Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Everest: Den 2 - 8
17.04.16 * 37 názorů
Mám pro vás rekapitulaci prvního týdne na Everestu. Začneme datem 10. dubna, tedy dnem po příletu do Katmandú. V tento den se všichni účastníci expedice zúčastnili prvního briefingu, který se konal v hotelu Yak & Yeti, kde se celá expedice ubytovala. Celý briefing trval tři hodiny a probírali se na něj věci jako zařízení, potřebné nákupy, právní formality nebo také opatření na ochranu zdraví a bezpečnosti. Volné chvíle členové expedice využili k výpravě do turistických čtvrtí Kathmandú. Ostatně ve fotogalerii se můžete podívat na fotky jak z konference tak také, jak Facundo tráví volný čas. Mimo jiné připojil fotku svého výhledu z okna hotelu Yak & Yeti:11. dubna - tento den měla celá výprava dostatek volného času na to, aby mohla opět vyrazit do ulic na nákupy a občerstvení. Mimo jiné ale také šli požádat buddhistické mnichy o požehnání k dobré cestě. Průvodce Tendi Sherpa také v tento den oznámil, že se jim podařilo úspěšně získat vízum pro Tibet a povolení k výstupu na Everest:12. dubna - 4. den expedice se celý tým úspěšně přesunul do Lhasy (Tibet). I když letadlo mělo tříhodinové zpoždění, podle fotek z letiště je více než jasné, že se všichni uměli zabavit, se sluchátky na uších se dá přežít všechno :D13. dubna - tento den započala aklimatizace v hlavním městě Tibetu - Lhase. Celý tým využil příležitosti navštívit jednu z nejcennějších památek v tomto městě - Palác Potala, který je dokonce zapsán na Seznamu UNESCO. Fotky jsou samozřejmě hlavně z okolí této památky:14. dubna - plán na tento den nebyl nikterak náročný, pokračovala aklimatizace ve městě Lhasa, naplánována byla také návštěva buddhistického chrámu - Jokhang Temple a večer už jen volný čas.15. dubna - Jelikož v tento den stále ještě pokračovala aklimatizace v Lhasa. Expedice si na tento den naplánovala výlet do Gyantse (3940 m). Než se ale vydali na cestu, setkali se s představiteli horolezecké asociace, od které všichni členové dostali suvenýry v podobě bílých šál. Na konci svého výletu se ubytovali v místním hotelu Jian Zang Hotel Gyantse. Facundo byl po cestě zjevně velmi unavený, a je vidět že pes je jeho velmi oblíbené zvíře, dalšího si totiž našel na své cestě:16. dubna - v sobotu se celý tým přesunul do druhého největšího města v Tibetu do Shigatse. Odtud prozatím jen jedna fotka místa, na další si budeme muset počkat. Dnes 17. dubna se expedice přesouvá do Thingri.
Nakonec úplně o něčem jiném, nemohla jsem vás ochudit o nejnovější fotku, focenou pro nadcházející zářijový koncert na který se Facu opět chystá do Ruska.

Soňa: Neskorá noc, alebo skoré ráno a ja sa vytešujem z novej aktuálky, úžasné množstvo fotografií, ku ktorým sa určite ešte niekoľkokrát vrátim. Čo ma prekvapilo, je, že itinerár cesty uvedený v minulej aktuálke vôbec nie je zhodný s trasou ktorú Facundo podnikol. Napríklad Lhasa sa tam vôbec nespomína. K tejto aktuálke sa určite vrátim, zatiaľ len taký malý ranný koment a pochvalu Katy, za to že pracuje pre nás aj v týchto nočných hodinách. Prajem krásne nedeľné ráno, aktuálka vás určite poteší.....

majka528: Katy, moc a moc děkuji za dnešní akutálku, která toho tolik nabídla a ukázala nám co Facu dělal v týdnu na cestě na Everest. Fotky jsou překrásné a je jich tolik, že je radost se na ně dívat. Kvůli tomu jsem vstávala velmi brzo, abych se potěšila, ale nedá mi to a musím koment napsat hned, když jsem plná dojmů. Jsem ráda, že vím co se v tomto týdnu dělo a že nebyla Lhasa v itineráři tak se domnívám, že je to proto, že ne každý dostane čínské vízum. Lhasa je pro nás hodně exotické město /jako celý Tibet/, které má mnoho památek. Fotka Facu s pejsánkem je bezchybná, je na ní vidět, jak je unavený a jak si rád pospal.
Katy, velké díky za vše co pro nás děláš ve svém volném čase a je toho hodně, vždyť nad tím strávíš mnoho hodin a jsi obdivuhodná a skvělá. Budu se jako vždy sem vracet a to dost často, tato stránka mi umí zpříjemnit každý den a já mám pak všechny dny šťastný úsměv na tváři. Katy, DÍKY.
Přeji krásnou neděli.

