Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Facundo a Maria. Láska je víc než jen "ano".
28.02.18 * 7 názorů
Jak jsem slibovala, je to tady! Přeložený rozhovor z časopisu Style. Užijte si ho!

Facundo a Maria. Láska je víc než jen „ano“.

Strávili léto lépe než sen, s rodinou i s profesionálním plánem. Ve městě u moře, které považují za své vlastní. Štěstí a nové touhy jsou plné písečných pláží v Mar del Plata a v tomto kontextu se nejprve uskuteční společné focení pro časopis Style.

Sen. Maria Susini a Facundo Arana, muž a žena, rodiče, odborníci na showbyznys, oba zvažují, jaké bylo léto v Mar del Plata – je to vše, o čem snili, a dokonce i víc. Koneckonců, sny jsou někdy takové a zůstávají sny, ale pokud na nich budete pracovat, aby se vám splnili, skutečnost daleko předčí fantazii, a stane se zázrak. Tak, jako se oni dva dívají na sebe navzájem před kamerami. Mezi nimi je vše v pořádku, neexistuje žádná jiná strana, není tu žádný smysl pro spor. Jen to, co je vidět v jejich názorech a vztazích. A to je také mnohem víc, než všechno ostatní.

„Snil jsem o něčem podobném, ale nikdy jsem se neodvážil, představit si to do této podoby“ – říká Facundo o své přítomnosti. „Vše o čem sníte jako o desítce je najednou stovka. Jsem strašně šťastný. – řekl o něco více než měsíc později po příjezdu do města s Mariou a dětmi: India (9) a dvojčata Yaco a Moro (8). Kombinuje rodinný život s radostí hrát spolu s Araceli Gonzalez v Madisonských mostem v divadle America. V představení produkovaném Javierem Faronim, po velmi úspěšné zimní sezóně v ulici Corrientes.

„Všichni jsme spolu, je nám dobře, máme skvělý rodinný výlet. Blíže k večeru odjíždím pracovat, hrát představení. To se mi velmi líbí, když vyjdu ven, setkávám se s diváky…je to skvělé období v mém životě. Máme všechno, co potřebujeme, a vše, co se nám líbí“ – potvrzení širokým charakteristickým úsměvem Marii Susini. Ve svých 41 letech, je v dobré duchovní a fyzické síle, což se projevuje nejen v jejich slovech ale i pohledu. „Je to sen – žít, tak jak se nám líbí, a ještě víc. Vedle je moře na kterém surfujeme každé ráno a děti také bruslí. Je to způsobeno naší filozofií života a všechno se to děje u moře, to je dokonalá kombinace.“

„Oba věříme, že člověk by měl být vděčný za celý život a užívat si ho každý den, a není to jen fráze, je to náš způsob myšlení. Jsme zdraví, máme štěstí v mnoha ohledech a snažíme se neztrácet dny našeho života. Snažíme se je plně využít, vychutnat si rodinu, co je v této chvíli kolem nás. A mít příležitost takhle žít a pracovat. Takové jsou podmínky“ – říká.

Láska z nich sálá, a to téměř po 11 letech společného života: „Vždy bylo více než jen „ano“. S Mariou vždycky „ano“. Jinak, co je smyslem společného života. Je to úžasné, „vykřikuje herec/ hudebník, který se našel v otcovství“.
„Za jednu vteřinu na vás upadne celý svět a vy ho můžete zvednout, protože jste nejsilnější člověk na světě. Ale jste také nejzranitelnější při pohledu na jedinou slzu vašeho dítěte. Víte, kdy se narodili, ale otec Bůh je může vzít od vás, když se mu to zlíbí. Proto je musíme chránit.“

Prožíváte nyní období podobné tomu, které jste trávil v dětství v Miramare?

Faktem je, že jsem tam prakticky vyrostl. Přijeli jsme v lednu, ale byla to spíš dovolená. Tenkrát to byly legitimní dny odpočinku pro mého otce. A teď si opravdu cením příležitosti být sám otcem, který chodí do práce, a můžu si dovolit mým dětem dát takovou dovolenou a vidět jejich úsměv.

