Izrael 2015

16.října 2015 - Facu se svou ženou Mariou vyrazili na cestu na dva plánované koncerty do Izraele. Cesta byla s mezipřistáním v Madridu a odtamtud už rovnou do Tel Avivu, kde se odehrály dva koncerty. Facu nás o své cestě informoval přes svůj twitter. Máme možnost si prohlédnout jeho cestu prostřednictvím 6 fotek, které postupně nahrál na svůj twitter.18. října - Facundo v pořádku přistál na letišti v Tel Avivu! Celý šťastný se hned po příjezdu ke svému hotelu přivítal s davem čekajících fanoušků, jako kdyby na něm únava z tolika hodinového letu ani nebyla znát. Spolu s ním přijela samozřejmě i jeho žena Maria a jeden člen skupiny "The blue light orchestra" Dizzy Espeche (kytarista). Ubytováni byli v jednom z nejlepších hotelu v Tel Avivu který se jmenuje Hotel Dan. Tento hotel se nachází v blízkosti pláže, s panoramatickým výhledem na Středozemní moře.

Samozřejmě máme fotogalerii doplněnou o fotky, tak jak Facundo na své cestě postupuje. Najdete tam ještě fotky z letiště, následné přivítání s fanoušky a také pohled na Facundův hotel ve kterém bude po celou dobu bydlet. Celkem 13 nových fotek. Potom si můžete prohlédnout jeho první kontakt s fanoušky, když poprvé vystoupil u svého hotelu na videu.

A samozřejmě nebyl by to Facundo kdyby hned něco nepodnikl. Vyrazil s Mariou a Yarim Dorim na večeři do asijské restaurace, která se jmenuje Mr. & Mrs Lee. Yari Dori je uznávaný producent, který je známý po celém světě, vlastnící své kanceláře v Izraeli, Argentině, USA a Švýcarsku. Právě on a jeho produkční společnost stojí za pořádáním Facundových koncertů v Izraeli. V galerii se můžete prohlédnout fotky.19. října - Tento den brzy ráno, navštívil první ranní show v Tel Avivském rádiu 102 FM. Mluvil zde skoro výlučně anglicky samozřejmě, a živě zazpíval dvě písničky s doprovodem kytaristy Dizzyho - Stand by Me a Knocking on heaven's door. V krátkém rozhovoru nám prozradil, mimo jiného, že se v Izraeli chystá pobýt 8 dní. Ve fotogalerii si po písničkách můžete podívat na fotky.Stihl také zkoušku na koncert. Ovšem členové skupiny "The blue light orchestra" nebyli v Izraeli přítomni, kromě kytaristy Dizzyho, tak musel zkoušet s náhradní kapelou. Na ukázku ze zkoušky se můžeme podívat i my díky producentovi Yarimu.

Na svůj instagram si potom dal Facundo fotku s dalším známým, tentokrát se známým izraelským zpěvákem - Eyalem Golanem a jeho přítelkyní, supermodelkou - Ruslanou Rodin.Facu se také sešel se zpěvákem Eyalanem Golanem!. Sešel se s ním u slavnostní večeře v restauraci "Herbert Samuel" v Tel Avivu. Společně s nimi tam samozřejmě byla i Facundova žena Maria a přítelkyně Eyalana, Ruslana. Facu se tomuto velmi známému izraelskému zpěvákovi svěřil že má trochu obavy o svůj výkon na svém koncertě protože chraptí. Golan se okamžitě rozhodl Facundovi pomoci, dal mu sprej do krku, který sám používá, aby jeho hudební výkon nic nemohlo ohrozit. Je to prý prvotřídní značka z Anglie! Facundo ho na oplátku pozval na svůj koncert který se odehraje už zítra!

Ve fotogalerii se podívejte na fotky.20.října - Facundo se svou ženou navštívil hlavní město Izraele - Jeruzalém. Nebyla to jen taková obyčejná prohlídka města. Měl tady samozřejmě další schůzku tentokrát s Miri Regev, izraelskou ministryní sportu a kultury.

Z této návštěvy máme ve fotogalerii 4 fotky a také jedno oznámení o této schůzce, které ministryně napsala na svůj facebook.

"Příchod Facunda Arany do Izraele v této složité době je pro nás velkou ctí. Setkala jsem se s ním dnes večer a jsem potěšena, vím jak je důležité pro něj návštěva Jeruzaléma, a jak moc miluje a podporuje Izrael ... Byla to samozřejmě skvělá příležitost získat také aktivnější španělský jazyk ... "Nejel tam samozřejmě jen z povinnosti jedné schůzky, s Mariou si prohlédli celé město, vyfotili se po cestě s fanoušky a ještě stihli navštívit legendární hotel "King David". Je to prý nejslavnější hotel v Jeruzalémě a má stejného vlastníka jako hotel "Dan" ve kterém je Facu ubytovaný v Tel Avivu. Na všechno co v Jeruzalémě zažil se můžete podívat v galerii:Další památku kterou společně navštívili bylo muzeum s názvem "Friends of Zion" věnované památce Židů a lidem z celého světa kteří pomáhali tento národ ukrýt před pronásledováním.
Facu s Mariou v muzeu strávili asi půl hodiny a prohlédli si tam všechny shromážděné exponáty a také ohromující multimediální prezentace připravené pomocí těch nejmodernějších technologií. Facu poděkoval také hostitelům muzea a zdůraznil že toto místo - nacházející se v centru Jeruzaléma - učí toleranci mezi lidmi, a je to způsob jak podpořit přátelství a spolupráci mezi různými národy a náboženstvími.

21. října - Dnes nastal den D na který jsme samozřejmě všichni čekali, Facundo odehrál svůj první plánovaný koncert v Tel Avivu! A hned první dobrá zpráva na začátek - bylo vyprodáno!!

