Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Opět v La Trastienda
17.09.16 * 12 názorů
Velký koncert v klubu La Trastienda, který byl plánován dlouhé měsíce dopředu konečně proběhl. V pátek 16. září v 21:00 argentinského času se Facu opět postavil na pódium tohoto klubu, aby konečně představil své nové CD velkým koncertem. Doprovázela ho samozřejmě kapela The blue light orchestra, ale také se na pódiu objevili dva hosté a to nikdo jiný, než zpěvák Juanse, který s Facundem zazpíval píseň Hembra a Palito Ortega, se kterým si zazpíval píseň Lo mismo que a Usted.
Fotek i videí se určitě v dohledné době objeví o mnoho víc, ale už dnes se můžete podívat na dvě videa, kde uvidíte právě zpěváka Juanse i Palita Ortegu. Ve fotogalerii se můžete podívat prozatím na 46 fotek:







Ještě před koncertem se Facu ale vrhl na pomáhání druhým. A připomínám že, kdyby tento příběh vnučka osoby, kterou Facundo navštívil nezveřejnila na svém FB, nikdo by o tom neměl ani tušení.
Jedna dívka z Argentiny má babičku v nemocnici, babička dostala infarkt. Pravděpodobně je fanynka Facunda, tudíž jí vnučka chtěla udělat radost a napsala Facundovi, jestli by jí poslal pozdrav. Facundo místo pozdravu napsal:"Řekněte mi číslo pokoje a nemocnici, jsem na cestě". Když zaklepal u ní v pokoji, nemohli uvěřit vlastním očím, div její babička nedostala druhý infarkt. Podle slov dívky, je Facundo někdo, kdo se s nikým nemůže rovnat!



Podporoval ale také prostřednictvím videa i spolu s Mariou. Společně podpořili sportovní klub Atlético Pilar, který slaví 110 let od svého založení.



Kdo se těšil na fotky z koncertu, který se konal 10. září v Teatro Gran Rivadavia, ten se tento týden konečně dočkal! Fotek se objevilo nakonec opravdu mnoho. Připomínám, že to byl koncert Facundového přítele a kolegy Juanse, Facu sem byl pozván jen na jedno vystoupení. Video z vystoupení bohužel nikde není, našla jsem alespoň video ze zákulisí, kdy si Facu pilně cvičí vystoupení na saxofon (Facu 2. minuta):





Nakonec další fotky z twitteru a instagramu. Pro dnešek je to velmi milá fotka Negry a jejího přátelství s prasátkem Napoleonem. Facundův oběd, který si dopřál v Brooklyn baru a nakonec jedna fotka z jeho motorky. Facundo se jistě velmi rád projíždí do západu slunce:



A plány na příští týden? Ve čtvrtek 22. září proběhne v Teatro Coliseo jubilejní koncert argentinského hudebníka - Raula Porchetta, který zde oslaví 45. výročí své hudební kariéry. Na tento večer si hudebník pozval plno hudebníků mezi kterými nebude chybět např. Juanse nebo Palito Ortega s nimiž Facundo spolupracoval na svém CD a samozřejmě i sám Facu tady zahraje a zazpívá. Jistě se máme na co těšit.



majka528: Katy, moc a moc ti děkuji za dnešní nádherné nedělní ráno /vlastně celý dnešní den a pak i další dny/, když jsem s takovým potěšením shlédla dnešní aktuálku. Videa z koncertu jsou úžasná, na Facu je vidět, že si to užíval, zpíval s radostí, šťastný a taková nádherná atmosféra, Juanse a Pallito Ortega byli úžasní, i celá kapela a nejvíce Facu. Fotky jak z jeho koncertu tak i koncertu Juanse jsou překrásné, byla to radost se na ně dívat, neumím to ani vyjádřit slovy, protože když se na to dívám tak mám radost a pocit štěstí. Je vidět, že Facu má dobré srdce, což nám už ukázal dříve, ale být na místě té babičky tak by to se mnou "seklo" ještě jednou, umím si představit její překvapení, úžas, když se objevil ve dveřích a určitě její uzdravení bude tím uspíšeno. Fotka prasátka a pejska je něžná, je vidět, že je možné i takovéto přátelství. A jak jsem viděla oběd, co si Facu objednal tak by mě docela zajímalo co to na talíři bylo, vypadalo to velmi zajímavě.
Katy, máš ode mě velké DÍKY, vždy se moc těším na nedělní ráno a pak si aktuálku pročítám a dívám po celý den a hned zapomenu na starosti, problémy a těžkosti. Jsi skvělá a skládám ti tímto velkou poklonu, protože děláš člověka šťastným - mě v každém případě.
Katy, děkuji. A přeji všem hezkou neděli.