Řekl jste frázi, která shrnuje vše: „Toto je skvělé období v mém životě“.

Je to krásné období života. A navíc jsme s dětmi a Mariou zdraví. To je zásadní pro život každého člověka. Znamená to, že mám opravdu práci, ale takovou, že jsem s někým, kdo se mi líbí a tak, jak se mi to líbí. Mám všechno, co potřebuji a ze zbytku mám také velkou radost. Je správnější říci, že jsem přijel za prací, ale můžu si dovolit dovolenou pro mé děti, a to je skvělý čas. Vyjdete na ulici, lidé vám ukazují svou lásku, je to velmi milé.

Jedná se o každodenní komunikace s publikem, kterou jste vytvořil při příjezdu do města. Lidé projevují úctu na dálku a současně to není možné pro všechny celebrity.

Ano. To je člověk a jeho příběh. Líbí se mi to. A kromě toho se mi podařilo hrát s kapelou, hrát v divadle…tolik nádherných věcí.

Hrajete v představení, který vám dává víc, než jste čekal, možná…

Napsal jsem Faronimu, že jsem velmi pyšný, že jsem v jeho týmu, že pro něj pracuji. Mám také štěstí, že pracuji v projektu, který jde tak dobře. Madisonské mosty opravdu získaly právo být na plakátu a mít úspěch, protože začátek je obtížný pro každého.
My s Araceli jsme byli velmi inspirováni významem tohoto příběhu, snažili jsme se velmi moc a opravdu si myslím, že jsme dosáhli našeho cíle.

Hra se stala vaším mostem.

To ano! Všechno bylo skvělé. Představení se uskuteční nejméně do července v rámci turné na různých místech: Chile, Uruguay, Córdoba, Mendoza, San Juan, Santiago del Estero, Tucuman, Huhuy, Salta, Posada, Resistenci, Corrientes…

Seznámíte s městy, které už znáte, ale vedle toho budete na mnohem menších místech, kde jste byl už se svým sólovým vystoupením.

Většinou v mém povolání rád navštěvuji různá místa, odlehlá místa, kde se setkávám s lidmi a hledím jim přímo do obličeje.

MARIA

Vždycky vypadala skvěle. A teď, když překročila hranici čtyřiceti let, rozkvetla jako žena, ztratila veškerou svou vášnivost a lásku pro svou rodinu a povolání: Úsměv Marii Susini září stejně jasně jako její muž, který cítí a vidí, že má všechno.

Jak si s Facundem organizujete péči o děti?

Pokud organizujete to, co máte rádi, dělejte to v každodenním životě. Facu a já se snažíme dělat to, co opravdu chceme. Jsme velmi přátelští což všechno zjednodušuje.

Vždycky vypadáte tak nádherně. Jak se o sebe staráte?

Když jsme tady a děti začnou brzy surfovat, nejprve dělám obvyklou gymnastiku. Ráda trénuji. Jídlo? Nedodržuji žádná zvláštní pravidla. Nikdy jsem nepila alkohol, mám ráda zdravý životní styl. Všechno je spojeno s mým způsobem života. Nejsem posedlá, ale ráda se o sebe starám a cítím se dobře. Rovnováha a stálost vám pomohou vypadat lépe.

Jste příkladem toho, co v těchto dnech bylo na argentinské módě, kdy se přehlídek zúčastnilo více modelek než slavných lidí a celebrit. Jak se vám líbí dnešní módní svět?

Svět se mění. Dřívější modely byly více na modelky. Dnes je toho povoleno více. Ale stejným způsobem a v celé společnosti. Přesto se mi líbí dokonalá modelka, která vypadá skvěle a může se na konci mola obrátit, a ví, jak se starat o oblečení a mnohem více.
Myslím, že je to skvělá práce. Ale je skvělé, že existují mnohem více uvolněných dívek. Když pracujete s respektem a děláte to dobře, všechno se ukazuje jako dokonalé, ale profesionální modeling, by neměl zmizet. Vše se mění.

Co je pro vás nejdůležitější, když se rozhodnete souhlasit s nějakým druhem práce?

