Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
"Svět mě předstihl, protože jsem muž z jiné éry"
12.04.19 * 7 názorů
Takhle při pátku, trocha čtení dámy a pánové! Slíbený rozhovor z minulého týdne, který Facundo poskytl časopisu El Pais v Uruguayi:

Facundo Arana: Svět mě předstihl, protože jsem muž z jiné éry

Jeho jméno je synonymem nejúspěšnějších telenovel. Celosvětově je znám jako skutečný galán. Facundo Arana na nějakou dobu opustil televizní obrazovku, ale přichází k publiku v úžasných představeních. Tento víkend předvádí Milostné dopisy v Montevideu.

Jaké to je hrát ve hře „Milostné dopisy“ v dalším dramatickém představení, tak rychle po „Madisonských mostech“?

Je to takový druh šílenství, ale jsem z toho totálně šťastný. Milostné dopisy, jako hra se mi moc líbí, a to proto, že mi dávají možnost být na pódiu se Solitou. Jedná se o okouzlující příběh, ve kterém dva herci čtou na pódiu „dopisy“ a interpretují je. Stejně jako Madisonské mosty je to vynikající kus.

Jaké to je znovu pracovat se Soledad Silveirou?

Skvělé. Pracujeme v divadle poprvé, a jsou to skvělé dny. Nastoupili jsme společně na jednu loď, pijeme kávu a povídáme si. A v této nádherné cestě jsem se něco dozvěděl o jejím životě, co jsem doposud nevěděl, a cítím k ní velký respekt, jako k osobě ohromující herečky.

Divadlo umožňuje kolegům, aby se sami sobě přiblížili. Takhle to například při natáčení televizních pořadů nefunguje?

Někdy ano, někdy ne. Někdy jsem se v televizních pořadech, pro které jsem pracoval, dostal k velkým partnerům. Ale, také jsem se hluboce zklamal. To je součástí naší šílené povahy.

Líbí se vám hrát v takových trpících postavách jako v posledních představeních?

Ano. Jsou to super trpící postavy, ale člověk je trpící stvoření. Za utrpení musíme být vděční, pokud si uvědomíte že trpíte láskou. Dávám přednost tomu, abych trpěl utrpením, pokud je spojováno s láskou. Někdy bych se raději utrpení vyhnul pokud nezná cenu lásky.

Hodně jste trpěl kvůli lásce?

Člověk kvůli lásce trpí hodně. Ten, kdo říká, že láskou netrpěl, je darebák, který strašně lže. Všichni víme, že láska vás trápí. To je její privilegium. Láska, když není taková, jakou ji chceme, bolí. Je to taková jednoduchá reakce, jako když se trefíte kladivem a to vás bolí.

A vy jste trpěl láskou?

Sama láska vás trápí, druhá osoba nic nedělá. Další chce zemřít, protože trpí. Další chce, aby vám bylo dobře.

Jak byste popsal tuto dobu úspěšných představení bez natáčení v televizi?

Mám velkou radost. Za tímto současným, mnohaletým životem a dětstvím, jsem snil, že se to může stát. Ale, to o čem jsem snil, bylo mnohem méně než to, co se stalo. Chtěl jsem být hercem, ale nikdy jsem si nepředstavoval výsledky, ani skutečnost, že mi to přinese tolik radosti.

Opustila vás někdy představa dělat toto povolání?

Ne, naopak. Nikdy jsem nechtěl dělat nic jiného než tohle, co dělám. Jinak bych to nedělal. A vím, že dělat to, co chcete, není tak snadné, ale musíte se pokusit jít tam, kam chcete jít. Kromě toho jsem zodpovědný za všechna rozhodnutí, které jsem přijal.

Před třemi lety jste vylezl na Everest. Co máte z těchto rizikových misí?

Stále mám pocit, že jsem tam prožil skvělý čas. Bylo to dobrodružství, když jsem vyrazil na nejvyšší horu na světě se všemi svými sny a důvody, které mě přiměli k této cestě. Z výše uvedeného jsem zavolal rodičům, abych jim řekl, že je mám rád, a mojí ženě jsem řekl, že si ji vybírám každý den, že jsem přišel jen proto, abych si uvědomil, že můj vrchol je dole, v jejím náručí. Není to jen výlet…

Už jste někdy cítil skutečně nebezpečí?

