Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Musíte si vyslechnout potlesk
18.10.20 * 8 názorů
Ano, jsem tu dnes už podruhé s novou aktuálkou a hned vám řeknu proč. Ta první je tvořena pro vás všechny, tato pro jednoho výjimečného člověka, pro člověka který mi tu každý den dělá radost svou přítomností a svými komentáři. Věrný návštěvník této stránky a ještě věrnější fanoušek Facunda. Drahá Majka dnes slaví své narozeniny!
Jelikož je tato aktuálka tvořena přesně pro ní, odpovídá tomu i narozeninový rozhovor, který jsem vybrala. Jedná se o rozhovor z roku 2014 z doby, kdy Facu odehrál svůj velký koncert v La Trastienda a vydal své debutové album Salir a Tocar. Ano, je to rozhovor o hudbě.
A to není samozřejmě vše, má milá Majko. Co by to bylo za narozeniny bez návštěvy Facunda, který se pilně připravuje na tvé narozeniny celý rok. Jak to zvládne letos? To ti on sám prozradí v narozeninovém videu. Drahá Majko, jsi tu jeden z nejaktivnějších návštěvníků čímž mi děláš velkou radost. Ostatně radost svou přítomností mi děláš i na jiných stránkách. Máme mnoho společného a věř mi, že tvé postřehy by mi neskutečně chyběli! Stejně tak tvá přítomnost, která to vždycky někde hned rozjasní. Proto se mi v budoucnu nikam neztrať pro nás s Facundem jsi velmi důležitá. Jsi skvělý a ohromně milý člověk, kterých se dneska už moc nevidí. Proto ti k dnešním narozeninám přeju mnoho zdravíčka, sil, hodně dobrých filmů (samozřejmě těch starých :D), mnoho momentů strávených s Facundem a taky s námi na této stránce. Krásnou oslavu a užij si svůj speciální den. Máme tě moc rádi :-*

Musíte si vyslechnout potlesk

Herec se rozhodl vrátit se k hudbě, své první lásce, s Blue Light Orchestra, s níž dnes vystupuje v Divadle Platforma Lavardén.
V dlouhém rozhovoru s La Capital hovořil Facundo Arana o svém přístupu k hudbě, nedokončeném podnikání, předsudcích a hereckých projektech.


Vždycky jste byl spojován s hudbou. Co bylo podnětem k vytvoření skupiny zrovna teď?

Myšlenka udělat něco vážného v oblasti hudby vznikla v roce 1998. Poté co jsme vytvořili skupinu La Carranza hráli jsme spolu až do roku 2001, ale pak jsme toho nechali, protože hudebníky kvůli ekonomické krizi nikdo nepotřeboval. Hudba byla ponechána budoucnosti a ta budoucnost přišla teď. Nebylo to ale snadné, vůbec ne. Tenkrát pro mě bylo velmi obtížné utvořit skupinu, tak mě moje žena Maria, která měla vždy kontakty ve světě hudby, přivedla k Dizzymu Espeche, který to v právě tu chvíli mohl a chtěl dělat. Dizzy vytvořil skupinu a začali jsme spolu zkoušet skladby, které lze poslouchat kdekoli, protože v této době spolu s internetem můžete oslovit každého. Vytvořili jsme ji pomalu, klidně. Ale vždy bylo naším cílem začít hrát.

Má rozhodnutí vrátit se k hudbě něco společného s tím, že je vám už přes čtyřicet a chcete dokončit nedokončené?

Pokud ano, stalo se to nedobrovolně. Vždy jsem se snažil neopouštět nedokončené záležitosti bez ohledu na věk. Krize středního věku nastane, když se vám před tímto věkem nic nestalo. Ve čtyřiceti si pak můžete uvědomit, že nejste nikdo důležitý, že „navždy“ se začíná chýlit ke konci. Ale víckrát jsem si uvědomil, že život není nekonečný, téměř jsem zemřel velmi mladý. Bylo mi dáno tolik let, že čtyřicet je pro mě svátek. Navíc nemůžu uvěřit, že jsem se dožil čtyřiceti. Není třeba dokončovat nedokončené, ale oslavovat, že jsem stále tady.

Vy a vaše skupina jste chtěli dosáhnout zvláštního zvuku? Co vás ovlivnilo?

Chtěli jsme najít vlastní zvuk. Máme vlastní motivy, ale stále je třeba je stylizovat. Poslouchám hodně klasické hudby a také Coltrana a Michaela Breckera, on je saxofonista, který vyčnívá z davu.

Jak vzpomínáte na časy, kdy jste hrál na saxofon v metru?