Katy: Majko, jako vždy děkuju za brzký komentář, se kterým nikdy nečekáš. A já si ho vždycky moc ráda přečtu hned jak je to možné. Protože to, že někomu udělám radost, je pro mě nádherný pocit, který potřebuju :) Jsem strašně ráda, že tě všechno okolo Facunda tak uklidňuje, tak potěší, okouzlí a já ti to můžu zprostředkovat :) Napsala jsi to jako vždycky báječně, koncert se vyvedl. Duet s Palitem Ortegou se mi moc líbil, Facu byl až dojatý jen jeho přítomností, byl z něho cítit ten respekt k takové osobě, moc se mi to líbilo! Doufám, že se objeví ještě nějaké video. To, že má Facu dobré srdce to víme, ale nikdy mě nepřestane překvapovat, že v dnešní době existuje někdo jako je on. Jen ta jeho reakce! Hned se sebere, na nic nečeká, a jde té paní udělat radost! Úžasný člověk! :)

majka528: Katy, tak jsem si konečně vybrala písničku a je to Hembra, moc se mi líbí a hlavně jak to Facu s radostí zpívá. Hodně mi i pomohla videa, která jsem shlédla v neděli z jeho posledního koncertu. Koncert byl fakt pěkný a přišlo mi, že Facu nečekal, že se tam objeví Pallito Ortega, protože byl překvapený, když uslyšel jeho zpěv. Bylo vidět, že si to oba bezva užili, jak si vzpomínám tak mu Facu dal i polibek na ruku, to je úcta a pokora k takovému zpěvákovi. Facu je úžasný člověk a hodný obdivu.
Katy, díky za ty krásné chvíle, které můžu trávit u tvé stránky.

anavi: Ja sa najskôr vrátim ku krásnej téme, ktorú ste rozvinuli v predchádzajúcej aktuálke. Katy, neviem, prečo si mala pocit, že sme neriešili Facu a Naty. Ja som nadšenie z tohto stretnutia medzi riadkami vyjadrila. Príbeh Gildy je určite v mnohom poučný a ako povedal Facu, Naty je tou najvhodnejšou osobou na jej stvárnenie. A tiež si myslím, že kúzlo tohto páru ešte prehovorí a niekde v budúcnosti na nich čaká spolupráca na spoločnom projekte.
Ďakujem vám za informácie o Facundovom mene. Je zvláštne, že som si prešla celý španielsky a dokonca aj nemecký (keďže mamka je pôvodom nemka a mohla sa inšpirovať tu) kalendár, ale meno Facundo som tam nenašla. Prekvapilo ma, že v týchto kalendároch na jeden deň pripadá často až 7 mien, niektoré z nich sa aj viackrát opakujú. Nečudo, že je také zriedkavé ako písala Katy. Nuž, ktovie, kde ho rodičia vyčítali, ale zrejme bolo neobvyklé do čias, kým sa stal obľúbený. Viete ako to myslím ... aj Onurovia a Šeherezády sa začali rodiť po celom svete, keď ho obletel seriál 1000 a jedna noc. Myslím, že Facu svojmu menu dal nový život, lebo sa začalo objavovať častejšie v telenovelách a seriáloch (a možno aj u fanúšikov v súkromí). Niektorým ľuďom príde spojenie Facundo Arana vulgárne (stretla som sa aj s takými názormi, nemyslia to v zlom, lebo vedia, že ho obdivujem). Ja v ňom cítim príjemný rytmus, energiu a vzrušenie. Čítala som aj, že prvé písmeno v mene môže vyjadrovať naše vlastnosti, ktoré sa naň začínajú. Takže Facu je fantastický, famózny, fenomenálny, fúzatý, farebný, filmový, fabuolus, famous, fascinujúci, filantropický, flexibilný, fajn, friendly, full of love... možno vás napadne niečo iné. V každom prípade pridáva na jeho jedinečnosti a v tom sa určite zhodneme.:))

