Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Překlady rozhovorů
06.08.16 * 9 názorů
Ještě než začneme s novinkami z tohoto týdne, na okamžik se vrátíme do toho minulého, kdy Facu představoval své CD v klubu Santos 4040. Objevil se totiž nový rozhovor. Facundo mluví o tom, že jeho nové CD je výsledkem mnohaleté práce. Vzpomíná na práci s Chinem Asencionem, kdy každý den udělali jednu píseň. Přestali až když bylo album úplně hotové, a k tomu další čtyři písně ze kterých vybírali. Novinář se ptal, kdy písně vznikali jestli ráno nebo večer. Facu říká, že různě, v různých časech. Vždycky se tvořilo u China ve studiu. Chino nastavil nějakou hudbu a už vznikali náčrtky...a bum! Slova začali zapadat a píseň byla připravená. Bylo to jako kouzlo! Probírali také název alba "En El Aire", který vymyslel Manuel Gonzalez Gil jako divadelní hru přímo pro Facunda. Facundovi se tento název moc líbí! Je to spojeno se vším, co rád dělá způsob života, který si s Mariou vybrali. Další otázka byla mířená na rodinu, jestli je možné rozšíření jejich rodiny. Facundo řekl, že je to pro něj dobré tak jak je to teď. Rodina funguje dobře. Dělají co chtějí, co mají rádi. Ale kdyby přišlo další malé dítě....dnes neví jestli přijde nebo ne. Doslova ale řekl, že "továrna" ještě není uzavřena. Řeč přišla také na televizi, novinář se ho ptal jestli už definitivně skončil s povoláním herce. To Facundo odmítl. Považuje se za herce a saxofonistu. Nabídky z televize stále dostává, ale v současné době se chce věnovat tomu, čemu on sám chce. A teď se chce právě věnovat hudbě.



Další rozhovor je z toho samého večera, který poskytl televizní společnosti El Trece. Z tohoto rozhovoru vám přináším doslovný překlad:

"Jsem velmi hrdý a nesmírně vděčný. Mám velkou chuť do práce. Tvoření vyžaduje mnoho úsilí a dá hodně práce, může se to pokazit. Podporovat, bránit a chránit - jak se říká. Mám rád to slovo. Ale může to být velmi obtížné. Jde o to, že můj život je plný nemožných věcí - utopií. Prožívám život jako utopii. Ale nikdo mi nikdy nevysvětlil, že utopie není možná, že to znamená "ne". To je důvod proč jsem se vždycky snažil vykonávat "ano". Jedním z nich byla realizace mě samotného. Další vytvořit rodinu. To není snadné. Zdá se, že je to snadné, ale není tomu tak. A ukázalo se, že jsem vytvořil rodinu. Ukázalo se, že jsem se tak snažil kreslit, až jsem si našel svůj vlastní, osobitý styl. Napsal jsem tolik slov, že se ukázalo, že mám svůj styl psaní. To znamená kreslení a psaní mým vlastním stylem. Tolik hodin jsem hrál na jevišti, že čas zapracoval na mém stylu hraní. To je všechno. To je to co jsem. Takový je můj způsob života. Člověk je takový a ne jiný. Chápete? Má svůj vlastní způsob jak něco dělat, ale dřív to byl jen sen - utopie. Řekl jsem si, že chci realizovat své sny - utopii ale nikdy mě nenapadlo jak toho dosáhnout, bylo to nemožné. Uvědomuju si jedno po druhém. A to je jen poslední utopie, uvědomil jsem si ji a jsem velmi spokojený. Říkal jsem ti, že je to skutečný úspěch, ale pro mě to byl sen - utopie, a nejen něco co se musí udělat. Bylo to něco, o čem sníte. Co jste museli nalézt.
Objímám všechny na kanálu El Trece. Nebojte se podívat na náš výkon a poslouchat nás. Pevně doufám, že se vám to bude líbit protože v tomto záznamu je celá má duše..."




Samozřejmě mám pro vás také něco nového. Ve středu 8. srpna byl Facundo hostem pro změnu v televizním vysílání přesněji v progamu Pura Vida, Cada Dia v televizi Publica. Podívejte se na záznamy rozhovoru a následně na fotky ze studia.

