Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Aconcagua Music
24.11.18 * 6 názorů
Po krátkém odpočinku, kterému se Facundo věnoval minulý týden, je tento týden opět v plném kole. Facu se rozhodl zapojit do úplně nového projektu, který začal tento týden. A bude to jistě opět velkolepé! V tomto projektu totiž Facu může spojit své dvě velké vášně, a to horolezectví s hudbou! Řekli by jste neobvyklá kombinace, ale v případě Facunda je to vážně možné.
O co že jde? Facundo se spojil s hudebníkem Javierem Calamarem a společně vstoupili do projektu s názvem #AconcaguaMusic. Společně se v tomto projektu vydají opět na horu Aconcagua, samozřejmě se chystají pokořit samotný vrchol, ale to není vše. Jako takovou bodku za celou výpravou bude koncert uspořádaný na úpatí této hory! Ten se uskuteční v rámci hudebního festivalu - Nacional de la Vendimia, který probíhá od konce února do půli března v provincii Mendoza. Je to tedy projekt, který bude trvat až do března příštího roku. Kolem 10. prosince je naplánováno dobytí vrcholu, a mezi koncem února a začátkem března se bude konat koncert. Se samotnou výpravou začali už tento pátek 23. listopadu. Facundo s Javierem si s sebou na výstup vzali i hudební nástroje, Facundo saxofon, Javier kytaru. Celá výprava čítá 5 lidí, oba jsou tedy doprovázeni dalšími třemi lidmi.
Projekt je tedy samozřejmě profesionálně organizován. Cílem organizátorů je mimo jiné také zvýšit povědomí veřejnosti o životním prostředí. Tento pátek se uskutečnila tisková konference, kde byl celý projekt představen. Z něj vám tedy přináším fotky a videa. A také fotky z prvního dne výstupu:

Ještě před odjezdem na další výšlap nejvyšší hory Argentiny se Facu věnoval trochu manuální práci. Na internetu se objevili fotky, kde montuje rampu na skateboard. A také si trochu upravoval svoje surfařské prkno. Opět proto navštívil obchod Camaron Brujo v Palermu. Dodělával si na surf nápis Donar Sangre. Pouze polovinu z hesla, které vozí na vlajce všude s sebou. Facundo to zdůvodnil, proč nenapsal celý nápis. Dokončení proběhne v létě v Mar del Plata. A spolu s nápisem, Facu bude sbírat podpisy lidí a místa odkud lidé pochází. Podpisy chce pokrýt celé prkno. Je to jeho nový nápad na popularizaci darování krve.

majka528: Katy, děkuji moc za tak krásnou a obsáhlou aktuálku. Přiznám se, že jsem ji jen v rychlosti přeletěla, ještě se k ní vrátím. Před Facu je potřeba smeknout klobouk, takový elán, energie, on nevydrží chvíli v klidu, stále je v pohybu, velmi aktivní a činorodý. Je vidět, že se mu zastesklo po výstupu a jsem ráda, že zvolil Aconcaguu a ne ME nebo nějakou osmitisícovku v Himálájích. I když i tato hora je těžká a náročná, ale jsem klidnější, je to doma.Zaujal mě jejich projekt a to hudební koncert na úpatí hory v příštím roce. Bude to velmi zajímavé, i když by mě zajímalo co bude s ozvučením apod., ale oni si poradí, určitě mají plán. Zaujalo mě i montování rampy, je vidět, že Facu umí všechno a k čemu se postaví tak mu to jde. A ta rampa je u něho? Je škoda, že jsme tak vzdáleni od Mar del Plata a celkově od Argentiny, ráda bych mu dala svůj podpis na jeho surfařské prkno na propagaci dárcovství krve, aby tam měl těch podpisů hodně ze všech kontinentů a z mnoha zemí. I když si myslím,že my jsme pro ně asi hodně exotické země, myslím tím Česko-Slovensko. Facu je obdivuhodný a úžasný.
Katy, ještě ti chci popřát vše nejlepší k dnešnímu svátku, ať se ti ve všem daří a hlavně si ten svátek hodně užij. /přání máš i na forum, to víš, takové jaké dáváš ty, tak na to já nestačím/
Děkuji ti Katy, za tak krásné a nádherné novinky, hned se mi bude dnes vše dělat lépe a radostněji.
Přeji všem hezký den.

