Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Jakýkoliv sen se může stát realitou
25.12.16 * 8 názorů
Je neděle a v neděli to bez aktuálky přeci nejde. Možná, že jste si všichni ještě neužili naplno vánoční aktuálku, ale jak čtu, někteří si ji užili se vším všudy a stále nejsou u konce :D Můžete se k ní jednoduše ještě vrátit, jen srolujete trochu níž. Dnešní aktuálku dělám ale z jednoho jediného důvodu a to proto, protože má můj další oblíbený člověk z této stránky narozeniny! Jistě ví, o kom je řeč. :)
Opět jsem vybrala rozhovor z archivu, který by jsi měl ale přečíst každý fanoušek Facunda. Jsou to totiž bezprostřední reakce po jeho prvním oficiálním koncertem v roce 2014, kdy začínal se svou kapelou "The blue light orchestra". Ihned se jim povedlo vyprodat celý klub La Trastienda a úspěch to byl obrovský! Jak to vnímal po koncertu Facundo? Čtěte sami :) A hlavně čti ty Soničko. Překlad je věnován hlavně tobě. Všechno jen to nejlepší k dnešním narozeninám! :)

PS: Ani na video jsem nezapomněla :)

Chcete-li to z celého srdce, jakýkoliv sen se může stát realitou. Mým snem byl zpěv.

Za posledních 13 let, snil o vydělávání si na živobytí jako muzikant. Když se zdálo, že je to nemožné realizovat, založil skupinu The blue light orchestra a začali zkoušet. V sobotu ve vyprodaném klubu La Trastienda, vystupoval jako hlavní zpěvák, hrál na saxofon a na harmoniku. Dlouholetý sen teenagera se splnil!

Myslel jsem si, že se dnes sejdu s člověkem, který je prakticky bez hlasu. Ale u vás to vypadá, což musím říci velmi dobře.

Je to tak. Den po takových večerech, je mi velmi krásně. Přemýšlím o tom, co jsem ten večer zažil. Nezapomenutelné.

Který moment, byl pro vás nejsilnější?

Když jsem se začal dívat do očí mých rodičů, mých starých přátel, Javiera, lékařům, který mi zachránili život…Mít možnost zpívat Mary, mojí ženě, to bylo něco magického.

Po skončení koncertu šla Mary ke každému novináři a ptala se jich jak se jim to líbilo. Co všechno pro to udělala?

Ona – hlavní odpovědnost! Zjistila tento můj sen a pomohla mi ho naplnit. Ona je od dětství ve spojení s hudbou a pomohla mi s výběrem skupiny.

Váš příběh se saxofonem je známý, ale…kdy jste začal zpívat?

Celý život. To není vtip, že lidé zpívají ve sprše. Jsem jedním z nich. My všichni jsme zpěváci. Otázkou je, se to naučit a rozvíjet to. Nemůžeme mít talent ve všem, ale pokud to celým svých srdcem a duší chcete, každý sen se může splnit. Můj sen byl zpěv.

Dnes jsem slyšel připomínky k vašemu koncertu v rádiu. A hostitel se ptal sám sebe: „Daří se Facundovi Arananovi všechno? On ještě také zpívá“!

(Smích) Podívejte se, jestli chci poslouchat člověka, který dobře zpívá, pak si koupím CD Alfeda Pira. Chci-li poslouchat ženu, která dobře zpívá, koupím si CD Lilie Piro. Mám pocit, že jsme včera zněli plně, kompaktně, perfektně, tak se mi to líbilo.

Jaká je vaše největší přednost, jako hudebníka?

Vášeň. Nechci hrát na saxofon jako David Sanborn, nechci zpívat jako Alferdo Piro. ..Tohle vím. Ale můžu si dovolit udělat něco, po čem zanechám svou duši na pódiu. A lidé vědí, že udělat něco od srdce, znamená udělat to dobře.

Po úspěšném debutu, s vyprodaným sálem, umíte si představit vážnější věci s hudbou? Kariéru vzestupu, linii bez přestávek, tak jako jste to dělal jako herec?

Snažím se o tom příliš nepřemýšlet, nebudu si budovat dlouhodobé plány. Život může skončit zítra a plány mám míň bezprostřední: Objímám a líbám každý den, moji ženu, moje děti, připravuji pečeni pro mou rodinu a pro mé přátelé… Ty nejjednodušší věci. Ano my uspořádáme po našem debutu turné. O týden později začneme ve velkém městě Buenos Aires, přejdeme do Santa Fe, La Plata, Rosario, Cordoba, Reconquista, Resistencia a Corrientes. Možná, že v červnu projedeme celou zemi.

Brzy na pultech uvidíme CD s písněmi, které jste napsal vy?

