Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Aconcagua - První týden
01.12.18 * 6 názorů
Aconcagua Music pokračuje. Tak, by se dal shrnout tento týden. Facundo nás pravidelně celý týden informuje, kde se nachází ve svém výstupu na nejvyšší horu Argentiny. A to nejen fotkami, ale také krátkými zprávami. Pokusím se vám tedy přetlumočit a popsat každý den výstupu, tak aby jste byli v obraze.
Druhý den výstupu, minulou sobotu 24. listopadu nás Facu informoval vlastními slovy:

"Vážení přátelé z Alpinismonline, nacházíme se v Penitente v nadmořské výšce 2 590 metrů, během aklimatizačního procesu. Přišli jsme dnes s nápadem dosáhnout Las Cuevas, abychom se ocitli o několik metrů výš. Vzhledem k tomu, že jsme ještě předevčírem byli v Buenos Aires, které se nachází na hladině moře, cítíme se velmi dobře. Máme trochu bolesti hlavy, ale to je normální. Všichni se klidně přibližujeme. Nejbližší plány se vypínají kolem Cristo Redentoru ve 3 800 metrem nad mořem a pak sestupují do Las Cuevas ve výšce 3 557 metrů nad mořem, tam zůstaneme přes noc. Fotka ukazuje, jak jsme včera večer dorazili na velitelství Grajales Expeditions. Tam jsme si vybrali věci, pod velením mého kamaráda Jose Villalobose, které doporučují přímo v Plaza de Mulas. Nevím, jestli budeme ve spojení s parkem. Bylo by skvělé se tam dostat a pozdravit. Když půjdeme nahoru, budeme se snažit vytvářet hudbu. Javier to už vlastně udělal a já mu pomůžu. Javier je mistr. Básník, která má co říct. Je pro mě ctí ho doprovázet. Vzal jsem si svůj alto saxofon a foukací harmoniku. Uvidíme, co se stane...Je třeba mluvit. Moje vlajka Donar Sangre Salva Vidas se opět potuluje v horách. Držel jsem si pěsti, aby vše fungovalo! Objetí pro každého! Facundo."

Fotky z tohoto dne najdete v galerii:Třetí den výstupu - 25. listopadu: Opět Facundovo prohlášení z tohoto dne, které učinil na svém instagramu. Není to ani tak popis cesty, jako spíš projev toho, co právě cítí v okamžiku, kdy je na takovém místě, jako je Aconcagua.

"Přijíždím na toto vzdálené místo, kde se každý krok dělá s obtížemi, cesta vede jen do kopce a čím je to výš - tím je méně kyslíku. Horolezectví se zdá, že nemá žádný konec. Je tam nejistota v každém kroku, kamkoli půjdete, protože i když vždy myslíme na dosažení vrcholu, tady jsou síly nezávislé na nás - hora má svůj vlastní jazyk a je to ona, která rozhoduje, zda nás tady chce nebo ne. Vyžaduje to obrovské úsilí a je nutné jít dlouhou cestou. Je zřejmé, že hledám něco víc než jen potěšení. Chci zažít něco zvláštního, cítit privilegium, být na tomto úžasném, dokonalém místě - v přírodě.
Chci růst jako člověk a vrátit se domů jako lepší verze sebe sama. Není to to, co všichni hledáme, když překročíme naše hranice? Ale nezapomeňte na to, co je důležité. Zatímco jsem tady, budu respektovat a ctít tohle místo, aby bylo hodné jeho dokonalosti. Takže...kamkoliv půjdu, bude to vrchol. Doma budu jako lepší verze sebe sama. Respekt k horám, k řece, k moři...Je tak zřejmé, že to nevyžaduje žádné vysvětlení...Právě jsem opustil toto místo, našel jsem ho bez jakéhokoliv plastu nebo papíru. Zůstanou jen stopy mých podrážet, které brzy zamete vítr."