Soňa: Dnešnú aktuálku nemôžem začať inak ako s veľkou gratuláciou pre Katy. Katy, Katka, Katuška, k tvojím meninkám i keď oneskorene želám všetko, všetko najlepšie a pridávam jedno veľké poďakovanie za tvoju prácu, ktorá tak rozjasnieva moje dni. Katy pripravila si mi v tejto aktuálke ďalší zážitok : Facu v montérkach...A znovu som si položila otázku: je vôbec niečo čo tento chlap nedokáže??????? A odpoveď určite nemusím ani písať. Facu je šikovný majster a pre svoje deti urobí aj to posledné na svete. Veď všetky tri deti na skejtoch jazdia a tak si myslím, že rampa sa určite nachádza pri ich dome.Viete, čo som si pri tejto aktuálke uvedomila? Koľko má Facundo kamarátov, on je určite taký otvorený kamarátsky typ, ktorého majú radi aj muži. A určite sa dobte cítia v jeho blízkosti.Majka, máš pravdu, už nikdy viac ME. Stačia hory v Argentíne.I keď i tieto môžu byť veľmi nebezpečné, ale aspoň ho máme doma. Koncert na úpätí hory je fantastický nápad, čo určite ocení njmä naša Majka, veľká milovníčka Facundových koncertov. Nápad so surfom a podpismi je jedinečný, aj ja by som hneď vycestovala do Mar de Plata a pridala svoj podpis. Určite ich tam z Čiech a Slovenska veľa nebude. Ktovie, či má Facundo vôbec šajnu, kde naše krajiny ležia. Musíme veriť, že áno, možno raz bude mať chuť sa pozrieť i k nám.....Prajem krásny týždeň, v ktorom mi zasvietilo slniečko prostredníctvom aktuálky...

Katy: Mockrát děkuju za přání, holky! Moc jste mě obě potěšili :-* Ještě se chystám na forum, Majko na druhé přání. Je jedno, jaké přání, důležité je, že jste si vůbec vzpomněli. Moc jste mě potěšili :-*
K Facundovi: Musím říct, že mě překvapil! Já jsem čekala, že se po tak dlouhé divadelní šňůře, trochu odpočine v rodinném kruhu, a on už zase někam leze! :D Ale, jak už jste řekli. On, opravdu neumí odpočívat, takže na druhou stranu se divím, že mě to překvapilo. Je to originální nápad musím říct, jen si kladu jednu otázku. Kdo na ten koncert v takové výšce přijde?! :D No necháme se překvapit, doufám, že půjde všechno podle plánu a koncert se v příštím roce uskuteční :) Rampa, Majko nevím kde se přesně nachází, protože jsem u fotek nenašla žádný popisek, ale vzhledem k tomu, že na tom dělal sám Facundo, tak si nemyslím, že by to šel montovat do domu někoho jiného :D Takže se přikláním k Soničce, že to asi bude u něho doma :) Já si myslím, že Facundo o našich "zemičkách" ví, jen asi neví, že tu má věrné fanynky! To by měl ještě zjistit! :) Krásný týden přeju, a ještě jednou děkuju :)

majka528: Soni, Katy, jsem ráda, že jste tu napsaly svůj koment, hezky se to čte. Já jsem konečně shlédla i ty dvě zbývající videa a jako vždy mě velmi pobavil "rozcuch" Facu. On jak si ty vlasy prohrábne tak je pak nechá a to je na něm úžasné a mě se to moc líbí. Doufám, že se jim výstup na Aconcaguu povede v termínu jak si to hoši naplánovali. Soni, máš pravdu, už se na ten koncert těším jak si ho Facu plánuje na úpatí hory, i když stále "dumám" nad ozvučením apod., ale určitě už to má dobře promyšlené. Katy, máš pravdu, ta rampa vypadá, že ji montoval na své zahradě, aspoň to usuzuji z té zeleně kolem. A je pravda, do čeho se Facu pustí tak mu všechno jde, je to chlap jak má být. Soni, určitě má Facu hodně známých a přátel, protože on se ke všem lidem chová velmi mile, příjemně, pokorně a nad nikým se nevyvyšuje, je to obdivuhodný člověk a proto ho mají rádi. Katy, určitě na ten koncert lidé přijdou, aspoň jeho "skalní" fanoušci, i když by to bylo v takové výšce, ale co by pro něho neudělali, když výstup na tuto horu není zas tak těžký jak jsem se dočetla /a kdysi i napsala na forum/.
Katy a Soni, přeji vám hezké dny a Katy tobě děkuji za tuto nádhernou stránku a omlouvám se za můj koment, psala jsem to tak jak mi to přišlo na mysl.
Anavi, kdepak se nám touláš?

Katy: Nemůžu než s tebou souhlasit, Majko. Za co se omlouváš? :) Však jsi to napsala pěkně, tak jako vždy. No uvidíme, jak nám Facu s výšlapem pokračuje. Nová aktuálka se nám blíží. A čím víc o tom uvažuju, tím víc se nám bude blížit i velká vánoční. Těšíte se? :)
Ano, Anavi kdepak tě máme? Už si to říkám od minulého týdne. Doufám, že jsi někde užíváš a přidáš se k nám, co nevidět :)

anavi: Ďakujem dievčatá za váš záujem, už dobieham aktuálky, podám vysvetlenie.
Katy, ďakujem za krásnu aktuálku. Príjemné vidieť Facu vo svojom živle a tiež sa hlásim na podpis, len nech sem príde s tým svojim krásnym prknom.:DD

Name:
Web:

Powered by CuteNews