Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Plním si svůj sen
04.01.22 * 8 názorů
Plním si svůj sen... název dnešního rozhovoru, ale i název mého malého osobního snu, který jsem si splnila přesně před 14 lety! Vítejte u první aktuálky roku 2022! Máme za sebou poslední tři docela slavnostní aktuálky, ale dnes přidám čtvrtou. Důvod je jednoduchý. Přesně před 14 lety se otevřeli brány této stránky, a já jsem se začala podrobně zabývat osobou jménem Facundo Arana.
Nevím, zda si někdo osobně pamatuje naprosté začátky ještě na adrese facundoarana.ic.cz, ale já je vidím naprosto živě. Během těchto let stránka změnila několikrát adresu, mnohokrát vzhled, ale nikdy nezměnila téma a už vůbec ne majitele stránky. Facundových životem už se zabývám takhle dlouho z jednoho prostého důvodu: Když začnete, nemůžete skončit! Nemůžete protože vás týden co týden tento člověk zajímá, co dělá a jak se má. Protože najít v oblasti slavných osobností, někoho tak milého a pokorného jako je Facundo, není dneska snadné. A Facundo takový zůstal celý život. Nemění se on, nemám důvod měnit nebo rušit ani tuto stránku.
Proto se na oslavu můžeme opět začíst do narozeninového rozhovoru, který jsem pro vás nově přeložila! Opět se jedná o starý rozhovor. Je z roku 2014, kdy Facu vydával své první CD "Salir a Tocar", poprvé vystoupil se svou kapelou v La Trastienda a také nastínil plány na rok 2015. Novinář se dotkl i nepříjemného tématu Farsantes. Nicméně jak to všechno bylo, to my už dneska víme, proto si můžeme vychutnat další myšlenky našeho oblíbence. Krásné čtení. A stránko naše - všechno nejlepší! :)

Plním si svůj sen

Facundo představuje svůj první disk „Salir a Tocar“, kde společně s The blue light orchestra uvádí své verze klasiků mezinárodního rocku. Mluví o své hudební špičce, o odchodu z Farsantes – před osmi měsíci! – a o plánech na rok 2015: Bude hrát v policejním seriálu produkovaném Suarem.

Kde se objevila touha to nahrát? Přestože jste byl vždy spojován s hudbou, byl jste více zapojen do svého hereckého světa…

Bylo to skvělé rozhodnutí. Ptal jsem se sám sebe, co chci dělat: jít ven a hrát. Spolu s Dizzy Espechem, s jedním z nejlepších kytaristů v Argentině jsme vytvořili kapelu. Přitahovala ho ta mystika jít ven a hrát si. Ukázalo se, že máme úžasnou skupinu a společně vybraná témata. Začali jsme zkoušet. Šli jsme do Sony a ti se zeptali: „Co chcete dělat?“ „Jít ven a hrát“, řekli jsme. Debutovali jsme v La Trastienda a byl to úspěch, aniž bychom to tušili. Sony vyslalo své lidi, aby se na nás šli podívat a byli svědky této obrovské show. „Troufáte si hrát v LunaParku?“ navrhovali. A my jsme šli. Výsledkem bylo turné. Proč nenahrát disk? Řekli nám. Vlastní témata zatím nemáme – odpověděli jsme. „A co tyhle?“ zapište si to, „bylo nám řečeno.“ Proč ne? A jsme tady, přitahujeme pozornost odborníků a dostáváme dobrou kritiku. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že bych chtěl nahrát disk, jen jsem šel hrát.

Je tedy jasné, že název disku nemohl být jiný…

Je to tak. Vše proběhlo velmi snadno. V listopadu nebylo nic a letos v srpnu tohle všechno. Žiju jako ve snu.

Proč si myslíte, že se to stalo teď, v tuto chvíli? Souvisí to s nějakou fází vašeho osobního nebo profesního života?

Vlastně už jsem přestal hrát. Toto období je velmi rušné pro děti a rodinu. Moje žena si toho všimla a řekla mi to. Víte, kolik virtuózních muzikantů přestalo hrát, aby se postarali o rodinu a odložili své nástroje? Tato dobrá věc, která se mi stala, je zásluhou mé ženy.