Já se rozhoduji v závislosti na době, kterou bych ji chtěla věnovat, a to by mělo být to, co se mi líbí. Ale nebylo to vždycky takhle. Možná, před mateřstvím jsem vždycky něco udělala, teď věřím, že matka je spojena s věkem. Přichází čas, kdy budete chtít více klidu, více být doma.

Jaké projekty máte pro letošní rok?

Chci se nadále bavit, protože mi líbí absolutně všechno. Mým projektem je klid, radost a zájem o všechno.

SOLIDARITA: PODPORUJE, CO MUSÍ BÝT PODPOROVÁNO

„Spěchat do moře, dělat kotrmelce na vlnách, surfovat, vracet se zpátky…a znovu to opakovat, jako v „groundhog day“ (film na Hromnice o den více)…každý den se stane něco nového“, - říká Facundo o svém létě a téměř mu světélkuje hlas. Zvláště pak poukazuje na možnost zahrát si paddle tenis"…šel jsem si zahrát s Ceciliou Baccigalupo a dalšími šampiony v této hře, v zájmu „toho, co by mělo být řečeno. Pro mě je to víc než dost.“ – tvrdí o svém životě.

Solidarita byla vaší přirozenou cestou.

Jde o to, že máme úžasný nástroj komunikace prostřednictvím médií, a když ho použijeme k tomu, aby bylo řečeno něco, co opravdu musí být řečeno…Nebo, když jednou nebo dvakrát nebude u tebe nic důležitého, co by jsi řekl, je nejlepší mlčet a jít domů.

Jste příkladem v otázkách dárcovství krve. Jak se to mění v průběhu let? Včetně darování orgánů. S obtížemi, ale lidé si to začínají uvědomovat?

Existují dva způsoby, jak si to uvědomit: dobré a špatné. Dobrý – Argentinci jsou přirozeně solidární lidé, a když vidí, že někdo potřebuje pomoc, vstane, jde a udělá to. Je to stále v přátelském duchu, když je nějaký člověk v kritickém stavu a najednou zjistíte, že potřebuje nezbytný orgán. Nikdo nechce, aby ten člověk zemřel. Ale takový lidé umírají. A jeho orgány jsou používány se souhlasem rodiny, která trpělivě truchlí a řekne: „Ano, dávám to vám…“. Je velmi obtížné o tom mluvit.
Nebo se to můžete dozvědět špatně: musíte utíkat, aby jste pro svého syna sehnali 20 dárců krve a pak pochopíte, co to znamená být dobrovolníkem. A potom si uvědomíte, jakou solidaritu můžete poskytnout, ale tato informace k vám přichází v obtížném okamžiku. Devět z deseti lidí bude potřebovat krev pro sebe nebo pro známé. Takže je dobré získat lepší informace.majka528: Katy, ty jsi hotová kouzelnice, nový rozhovor, to je vynikající. Děkuji ti moc za něj a už se těším jak se do něho zítra pustím /teď pospíchám a mám málo času/. Říkala jsem si, že se ještě sem podívám co kdyby a najednou na mě vykoukne nová aktuálka. Jsi moc šikovná, děěěěkuji a už se moc na rozhovor těším.
Katy, ty jsi zlato.

Soňa: Krásne i keď avizované prekvapko. Podobne ako Majka som sem len tak nakukla a hľa, krásny rozhovor. Už som ho hneď aj prečítala, ale komentár, taký normálny budem písať až zajtra. Musím si totiž tie Facundove a Máriine myšlienky trochu pretriediť a rozhovor ešte raz v kľude prečítať. Katy ďakujem, zas bude o čom premýšlať. Veď tie Facundové rozhovory to je úplná nádhera. Dobre sa tie jeho myšlienky čítajú a ešte lepšie sa o nich premýšľa. Prajem krásnu dobrú noc.

