Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Austrálie je tady!
02.11.19 * 22 názorů
Nezdá se to, ale čas opravdu utíká, a už se nám velice přiblížil datum Facundova odjezdu do Austrálie! Jistě si vzpomínáte, že Facundo společně s Mariou a se skupinou dalších turistů během 14 dnů navštíví Austrálii a Nový Zéland. Vše probíhá pod záštitou cestovní agentury Deturista.com. A den odjezdu je právě dnes! Ano, už dneska 3. listopadu a podle plánu cesty, až do 14. listopadu se Facundo bude nacházet ve zmíněných zemích. Se skupinou těch šťastných, kteří si zájezd zakoupili navštíví Sydney, Auckland, Gold Coast nebo město Rotorua.
I já budu Facundovi co nejvíc na stopě, takže během 14 dnů snad nepřijdeme o jediné navštívené místo!
Tento týden se ještě ale museli dělat poslední přípravy ohledně cesty, a to šlo jen tak, že se všichni zúčastnění (Facu, Maria, CA a ostatní turisté) sešli na jednom místě, aby domluvili všechny potřebné detaily. Vše proběhlo v pondělí 28. října v Estancia La Porteña. Podívejte se na fotky ze setkání:Nebyla to ale jediná veřejná akce, kde se Facu tento týden objevil. Jednou z dalších byla i oslava narozenin herečky Grabriely Sari (Gloria z DA), kam Facundo spolu s dalšími známými herci s radostí přijal pozvání.Také jistě víte, že v Argentině probíhají prezidentské volby, které jsou na rozdíl od ČR povinné! Facundo se tedy při této příležitosti zvěčnil s hlasovacím lístkem a přidaným popiskem, který shrnuje to o jakého kandidáta stojí: "Stejně jako všichni i já si naprosto přeji, aby se jakýkoliv zvolený prezident mohl pohnout kupředu v naší milované vlasti. Všichni jsme Argentinou a všichni chceme totéž: spravedlnost, rovnost, paměť, zdraví, jednotu, vzdělání, svobodu a soulad v naší milované zemi. Kéž Pán osvětlí cestu toho, kdo bude zvolen. @KupředuArgentino !!"A jelikož se Facundo na 14 dní odloučí od svých dětí, po dlouhé době je také vyvedl na nějakou akci! Bylo to při příležitosti koncertu zpěvačky Tini Stoessel v pátek 1. listopadu. A sešla se tady opravdu celá rodina. Facundo, Maria, Yaco, Moro i India. Výběr koncertu není náhodný. Právě Tini Stoessel navrhnul Facundo před pěti lety jako další z lidí, kteří se měli zapojit do výzvy, která kolovala internetem. Byla to kampaň na zvýšení povědomí o nemoci zvané amyotropní laterální skleróza (ALS), kde se spousty dalších známých osobností polévali studenou vodou s ledem (což je pocit, kteří zažívají právě lidé trpící touto chorobou).

majka528: Katy, děkuji moc a moc jako každou neděli za dnešní krásnou a hlavně obsáhlou aktuálku. Kápla jsi mi dnes do noty, protože jsem se chtěla zrovna zeptat co je s tou Austrálií a dnes je tu vysvětlení. Dívala jsem se na ty fotky, kde se seznamují a napočítala jsem jich tam asi 17 - to jsou všichni nebo ještě někdo přibude? Věřím, že to bude pro všechny pěkný zážitek, uvidí jinou zemi a hlavně jiné zvyky. Doufám,že budou z toho nějaká videa nebo fotky, moc bych to ráda uvítala, ale záleží jak to tam mají zařízené. Určitě jak Facu tak Maria budou velmi skvělí hostitelé a budou se o ně pěkně starat a udělají jim ten výlet ještě zajímavější než by byl. Takové průvodce bych brala a myslím si, že bych se asi od Facu nehnula a byla bych mu vždy co nejblíže. Pěkné jsou i fotky s Gabi /ta holka je stále stejná/, určitě se všichni krásně pobavili a její narozeniny si velmi užili. Jak byl Facu u volby prezidenta tak doufám a věřím, že volil toho správného, protože jako každý občan své vlasti by chtěl žít ve spravedlivém světě a zemi. Jako vždy mě potěšily fotky celé Facu rodinky, děti jsou moc šikovné a tak na ně můžou být rodiče pyšní. Moro je asi trochu "mazel" jak je na zádech tátovi, ale je to roztomilý. India je už slečna, roste do krásy po mámě a Yaco je celý táta.
Katy, moc nádherná aktuálka, která mě jako vždy moc potěšila a den je pak mnohem hezčí a radostnější. Díky za to.
Přeji všem hezké dny.