Říká, že hudba a herectví šly ruku v ruce mezi jeho 13 a 15 lety. „Tehdy nebyl internet, poslouchal se saxofon, který se naladil v rádiu. Jednoho dne mi někdo dal opotřebovanou kazetu a první modře potažené CD Oscara Cramera, který hrál hity všech dob. Měl jsem alt saxofon a zkoušel jsem hrát na tuhle bestii…Představte si to.“

Facundo, který je nyní hudebník, bude stále ještě hercem?

Nikdy nepřestanu být hercem, malířem, spisovatelem, horolezcem, surfařem…poté, co jsem si dost hrál s dětmi a mnohokrát políbil svou ženu…“ říká herec, o kterém se říká, že je to galan s velkým G.

Ale on, který se vždy vyznačoval laskavostí a tolerancí, se náhle ocitl v oku bouře. Stalo se tak během jeho účasti ve Farsantes a předčasném odchodu kvůli neshodám s herci (Julio Chavez a Griselda Siciliani). Od konce této série uplynulo osm měsíců (stejně jako v textu). Pravděpodobně od doby, kdy Facundo odešel. Ale, zdá se, že téma nadále poskytuje potravu pro konverzaci. „Pro mě je tohle už staré, je to jedno, je to jako přepálené máslo.“

Pravdou ale je, že na toto téma nikdy předtím nemluvil (Chavez a Griselda mluvili upřímně, dokonce i další herci a scénáristé se tohoto kontroverzního tématu dotkli). On ne. Ještě pořád. Mlčet znamená souhlasit? „Nemyslím si. O čem bych měl mluvit? Proč? Nemám o čem mluvit, jen jsem čekal, až realita promluví sama za sebe, realita nikdy nelže.“ říká.

Bylo snadné nebo obtížné se s tím vypořádat?

Upřímně řečeno, když se lékař postaví před dítě s otevřeným hrudníkem a musí ho zachraňovat, je to zodpovědnost. Nic, co bych mohl říct, a není život ohrožující, není tak důležité. Nic. Mluvit o Farsantes je jako mluvit o Padre Coraje: je to dávno pryč. To vše mi nezabere ani vteřinu v mých myšlenkách, neubírá to čas mým záležitostem, mé rodině. Když jste v profesi tolik let, nemusíte nic vysvětlovat. Díky Bohu za mě mluví moje cesta. Zeptejte se, jaký jsem, každého z mých kolegů, se kterými jsem v životě spolupracoval.

Řeknu víc. Nejsem nezodpovědný člověk, jsem profesionál. V tu chvíli jsem mluvil s každým z těch, se kterými jsem mluvit musel, abych se pokusil urovnat, co se stalo, a když byli možnosti vyčerpány, zaklepal jsem na dveře Adriana. Řekl mi: „Jdeš pryč, skvělé, na tvém místě bych udělal totéž.“ Posadil mě na první letadlo. Ale ještě jsem měsíc natáčel. Pak jsem odešel.

Mluvili o tom, že vás čekají na finále, ale vy jste se nevrátil…

Už jsem upozorňoval, že se do finále nevrátím. Už o tom nemluvím, realita mluví sama za sebe. Adrian mě oslovil s policejním seriálem na rok 2015. Natáčet začínáme v říjnu. Mluví se o tom, že tam bude Paola Krum a Romina Gaetani, smlouvu ještě nepodepsali, ale držím palce, aby tomu tak bylo. Mám je obě rád.majka: Katy, moc a moc děkuji za dnešní krásnou aktuálku. Zrovna jsem si sedala k počítači, abych se tu zmínila, že dnes slavíme 14 let této stránky, ale už tu na mě to vykouklo, že už jsi tady byla. Katy, za tvou pečlivou práci a tolik shánění ohledně novinek o Facu tak za to vše se ti musím moc poděkovat. Za to vše tě obdivuji a sekám ti velkou poklonu. Tolik roků a ty stále jsi tu a stále tu pro nás- fanoušky - vždy něco vykouzlíš nebo vyčaruješ. Vím že to vše děláš s velkou láskou, protože psát o Facu je určitě radost. On nám - aspoň mě zpříjemňuje a rozradostňuje život a když je mi úzko tak jdu sem na tuto stránku a odcházím pak s energií a smutek je pryč. A to je mi úplně jedno kterou stránku si najdu, všechny jsou nádherné a vždy v nich najdu něco nového. Katy, máš můj obdiv, jsi skvělá a přeji ti k tomu výročí - 14 let - ještě mnoho a mnoho dalších roků. DĚKUJI, DĚKUJI.
Koment k rozhovoru napíši později.
Přeji všem hezký den!!!