anavi: Či sa nám už podarí zistiť sviatok Facundovho mena alebo nie, ja ho oslavujem zakaždým, keď sem zavítam a za to ti, Katy, veľmi ďakujem. Vždy sa tu dozviem aktuálne veci s úžasnou týždennou frekvenciou a zaujímavým podaním. Máš obrovskú výdrž a vo veľa veciach si podobná Facundovi. Ešte raz ďakujem.
Aj táto aktuálka je nabitá množstvom pozitívnej energie, ktorá sála z každého slova, každej fotky, každého videa, každej udalosti... Koncert má krásnu atmosféru, ja neviem, prečo ma okrem spevu dojíma Facundova akoby detská radosť z pohybu. Veľmi sa na tom bavím. Presne tak Majka, Facu nečakal, že sa tam Pallito zjaví. Ten ich spev bol ako priateľský rozhovor plný vzájomnej úcty. A tú Facu prejavuje ku všetkému živému. Koná zo srdca a bez váhania pomôže, kde môže. Som vďačná, že Boh dal svetu takúto osobnosť a tebe Katy, že sa staráš o našu informovanosť, čím mi veľmi pomáhaš. Nemusím to zháňať kade tade. Chcela som sa dostať k textom piesní, ale nenašla som. Ešte stále sa s nimi zoznamujem a "vďaka mojim skvelým zručnostiam so sťahovaním piesní" mi to ide trošku pomalším tempom. Majka už svojho favorita má a ja to dúfam stihnem do Vianoc.:))) Kúpili ste si už niekto CDčko?
Majka, ja som na fotke identifikovala avokádo, rukolu, baby špenát, grilované cherry paradajky, myslím, že steak z hovädzej sviečkovej a pod ním červenú kapustu. Povedala by som, že nabité vitamínmi.
Katy, mňa si nabila vitamínom R ako radosť, za čo ti ĎAKUJEM.

Katy: Takže Majka je rozhodnutá, vyhrála to Hembra. Děkuju za informaci, byla jsem zvědavá na co nakonec padne volba. Ani se ti nedivím, klip k téhle písničce je úžasný, tak jako i písnička sama. Je to zvučné, je to rychlé, má to šmrnc :) Dobrá volba! To já si myslím, že se ani do těch Vánoc nerozhodnu Anavi :D Asi to budu muset vzít vylučovací metodou nebo opravdu nevím :D
To ne, že by jste Naty vůbec neřešili, tak jsem to nemyslela jen, že jste dost probírala ten den Matek. Já vím, že jste byli nadšené :)Takže jméno Facundo není ani ve španělském kalendáři? Není divu, že si Facu vybral jména dětí, které taky v kalendáři nejsou. Už jen tím jsou originální. Děkuju za informace Anavi. Myslím, že ty vlastnosti které jsi popsala na F pasují naprosto perfektně!
Taky jsem dumala nad tím, jestli byli s Palitem dohodnutí, že se tam objeví. Ale zase, že by o tom Facu vůbec nevěděl? Vím, že z výrazu to tak vypadá, ale i tak. Každopádně jejich vystoupení bylo perfektní, dokonce si potom zazpíval i jeho vlastní písničku :) Já CD ještě nemám, stále vyčkávám za jakou cenu se objeví v našich obchodech, podle mě se to ale stejně nakonec vyplatí objednat ze zahraničí, vždycky mě to vyjde levněji ze zahraničí, když něco objednávám. Z Amazonu mi to vždycky přišlo bez problémů, ale ještě vyčkám, třeba si ho nadělím pod stromeček :)
Děkuju za vyčerpávající komentáře Anavi, které mě jako vždy hrozně potěšili :)

Petra: Katy, mám velkou radost, že jsme konečně mohly Facunda vidět koncertovat. On dá vždy do vystoupení celou svou duši. V tom je jedinečný. Vždy dá najevo své emoce a pocity. Setkání s ním musí být zážitek z kterého se ještě dlouho žije.
Já jsem poslední dva dny pátrala a pátrala až se mi podařilo zjistit to co jsem chtěla. Napřed jsem hledala argentinský kalendář jmen, protože vím, že jsem tam jeho jméno našla už na jaře, ale nebylo tam datum, jen seznam jmen. Teď jsem byla úspěšná a zjistila jsem, že Facu má svátek 27.9.
Našla jsem to na stránkách pro budoucí maminky. Byli tam všechny varianty jmen i s datem. Koho by to zajímalo víc napíšu odkaz. Jak jsem tak pátrala po jménu Facundo zjistila jsem, že je to jméno které se dávalo už ve středověku a je to jméno křesťanské. Hledala jsem křestní jména svatých, protože jsem zjistila, že žil svatý Facundo. Velmi krásná charakteristika jména je na stránkách Tuparada.com/nombres/significado de los nombres/Facundo.
Taky jsem našla argentinský kalendář ve kterém byli ke každému dni jména. Facu tam jméno neměl, ale zato jsem tam našla jméno Milagros (27.11.) Jméno Jorge (23.4.) u nás je v kalendáři Jiří 24.4. Překvapilo mě, že v argentině mají křesťanská jména v jiný den jak u nás. Třeba Eva tam je také, ale ne na štědrý den.
Holky já CD zatím ještě taky nemám, ale ráda si pouštím jeho písničky jak jen můžu. Favorita ještě taky nemám. Jen mám zatím víc oblíbené písně a míň. Do vánoc to taky snad rozhodnu.
Anavi, je radost, číst tvé komentáře. Ty a Katy by jste jednou mohly vydat knihu o Facu. Přečetla bych jí jedním dechem a měla bych jí stále po ruce, abych do ní mohla neustále nahlížet.
I tak jsem ráda, že tu mám tyto skvělé stránky se skvělíma kamarádkama.