V první části rozhovoru je řeč samozřejmě o jeho novém albu "En El Aire", o práci s Chinem a dalších hudebnících se kterými spolupracoval na novém albu. Další otázka byla mířena na média. Reportér se ho ptal jak se mu daří držet si odstup od senzacechtivých médií. Odpověděl, že dobře nechápe pravidla jakými se řídí tento svět, a tak se raději drží stranou než aby udělal něco špatně. Řekl, že je typ hráče který je zběhlý v pravidlech, když už se hra blíží ke konci. Další téma byla samozřejmě expedice Everest. Mluvil hlavně o jeho dobrém příteli Tendi Sherpovi ale i o dalších lidech z jeho výpravy. O tom jak probíhala aklimatizace a přípravy na vrchol.
V druhé části rozhovoru se zaměřil na kampaň "Donar Sangre, Salva Vidas". Mluvil o jeho nápadu s vlajkou, kterou bere na různá místa po celé zemi včetně nejvyššího bodu na zemi Mt. Everestu. Řeč přišla i na organizaci Fundaleu. Facu řekl, že je potřeba vzdělávat lidi na toto téma, jakým se Fundaleu zabývá. Řekl že z 10 lidí bude 9 lidí alespoň jednou v životě potřebovat krevní transfuzi. Mluvil o cestování, kdy podporoval tuto myšlenku darování krve, ale také o divadelní hře "Poder se Puede" ve které vystupoval s Nicolasem Scarpinem. Z každé prodané vstupenky na toto představení šla totiž určitá částka právě této společnosti. Dále se vrátili k tématu Everest. Reportér se ho zeptal, co se naučil během výstupu na Mt. Everest. Facu odpověděl, že to co se naučil už vlastně věděl ještě před odchodem z domova - dobýt vrchol není nejdůležitější. Nejdůležitější je rodina, domov a bezpečný návrat domů. Facundo také zmiňoval plánované koncerty, ještě uvažuje o tom zda se do Ruska vydá sám nebo společně s rodinou. Bylo by prý hezké vydat se tam i společně s dětmi. Připomíná, že tam byl minule s Mariou, takže teď by bylo hezké tam jít i s dětmi.







V pátek 5. srpna se pro změnu setkal s pracovníky farmaceutické společnosti Sandoz Novartis. Facundo tady mluvil o svých zkušenostech. Z této schůzky máme prozatím jen fotografie, víc podrobností bude snad příští týden:



Novinky jsou samozřejmě i z instagramu, a to nejen z Facundového! Začneme ale s fotkami z jeho instagramu. Jeho krásná Negra s přáním krásného dne. Dvouvteřinové video přímo z Everestu. Další fotka na které je Facu se svou mámou pochází přímo z jejího instagramu. A nakonec jedna kresba přímo od Marii. Ta zvěčnila na plátno nedávnou fotku s Facundem.







majka528: Katy, moc a moc děkuji za dnešní akutálku, která je nabitá novinkami. Každou chvíli odbíhám od plotny k počítači /doufám, že oběd dovařím a nespálím/, prohlížím a pročítám stále dokola. Rozhovory jsou překrásné, Facu je čím dál lepší a ty rozhovory čtu s dojetím a jsou jako pohlazení na duši. Fotky jsou překrásné, Negra je roztomilá a podle fotky s mámou je vidět, že celá jejich rodina se má ráda a určitě rodiče jsou na něho pyšní. A kresba od Marie - na to nemám slov - je překrásná, něžná a milá. K videím se ještě vrátím, ty si budu prohlížet později, zatím toho je moc na čtení a prohlížení. Fotky jsou jako vždy překrásné, Facu je na všech přirozený a úžasný.
Katy, mám k tobě prosbu, prosím tě, můžeš dát druhý rozhovor co poskytl stanici El Trece na forum? Ten se totiž tak krásně čte a já bych byla ráda, aby tam byl, abych ho nemusela hledat, když si ho budu chtít přečíst znovu. Díky!!!
Katy, za dnešní aktuálku děěěkuji, budu se k ní často vracet a jako vždy mám velmi příjemnou a krásnou neděli a to díky tobě a určitě i další dny.
Přeji všem krásnou neděli.

majka528: Když jsem si přečetla co jsem napsala - tak doplňuji - ta kresba od Marie mi vyrazila dech.
Krásný den a všechny zdravím.

anavi: Skôr ako sa vyjadrím k tejto aktuálke, ešte malá reakcia na komenty k predchádzajúcej. Katy, nemusíš sa ospravedlňovať, že nestíhaš reagovať na komenty. My sme vďačné, že nám robíš aktuálky. Aj tak si to neviem úplne predstaviť, ako to stíhaš, ja by som asi musela byť nonstop na počítači. Tiež sa často vraciam k starým aktuálkam a sú dni, kedy som schopná presedieť celý deň pri tejto stránke. Je to pre mňa viac ako relax, je to Facuterapia (tento pojem sme tu už mali).
A tento týždeň má obrovské účinky. A to vďaka múdrym a hlbokým myšlienkam, ktoré nám Katy preložila. Úplne ma to nadchlo a cítim také vzácne súznenie. Pokora, láska a múdrosť "sú jeho nerozluční priatelia". A na "továrni" som sa z chuti zasmiala :DD Už vidím, ako mi tie jeho myšlienky budú rezonovať hlavou nielen tento celý deň. Ja si ich zvyknem natoľko vychutnávať, že nechcem odkloniť od nich pozornosť, ale táto aktuálka má takých podnetov veľa. Aj Mariina kresba má svoje kúzlo. Už len to, že ju takýmto spôsobom zvečnila znamená, že daný moment bol výnimočný a nielen jedna z tisícich póz pre fotografa.
Katy, teda táto aktuálka, to je poriadne sústo, ktoré budem tráviť celý týždeň. To sa nedá stihnúť za jeden deň, keď si to chce človek vychutnať. Čo sústo, delikatesa :)) ĎAKUJEM!!!
Majka, dúfam, že aj vám v nedeľu chutilo a kuchyňa zostala celá, lebo variť pri niečom takomto je poriadne riziko :))