anavi: Milovaná Katy. 14 rokov, to už je iná paráda. O to väčšia, že sa jedná o osobnosť, ktorej popularita nie je až taká okatá ako u hercov severoamerického, či európskeho pôvodu. Jeho kvality však najviac oceníme práve my, ktorí často zavítame na túto stránku a s radosťou si prečítame, ako sa má, čo robí, s kým a kde trávi svoj profesionálny a voľný čas... a to všetko samozrejme vďaka tebe, verná a neúnavná Katy. Ja som z tých pamätníkov, ktorí si pamätajú úplné začiatky. A pamätám si aj radosť, ktorú som mala, keď som stránku objavila. Bola to pre mňa a stále je veľká vzácnosť. Môžem ti písať o mojej veľkej vďačnosti, radosti, spokojnosti... vždy, keď sem zavítam. Cením si všetku tvoju prácu na tejto stránke a verím, že Facu je riadnym hnacím motorom. Stále je na ňom čo obdivovať a preto som veľmi rada, že máš vôľu v aktuálkach pokračovať.
Takže stránka nám pomaly vchádza do puberty :DD Tak jej prajem vyvážené energie (kvalitný internet), ktoré udržia jej hormóny na uzde (domény žiadne blbnutie) a veľa opory od jej priaznivcov (facufanynky), aby cítila bezpečné zázemie. Nech rozkvitá zvnútra (tvorivosť Katy) i navonok (zaujímavé aktuálky). Nech sa vám - Facu, Katy aj stránka - darí.
ĎAKUJEM, MEJUKAĎ

anavi: Katy, samozrejme ĎAKUJEM aj za preklad ďalšieho výborného rozhovoru. Tak tentokrát som zistila, ako vznikol názov CDčka. Aké jednoduché a trefné. Tiež som si len tak so zvedavosti vygooglila, s kým si nerozumel pri natáčaní Fransantes. S Griseldou to bola už druhá telenovela, lebo hrala aj v Sos mi vida. Ale to už je aj tak jedno, ako povedal Facu. Rešpektujem jeho rozhodnutie a som rada, že mal odvahu prerušiť spoluprácu. Aj také veci sa dejú a sú v poriadku.
Katy, posledné týždne to tu bolo naozaj štedré a pestré, za čo patrí obrovské ďakujem.
Majte sa fajn.

Katy: Majko, říkala jsem si, jestli mě v přání stránce nepředběhneš protože vím, že si tohle datum pamatuješ velmi dobře! :) Jsem neskutečně ráda, že má stránka na tebe takové blahodárné účinky, jen kvůli tomu stojí za to pokračovat. Dělám to hlavně pro radost, pro lidi, kterým to způsobuje radost. A to potom způsobuje radost i mě. Nehledě na to, že zajímat se o člověka, který je takto zajímavý, je neméně zajímavé! :D :D
Jej Anavi a její mejukaď tu dlouho nebylo! :D Takové krásné přání pro stránku! Jako její mluvčí děkuju mockrát :) Pevně doufám, že taková stránka opravdu bude i v budoucnu. Vím, že ty jsi Anavi vždy spokojený návštěvník, a taky ten nejstarší (samozřejmě dobou pobytu na stránce, nikoliv jinak :D ) Neskutečně si tě cením, že jsi tu se mnou prožila všechny ty roky, a stále jsi tady! Víš, jak je to ojedinělé? Vždycky když se někdo objeví, tak za pár let už ho nevidím, ale ty jsi stále tady! A přidali se k nám další dvě úžasné osoby! Tahle stránka má nějakou auru, něco co tu lidi drží! :)
Hlavně se mi držte dál holky moje, kdo ví, kde bych se stránkou byla, kdyby vy jste už tady nebyli. Tak do dalších x let! Příští rok stránka dostane občanku, to už bude chtít velkou oslavu! :D
Mockrát vám děkuju! :)