V tento den se výprava měla dostat do výšky 4 370 metrů do Plaza de Mulas:Čtvrtý den - 26. listopadu, tento den bez jakéhokoliv prohlášení či popisu. Ale za to s fotkami a dokonce s videem z Base Confluencia, který se nachází ve 3 390 metrech nad mořem:Pátý den - 27. listopadu, se všichni dostali do Plaza Francia, což je místo plánovaného koncertu, který se má uskutečnit na přelomu února a března příštího roku:Šestý den - 28. listopadu po desetihodinovém výšlapu dorazili opět do Plaza de Mulas (4 370 metrů nad mořem):Sedmý a osmý den - 29. listopadu se pánové stále aklimatizovali v Plaza de Mulas, kde zůstali minimálně do pátku 30.listopadu. Facundo se tu sešel se svým přítelem se kterým lezl i na Mount Everest - s Ulyssesem Corvalanem. Ale věnoval se tu mnoha činnostem. Plaza de Mulas se dá brát, jako takový hlavní záchytný bod na Aconcague, takže se tu věnovali i hraní na hudební nástroje, Facundo podle fotek myl dokonce nádobí a také odklízel sníh ze solárních panelů:

Soňa: Katy, opäť jedna z aktuálok kde sa to hemží s najnovšími a podrobnými informáciami o Facundovom živote. Aj keď táto vysokohorská Facundova činnosť nie je práve moja parketa, rada som si tento detailný súhrn prečítala a pozrela fotky. Pekné fotky, Facu sa nám zas raz predviedol ako normálny človek, myslím tým to umývanie riadu. Krásne vysokohorské scenérie. Neviem si síce absolútne predstaviť koncert v takejto nadmorskej výške. Uvidíme ako to dopadne. V tejto výške je už menej kyslíka a ešte hra na saxofon????. Facu pozor! Ja vôbec nie som stotožnená s vysohorskou turistikou, stále sa mi to zdá ako hazard a aj preto neviem tieto aktuálky komentovať s takým nadšením ako tie, ktoré pojednávajú o Facundových aktivitách v nižších nadmorských výškach. Ale Facundovi sa tieto adrenalínové výšľapy do vysokých hôr jednoznačne páčia o čom svedčia i jeho krásne komentáre o pokore ktoré cíti vo vrchoch a pri mori. Vyjadril sa naozaj krásne. Už sa nám nezadržateľne blížia Vianoce a ja sa už teraz neviem dočkať krásnej vianočnej aktuálky. Dievčence prajem krásny adventný čas menej toho upratovania, a naháňania sa za darčekmi. Užite si tento čas ktorý aj Vám isto spríjemnia tieto perfekné aktuálky, hlavne keď ich máme na výber tak veľa. Anavi a ty si kde, chýbaš nám tu.

majka528: Katy, já se připojuji k Soni a děkuji ti za takovou obsáhlou aktuálku, ve které nám podrobně popisuješ výstup Facu na nejvyšší horu Jižní Ameriky. Podle fotek je poznat, že v táboře, ve kterém pobývají kvůli aklimatizaci vládne výborná a přátelská atmosféra. Facu se nevyhýbá žádné práci a ochotně udělá vše co je potřeba jak je vidět jak čistí panely, umývá nádobí. Zjistila jsem si na googlu, že tam mají mrazivé počasí /až -15 st./ a fouká tam vítr, tak doufám,že v čase v jakém si to vymezili vystoupají až na vrchol. Od výstupu na ME nejsem už zastáncem takových adrenalinových výzev, ale Facu má tyto výzvy rád a snaží se je splnit, tak jim všem držím palce. Na ten koncert jsem také moc zvědavá, protože je v docela vysoké výšce a od 4000 m.n.m. můžou mít lidi výškovou nemoc, ale věřím, že fanoušci Facu a co mají rádi všelijaké takové výzvy, výstupy a trekingové výšlapy tam přijdou a Facu se odmění tím, že jim předvede své umění a lásku k hudbě.Jeho komentáře na twitteru ohledně výstupu na Aconcaguu jsou nádherné, skládá poklonu a cítí pokoru k takovým vrcholům i krásám své země.
Všechny fotky jsou krásné, pěkné a Facu na nich přímo září štěstím. Videa jsou také pěkné, všechno jsem si prohlédla - nádhera.
Katy, děkuji ti za tak krásné nedělní dopoledne.
Přeji všem hezkou první adventní neděli.
Anavi, moc nám tu chybíš.