anavi: Niekedy mám pocit, akoby sa skrze Facu so mnou rozprávali anjeli. A na jeho živote mi ukazujú, že všetko, čomu verím je pravda. Zo srdca ďakujem všetkým, ktorí mi tieto dôkazy sprostredkúvajú a teda hlavne tebe Katy. :))

anavi: Úprimnosť je ďalšia vec, ktorá ma pri Facu dojíma. Veľa hviezd zverejňuje svoje fotky, na ktorých sú dokonalo nastajlovaní, ale v ich tvárach poznať pretvárku. Z takýchto obrázkov nemá človek dobrý pocit. Pri pohľade na objatie Facu s moderátorkou (v červenej blúzke) alebo s mamou si predstavím všetku nehu, lásku a radosť. Verím, že raz to objatie zažijem a prajem to aj vám všetkým. :)) Ďakujem, že vás mám.

majka528: Jak mám tu možnost tak se stále vracím k této aktuálce, která je úžasná a stále nejsem s tím hotová. Pročítám si znovu a znovu rozhovory a jsem z nich nadšená. Mají hloubku, moudrost, upřímnost, pokoru a lásku. Katy, děkuji za to zprostředkování, že jsi si dala tu práci a přeložila to. Souhlasím s Anavi, také se mi Facu líbí takový jaký je -přirozený - a vůbec mu nevadí jak třeba na té fotce vypadá, je mi tím mnohem milejší. Velmi ráda se dívám na videa, je tam vidět jak se tváří a jeho mimika - ta je jedinečná. Před pár dny jsem se dívala na videa z jeho koncertů v Izraeli a v Moskvě a bylo to krásné - vždy mě to moc potěší, zpříjemní mi to den a hlavně pookřeji, když je mi smutno. On má takový dar, který není dán každému.
Katy, jak už psala Anavi, nemusíš se omlouvat za svoje pozdní komenty, já a určitě všichni jsme rádi za tuto stránku , která je výjimečná. Já ti skládám za ni velkou poklonu, jsi skvělá.
Anavi, oběd dopadl v neděli dobře, už mám v tom rutinu za ty měsíce co vždy tak nedočkavě čekám na nedělní aktuálku.
Katy, DÍKY, a všem přeji krásné dny prožité s Facu.

Soňa: Veľmi ťažko písať nejaký komentár po Majke a Anavi. Vystihli úplne všetko čo som mala na srdci aj ja. Jaj Anavi, keby si len mala pravdu a mohla by si takéto objatie zažiť. Myšlienky z aktuálok aj vo mne rezonujú veľmi dlho a vždy ma to potom ťahá aj k starším dátumom. Facundo je skrátka Facundo, úprimný , nežný a hlavne ľudský. Tá jeho charizma je skrátka nezameniteľná. Katy aj odo mňa veľká poklona za tvoju prácu- Na dva týždne sa s vami rozlúčim, ideme na dovolenku. Takže po návrate ma budú čakať až dve aktuálky, čo je úžasné. Nie že by som sa na dovolenku netešila, ale budú mi tieto stretnutia s Facu veľmi chýbať, lebo nedele patria len a len Facundovi. Všetko iné ide v nedeľu len tak pomimo, u mňa je hlavná aktuálka. Prajem krásne letné dni.

Katy: Tentokrát opravdu na poslední chvíli ale přeci. Majko určitě ten rozhovor dám zítra na forum, chystám se tam už delší dobu, určitě tam toho na mě od tebe čeká spoustu, těším se na to :) Vystihla jsi to o Facu naprosto přesně, jako v každém tvém komentáři. Překlady byli pro mě radost, vždycky udělám ráda překlad, když mám z čeho :) A teď se s těmi rozhovory opravdu roztrhl pytel, díky novému CD, je to nutnost to mít přeložené i do našeho jazyka, jen ať se jeho slova šíří do co možná nejvíc zemí :)
Anavi,prosedět celý týden u pc si opravdu nemůžu dovolit, ani si to neumím představit :D Ale člověk už se naučil jak to nejlépe dát dohromady, a už ví, kolik času mu to zabere, tak aby jste to měli na nedělní ráno nachystané :) Podle všech tvých komentářů soudím, že jsi tu opět strávila mnoho času a kochala jsi se tu opravdu dlouho, nedivím se ti, bylo čím :) Jak jsi řekla jeho moudré myšlenky, vždycky to co řekne má svoji hloubku, nevím jak to ten člověk dělá ale umí to :) Já děkuju tobě Anavi, že můžu číst každý týden tak skvělé komentáře :)
Soňi, chápu tě. Já po tom týdnu taky hledám slova, kterými bych to ještě tak nějak okomentovala, ale holky to vystihují naprosto perfektně! Moc si užij dovolenou, odpočiň si, naber síly, a až se vrátíš doufám, že ty dvě aktuálky nezklamou :)

majka528: Katy, děkuji za to, že dáš na forum ten rozhovor.
Soni, přeji ti krásnou dovolenou a moc si ji užij a hlavně se těš na nové aktuálky.

Name:
Web:

Powered by CuteNews