S velkou láskou a absolutní blažeností. Velmi si toho vážím. Na koncertech hrajeme píseň „Never Tear us Apart“, kde se saxofonové sólo hraje na alt saxofon, a předtím děláme něco jako přechod, krásný, který se utváří s každou show a tam hraji ten samý saxofonový alt, který jsem hrál v metru. Je to výsada ohlédnout se za chlapcem, který hrál na saxofon v metru, a vidět se dnes, dvakrát tak starý než tehdy. Tento 20letý chlapec měl více otázek než odpovědí. A dnes mám více odpovědí než otázek. Dokážu odpovědět tomuto 20letému chlapci a hrát s ním, být s ním šťastný že můžu hrát na stejný saxofon.

Cítíte na jevišti tlak ze skutečnosti, že jste slavná osoba? Nebo máte pocit, že je to pro vás něco dobrého?

Oboje. Výhodou je, že upoutáváte pozornost a je snazší organizovat. Ale jakmile se diváci posadí na svá místa, musíte jim předvést dobrý výkon. Nikdo vám potlesk nedá, musíte si ho zasloužit. Když jsem o tom mluvil, hudební novinář mi řekl, že je velmi snadné jít ven a jíst s nožem a vidličkou toho chlápka z televize, který přišel hrát. Ale také mi řekl, že odchází šťastný protože nechal všechny své předsudky v kapse. Odešel šťastný protože slyšel velmi dobrou hudbu a skvělou skupinu. Každopádně si myslím, že zkoušku vždy složíte. Když jsem hrál „Poder se Puede“, zeptali se mě, jestli jsem opustil role milovníka, abych dělal divadlo, a pravda je, že recenze byli skvělé ale nikdy jsem nikomu neřekl, že jsem to sotva napsal. Byl to vyhledávací proces. A pak u „En El Aire“ mi také řekli: „Poslouchej, přišel jsem sem proti všem radám.“ Existuje mnoho předsudků. Ale, když podáte dobrý výkon, pak se vám líbí mít předsudky. Předsudky jsou nebezpečné, když nemůžete ukázat nic dobrého.

V loňském roce jste přiznal, že Farsantes nebyla dobrá zkušenost. Mělo to dopad na to, že jste přešel k hudbě a udělal jste si malou pauzu v herecké profesi?

Vůbec ne. Kromě toho rozhovor, ve kterém jsem to řekl, jsem také poznamenal že jsem přišel otevřít divadlo Centenario v Colonu a přivezl s sebou „En El Aire“ a hrál jsem zdarma ve prospěch divadla. Pak se objevil novinář z Clarin a já si pomyslel: „Nemůžu uvěřit, že noviny na celostátní úrovni slyšeli o této události, jak skvělé“, mluvil jsem s nimi hodinu a půl než se mě zeptali na Farsantes, a já jsem odpověděl na osobní úrovni. Ale rozhovor o tom opravdu nebyl. Není snadné odpovědět na to, na co se mě ptáte. Mohu jen říci, že nic z toho, co se stalo včera, nemá nic společného s mými dnešními rozhodnutími a zároveň je celá minulost spojena s rozhodnutími současnosti.

Byl jsem po Farsantes trochu rozčarovaný z televize?

Ne, moje profese mě nikdy nezklame. Povolání je něco posvátného. Miluji tuto profesi.

Máte nějaké herecké projekty pro tento nebo příští rok?

Mám jich několik, ale potřebuji je zorganizovat podle času. Nedávno se mi stalo něco mimořádného: Zavolala mi Graciela Dufau, slavná argentinská herečka, s nabídkou udělat něco divadelního. Když vám zavolá někdo, koho tak hluboce obdivujete, pochopíte, jaký jste byl profesionál a člověk.Vedli jsme spolu skvělý rozhovor, snažil jsem se udržet každé slovo v paměti, a souhlasili jsme, že se znovu setkáme. Existují projekty, ale teď jsem zaneprázdněn hudbou. Nechci přeceňovat svoji sílu a dělat práci s únavou, protože únava je pro herce nejhorším nepřítelem.

