Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Facu na cestách - díl první
17.07.21 * 5 názorů
Tak jsme se dočkali, Facu vyrazil se svým Jeepem Rubicon a novým karavanem na cestu! Jak řekl, chce zkoušet jeho offroadové využití a v krajině kterou si vybral na to má opravdu mnoho příležitostí.
Nebudu vás napínat dále, Facundo vyrazil do provincie Catamarca na severozápadě Argentiny. Pro lepší představu přikládám mapu. Co už nám ovšem v předchozí zprávě nezdělil, je to že vyrazil obnovovat cestovní ruch, který během pandemie opadl v tomto kraji. Tuto cestu tak jede pod záštitou ministerstva kultury a cestovního ruchu. Vše je tedy perfektně dokumentováno a natáčeno. Hned jednu slibnou ukázku dal Facu na svůj instagram. Lepší představu o tomto kraji by jsme si ani my sami nemohli udělat. K videu napsal: "Natáčení bylo úspěšné. Všechno dopadlo skvěle ..! Dokonce i Sonda (nárazový a horký severní vítr), který může být nemilosrdný, nás přijel pozdravit a odešel pryč, aby nás nechal pracovat. Jeli jsme společně s Juan la Patagon. Zkoušíme to na silnici, ve výšce, v písku, štěrku, vodě, bahně, soli a ve všech extrémních podmínkách, včetně extrémně nízkých teplot a dokonce i ledu, který jsme nepředvídali. Nejlepší věcí jako vždy byli obyvatelé tohoto ráje. Představují tuto přírodu velmi dobře ..! Díky za všechno, bylo toho tolik, hodně !! Uvidíme se."Cesta nebo-li tato kampaň se jede pod heslem "Řekněte něco jiného". Odehraje se ve všech oblastech této provincie. Představí se duny, lázně, Paso de San Francisco (průsmyk pohoří And), Las Juntas, tunely La Merced, El Humeal, archeologické naleziště Lost Settlement a katedrála.
S největší pravděpodobností se vše stihne dokonce července. Už 1. srpna se ministerstvo chystá tento natočený materiál zveřejnit na různých online platformách, jako propagační materiál tohoto kraje.

Cestou nebudeme ochuzeni ani o rozhovory. A samozřejmě ani o fotky. Ty první si prohlédněte už dnes:

Soňa: No tak sme sa dočkali....Konečne sa niečo deje. A niečo veľké, takže sa určite môžeme tešiť na veľa zaujímavostí. Je to niečo iné ako som si predstavovala. Myslela som, že to bude taká rodinná cesta aspoň s Máriou. Je to však celkom iný projekt, ale aspoň bude viac Facunda. Takže nás čakajú dva fantastické týždne. A samozrejme v auguste i nejaký dokument. Jaj, ako veľmi sa teším Idem si hneď niečo naštudovať o provincii Catamarca, nech som aspoň trochu v obraze. Argentína je naozaj vhodná zem na takýto trip. Určite uvidíme veľa zaujímavých vecí a Facundo určite spraví veľa, veľa fotiek.Minulý týždeň som nejako koment nestíhala. Máme veľa prersonálu na dovolenkách. takže som bola celé dni v práci, ale Facundovu cestu si nenechám ničím pokaziť. Dúfam, že nám Facundo svoju dlhú nečinnosť vynahradí. Prajem mu šťastnú cestu veľa, veľa zážitkov o ktoré sa s nami nesebecky určite podelí. A Vám prajem krásny týždeň a samozrejme, že nemôžem zabudnúť na Katy, ktorej posielam veľké ĎAKUJEM....

majka: Katy, moc ti děkuji za tu dnešní a krásnou aktuálku, která mě moc potěšila. Zcela souhlasím se Soňou, napsala to vše moc pěkně. Když jsem se ráno sem podívala a viděla,že Facu je na cestách, tak jsem byla tomu moc ráda, určitě mu chyběla nějaká činnost. A touto cestou si to pěkně vynahradí. Ta cesta karavanem v té krásné přírodě je moc pěkná, myslím si,že si to Facu náležitě užívá. A to je teprve začátek, má před sebou ještě hodně toho cestování a já se už těším na jeho fotky, videa, rozhovory a zážitky. Přeji mu, aby si to náležitě užil, šťastnou cestu a hodně zážitků.
Katy, DĚKUJI, DĚKUJI a ještě se sem určitě vrátím, protože si to musím ještě důkladně vše pročíst a podívat.
Přeji všem hezké dny.

anavi: No toto sa nám dejú ale veci. Mám veľmi rada cestopisné filmy a ak ma má v jednom sprevádzať sám Facu po jeho rodnej vlasti,tak lepšiu kombináciu si už neviem predstaviť. Pre mňa je to obrovské príjemné prekvapenie. Hoci, po tom, ako som tipovala výlet aspoň s Mariou, by druhým tipom bolo možno niečo podobné. Facu je naklonený takýmto filmovým formátom a veľmi sa na ne hodí. Asi to bude tak trochu aj reklama na ten džíp a karavan, ale nápad sa mi veľmi páči.
Noooo, Katy, myslím, že na túto sériu aktuálok sa tešíš aspoň tak, ako ja. Inak provincia sa na prvý dojem zdá byť s drsnejšou klímou, ale svoje čaro a jedinečnosť určite má.
Tak teda hurá na cesty!!! A veľká vďaka Katy za predstavenie tohto projektu, za videá, preklad aj fotku. Majte sa krásne.

anavi: Táto aktuálka je ako úvod do projektu veľkolepá. Katy, zhrnula si to perfektne.

Katy: Všechny sdílíme nadšení, holky moje! Jakmile jsem zahlédla první fotečku z nějaké "pustiny" (než jsem si samozřejmě přečetla, oč jde), tak jsem si řekla: "Je to tady, Facu vyjel". A taky, že ano. Strašně jsem se na to těšila, tato aktuálka se psala prakticky sama. Už hodně dlouho jsem si tak nepopsala. Řeklo by se, že dlouhé aktuálky jsou těžké, než to člověk sežene, kde se dá a sepíše to. Já nemám ráda ty krátké :D Takže tohle byla chuťovka. Strašně mě to všechno potěšilo. Můj tip se potvrdil Facu je na cestě sám a bude pouze na území Argentiny. Ovšem, že to vezme z tohoto hlediska, to jsem vůbec nehádala. Ale, je to dobře, protože to zaručuje dostatek materiálu pro nás. Nehledě na výsledný materiál v srpnu :) Kraj se mi moc líbí. Je v něm všechno, co offroad potřebuje. Nehledě na to, že za volantem sedí Facu :) Těším se na další díl tohoto cestovatelského seriálu, který vám přinesu. Sice si to nenačasoval úplně nejlépe. Tenhle týden a i ten další týden nemám moc dobrý přístup k internetu, takže si to nemůžu nějak pravidelně zjišťovat, kde se zrovna nachází. Ale, nebojte se. Víkendy jsou jasné! Nic z cesty nevynechám. Těším se na vás u dalšího dílu! A mockrát děkuju za úžasného komentáře, těší mě, že jsme tady všechny cestovatelské duše a užíváme si i tuto cestu :)

Name:
Web:

Powered by CuteNews