Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Rusko - 3. den
27.11.15 * 9 názorů
Aktivita na dnešní den pro Facunda byla více než jasná! Přišel den D, a jeho očekávaný koncert v Moskvě. Vše odstartovalo v 19:00 ruského času v International House of Music. Velká koncertní hala ve které se koncert odehrál čítá 1 700 míst k sezení. Koncert nebyl zcela vyprodaný, podle organizátorů zbylo ještě dost lístků, ale i tak si Facundo koncert užíval, tak jako fanynky které přišly. Většina z nich své záznamy zaznamenávala na twitter pomocí aplikace "Periscope", tedy program který umožňuje divákům sledování online. Proto pro vás nemám moc záznamů z youtube ale zavedu vás přímo na odkazy na Periscope. Pozor! Tyto záznamy jsou časově omezené, měli by tam vydržet 24 hodin, takže si s jejím sledováním pospěšte. Sledovat můžete zde, kde je úvod koncertu, potom zde, kde najdete 8 videí, dále obvyklou procházku s mikrofonem mezi diváky a všemi oblíbenou písničku "Do you love me". Není vyloučené že se později nahrávky objeví na youtube. Co se týče fotek, tak prozatím těch od fanynek je v galerii 31. Na profesionální si budeme muset ještě počkat.



Že to byl opravdu skvělý koncert, který si užil nejen Facundo ale i fanynky potvrzují jejich reakce které postupně píší na svých twitterech:

- "Děkuji vám za vaši laskavost, poctivost a respekt."
- "Děkuji vám za tento večer, za ty emoce, za vaše oči, plné upřímnosti a laskavosti!"
- "Facundo Arana je úžasný! Je to asi nejlepší koncert na kterém jsem byla! Ta energie, laskavost a jednoduchost! On je tak originální, otevřený a charismatický, a celé TBLO ohromující! Doufám, že nebudeme muset čekat dalších 15 let na jeho další návštěvu."
- "Skvělý koncert! Velké vzrušení!"



Jak jsem zmiňovala včera, Facundo poskytl v Rusku spoustu rozhovorů. Dostal se k nám jeden, který poskytl REN TV. Je to krátký 4. minutový rozhovor který si můžete pustit zde. Díky délce rozhovoru se mi ho pro vás podařilo přeložit takřka okamžitě. Tady je překlad:

"Je pro mě úžasné probudit se v Rusku, protože se mi o tom zdálo mnoho let, a teď jsem tady se svou skupinou. Můžu říct že se splnily dva z mých snů."

Mluvil o tom, že chce vzít svou rodinu do Ruska, ale jeho děti jsou stále malé.

"Nemohl jsem vytáhnout své děti z jejich každodenního života. Ale až budou starší, určitě bych se sem chtěl vrátit a navštívit znovu Rudé náměstí."

Facundo také mluvil o svých plánech, které má s Ruskem.

"Příchod do Moskvy, je už úspěch, ale příště navštívíme Sibiř a Vladivostok."

Má také mnoho nápadů na nové projekty, ale jen pokud dostane šanci. Je připraven pustit se do pokračování Divokého anděla.

"Pokud Natalia ano, je to vše co chcete, ale pokud ne, uvidíme...Divoký anděl se dá dělat pouze s Natalií a mnou. Je tu mnoho nových projektů, kterých se účastníme, ale Divoký anděl to je jenom ona a já."

Facundo také mluvil o svém postoji k přijetí ruského občanství, což v poslední době získává na popularitě mezi západními celebritami.

"Věřím, že když přijedete do Ruska, trochu se stanete Rusem. Občanství není jen kus papíru, je potřeba to cítit, stát se Rusem a přijmout občanství."

Nakonec mám pro vás bohužel špatnou zprávu! Další koncert který se měl odehrát v neděli 29. 11 v Jekatěrinburgu s největší pravděpodobností nebude! Stejně tak třetí koncert v Novosibirsku který se měl odehrát 3. 12. 2015. Na oficiálních stránkách hal ve kterých se měli tyto koncerty odehrát, mají napsáno jasné ZRUŠENO! Podle ruských fanoušků s největší pravděpodobností kvůli nízkému prodeji lístků. Ovšem Facundo se k této věci sám nevyjádřil, ani k tomu jak dlouho se chce v Rusku zdržet. Vše ukážou následující dny, a já vás o tom určitě budu informovat.