majka: Wow Katy, moc ti děkuji za tuto akutálku, moc jsi mě s ní potěšila a byla jsem z ní moc nadšená a to i proto, že je věnována muzice a hlavně Facu. Měla jsem dnes velmi náročný den, ale jak to bylo možné tak jsem hned šla sem - na tuto stránku. S radostí jsem si ji přečetla a bylo co číst a přijde mi to jakoby to řekl včera. Bylo moc dobře, že mu Maria v muzice velmi pomohla, jinak bychom byli ošizeni o jeho zpěv, muziku a hře na saxík. Hned jsem si našla skladbu jak o ní mluví Never tear us apart a i hned poslechla, je moc pěkná. I když jsem ji slyšela vícekrát, ale nikdy mě to neomrzí, abych si ji neposlechla ještě vícekrát. Rozhovory s Facu jsou vždy pěkné a vždy se z nich člověk dozví něco nového. Našla jsem si i herečku, o které v něm vzpomínal, ale mám dojem, že na jejich spolupráci nedošlo. Ale co nebylo tak ještě může být, nikdy není pozdě. Je škoda, že Facu už tolik nekoncertuje, ale věřím,že zase bude doba, kdy se k tomu vrátí. Bylo by to škoda, jeho je radost poslouchat a hlavně vidět. Katy, DĚKUJI, DĚKUJI za nádherný překlad a hlavně za přání k narozeninám. Byla jsem okouzlena videem, jako vždy to bylo milé, něžné a kouzelné a ten jeho překrásný úsměv na konci je okouzlující. /Jsem zvědavá, kdy se Facu objeví, stále jen slibuje..../.
Katy, moc, moc a moc děkuji, měla jsem z tvého přání velkou radost. Dokud to bude v mých silách tak tu budu nadále, přece si nenechám ujít novinky o Facu a pak i komenty vás všech. Vždy mi to přijde jako by mě tady čekal každou neděli dárek.
Katy, ještě jednou DĚKUJI, MEJUKAĎ.

majka528: Kdo se bude chtít podívat na video, co mi stvořila Katy k narozeninám tak dávám svolení,že kdo chce tak si ho může stáhnout.
Přeji všem hezké pokoukání a hezké dny.

Katy: Konečně se dostávám ke komentáři! Tak, především Majko, tentokrát nemusíš takhle extrémně děkovat, protože víš, že to dělám pro tebe moc ráda. A tvořit tyhle speciální aktuálky mě naplňuje radostí, protože si představuju, jak si k tomu vždycky každá zasednete a jen nasáváte speciálně připravené informace jen pro vás! Doufám, že jsi na tuto nečekala tak dlouho. Měla jsem v plánu ji sem dám o moc dřív, měla jsem ji připravenou předem, ale přišla mi nečekaná návštěva. To jsem chtěla jen podotknout. Jsem ráda, že vybraný rozhovor tak uchvátil, ale jak by taky ne, když je o hudbě :) To je u tebe trefa do černého :) Ke spolupráci s tou herečkou opravdu do dnes nedošlo, ale kdo ví, čeho se dočkáme v budoucnu. Teď je pochopitelné, že jsou koncerty odsunuty na druhou kolej. Ale, aspoň se dočkáme zase natáčení. Není všem dnům konec. Jsem moc ráda, že i video se ti tak líbilo, každý rok toho Facu chápe víc a víc, divím se, že ještě nedorazil! :D Zkrátka jsem z tvého komentáře nadšená, jako ostatně každý týden! Ale na komentáře u vašich speciálních aktuálek se těším obzvlášť. Proto moc děkuju za vyčerpávající popis. Já myslím, že ty máš dost sil za nás za všechny, a že tu oslavíme ještě mnoho, mnoho vašich narozenin. Doufám, že rodinná oslava proběhla dobře, že s tebou nakládali jako s královnou celý den, a večer sis vychutnala Facunda. Narozeninový den má být pohodový a Facu je toho zárukou. :) Takže mockrát děkuju a jedno velké NEMÁŠ ZAČ, vážně jsem to udělala pro tebe ráda :-*

anavi: Skôr, ako po príchode z kúpeľov čokoľvek okomentujem, chcem vyjadriť, že ma veľmi ale veľmi mrzí, že som zmeškala Majkine narodeniny. Priznám sa, že ja si tie dátumy nedokážem udržať v hlave a často ani neviem, aký je deň. Ale keď som v jeden moment oddychovala po procedúre, pozerám sa na mobil, kde svietilo 18.10. - hovorím si, toto je povedomý dátum, to bude určite niekoho sviatok, komu to mám zablahoželať? Ale keďže na internet na mobile nechodím a medzi pokrvnou rodinou som nikoho nenašla, nepátrala som ďalej. Až teraz mi Katy pomohla. Viem, že ma to neospravedlňuje a mám pre to výčitky, Majka, lebo ty si v tomto presná ako hodinky a vždy máš pripravené milé priania. Ale ver, že ťa mám veľmi rada a do poslednej bodky súhlasím s tým, čo napísala Katy (v aktuálke aj v komente). Aj pre mňa si vzácna priateľka s neznámou tvárou ale krásnou dušičkou a štedrým srdiečkom. Prajem ti nekonečnú radosť so života naplneného láskou a krásou. Nech sa všetka tvoja dobrota, milota a láskavosť odráža so všetkých kútov vesmíru naspäť k tebe. Tiež veľa príjemných virtuálnych stretnutí s Facu na tejto stránke.