Soňa: Mesiac som tu nebola a čo všetko som zameškala. Dostali sme víza na vstup do Saudskej arábie a tak sme sa boli trošku poflákať v Arabských krajinách. Takže teraz sa vrhnem s plnou silou do zameškaného.Vidím, že som sa vrátila práve včas, aby som mohla sledovať Facundovu expedíciu po Austrálii. Hneď by som si zbalila kufre a šup do Austálie. MUsí to byť úžasné prežiť toľko dní s Facundom. Verím, že bude veľa, veľa matrialu z tejto expedície a potešia sa i naše srdiečka. Facundo, už si vyber aj strednú Europu, sme tu predsa aj my......Oslava Gabriely bola určite skvelá, vyzerá, že sú s Facundom dobrí kamaráti. Deťúrence nám neuveriteľne rastú. Páčia sa mi, že Facu s Máriou ich zapájajú do rôznych aktivít.Sú zlatí všetci traja, ale z Mora bude ťažký fešák. Veľmi, veľmi mi chýbali tieto naše pokecy, ale v krajinách kde sme boli je veľký problém sa dostať k internetu, takže teraz po príchde sedím už štvrtý deň pri počítaci, mám totiž veľké Facundoabstinenčné príznaky.. Ešte k tým Facundovým potomkom, je super, že dvojičky rastú ako dve samostatné jednotky,dokonca sa ani rovnako neobliekajú. Ich osobnosti sa môžu rozvíjať úplne samostatne. Želám krásny týždeň a Katy ďakujem, že skvelé chvíle, ktoré ma vďaka tebe a tvojích aktuálok čakajú

Soňa: Opravujem:a Katy ďakujem, za skvelé....

majka528: Soni, vítej, já jsem si říkala, že máš určitě dovolenou a ještě v jaké jsi asi v destinaci. Tam, kde jste byli bylo určitě bezva. Za tu dobu máš tady dost na shlédnutí a tak si to moc a moc užij.

anavi: Katy, tak dnes nás tu máš všetky tri. Aj ja sa už vytešujem z novej aktuálky, ktorej názov ma skoro postavil zo stoličky. No hurá, už je to tu! tak šťastnú a bezpečnú cestu a mnoho krásnych zážitkov! Majka detektívka nám už zrátala účestníkov zájezdu, expedícia teda môže začať.:D
Ďalšia vec, ktorá ma aj doslovne postavila z tej stoličky, bola účasť Facurodinky na koncerte Tini. To som hneď bežala povedať mojej dcérke, lebo ona je jej fanynka a vlastne doma občas počúvame jej piesne. Ja môžem čokoľvek po španielsky. :D Tak sme sa smiali, že keby ideme na ten koncert ona vidí Tini a ja Facunda. :) O tom koncerte sme sa bavili, lebo Tini práve začala nové turné. Rodinné fotky sú nádherné, také odviazané, páči sa mi tá spontánnosť. Aj mne sa zdá, že Gabriela vyzerá rovnako. Tak Facu stihol aj oslavu pred dovolenkou. A ešte aj odvoliť. Nuž nech sa jeho prianie naplní.
Nám sa tie naše Fanfacundovské plnia každý týždeň vďaka týmto skvelým aktuálkam a hlavne vďaka jej excelentnej líderke Katy. Dnes som sa výborne pobavila a s nadšením som to tu "hltala" vetičku po vetičke, obrázok za obrázkom. Ešte aj komenty od Majky a Soničky. Vitaj nám po arabských cestách doma a vychutnávaj si novinky.
Katy, ďakujem, ďakujem, ďakujem za perfektnú aktuálku. myslím, žena tieto 2 týždne sa tešíš aj ty, lebo to tu bude určite pestré. Tak sa majte všetci krásne, tvorivo, zábavne, nádherne.:)*

majka528: Soni a Anavi, krásně se to čtou vaše komenty - jsou nádherné.