majka528: Katy, moc ti děkuji za překlad takového krásného rozhovoru. Přečetla jsem si ho vícekrát a je jako vždy vynikající. Je to radost číst, protože z něho sálá štěstí, láska a spokojenost. Zcela tomu věřím, protože i na mě ty dva měsíce v Mar del Plata jak Facu prožil s rodinou připadají jako krásná dovolená celé jeho rodiny. Dva měsíce pohody, surfování a různých aktivit a pak navečer Facu jde do divadla si zahrát v představení MM, kde exceluje a je poznat, že hraje s potěšením. Jsem ráda, že této hry není konec a herci si zajedou i do různých měst lidem ji zahrát. Že se Facu s Marií hodně věnují solidaritě a charitě tak to je o nich známo a věřím /a vím/ jaké to je, když někdo z rodiny potřebuje např. krev pro záchranu života. Určitě se mu to vše vrátí, je to člověk výjimečných kvalit. Z rozhovoru mám velmi příjemný pocit, když ho čtu tak je z něho poznat, že jsou šťastni a stvořeni jeden pro druhého a děti jejich štěstí dovršily a já jim to moc přeji.
Katy, velké DĚKUJI a skládám ti poklonu jak za tento rozhovor tak i za další aktuálky, kterými nás vždy velmi potěšíš. Jsi poklad.
Přeji všem hezký den a krásné chvíle při čtení tohoto rozhovoru a věřím, že budete spokojeni tak jak já.

anavi: Katy, ďakujem aj ja za preklad ďalšieho skvelého rozhovoru. A musím povedať, že dávať rozhovory samostatne do aktuálky je výborná vec. Facundove slová a tvoja práca na preklade si zaslúžia takúto výnimočnú pozornosť.
Opäť sa Facu s nami podelil o krásne myšlienky. Páči sa mi tá, v ktorej hovorí, že sa cíti najsilnejší a zároveň najzraniteľnejší na svete.
A páči sa mi tiež projekt Marie ... kľud, radosť a záujem o všetko. Uznávam ženy, ktoré uprednostnia rodinu pred kariérou. Ja mám pocit, že byť matkou je niečo ako poslanie a verím tomu, že táto úloha bude stále viac a viac docenená. Na rodine Facu a Marie krásne vidno súlad mužskej a ženskej energie. Vždy som Facu takú ženu priala.
Ďakujem Katy za krásne chvíle pri čítaní. Ako napísala Majka aj ja som spokojná.:)*

majka528: Anavi, zcela s tebou souhlasím, že je to výborná věc dávat rozhovory zvlášť, protože se na něj můžu takhle lepší soustředit. Byl to moc pěkný rozhovor a já věřím, že i ty další budou takové pěkné. Facu s Marií vytváří moc pěknou rodinu, je poznat, že jsou velmi spokojení a šťastní i se svými šikovnými dětmi.
Katy, děkuji.

Katy: Jsem moc ráda, že jste si rozhovor užili. Načasovala jsem si to tedy dost zle, protože až do dnešního večera jsem neměla v podstatě čas. A tenhle rozhovor byl docela dlouhý, říkala jsem si, do čeho jsem se to pustila! :D
Ale jinak máš pravdu Anavi, určitě je dobré dávat rozhovory do extra aktuálek, aby pořádně vynikli, protože Facundovi slova, to je něco úžasného! Jen si to musím naplánovat tak, abych to stíhala :D
Nevím co mám k rozhovoru dodat, jsem moc ráda, že to Facu bral jako dovolenou, než jako práci. Ono v takovém prostředí, aby si to neužíval :) A je to dobře! Moc se mi líbila poslední odpověď ohledně darování krve, je to čisto čistá pravda, jen kdyby takto uvažovalo víc lidí! No opět by se z toho dalo vytáhnout několik vět, co by neměli být zapomenuty. A jsem si jistá, že už to Majka na fóru i udělala :) Jakmile bude víc prostoru v aktuálkách musím pořádně doplnit sekci "citáty". :) Jinak děkuji všem, co si rozhovor přečetli, pro vás se mi to vždycky vyplatí překládat :-*

majka528: Katy, máš pravdu, určité věty z rozhovorů jsem dala na forum. Poslední věta, kterou řekl ohledně darování krve a která tě zaujala, čeká na tebe, aby jsi ji tam dala.
Moc ti Katy, děkuji za všechny rozhovory a všechny novinky o Facu.

Name:
Web:

Powered by CuteNews