majka528: Anavi, tvoje komenty se krásně čtou a výčet vlastností na F je úplné a myslím si, že další už ani není. Děkuji ti za popis zeleniny a všeho možného co měl Facu na talíři, bylo to zajímavé a je vidět, že se stravuje zdravě.
Já také ještě nemám CD, ale hodně často si ho pouštím tady na počítači. Hembra se mi moc líbila hned poprvé jak jsem si ji pustila, ale chtěla jsem slyšet i ty další písničky, ale nakonec jsem zůstala u prvního dojmu.
Petro, je vidět, že ti to nedalo a začala jsi pátrat a také se dopátrala, kdy má Facu svátek a bude ho mít brzo. Myslím si, že když se my tady do něčeho pustíme tak to i zjistíme. Jsme šikulky, ne?
Katy, tobě patří velké díky za tuto stránku, jsem moc ráda, že je tady, já jak můžu tak si ji moc často prohlížím, i když zrovna tento týden mám málo volného času.
Všechny vás tady zdravím a mějte se fajn.

Petra: Teď jsem si četla co jsem napsala a omlouvám se za chybu (se skvělýma kamarádkami). Chybí mi tam i čárky mezi větami, ale vy to pochopíte.

Katy: Tak nakonec ses Petro dopátrala rychleji než já. Šikovná, a ještě jsi to stihla před letošním svátkem paráda. Ode dneška už tu můžeme slavit i jeho svátek, nejen narozeniny. :) Když jsi začala o té knize, já bych si strašně ráda přečetla jeho biografii, nejlépe autobiografii, mohl by nějakou napsat, jistě píše velmi dobře.
Ano Majko, jste šikulky to je bez debat :) Petro vůbec se neomlouvej, občas takto píšeme všechny. Tento týden jsme to tedy v komentářích rozjeli, takhle bych si to představovala každý týden, mít tak víc času jako tenhle týden. Ale když to rozjedeme aspoň jednou za čas, budu ráda :)

anavi: Táto diskusia sa mi naozaj páči. Je to úžasné, akým smerom sa uberá a čo nás k nej podnietilo. Niekto by si povedal, že taká maličkosť, ale Facundove meno teraz akoby zatienilo udalosť na červenom koberci. :)) Takže Katy, tvoj pocit bol na mieste. Myslím, že sa ukázalo, že sme tu naozaj hlavne kvôli nemu. A už viem, o čo požiadam Ježiška....Výber obľúbenej piesne je pre nás zložitý možno preto, že sú výpoveďou Facu, sú osobné a nám je blízke všetko, čo sa ho dotýka. Ale mám pocit, že Hembru má Facu veľmi rád. Majka, výborný výber.
Peti, ďakujem za podrobný výklad argentískeho kalendára. Neviem ako sa ti k nemu podarilo dostať, super výkon. A tú charakteristiku si určite prečítam, lebo mne sa nepodarilo nič také nájsť. Knihu o Facundovi by ma bavilo písať, dokážem okolo neho "básniť celé dni". Ja však stále verím, že on ju raz vydá. Podľa mňa je koncept v jeho denníku. Dohodnime sa, že preklepy necháme preklepmi. Keby si sa neopravila, ja si to ani nevšimnem. :)) Môj mozog to prečítal správne. Viete, že si dokáže domyslieť slová aj keby v nich boli prehádzané písmená? Tak schválne. Srtákna od Ktay je únlpe fatnastikcá. Ďkajeum vešktým za ndáhenré kmoetny. A parejm horamdu čsau na ďšalie psínaie.

majka528: Ahojte, už jsem to napsala v nějakém svém komentu, já zbožňuji tyto diskuse, moc krásně se čtou všechny vaše příspěvky. Také bych byla moc ráda, kdyby Facu napsal svou autobiografii, snad se toho v budoucnu dočkáme. Na co se ráda dívám jsou videa z jeho koncertů, je to úžasné sledovat jeho zpěv, mimiku, krásný úsměv, vyzařuje z něho štěstí a láska. On je fantastický.
Petro, Katy a Anavi to už napsaly, nemusíš se omlouvat za nějaké chybičky, ty se občas vloudí.A jak napsala Anavi poslední větu, mozek to vždy správně přečte, i když jsou písmena přehozené.
Katy, tobě moc děkuji za tuto stránku, která mi tak obohatila život.
Přeji všem hezký dnešní večer a krásné zítřejší ráno.

Name:
Web:

Powered by CuteNews