anavi: Majka aj ty vždy pekne všetko zhrnieš, že už koľkokrát neviem, čo dodať. :)

Katy: Při pondělku 7 komentářů? Je to možné? Je to možné, mám tu všechny tři holky! Skvostné, to jsme tu dlouho neměli! Vítej zpět, Soničko. Už jsem si tak říkala, co s tebou je. A ty nám jezdíš po světě, jako Facu. Ale, ano právě včas si se vrátila, aby si s námi mohla prožívat Australsko- Novozélandské dobrodružství! :) Vítej zpět. Moc vám všem děkuju, každá jste okomentovala něco, takže na mě už nic moc nezbylo. Jen vám odpovím na otázky.
Majko - myslím, že jsou to všichni účastníci, co na této výpravě budou figurovat. Facundo chtěl, aby byli všichni pohromadě, a mohli si to ještě všechno ujasnit než vyrazí. Určitě by to nedělal jen s částí lidí ;)
Anavi - tak tvoje dcera je fanynka Tini? Jaká náhoda! :) Tak to je super, v jedné akci, se najdeš ty i dcera :) Musím říct, že já jsem tu zpěvačku neznala, ale na netu je celý koncert právě z Argentiny, na kterém byl i Facu. Tak jsem neodolala, a když jsem tvořila akuálku, tak jsem poslouchala. A není to vůbec špatné. I já mám ráda latino! :)
To víš, že i já si toto dobrodružství užiju! Těšila jsem se na Austrálii, sice bych potřebovala ty dny nafukovací, abych to nějak mohla třídit postupně den za dnem. Ale, těší mě to, že to zase bude trochu něco jiného. A Facundo je cestovatel a dobrodruh tělem i duší, takže s ním to bude určitě skvělé! :)
Myslím, že bude dostatek materiálu, Majko. V dnešní době sociálních sítí se jistě bude každý chlubit, kde se zrovna nachází, a já vám to shrnu do jedné, velké aktuálky! Aspoň tak si to představuju :D Jaká bude realita, to se dozvíme příští neděli. Ale opravdu se mu budu snažit být na stopě co nejvíc a držet s ním denno denní krok :)
Mockrát děkuju za komentáře, mějte krásný týden :-*

anavi: Nóóó, Katy, to je pekne veľké sústo na nedeľu. Skvelá motivácia zasadnúť k aktuálke hneď ráno, lenže ja budem zas na cestách (teraz v rámci Slovenska). V týždni si to však vynahradím. K Tini len dodám, že hrala hlavnú postavu v seriále Violeta. Odtiaľ ju vlastne poznáme. :D Zrejme ho pozerali aj Facundove deti a preto ju vyzval do "oblievačky". Ale že si si to tak zapamätala, Katy, klobúk dole.

anavi: Keďže je pre mňa tá Austrália taká zaujímavá, niečo som vygúglila zo zvedavosti, tak sa podelím s vami. Čítala som si článok na nete v španielčine, kde sa píše o Expedícii. Cestovná agentúra zdôraznila, že Facu nebude v pozícii sprievodcu, ale len ako účastník. Pri výbere miest a aktivít však brali do úvahy Facundove odporúčania. Preto turisti môžu očakávať "Facundovský" prírodný, zábavný, kultúrny, dobrodružný štýl relaxu... napr. výstup na nejakú horu, posedenie pri maté s hrou na harmoniku, výstup zhora na ikonický most Sydney, surfing v prvotriednych vlnách, večeru na okružnej plavbe na lodi po mestských zátokách alebo bandžidžamping v Aucklande. Plánovaný počet ľudí bol na 30 - 35. Hlavnými destináciami, ako si napísala Katy, sú mestá Rotorua, Auckland, Sydney a Gold Coast. Skupina má v itinerári aj obed s kmeňom Maori; navštevu jaskyne Waitomo; miest, kde sa filmovali filmy „Hobit“ a „Pán prsteňov“; zájdu aj na operu v Sydney; relaxovať budú na plážach v Byronskom zálive; spoznajú budhistický chrám alebo gejzíry umiestnené v strede hory; a odvezú sa do prírodného parku Featherdale.
Páni, to sa ozaj máme na čo tešiť. Tak nech im vyjdú plány aj počasie. :)