Vždycky existují nebezpečné situace. Otázkou je vědět, co budete dělat se strachem z něčeho tak nadřazeného jako je příroda. Než vyrazíte, zeptáte se sami sebe: „Jsi emocionálně vyrovnaný, abys vydržel extrémní chlad a největší výšku?“ Takové věci se v takových událostech dějí. Vypil jsem maté s duchy a tady jsem.

Co říká vaše manželka Maria Susini o takových riskantních dobrodružstvích, která vás baví?

My se navzájem velmi podporujeme. Žijeme spolu dobrodružství tohoto života, ale nejsme jedna osoba, jsme dva. Podporuji ji a ona podporuje mě. Dávám ji rady a ona dává rady mě. To je život dvou, který se nyní změnil v život pěti z nás, protože máme tři děti.

Jaké máte priority při výchově dětí?

Starám se o to, aby trávili své dětství svobodně, aby se mohli naučit, co se potřebují naučit, aby se respektovali. A respektovali i ostatní. Přivedl jsem je, aby mohli žít v tomto světě, který mě už předjíždí, protože jsem muž z jiné éry.

Jak se cítíte jako člověk z jiné éry?

Existuje spousta věcí, se kterými se ještě stále nemohu ztotožnit. Byl jsem vychováván v tradicích 70. let lidmi, kteří vyrostli ve 40. letech. Všechno se hodně změnilo. Někdy se zprávy stanou zastaralými z hodiny na hodinu. S tím, jak rychle se to děje. To, co kdysi byla stálá tradice, se nyní mění. Nechci se ponořovat do tohoto tématu, nudí mě bavit se o tom…V současnosti se učím všechno, ale jednám s respektem, nikdy se necítím trapně. Jsem dost starý na to, abych pochopil, že nemusím pospíchat dopředu.

Je pro vás v moderní době něco nepříjemného?

Ne, jen se snažím nebýt předvojem toho, co mi má mysl říká. Pokud jednáte s respektem, nemůžete se dostat do nepříjemné situace. Takže mi mohou všichni říct, co chtějí, je mi to jedno.

Vaše žena řekla, že se obává nepříjemných komentářů na sociálních sítích. A vám neubližují?

Je to něco tak starověkého jako respekt. Jsou to blázni. Dříve byl blázen nepostřehnutelný, teď má Twitter. Ptala se sama sebe, proč člověk říká takové věci. Ale, když jsem ji ukázal, že za tímto účtem jsou lidé, kteří nemají čtenáře, pochopila že je to trik. Řekl jsem ji, aby o dva kroky ustoupila a pokračovala ve svém.

Zlobíte se někdy?

Pokud v tom, co se děje, není místo pro respekt, pak uvidíte, že moje ruka je těžká. Pokud budete mít na svědomí korupci, pak jistě vytáhnu nůž a odříznu vám hlavu za jednu sekundu. Ale, udělám to, protože chráním lidi jako jsem já.

Jak se vaši diváci v průběhu let změnili?

Změny jsou skvělé. Všechno bylo pozitivní, dokonce i v těch chvílích, kdy jsem řekl, kvůli některým prohlášením: „Ach, co to bylo?“…Další den jsem se setkal s publikem a všichni mi řekli: „Nedělejte si z toho hlavu, s vámi to bylo skvělé“. To mě velmi potěšilo.majka528: Wow Katy, určitě si umíš představit jak jsem byla potěšená a nadšená, když jsem sem zavítala a uviděla jsem novou aktuálku a to krásně přeložený rozhovor s Facu. Nechávám si ho na zítra, abych si ho mohla v klidu vychutnat, ten rozhovor nejde jen tak narychlo přečíst, ten si musím užít a prožít. Jsi fantastická, moc ti za něj děkuji. Moc ti děkuji za přeložení, děláš nám velkou radost, takže ode mě ti za to skládám velkou poklonu a děkuji, děkuji, děkuji.

