Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Fotoalbum rodinné dovolené na sněhu
28.08.19 * 7 názorů
Slíbený dovolenkový rozhovor z časopisu La Nacion je tady! Velmi upřímný a otevřený rozhovor zejména o rodině a rodinné pohodě.

Fotoalbum rodinné dovolené na sněhu

Jako fanoušek sportovních a horolezeckých dobrodružství herec přerušil svůj pracovní program, aby si zalyžoval v Chapelcu se svým klanem: jeho manželkou Mariou, Indií a dvojčaty, Yacem a Morem.
Jeho milovaná manželka a děti, India a dvojčata Yaco a Moro, dorazili dříve a o víkendu se k nim připojil Facundo Arana. Facundo hrál v televizním seriálu „Victoria Small“ ve společností Telefe a cestoval s hrou Milostné dopisy. Proto tři dny, které spolu strávili v Chapelcu, měly zvláštní chuť setkání domácího tepla.
„Skutečnost, že se mohu z celého srdce odevzdat tomu, co se mi líbí – vyprávění příběhů je úžasné“. A strávit pár dní na sněhu se svou rodinou a vidět děti s úsměvem na tvářích – to má neskutečnou cenu. „ Jsem vděčný za život“ – ujišťuje Facundo Arana.


Je to pro vás úspěch?

Rozhodně. Vedle mě je žena, jako Maria. Shodneme se na přístupu k životu, jsme zdraví, na stole máme talíř s jídlem, můžeme vzdělávat děti, máme práci. Skutečný úspěch je místo, kam se můžete vrátit, kde na vás čeká rodina. Všechno ostatní jsou větve stromu, někdy na nich kvetou nádherné květiny, ale jednoho krásného dne přijde drsná zima a zbudou vám holé větve. Pokud je váš strom dobře zasazený jako je moje rodina, pak na ostatním nezáleží.

Kdy jste poprvé navštívil Chapelco?

V roce 1984 s mojí rodinou. Vzpomínám na toto místo se zvláštní láskou, kromě skutečnosti, že tu zanecháte ty nejlepší stopy s jinde nesrovnatelným sněhem, je tu práce, která musí být podporována. V roce 2018 jsme se připojili k prevenci rakoviny prsu a letos jme s Temaiken Foundation zahájili kampaň na ochranu místního druhu jelena, který je na pokraji vyhynutí. Jsem přesvědčen, že pokud chceme zachránit naši planetu, měly by se takové věci vštípit našim dětem.

Pamatujete si, kdy jste si poprvé nasadil lyže?

Neuměl jsem lyžovat, ale pamatuji se, že jsem šel několik metrů nahoru a spěchal dolů. Spěchal jsem ke dveřím, kde jsme si vzali vybavení, a můj otec se semnou setkal s otevřenou náručí. Na to nikdy nezapomenu. To jsem dělal celý svůj život. Někam jsem spěchal! Teď jsem tak starý.jako byl tehdy můj otec a moje děti jsou zhruba stejně staré, jako jsem byl tehdy já. Jízda s rodinou, neustálé učení věcí. Společné věci v moři nebo na sněhu či v horách – na takové chvíle nezapomenou, dokud budou naživu. Snídaně, rozhovory v domě po lyžování, to vše bude nezapomenutelné.

Odkud pochází vaše láska k přírodě a zvířatům?

Měl jsem to tak celý život, vždycky jsem miloval zvířata a v průběhu let jsem začal chápat důležitost ochrany životního prostředí. Maria je jako já.

Kolik zvířat máte doma?

Máme spoustu druhů a každý žije v harmonii a v rovnováze. Děti nepotřebuji nic učit, protože se učí samy o sobě a každému zvířeti věnují svůj čas. Pes, koza, kůň, fretka, slepice a dokonce i nutrie. Zvířata jsou moudrá a učí nás. Když jim začnete rozumět, můžete pochopit nejsložitější bytost – lidi.

LEHKÁ LÁSKA

Změnilo se po svatbě něco pro vás a Mariu?

