Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
31. březen - Ve vzduchu
31.03.21 * 4 názorů
A máme to tady! Facundův den D je znovu tady! Už jsem vás na to upozorňovala v nedělní aktuálce, ale samozřejmě tomu věnuji jednu samostatnou aktuálku. Facundo dnes slaví 49. narozeniny! Neuvěřitelné číslo, neuvěřitelný člověk! Pasuje to k sobě. Pevně doufám, že on sám si narozeninovou oslavu užije v rodinném kruhu, tak jak je mu vždycky nejlíp. Ale my si tu uděláme ještě jednu oslavu v českém duchu. Mám tu pro vás totiž překlad dalšího staršího rozhovoru! Nemohla jsem sáhnout po ničem jiném, než po tom co nese název - Ve vzduchu! Ano, opět je to rozhovor o jeho milovaném divadelním představení En El Aire, ale nejen o něm. Dotkne se tam i hudby a života obecně. Facundo už zítra startuje v obnoveném představení, takže není na škodu si přečíst jeho slova o tom, jak hra vznikala, nebo co pro něj znamená. Tento rozhovor pochází z roku 2016.
Nezbývá než popřát Feliz Cumple našemu oslavenci, pevně doufám, že tu oslavíme ještě mnoho jeho narozenin! A vám přeju krásné čtení! :)

Facundo Arana – Ve vzduchu

Herec je v našem regionu se svým sólovým představením. Dnes bude v Roca, zítra v Neuquen a v sobotu ukončí turné v Sapala. Ještě předtím, ale přišel do naší redakce Rio Negro, aby promluvil o představení, o hudbě a o svém životě.
„Byl by obrovský problém, kdyby mi byla pozornost médií nepříjemná.“
Je to ten samý muž, který vylezl na Aconcaguu a dobyl vrchol Everestu.


Toto představení hrajete tři roky. Co se vám na něm líbí nejvíc?

Nejvíc se mi líbí, že jsme ho vytvořili ve studiu spolu s Manulem Gonzalezem Gilem a Martinem Bianchedim, s Fito Grasso a Sebastianem Irigem. Bylo to zjištění, hledání toho, co jsme chtěli říct. A pak tu bylo broušení tohoto diamantu, proces výroby jednoho kusu, a bylo to úžasné. A pak jsem měl příležitost ukázat to lidem po celé zemi a bylo skvělé vidět, jak to, co vyšlo ze studia, z našeho mozku a z našeho srdce, se lidem tak líbí.

Co znamená „En El Aire“?

Je to koncept. Znamená to žít všude a svírat život pevně v náručí, hlasitě křičet a žít život intenzivně, pokud na to máte dostatek zdraví, abyste neztratili touhu.

„En El Aire“ je název vašeho druhého alba. Jaké to bylo vstoupit do nahrávacího světa?

Cítil jsem, že si mohu dovolit pokračovat v tom, co se mi tolik líbí. Nikdy jsem nepřemýšlel o možnosti vydání alba, myslel jsem, že je to jen o hraní a hraní, a dneska už jsme vydali druhý disk. První disk byl s mými oblíbenými písněmi všech dob a druhý disk s mými vlastními písněmi a skvělými hostujícími hudebníky, kterým budu navždy vděčný, protože umožnili to, o co bych se neodvážil žádat.

Existuje předsudek vůči hercům, kteří začínají dělat hudbu?

Předsudek existuje, když je člověk předpojatý, a protože já sám jsem člověk s otevřenou myslí, nevěnuji tomu pozornost, také proto, že jsem z toho v rozpacích. Být předpojatý znamená ztratit příležitost vidět na jiné osobě něco, možná velmi dobrého.

Kromě toho, že jste herec a hudebník, jste také horolezec. Jak jste se cítil, když jste vystoupal na vrchol Everestu?

Bylo to největší šílenství. Vrchol je dar, který vám hora dá, a musíte to tak brát. Je to obrovské štěstí, bylo to jako třešnička na dortu, která stála spoustu práce.

Máte v úmyslu nějaký podobný plán?

Nemám to v úmyslu, ale zrodí se to v mysli, když to srdce tak cítí, a přenáší to do hlavy a hlava se to snaží nastartovat, upravit a naplnit, pokud je to možné.

Vlajka „Daruj krev, zachráníš životy“ byla záminkou?

Vlajka dává smysl mnoha věcem, není to omluva, je to důvod. Odstraním slovo „záminka“, jinak je to pro mě nepřijatelné. Ale pokud je to důvod, pak je to velmi dobrý důvod.

Už jsme vás dlouho neviděli v televizi?

V této době jsem dělal na jiných věcech. Nyní mám trochu více volného času, a to proto abych se naučil mít volný čas. Člověk celý život pracuje na tom, aby měl volný čas, když stárne, a pak se rozčiluje, že má spoustu volného času. Takhle se od mladého věku učím, jak mít volný čas, ale ne, rád hodně pracuji.