Katy: Umím si tě představit, Majko :) Jasná věc, jen si ho užívej/prožívej v poklidu. Nikam neuteče. Těším se na názor, až si ho přečteš ;) Není za co děkovat.

majka528: Katy, moc ti děkuji za ten rozhovor, musela jsem si na něj udělat více času, nechtěla jsem ho jen tak v rychlosti přečíst. Seděla jsem nad ním delší dobu a mám z toho rozhovoru moc pěkný pocit. Přijde mi, že je hodně optimistický, pohodový a Facu odpovídal šťastně naladěný. Otázky byly trochu odlišné od těch jak dostává vždycky, ale to je na tom rozhovoru pěkné. Ještě se k němu vrátím, protože jsem ho četla s velkým potěšením a velmi dobře mě naladil.
Katy, děkuji ti za přeložení, jsi naše zlato.

Katy: Ano, konečně dostal trochu jiné otázky :) Ale odpovídal, jako vždy. Opět to má hloubku! :) Jediná odpověď co mě trochu překvapila je ta předposlední. Zvláštní slyšet od něj, něco takového. Možná, že to ale překvapilo jen mě.
Zbytek rozhovoru je ale skvělý, jsem ráda, že jsem si našla čas na překlad, a my si zase můžeme vychutnat jeho úvahy. Ale, v podstatě se jeho úvahy nemění. Potvrzuje to v každém rozhovoru. A jsem ráda, chci aby zůstal takovýmhle Facundem :)

majka528: Katy, byl to nádherný rozhovor a jako všechny další rozhovory s Facu to má myšlenku a hloubku. Mě ta předposlední jeho odpověď ani moc nepřekvapila, protože on je člověk poctivý a spravedlivý a asi mu to nedá, aby jen tak přehlížel zlo a určité neřesti co se poslední dobou dějí.
Katy, jsem moc ráda, že sis našla čas mezi prací, abys nám přeložila tento rozhovor. A máš pravdu v tom, jeho názory se za celou dobu, kdy dává rozhovory nemění a zůstává stále stejný - svůj.

anavi: Jééj, aký kráááásny rozhovor. Katy, ty šikovnica preveliká. Ďakujem mnohokrát za jeho preloženie. Nečakala som ho veru. A ako tak prichádzam v nedeľu k aktuálke, zrazu tu svietia dve. :)) No paráda.
Tak ako napísala Majka, aj mne sa páčia tieto netradičnejšie otázky. Táák dobre sa mi to čítalo. Facu opäť odpovedal od srdiečka. A Katy, nie si jediná, ktorá sa pozastavila nad tou predposlednou odpoveďou. Mňa poriadne zaskočila, až som si to prečítala viackrát po sebe, či vidím dobre. Hádam to len nemyslel doslovne. Také veci vedia rozčúliť, ale dá sa aj iným spôsobom vyjadriť nesúhlas. Na druhej stane, som veľmi šťastná, že si so Solitou rozumejú, aj som mala taký pocit, pasujú mi k sebe veľmi ako kolegovia. A ešteže na tom Evereste pochopil, to čo mal a už sa nemusí štverať na iné podobné vrcholy.
Katy, ďakujem ešte raz za preklad toho zaujímavého rozhovoru. Skvelá práca.

Katy: Děkuju, Anavi :) Ráda šířím radost, a takové hluboké myšlenky, jako má Facu. :) Jsem ráda, že jsem se nad tím nepozastavila jediná. Věřím, že takové věci, jako je korupce mu vadí, komu by nevadili. Ale, mě to jeho vyjádření přišlo dost silné, od takového člověka jako je Facundo. Do teď nikde takhle o ničem nemluvil. Proto, asi to překvapení. Ale, věřím, že to není myšleno doslova. Ale je v tom poznat, že ho takové věci umí rozčílit! Což, ho naprosto chápu!
Ještě jednou, není zač holky. Rádo se stalo, a vždy se rádo stane! :)

Name:
Web:

Powered by CuteNews