený. Potkal ji v roce 1997, ačkoli příležitost měl už dávno předtím. Isabel byla totiž přítelkyně jeho mladší sestry a znají se od osmi let.
Od roku 2007 začal chodit s modelkou a moderátorkou Mariou Susiny, kterou si vzal v roce 2012 (20.12). Mají spolu tři děti - dceru Indiu (2008) a dvojčata Yaca a Mora (2009).

Od roku 2014 má Facu svojí kapelu "The blue light Orchestra" se kterou koncertují po celé zemi. Začátkem roku dostali nabídku od Sony a natočili jejich debutové album s názvem "Salir a Tocar". Občas se schází s přáteli, většinou také herci. ,, Nemám jich mnoho, ale skvělých a na celý život. Přátelství nespočívá v tom, vidět se pořád, ale mít toho člověka uvnitř v sobě."