Chybí vám televizní obrazovka?

Nechybí mi tituly v novinách, ale vím, že se jednoho dne vrátím, protože je to součást mého světa, součást toho, co mám rád. Nyní jsem zaneprázdněn hudbou a divadlem, takže až přijde čas na televizi, budu muset trochu přestat s divadlem, ale doufám, že ne s hudbou. Opravdu rád dělím čas a dělám, co se mi líbí. Nikdy jsem nebyl schopen pochopit politiku, i když se pokouším přemýšlet o frázích, které se zdají něco znamenat, neuspěju.

majka: Katy, moc a moc ti děkuji za dnešní krásnou aktuálku a vynikající rozhovor. Udělala jsi dobře, že jsi vybrala rok 2016, který byl pro Facu velmi úspěšný, protože zdolal jak nejvyšší horu světa tak i znovu pokořil Aconcaguu, vydal cédéčko EEA a měl fůru jiných aktivit. Rozhovor jsem přečtla jedním dechem, jako vždy krásně mluvil, nádherné myšlenky a jeho pokora a úcta ke všemu. Jak na konci mluví o televizi tak se mu to nedávno splnilo, když pro televizi natáčel seriál o Malé Viktorii. Facu je přenádherný a úžasný člověk. K narozeninám mu přeji všechno nej, nej, nejlepší - Feliz Cupmple.
Katy, DĚKUJI, DĚKUJI.

anavi: Aj ja sa pridávam ku gratulácii nášmu oslávencovi. Takže Facu, nech sa ti darí a nech si milovaný. Od nás tu vo Facurodine to máš zaručené.:DD
Katy, ako dobre, že poriadaš tieto oslavy Facundovych narodenín. Aspoň mi tak pripomenieš, koľko mám rokov. Po 40 som ich už prestala počítať.:DD
Rozhovor parádny ako obvykle. Tentokrát ma najviac zaujala časť, kde Facu hovorí o tom, ako sa učí mať voľný čas. Ale ako tak pozerám, v tomto smere je asi biedny žiak. Veď ten človek sa nezastaví. Ale snáď ho to trošku naučila karanténa.
Majka, ďakujem za pripomenutie udalostí roku 2016. Nechce sa mi veriť, že to je už tak dávno, čo bol na Evereste. A áno, súhlasím s ním, bolo to šialenstvo, našťastie s dobrým koncom.
Katy, ďakujem za túto skvelú Facuoslavu a za preklad zaujímavého rozhovoru. Majka, tebe ďakujem za vrúcne priana k uzdraveniu v predchádzajúcich komentoch. Cítila som vašu podpornú energiu. Je mi tu s vami veľmi fajn.

Soňa: Facundo náš milý, aj ja sa pripájam k davu gratulantov, ktorí ti priali k tvojmu sviatku všetko najlepšie. Ubehlo už naozaj veľa rokov, keď si do našich životov vstúpil ako Ivo di Carlo. A odvtedy s tebou prežívame tvoj osobný i profesný život. Vďaka našej Katy sme informovaný o každom tvojom kroku, úspechu, radosti i smútku. Takže milý Facu ešte raz, všetko, všetko len to naj.......Opäť podnetný článok, len bohužial, táto doba zmenila nielen naše, ale i Facundove plány s hudbou. Už mi veru chýba ten jeho nezameniteľný chrapľavý hlas a jeho tanečné kreácie. Nech sa už všetko váti čím skôr do normálu, to prajem nám všetkým.

Katy: Aktuálku v týdnu jsem sice stihla, ale už jsem nestihla komentovat. Ale, vy už jste tu pro Facunda nechali tolik krásných slov, že bych se jen opakovala :)
Rozhodně u nás to má zaručené, Anavi! :) Ani jsem si neuvědomila, co všechno Facu stihla v roce 2016. Díky za shrnutí, Majko. Rozhovory už se vybírají docela těžce, protože nové teď nevycházejí a dost starých tu už máme. Takže souhlasím Soňi, už aby se to všechno vrátilo do starých kolejí, a mohli jsme nasávat ty nové informace, ty nové činnosti. Ale, nezaškodí si někdy zavzpomínat. Tím spíš, že tento rozhovor je stále aktuální. Facu se opět vrací na divadelní prkna, a jeho slova, které vyřkl před lety většinou platí i v této době. Taky si myslím, že se naučil odpočívat až teprve v loni. Ale, to bohužel nuceně. Ale, teď je jistě odpočatý, po tak dlouhé dovolené. Může se naplno vrátit do práce, pokud mu to situace dovolí.
Přepokládám, že narozeniny oslavil s rodinkou a že si svůj den naplno užil. Přeju mu to. Mockrát děkuju, že jste si udělali čas i týdnu, a že jste přišli komentovat. Všem moc děkuju, opatrujte se mi. A užívejte velikonočních svátků :)

Name:
Web:

Powered by CuteNews