Facundo si ale také stěžoval na chrapot a to údajně kvůli všudypřítomných klimatizacím, vystoupení ale odehrál v naprosté pohodě! Bohužel nakonec to bylo bez podpory své skupiny "The blue light orchestra", tak jak bylo psáno na plakátech takže vystoupení odehrál s náhradní skupinou, se kterou také zkoušel před několika dny. I přes to všechno, jak se přesvědčíte v jedné ukázce, neměl problém improvizovat, nezazněli totiž jen písničky z jeho debutového alba "Salir a Tocar" ale také věnoval jednu písničku své zesnulé kolegyni Romině Yan, co to bylo za písničku to jistě všichni tušíte - Loco por ti.Další video je proslov kde zmínil samozřejmě Naty Oreiro, která s ním v Izraeli byla před 15 lety a také svoji kamarádku a kolegyni Rominu Yan. Na její počest včera zazpíval písničku kterou s ní zpíval před lety jako duet - Loco Por ti. Tato písnička se k nám bohužel ale nedostala.Samozřejmětu máme i další videa z fanouškovského setkání, které se konalo po koncertě. Přišlo na něj kolem 50 fanynek, kde s Facundem hodinu pobyli. Druhé video je zajímavé, jde o jednu fanynku která vystoupila úplně na konci tohoto setkání. Měla pro Facunda připravený ručně psaný projev který mu přede všemi přečetla, Facunda to dojalo k slzám.

Z koncertu se k nám dostalo 158 fotek od profesionální fotografa:Ještě před dnešním koncertem Facu navštívil další rádio. Tentokrát rádio Non-Stop 103 FM. Poskytl zde rozhlasové novinářce Iris Cole rozsáhlý rozhovor.Facundo s moderátorkou mluvil o jeho dětství, čím chtěl být když byl malý, o jeho minulé návštěvě Izraele a samozřejmě o koncertě, který se odehrál 21. října. Ke konci rozhovoru také prohlásil, že by bylo v pořádku, kdyby zemřel na pódiu, protože tato práce je jeho osud a on miluje žít takový život jaký teď žije. Celý rozhovor se vedl v angličtině jen na konci řekl Facu pár vět ve španělštině.V dalším videu se můžete také podívat na krátký pozdrav Iris s asistencí Facunda :DVe fotogalerii potom najdete 7 fotek ze studia a následné focení s fanoušky při odchodu.Nakoneci tohoto dne se k nám dostali fotky z Facundova twitteru, který stále nezapomínal aktualizovat. První fotku kterou uveřejnil, je s dobrou kamarádkou Sari Shine, novinářkou se kterou se zná Facundo dlouhá léta. Další fotka je pohled na město Jeruzalém a poslední je fotka focená z hotelu s komentářem od Facunda kterým přeje - Dobrý den.22. října - tento den patřil druhému plánovanému koncertu. A máme z něj k dispozici neuvěřitelnou hromadu fotek! Ve fotogalerii najdete neuvěřitelných 589 fotek ze včerejšího vystoupení, ale hlavně z následného focení s fanoušky jako tomu bylo u prvního koncertu.Pokud jde o videa dostali se k nám celkem 4 videa. Tři videa z vystoupení a jeden pozdrav pro fanouška.

Druhý koncert nejen že se konal tak jak měl, a i přes Facundovo nachlazení to všechno dopadlo skvěle. Sám Facu o tomto koncertu psal velmi hezky také na svém twitteru:

"Druhý koncert byl nezapomenutelný. Je to neuvěřitelné !! Cítil jsem se jako doma, i když jsem hrál v jiné části světa, je to úžasné !!! Jsem velmi rádi !! Nemám slov vděčnosti ke všem lidem, kteří nás přivítali s otevřenou náručí v těchto těžkých časech. # Shalom Izrael"

23. října - předposlední den Facundova pobytu v Izraeli. Tento den pro něj byl jistě výjimečný stejně tak, jako každý den v této zemi. Určitě jste si všimli že fanynky mu často nosí nějaké dárky, nejinak tomu bylo i tady. Na fotkách ze čtvrtečního koncertu jsme se o tom přesvědčili. Jedna fanynka ale byla dnes o trochu originálnější než všechny ostatní. Nechala pro Facunda vyrobit speciální dort se vzorem saxofonu a samozřejmě s věnováním.Facu byl také opět aktivní na svém instagramu a twitteru. Sdílel fotku zapadajícího slunce s komentářem:

"Tak blízko...tak daleko, díváme se na stejné moře!!! Středozemí, Sicílie, Itálie, Řecko, Španělsko..."Jak už bylo řečeno byl to předposlední den Facunda v Izraeli, proto Facu s Mariou v tento den přijali pozvání na skleničku vína od svých hostitelů na rozloučenou.24. října - Je tu konec týdne, konec Facundova pobytu v Izraeli. Jako rozloučení nám Facu na svůj instagram nahrál pětivteřinové video s jediným členem své kapely Dizzym. Nejspíš takto mile dnes probíhala i cesta na letiště:Nathaniel Bensabat, osobní fotograf který byl Facundovi a Marii celou dobu k dispozici se velmi pěkně vyjádřil o obou:

"Řeknu jednu věc. Potkal jsem mnoho lidí na světě, herců, zpěváků a umělců. Ale nikdy jsem nepotkal nikoho, jako Facundo Arana. Jedná se o velmi zvláštního a jedinečného člověka. Úžasný, srdce ze zlata, skromný člověk a velmi dobrý člověk !!!!"

"Mary je požehnáním pro Facunda! Je to žena s dobrým srdcem a je to dobrý člověk!!!"