anavi: Majka, ďakujem za povolenie pozrieť si video. Čítaš mi úplne myšlienky. Tak som si ho hneď aj pozrela. A sakra, tak aj Facu si už lepšie pamätá deň tvojich narodením ako ja. :)) Len nech sa už konečne aj objaví.
Katy, obdivujem, ako to dokážeš tak prepracovať. Vidno, že poznáš každé Facundove slovo. Viem si predstaviť, aký poriadok máš vo svojich súboroch. Video ma veľmi pobavilo.
Ďakujem vám teda obom. Katy, že ho urobila a Majke, že sa podelila.

anavi: Samozrejme, že ešte utrúsim pár slov aj k rozhovoru. Už samotný úvod naznačil, že to bude opäť skvelé čítaníčko. A stalo sa, počnúc prvou otázkou a odpoveďou. Facu prekrásne hovorí o dare života. Aj mňa premohla zvedavosť a hneď som si vypočula pieseň, v ktorej hrá na rovnakom saxofóne ako v metre. Je to krásna pieseň a teraz má pre mňa iný rozmer. Ani som si ten saxofón predtým v pozadí Facundovho hlasu nevšimla, je dobré, že ho Facu dal do pozornosti. A tiež zaujímavé spojenie s jeho mladosťou, až mám zimomriavky.
Páči sa mi, že Facu nezaspal na vavrínoch a stále stojí nohami na zemi, jeho prístup zanechať na javisku všetko svoje umenie pre spokojnosť publika.
Tvár Graciely Dufau mi nič nehovorí. Zrejme je známa len na divadelnom poli, lebo v seriáloch som ju nikde nevidela. Ale ako napísala Majka, ešte nie je koniec všetkým dňom a možno sa Facu dočká aj potlesku po ich spolupráci.
Zatiaľ si musíš vypočuť potlesk ty Katy, za túto aktuálku. Ťap, ťap, ťap, ťap, ťap, ťap, ťáp...
Juj a tá roztomilá tanečná bodka v podaní Facu, no nemiluj ho? :DD
Ďakujem aj mejukaď!

majka: Anavi, moc děkuji za přání a vůbec se nemusíš omlouvat, že to bylo se zpožděním. To vůbec nevadí, vždyť jsi nebyla ani doma. Přání od tebe mě moc potěšilo a jak tobě tak i Katy moc a moc děkuji. Pro mě je každá nová aktuálka o Facu takový dárek, takže si připadám,že každá neděle je svátek, na který se vždy těším a je to první na co se podívám. Nikdy nejsem zklamaná, Facu je obdivuhodný člověk a je radost se na něho dívat. Katy, tobě za to vše patří moje DĚKUJI, DĚKUJI.
Ani se nedivím, že chtějí natáčet PV. Dnes jsem se dočetla, že ta karanténa trvá už přes 200 dní a je to hlavně v hlavním městě Buenos Aires. Proto asi chtějí natáčet, potřebují určitě už nějakou práci i přes překážky, že budou muset postupovat každý třetí den test na koranovirus.
Katy a Anavi, vaše komenty jsou vždy moc krásné a já je tak ráda čtu a tak doufám a věřím, že je budu číst ještě dlouhé a dlouhé roky. Děkuji, že tu jste a že můžu být součástí našeho malého kolektivu.
Přeji všem hezké dny a hlavně s Facu, protože to je člověk, který umí rozdávat radost, těšit se z každého nového dne. Je milý, kouzelný, prostě fantastický!!!

Katy: Je ti odpuštěno Anavi, Majka už své odpuštění vyjádřila a já jsem hned za ní. Ty tu možná nejsi přesně na den, ale když tu jsi, tak nic nevynecháš a nikoho neošidíš. Takže si to velmi vynahrazuješ v tomhle směru :)Jaký skvělý nápad strávit pár dní v lázních, až ti to závidím. Doufám, že jsi se vrátila dostatečně odpočatá a připravená na nové komentáře :)
Já mám vaše data narození doslova vyryté v hlavě, ale to ne že bych musela. To prostě tak automaticky. A to mi jen potvrzuje jak moc jste pro mě důležité. :) Děkuju za potlesk Anavi, na oplátku se ti ukláním za tvůj krásný potlesk, a tobě Majko za tvé nekonečné díky, kterými mě dnes a denně obklopuješ. Zítra jsem tu s novou aktuálkou, dávejte na sebe pozor a mějte se krásně :-*

Name:
Web:

Powered by CuteNews