Soňa: Skoré sobotné ráno, dnes nie je ani zďaleka také pekné ako včera. Skvelá aktuálka, ktorú však budem podrobne sledovať až večer. Dnes moje prvé kroky opäť viedli k počítaču, ale to čo som si prečítala ma vôbec nepotešilo. Už včera poprečítaní aktuálky ma zaplavilo veľké sklamamnie. Nuž čo už, Facu sa bude musieť na to povzniesť, len som zvedavá čo ďalej........

Soňa: Katy, ešte, že si zaradila do you love my, bola to veľmi čistá nahrávka na celú obrazovku. Aspoň to mi trošku zdvihlo náladu.

Soňa: Ešte raz a potom som tu až večer, máš pravdu Katy u nás by sa to asi nestalo....... /odpoveď na včerajší koment/ Taká som rozladená, že moje myšlienky blúdia kde kade preto tie pokračovania.

majka528: Katy, děkuji za dnešní aktuálku. Strávila jsem dnešní časné sobotní ráno dvě hodiny prohlížením záznamů z koncertů a je to něco úžasného. Facu předvedl jako vždy excelentní výkon, nezapomněl na svůj taneček, kouzlení s rukama a procházku s mikrofonem mezi diváky a tentokrát i s celou kapelou. Bylo na něm vidět, že si to užívá a užívali si to i diváci a já také - doma u počítače. Facu byl bezprostřední, charismatický, milý, příjemný a úžasný. Četla jsem i ty ohlasy a všechny jsou plné skvělých dojmů a děkuji za tak silný zážitek. Doufám,že se něco objeví na youtube, bylo by škoda přijít o ty záznamy z jeho koncertu. I když si to velmi užíval, tak mám dojem, že mu více vyhovují menší sály, kde je více ve styku s diváky, ale i tento koncert byl famózní. Fotky jsou také moc pěkné, sluší mu to jako vždycky. Rozhovor je pěkný, on umí zodpovědět jakoukoliv otázku a má pravdu v tom, že kdyby se natáčelo pokračování DA tak jedině s ním a Naty, nikoho jiného bych si v něm neuměla představit.
Velké zklamání pro mě je, že zrušili další jeho dva koncerty, ale doufám, že si Facu s Marií užijí Moskvy a prohlédnou si vše co chtěli.
Katy, ještě jednou DÍKY za tuto aktuálku, bylo to moc příjemné sobotní ráno /i když ty zrušené koncerty to velmi kazí/. Facu je jedinečný a obdivuhodný.

Katy: Soňi, absolutně tě chápu. Já mám teď stejné pocity, byla jsem nadšená z nadcházejícího týdne že bude o čem psát a že o tom budu psát s nadšením, ale to nadšení ze mě včera opravdu vyprchalo :( Kvůli Facundovi mě to opravdu mrzí, protože takový člověk si to nezaslouží. Snad bude mít při výběru dalšího státu šťastnější ruku, a hlavně fanoušci tam budou o trochu nedočkavější aby ho viděli.
Majko, jsem ráda že si na tom strávila tolik času, já neméně když jsem to dávala dohromady :D Videa jsou skvělé, na youtube se už opravdu objevili takže určitě budou zaznamenány v příslušné kategorii ve videích :) Když se podíváte na video kde chodí mezi diváky, můžete si všimnou kolik tam na něj "kouká" prázdných míst :( To je prostě špatně vybrané! Nic víc, o něco menší halu by jistě neměl problém vyprodat do nejposlednějšího místa, tak jak tomu bylo v Izraeli.
No uvidíme jak to bude dál, samozřejmě i dneska čekejte další aktuálku ;)

majka528: Katy, všimla jsem si, že tam bylo dost volných míst, ale myslím si, že to byly místa ty dražší. Je velká škoda, že ty dva koncerty byly zrušeny, pokazilo mě to úplně náladu a Facu si to fakt nezasloužil. Odvedl výborný výkon na koncertě, na jednom videu tam skandovali lidi bravo a Facu, muselo se jim to líbit. Fanoušci a diváci určitě ocenili jeho výkon, ale na vině jsou organizátoři, chtěli co nejvíce vydělat, kdyby volili menší haly udělali by lépe. Když se dívám na videa z Izraele tak tam byla mnohem lepší atmosféra. A nevíš, jak se tam dlouho zdrží? /nikde jsem o tom nenašla ani zmínku/. K večeru jsem se dívala ještě jednou na videa a pomalu jedno mizelo za druhým a tak je dobře, že je to už i youtube, protože by bylo škoda o to přijít, je tam úžasný.
Katy, díky za tu aktuálku a dodatečně děkuji za překlad rozhovoru, ráno jsem se o tom zapomněla zmínit, ale jsem z toho Ruska dost rozladěná a večer jsem šla celá smutná spát. Také jsem se těšila na ten nadcházející týden a teď tohle, ty pocity máme asi všechny.
DÍKY a už netrpělivě čekám na další aktuálku.