Upřímně řečeno, nepotřebovali jsme žádnou svatbu protože když jsme si jeden druhého navzájem vybrali, věděli jsme, že není nic důležitějšího než naše touha být spolu. Všechno ostatní je jen papír. Nejprve jsme se vzali v Nepálu v klášteře zvaném Tengboche. Požádali jsme mnicha, aby nás oddal a pak jsme šli na matriku a do kostela, aby tam s námi byli naši blízcí.

Máte nějaké tajemství na to jak si udržet lásku tolik let?

Každý pár má svou vlastní knihu a staví to, o čem sní, a hlavně co může dělat. Maria a já jsme se každý den vybírali a já budu věčně vděčný Bohu za to, že mi ji postavil do cesty, a tleskám si, že jsem ji otevřel srdce, jakmile jsme se setkali. Na světě není nic krásnějšího než rodina, kterou jsme dokázali vytvořit. To je to nejlepší, co se mi v mém životě stalo.

V Den přátel jste napsal na instagram velmi pěkná slova a Mariu jste nazval „Bláznivou královnou.“ Je to její přezdívka?

Jsem si jist, že když Bůh stvořil lidskou bytost, použil model velmi podobný Mary. Je v ní něžnost, čistota, štědrost a svědomí slušné osoby. To mě naplňuje hrdostí a touhou to sdílet. Je pro mě těžké vyjádřit slovy, co k ní cítím.

Jak by jste se popsal jako otec?

Jako student/ začátečník. Moje rodiče mě naučili studovat a tužkou v mém životě nakreslili čáru a řekli mi, že kdyby to pro mě nebylo užitečné, mohl bych ji vymazat a nakreslit si vlastní linii. To je to nejlepší, co mi rodiče dali. Cestou studuji a opravuji svůj kurz, a bylo by pošetilé, kdybych nedovolil dětem, aby mě učily a opravovaly. Pokud nejste připraveni to udělat, zůstanete stranou od všeho.

Vidíte v nich svůj odraz?

Neustále. U dětí vidím hodně svobody. Jejich duše jsou velmi svobodné a naší povinností jako rodičů je podporovat je a dávat jim vše, co potřebují, aby si vybudovali život, který si zvolí. Tato neomezená svoboda, o které vám říkám je od Mary. Je to svoboda, kterou musíte pouze chránit, aby nevystříkla z břehů a nešla svou vlastní cestou.

Vidíte u nějakého dítěte umělecký sklon?

Ve všech třech! India se účastní herectví v divadle Pacheco, kde jsem hrál dvě představení Milostných dopisů a En El Aire. Pro mě je to úžasné. Yaco hraje na klavír a to je něco šíleného. Všichni tři začínají hrát na saxofon. Já jako herec a hudebník a Maria – a ona je umělkyně – jim dáváme svět ve kterém mohou něco prozkoumat. V tomto úkolu není nic krásnějšího než jim být nablízku.

Jak by jste popsal svou současnost?

Jsem nejšťastnější člověk na světě, protože mám rodinu, o které jsem snil, se ženou, o které jsem snil, pracuji a žiju tak, jak se mi líbí. Všechno předčilo ten nejbláznivější sen, jaký jsem kdy měl.Soňa: Ako tradične, neskutočne pútavý rozhovor, ktorý ma opäť utvrdzuje v tom, že deťom a Márii môžeme skutočne závidieť takého otca a manžela, ako je Facundo. Krásne vyznanie Márii, Facundo ju naozaj veľmi, veľmi ľúbi. Skvelý názor na výchovu detí. Je to naozaj šťastná a skvelá rodina, v ktorej sú deti podporované vo svojich koníčkoch. A zas som sa dozvedela niečo nové, možno sa to spomínalo už dávnejšie, ale ja som to objavila až teraz. A to je fakt, že Maria a Facu sa zosobášili už v Nepále. Myslela som si že ju tam požiadal iba o ruku. Katy ďakujem, za aktuálku, aspoň som trochu vypla a oddýchla si od práce. Naozaj som už tú našu Facundoterapiu potrebovala. Nerada by som zas skončila v nemocnici. A tvoje aktuálky sú ta pravá prevencia. Želám krásny, u nás sviatočný deň.