Katy: Díky holky, za pohotové komentáře :) Ani já nejsem takový nadšenec, na tyto jeho výlezy. Ovšem, jsem o dost klidnější než když lezl na ME. Jelikož vím, že sem už leze po čtvrté a stoprocentně ví, co dělá. A není na to tentokrát sám a jak je vidět na fotkách, ještě se přitom dobře baví :) Tak, přejme mu to :) Musím se přiznat, že se mi tedy lépe píšou aktuálky ohledně hudby nebo natáčení. Ale vždycky mě zajímá cokoliv, do čeho se Facu pustí.
Za tři týdny, je tu vánoční aktuálka! Neskutečné, jak ten čas letí. Už vám pomalu začínám vymýšlet obsah, doufám, že bude spokojenost jako vždy. Každý rok se vám snažím udělat takovou Facunadílku. To znamená, hodně věcí :D Tak, jsem na sebe zvědavá i letos. Užívejte si adventu, já osobně ho mám raději než štědrý den, jako takový. :)

Soňa: Katy, máš pravdu, s Facundom nikdy nie je nuda. On to slovíčko proste nepozná. Ako sa hovorí s Facundom šijú všetci čerti. Chvalabohu. Inak by nebolo toľko námetov na tvoje krásne aktuálky. Výstup na A. mi zdá taký uvoľnenejší, nie je tam cítiť také napätie ako pri výstupe na ME. Je to také viac v pohode. Dobre sa mi píše z tepla domova, najmä keď si predstavím, akú zimu tam zdieľa Facundo. V tomto ho obdivujem, ja by som tam neliezla ani za nič na svete. Veru, veru čas beží, ja tohto roku Vianoce moc neriešim, Ide to všetko akosi mimo mňa. Ale vianočnej aktuálky sa už neviem dočkať, patrí k mojim najkrajším vianočným darčekom. Dnes je Mikuláša a tak dúfam, že ste si v čižmičkách našli aspoň malú drobnôstku. A ak nie nezúfajte, pustite si ktorúkoľvek aktuálku a radosť z nejm Vám nahradí i ten najväčší mikulášsky darcek. Prajem krásny mikulášsky večer. Robí mi už trochu starosti tá naša Anavi. Len dúfam, že je v poriadku.

majka528: Katy a Soni, máte pravdu, Facu neumí být v klidu a to je na něm fascinující. I když nevím jak dopadne výstup na Aconcaguu, protože je tam stále otřesné počasí, mráz a sníh, tak uvidíme, zda to hoši zvládnou nebo toho nechají. Já ho za to obdivuji, protože mě by nikdo nedostal do vyšší výšky než je 1000 m a když ano tak jedině v pěkném počasí. Nejlepší je to sledovat doma v teple. Soni, já nemusím ani čekat na vánoční aktuálky, pro mě jsou všechny co tu jsou jako dárek a nemusí ani přijít Mikuláš, abych si pustila koncert, film nebo seriál, kde je v hlavní roli Facu. A také bych chtěla vědět, kde se nám toulá Anavi, už tu moc chybí.
Přeji všem pohodové dny a nepřežeňte to s úklidem a s pečením.

anavi: Perfektná aktuálka. Katy, veľká vďaka za tento úžasný denníček. Je pre mňa veľmi zaujímavé ísť po stopách Facu na Aconcaguu.

Name:
Web:

Powered by CuteNews