anavi: A ešte svitá malá nádej, lebo táto cestovka patrí medzi lídrov v skupinových výletoch do Európy aj exotiky. Tak snáď niečo vymyslia s Facu aj v Európe. Mali by sme im odporučiť niečo v Česku a na Slovensku tiež. Ponúknime sa im ako sprievodcovia. :DDD

anavi: Á ešte že ubytovaní budú v 3 - 4 hviezdičkových hoteloch strategicky umiestnených medzi mestami.

anavi: Hm, Katy, keď máš toľko komentov na začiatku expedície, čo tu bude nasledujúce 2 týždne. :DD
...no dobre, už som ticho.

majka528: No páni, Anavi, díky za informace, vypadá to na pěkný výlet a už se moc těším na novinky z této cesty, budou v každém případě zajímavé a to i proto, že je tam Facu. Zcela s tebou souhlasím, že by si na nějaký další rok mohl něco podobného naplánovat na Evropu.
Katy a Anavi jak píšete o zpěvačce Tini, tak ji vůbec neznám, ale hned se dám ohledně ní do hledání a když něco najdu tak to hned zkouknu.
Katy, Anavi, díky moc za vaše komenty, jste bezvadné holky.

Katy: Mockrát děkuju, Anavi za ten souhrn! Já jsem něco takového hledala, ještě při prvních informacích, když to bylo daleko před námi. Ovšem v ruštině se žádný takovýhle soupis nenašel! A louskat to ze španělštiny, je pro mě doslova španělská vesnice :D Takže velké díky za tyhle doplňující a velmi pomáhající informace. Já, bych tu bez vás prostě být nemohla! Den za dnem se mi to potvrzuje!:) Číslo komentářů v téhle aktuálce je úplně okouzlující. Ale, nedávno jsem se tak zamyslela, kolik komentářů mi tu vyjde, asi tak na konci roku, kdy je počítám. A myslím si, že budeme o proti loňsku v mínusu :D Takže, klidně v povídání pokračuj, Anavi. Vůbec nemusíš být ticho :D Ty vždycky válíš v několika komentářích za sebou. Už jsme si na to zvykli, a jsme rády!
Neriskovala jsem sepisování aktuálky až v sobotu. Snažím se k tomu na chviličku sednout každý den (aspoň se o to snažím :D ) Myslím, že bych v sobotu v noci nevěděla, co dřív! Takže se ho opravdu snažím sledovat krok za krokem. A ten výčet, co nám tady Anavi napsala, se jistě objeví i v mém souhrnu, který pro vás pečlivě ze dne na den připravuju! :)

anavi: Katy, s veľkou radosťou som to napísala a som zvedavá, čo z toho nám potvrdíš. Tak si ma rozosmiala s tým, že to válim v nekolika komentárech, že mi až slzy vyhŕkli. To, že štatistiky budú menšie je možno väčšou obsažnosťou komentov. Mám pocit, že ich píšeme menej ale sú dlhšie. Ja keď sa jednej myšlienky chytím, hneď to musím odoslať, aby sa koment zachoval (keďže som mala skúsenosť, že mi po dlhej námahe občas celý zmizol). Možno sa pomaly vrátim k tým kratším komentom ... hm.