majka528: Katy, moc a moc děkuji za takový nádherný a krásný rozhovor, velmi pěkně se to četlo a já jsem z něho unešená. Velmi krásné věty Facu řekl a velké uznání patří Marii, oni spolu a se svými dětmi vytvořili nádhernou, šťastnou a spokojenou rodinu. Facu měl krásné dětství a to vše se snaží vytvořit i svým dětem, aby rády vzpomínaly na své dětství. Velkou oporou je mu Maria a je vidět, že oba dva mají stejné názory na život a na výchovu dětí. Indie se nám potatila, když chodí do dramatického kroužku, Yaco hraje hezky na klavír a všichni zkouší saxofon, takže je možné, že uvidíme v blízké budoucnosti koncert celé jeho rodiny a to bude určitě velký zážitek. Katy, rozhovor je nádherný, jsem moc ráda, že jsem si ho mohla přečíst,a děkuji ti za překlad, je to vždy velký zážitek. DÍKY za něj.
Soni, o té svatbě v Nepálu se už Facu v jednom rozhovoru zmiňoval, ale je pravda, že vždy se člověk dozví něco nového.
Už se moc těším na neděli, Soňa se zmiňovala, že už viděla fotky z Fundaleu, tak se už nemůžu dočkat až uvidím Facu v obleku - to bude jako vždy úžasný.
Přejí všem hezké dny.

Soňa: Majka, tých informácií o Facundovi máme vďaka Katy naozaj veľmi veľa. Takže mne sa často stáva, že niektoré informácie, čo už odzneli považujem za úplne nové. Svadba v Nepále je toho dôkazom......

majka528: Soni, to je pravda, že těch informací a novinek ohledně Facu je hodně, že se může stát, že se něco přehlédne. O té svatbě v Nepálu se Facu zmiňoval v jednom velmi, velmi dlouhém a obsáhlém rozhovoru vloni a Katy nám ho překládala na pokračování. Mě to také hodně překvapilo a zaujalo a pamatuji si, že jsem se ohledně toho zmiňovala i ve svém komentu.
Mějte se všichni fajn a Katy tobě přeji hodně elánu, pohody a lásky do nové aktuálky.

Katy: Holky moje, nemáte zač! Ráda jsem předávala dál, takové poutavé věci. Rozhovor je opravdu skvělý, líbili se mi i pokládané otázky, bylo to trochu zase něco jiného. Většina novinářů se ho ptá pořád na to samé, ale tohle je trochu odlišné :) Shrnuli jste to skvěle, Soňi ráda tě tu vidím. Moc jsi tu s námi přes léto nebyla, doufám, že se to teď změní a že ty víkendy budeš opravdu odpočívat! O víkendu se nepracuje a už vůbec ne v neděli, kdy na tebe čeká čerstvá dávka informací o Facundovi :)
Opravdu tu informaci o té svatbě v Nepálu už jsme tu měli, ale nic se neděje, já si taky nepamatuju úplně všechno a holky mě když tak opraví či doplní. Každá víme něco a to co nevíme, k tomu se můžeme vrátit :) Z tohoto rozhovoru si musíme zase vybrat pár perliček do sekce, protože Facu mluvil opět úžasně :)

majka528: Katy, už jsem o tom také uvažovala, že bych dala pár vět z rozhovoru a nějaké další fotky na forum. Ale poslední dva měsíce jsem měla fofr, ale věřím a doufám,že to teď bude klidnější. Rozhovor byl perfektní, odpovědi Facu ještě lepší a fotky vynikající.

anavi: Tak toto sa čítalo jedna radosť. Unášala som sa na vlnách nežných Facundových myšlienok. Je pre mňa veľkou inšpiráciou a súzniem s ním takmer v každom riadku. Hovorí mi zo srdiečka. On to vie priam poeticky vyjadriť. katy, klobúk dole za ten preklad, skvelá práca a samozrejme ďalšie ultraveľké ĎAKUJEM!!!

Name:
Web:

Powered by CuteNews