majka: Katy, děkuji za krásný překlad rozhovoru, bylo to pěkné počteníčko. Facu je stále stejný, ať čtu jakýkoliv rozhovor z nynějška nebo před více 15 roky tak je u něho vidět pokora a úcta ke všemu. Jak vzpomíná na svoji první cédéčko tak to bylo úžasné období, jak vyjížděl se svou kapelou hrát do měst. Bylo to fakt moc pěkné a moc ráda na tu dobu vzpomínám. To jsem zrovna byla v začátcích na tvé stránce, protože v tu dobu jsem ji našla a litovala jsem, že jsem ji našla až tak pozdě, jinak by jsi mě tu měla mnohem spíše. Jsem ti za to moc vděčná, byly a jsou to stálé krásné chvíle tady strávené. Vím, že jak hrál v seriálu Farsantes tak tam měl neshody a vždy jsem si myslela, že jenom s Chavezem a Griselda je pro mě novinka. Jak pamatuji tak to Facu nikdy nekomentoval a nikdy se o tom moc nezmiňoval. Pro něho je to už minulost a proč na to vzpomínat, že?
Katy, moc pěkný rozhovor a moc děkuji za překlad, jsi skvělá. Přeji mnoho zdaru do dalších let a doufám a věřím, že tu budeme ještě mnoho a mnoho let. Facu nás nikdy neomrzí!!! DĚKUJI A JAK PÍŠE ANAVI TAK MEJUKAĎ.
Anavi, ráda vzpomínám na moje začátky na této stránce a na tvoje vynikající rady. Díky za všechno, jsi bezvadná.
Jsem ráda, že jste tu a hlavně i Facu.

anavi: Katy, táááákto si ma rozosmiala :DDDDDD
Majka, aj ty si veľkým prínosom pre túto stránku, vždy si s radosťou prečítam tvoje láskavé komenty. Je oveľa veselšie sa tu s vami, teda aj so Soničkou baviť o Facundovi. Sama by som na niektoré témy veru neprišla.:) Katy a táto stránka si to určite zaslúžia. Kiež by nás tu bolo pisateľov viac.
Majte sa moc fajn.

Soňa: Milá naša stránka, ani sa mi nechce veriť že existuješ už 14 rokov. Vyrástla si z detských plienok a rastieš do krásy, Aj keď ja som osobne nebola pri tvojich prvých krôčkoch našla som v tebe zaľúbenie hneď od prvého momentu ako som ťa objavila. A stala sa z toho láska hádam na celý život. Teda dúfam, že nás budeš tešiť ešte veľa, veľa rokov. Katy, nesmierne oceňujem tvoju dlhoročnú prácu podotýkam, hlavne nezištnú prácu.Veď 14 rokov to je úžasná doba, je to nesmierne množstvo aktuálok, rozhovorov, fotiek a videí.Vieš nám svojimi blahoželaniami vyčariť úpsmev na tvári a dávaš nám Facunda na zlatom podnose. Za to ti patrí naša veľká vďaka a vrúcne želanie, aby sme sa takto stretávali ešte mnoho, mnoho rokov.

Katy: Anavi - jistě s mou zajímavou větou, že? :D Ale, víš že mě tohle naše složení lidí baví? :) Nejsem fanoušek velkých skupin lidí. Dávám přednost většímu klidu s pár lidmi. A to přesně zapadá do našeho stylu :)
Majko - z tvého příchodu jsem byla nesmírně nadšená, pamatuju si ho velmi živě. Protože jsi mi tu oživila každou aktuálku, naprosto bezkonkurenčním a jásavým komentem. Opravdu z každého tvého komentáře vyzařovala neskutečná radost a vděčnost. A je to tak stále! :)
Soničko - stejně tak děkuju jménem stránky i za tvoje skvostné přání. Jestli sis myslela, že jsi ztratila nějaká grif na psaní komentářů, tak v tomto okamžiku ho máš zpátky. Naprosto uchvacující slova, která mi dávají další sílu do minimálně dalších 14 let :)
Mám tu prostě a naprosto skvělé obsazení, a ty nejlepší fanoušky. Vím, že vy jste si vybrali Facunda. Ale, možná že si i Facundo vybírá fanoušky, které seskupuje. Nás seskupil naprosto perfektně. Ještě jedno obrovské DĚKUJU potuju ke každé z vás :-*

Name:
Web:

Powered by CuteNews