anavi: Katy, zároveň ti chcem veľmi poďakovať za tú trpezlivú, systematickú, mravenčiu prácu počas celého týždňa. Určite to nie je jednoduché, ale som presvedčená, že to perfektne zosumarizuješ ako všetko na tejto stránke. Inak Austráliou si určite zdvihneš štatistiky, spomínam si, že sa tak stalo aj v Izraeli a Rusku. Nech sa ti teda veľmi darí!!!

anavi: Majka, ak chceš pátrať po Tini, daj si aj seriál Violeta. Je pre tínedžérov, plný piesní s peknými textami a s veľmi dobrými myšlienkami. Učí mladých o vzťahoch, ako majú robiť, to čo ich teší, ísť si za svojimi snami a že v každej ľudskej bytosti je niečo dobré, božské ... Facundove deti majú veru dobrý vkus. A Tini je veľmi populárna speváčka v celej Južnej a Latinskej Amerike, ale aj za jej hranicami. Koncertovala dokonca už aj v Európe.
Tak to bola taká malá odbočka, ale aj to nás, ako som zistila, s Facundom spája.:)

majka528: Anavi, já jsem včera pátrala po Tini a našla jsem hodně videí, kde zpívá a tak jsem si je pouštěla, je výborná, hezká a šikovná. Zjistila jsem, že se jmenuje Martina a vloni byla dokonce v Praze, kde natáčela film My Diary s režisérem Jackiem Chanem. Ten seriál Violeta jsem také našla. Díky za upozornění, zase znám někoho dalšího, kdo se líbí Facu a jeho dětem.

majka528: Katy, já také si myslím,že není moc dobré počítat komenty za rok, mám také dojem, že jich je třeba méně, ale zase jsou některé hodně dlouhé. Hlavní je, že se nám tady líbí a že jsme moc rádi za tvé novinky o Facu. Jsem hodně navnaděná na Austrálii jak to Anavi popsala, kde všude bude a co se bude dít. Už se na to moc a moc těším. Katy, moc tě obdivuji za tu tvou práci, kterou děláš, protože vím, že něco najít a dát dohromady dá fůru práce. Katy, DÍKY za vše!!!!
Přeji všem hezké dny.

anavi: :DDD Majka, tak už vieš o Tini viac ako ja. Aj som tušila, že ma predbehneš.
A súhlasím s tebou, že jedna vec je dostať sa k informáciám, to fakt treba vedieť, kde hľadať. A potom nastupuje umenie dať to dohromady a v tomto je Katy superprofík.
Veľmi mi vyhovuje štýl, akým to robíš Katy a ďakujem ti za to.

Katy: Myslím, že toho potvrdím hodně! :) Moc mě těší, že jsi se zasmála. Ale, ty opravdu válíš, však tenhle týden jsi královna komentářů! :D Já mám ráda jakékoliv komentáře, dlouhé, krátké, na pokračování. Pište, jak je vám to pohodlné. Já si ty statistiky dělám čistě pro sebe, i když je zveřejňuji. Mě každý rok zajímá, jak si stránka vedla. Jak vás aktuálky zaujali. Takhle se vždycky přesvědčím, že stránka neupadá. A kdyby mi nějaké čísla razantně klesali, tak by to chtělo nějakou změnu. Musí se to tu udržovat živé a zajímavé. Nechci nudit! :) Tak, to jen pro upřesnění, proč to každý rok takhle počítám. Jinak si cením velmi moc každičkého komentáře! A hlavně, když vím, že vás to tu stále baví. Což mi každý týden potvrzujete. :)
Mohla, by být tenhle týden vyšší návštěvnost. Je pravda, že když je Facu někde "venku", tak se o to lidi víc zajímají. Ale, mě tu zajímají hlavně jen tři osoby, a to jste vy tři :-*
Snad nezklamu ani tento týden nadupanou (nebo se o ní každý den snažím :D ) aktuálkou. Nechci pro vás vynechat nic. Nezveřejňuji to po dnech, protože se dost věcí objevuje zpětně. A já to mám ráda ucelené. Proto si na to budete muset počkat až do neděle. Ale, snad to bude stát za to ;)

Name:
Web:

Powered by CuteNews