Mám vlastní kompozici, ale dnes je to víc utopické než něco blízkého. I když před několika lety, kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych zpíval v klubu La Trastienda před vyprodaným sálem, tak bych vám řekl to samé. Teď je nejdůležitější dokázat to na jevišti, to je to, o čem jsem tak dlouho snil…a my to můžeme udělat!Nezapomeňte příští týden na další mimořádnou silvestrovskou aktuálku :)


Soňa: Katy moja, čo môžem povedať, len ďakujem, ďakujem a ešte raz ďakujem. Po krásnych vianočných darčekoch ešte takýto super narodeninový. Tak toto som fakt nečakala.Ďakujem, že si si dala po tak náročnej vianočnej aktuálke čas aj na túto nedeľnú. Video z Vidas robadas ma poteší vždy, je to taký môj favorit zo všetkých Facundových filmov a telenoviel. Prekrásny rozhovor, plný hlbokých myšlienok a vzájomnej lásky medzi Máriou a Facundom. Tá láska medzi nimi je taká silná a krásna, že im ju až závidím. Ale je to krásne takto sa ľúbiť a želám im nech sa ľúbia navždy. Ešte raz veľké , preveľké ĎAKUJEM.

Soňa: Anavi aj tebe ďakujem za prianie k narodeninám. To vždy poteší. Tou básničkou som chcela vzdať hold hlavne Katy, aby si aj
ona našla pod tým naším vianočným stromčekom aspoň takýto malilinký darček a samozrejme, že som nemohla vynechať ani vás. Myslím, že návšteva Facunda na Slovensku a v Čechách je sen celej našej Facundoskupiny........

majka528: Soni, je to nádherný dárek k tvým narozeninám a já ještě jednou gratuluji.
Katy, vytvořila jsi zase něco úžasného, ten rozhovor je nádherný, je z něho poznat, že má Marii a děti velmi rád a byl spokojený jak mu ten první koncert dopadl. Od té doby těch koncertů bylo mnoho, v mnoha městech, státech a všude exceloval - je obdivuhodný. A ty také za vše co děláš a jak to stihneš, vždyť to dá fůru práce a hlavně času.
Holky, máte pravdu, návštěva Facu tady v našich končinách byl by krásný a velký sen, ale sny jsou od toho, aby se plnily, tak kdoví ...
Katy, děkuji za další krásnou aktuálku.

majka528: Katy, video je překrásné, tento seriál jsem sledovala do 43. dílu s českými titulky a tak mě zaujal, že jsem ho pak musela vidět celý, ale v původním znění. Bylo to krásné a Facu jako vždy fascinující. Katy. DÍKY.
Soni, krásné video pro tebe, však si ho zasloužíš.

Katy: Soňi stačilo by jedno děkuju :) Dlouhé týdny jsem to měla v plánu takto udělat. Všechno jsem měla nachystané týdny předem! :) Já na vás myslím, kudy chodím :D Věděla jsem, že se sem přes svátky moc nedostanu, ale počítala jsem s tím, že to sem musím hodit. Přeci jen máš narozeniny jednou do roka, musí se to nějak oslavit! :) Původně jsem chtěla přeložit něco z roku 2008, kde by se objevilo něco o Vidas Robadas. Ale bohužel nic takového jsem nenašla, ale i když je tento rozhovor o hudbě, určitě to bylo zajímavé. Protože Facu nemá nezajímavý rozhovor! :) Video bylo jasné z čeho bude, tvoje oblíbená telenovela v tvůj den nemohla chybět. Jsem ráda, že se ti všechno líbilo :)
Majko děkuju :) Čas to stojí, ale příjemný čas. Vždycky když mám volnou chvilku zasednu k pc a něco sem vytvořím. Když už stránka jednou je, tak se o ní musí pečovat :) Tebe jistě musel potěšit rozhovor ještě víc, protože Facu+hudba+ty= 100% spokojenost :)

anavi: Som rada, že sa Sonička o tento darček s nami podelí. Aj keď mal potešiť hlavne ju, potešil nás všetky. Čím viac nás tu bude, tým viac takýchto darčekov dostaneme :DD Katy, môžem pomôcť s balením...Nemám zatiaľ predstavu ako, ale s ponukou na preklady to myslím stále vážne.
Katy, tento rozhovor bol úžasný. Facu žije nohami na zemi a koná srdcom. Krásne opísal svoje pocity. Video sa ti tiež veľmi podarilo, je to aj moja obľúbená telenovela, veď vieš. Ale keby si vybrala čokoľvek sa Facu týka, vždy to je pre nás to najlepšie. Ako si napísala, všetky rozhovory s Facu sú zaujímavé, všetky telenovely chytia za srdce, všetky koncerty zaspievané s vášňou. To máš ťažké rozhodovanie, ale zatiaľ sa ti darí fantasticky. ĎAKUJEM za ďalšiu skvelú aktuálku ...budem sa z nich ešte tešiť z oboch :DD

anavi: Milá moja Facurodina, prajem vám parádneho Silvestra a nádherný rok 2017.:))

majka528: Ahojte všichni - přeji všem, abyste Silvestra hezky oslavili a krásný Nový rok 2017.

Name:
Web:

Powered by CuteNews