Katy: Rozhodně v Izraeli byla lepší atmosféra a nejen na koncertech, všude kam se hnul. Všechno připravuju do dnešní atkuálky Majko, za chvíli se to dozvíš ;)Za překlad není zač :)

anavi: No tak, dievčatá, čo si to tu čítam...?? Vo všetkom si treba nájsť niečo pozitívne. Existuje určite pádny dôvod, pre ktorý sa koncerty mali zrušiť. Facu sa v Izraeli cítil bezpečne a povedal, že si je istý tým, že mu nebude dovolené vystaviť sa nebezpečenstvu. Čo ak mu to nebezpečenstvo hrozilo práve na týchto koncertoch v Rusku. Situácia v Európe je nestabilná a my ani nemáme tušenie, aká je realita. Médiá nám podávajú nekorektné informácie, skreslené, všetko prechádza prísnou cenzúrou. Sami sme sa o tom presvedčili na nedávnych udalostiach v Paríži. Ako je možné, že civilisti v takom meste neboli ochránení? Takže zrušenie koncertov ja vidím len ako ochranu nášho Facu, keď nie od organizátorov, tak od toho najvyššieho. A bodka. Koncert v Moskve bol možno tiež lepšie vypredaný divákmi, ale po udalostiach predchádzajúcich dní sa možno niektoré z fanyniek (najmä tie, ktoré boli zo vzdialenejších oblastí) rozhodli zo strachu neprísť. Som šťastná a vďačná aj za tento jeden koncert ažeFacu z toho vyšiel zdravý. Hoci, samozrejme, som už nestihla tie videá online, lebo im skončila platnosť. Ale vďaka Majkinmu opisu si ich viem predstaviť. Ohlasy musia byť jedine pozitívne. Lebo Facu je tak výnimočný a charizmatický, že chytí za srdce aj nezaujatého diváka, ktorý tam ide len zo zvedavosti. Podľa fotiek si tiež myslím, že hala bola trochu neosobná, postrádala tú komornosť, akú má Facu vo svojich kluboch. Ale keby nemal takú popularitu, určite by organizátori nevolili tieto priestory. Oni tiež vychádzali z nejakých čísel. Naozaj si myslím, že sa pod to podpísali udalosti v Paríži a to, čo po nich nasleduje (a budem sa opakovať, o čom my ani netušíme a čo naznačilo správanie sa policajta k facu, keď sa fotil s plagátom).
No a Katy, veľmi ti ďakujem, že si preložila text, ktorý bol pod rozhovorom, ale ja som si ho vypočula viackrát za sebou a bolo tam toho napísané menej, ako sa dalo počuť. Facu tam skutočne spomínal, že sa rozhodli len pre koncert v Moskve vzhľadom k situácii vo svete. On je veľmi múdry, srdečný, pokorný a vďačný, ale nie hlupák. Určite by si to nevychutnali ani diváci ani kapela. Ja som spokojná, keď vidím Facu spokojného.
Katy, veľmi veľmi ďakujem za aktuálku, ktorú ja vidím pozitívne. A viete čo, mňa to neprekvapilo. Možno vám to príde čudné, ale teším sa aj z toho mála a budem sa modliť za šťastný návrat Facu domov.

anavi: Ešte raz som si pustila ten rozhovor, aby som si bola istá, že vás neklamem a moderátorka sa pýtala, či sa nebojí ruskej zimy, keď si naplánoval koncerty aj na Sibíri. On povedal, že nie, zimy sa neboja a boli pripravení hrať vo všetkých mestách, ktoré boli na pláne, ale vzhľadom k situácii vo svete sa rozhodli turné skrátiť a odohrať iba koncert v Moskve a do ostatných miest sa vrátia v budúcnosti, možno budúci rok. Tiež sa ho pýtali, či by si chcel zahrať s najlepším saxofonistom v Rusku (meno som si nezapamätala) a on im odpovedal, že pozná jediného argentínskeho saxofonistu, ktorý by si s ním mohol zahrať, ale Facu nie, lebo nemá jeho úroveň.
Keď som si prečítala ten preklad, akoby to k videu nepatrilo. Buď to nebol celý rozhor, alebo je to zlý koment. DA tam nespomínali vôbec ani deti a občianstvo.

Name:
Web:

Powered by CuteNews