majka528: Soni, ty jsi tady musela být ještě v noci, protože já jsem tu byla hodně brzo ráno a od tebe tu byl už tvůj koment, moc ráda jsem si ho přečetla. Ráda čtu všechny komenty co se tady napíšou, je to takový náš rozhovor o Facu, který vždy potěší.

Martina: Protože odbíhám od nedělního oběda, tak opravdu připíšu jen pár slov, ale nedá mi to ....aspoň něco. (Za chvíli si tady budeme vyměňovat tipy a rychlorecepty, jak nejlépe "ošidit" rodinu, abychom mohly v neděli trávit více času na této stránce, že?). Každopádně nám to Katy krásně po dnech poskládala a já musím konstatovat, že je z toho vidět, že se přitvrzuje (nebo spíš ochlazuje). Koukněte se na to, jak byli účastníci expedice oblečení na začátku týdne a jak jsou oblečení teď. Začínali v tričkách, v košilích s krátkým rukávem a s botaskami bez ponožek (anebo s krátkými ponožkami, co nejsou vidět, to nevím)....a teď už mají pěkně bundy a teplé vysoké ponožky, i Facu našel ve svých několika báglech takové jedny šedé teplé... Je prostě vidět, že jedou výš a výš a že teploměr už neukazuje takové příjemné letní teploty jako ze začátku! Každopádně - Soni - i já jsem si všimla, že itinerář expedice není dopředu úplně striktně nalajnovaný, že se vyvíjí... Ještě před odjezdem do Nepálu se na netu objevil itinerář, který ukazoval, že se začíná již 6.dubna a tady teď už víme, že se účastníci začali sjíždět až o 2 - 3 dny později. Možná proto je i expedice 60-ti denní (což se nám zdálo být ze začátku dost dlouho), aby tam byl prostor pro případné operativní změny....Na odpočinkové fotce se psem je vidět, jak horský vzduch unavuje a že i takový nespavec jak je Facundo "vytuhne" i ve dne! To je zatím z mé strany to jediné, co na celém Facundově výletu na Everest vidím jako pozitivní....taky jsem si totiž četla o Everestu, neposlechla vaše rady, prostě mi to nedalo, fakt je to hazard, čísla mluví za vše....Ach jo!

Soňa: Ja som človek, ktorý sa vie napojiť na nočný prúd, tak ako aj Katy, takže si aktuálky prečítam v noci a v úplnom kľude. Fotografie sú dokonalé, presedela som u nich niekoľko hodín. Martinka spomínala teplé ponožky, ja som zase zaregistrovala Facunda ako má bosé nohy. Asi je v nejakom kláštore, kde to má tak byť. Lhasa je úžasné mesto, také vznešené a pritom tajomné. To by sa páčilo aj mne tam byť. Fotka so psíkom je super....Neviem, či mám úplnú pravdu, ale podľa mňa je to Tibetská doga. Istý čas som ju túžila mať aj ja, ale potom sme sa rozhodli pre čau-čau. Ale tie tibetské dogy sa mi ľúbia dodnes, sú také roztomilé. Martinka, aj ja považujem za jediné pozitívum z tejto výpravy vydarené fotky. Stále to považujem z Facundovej strany za veľký hazard so životom a vôbec ma nenadchýňa jeho rozhodnutie.Ako si poznamenala trefne Martinka, naozaj čísla obetí hovoria za všetko. A tieto čísla nepustia. Ja si už prajem len jednojediné, či stane na vrchole alebo to vzdá len dva metre pod ním, alebo tam nakoniec nepôjde vôbec nech sa zdravý vráti on i všetci členovia výpravy. A viete čo mi na výprave chýba? Fotky s maté. snáď sa ich dočkáme z vrcholu ME.

majka528: Soni, já také jsem dlouho do noci vzhůru a časně brzo vstávám a hlavně v neděli ráno co nejdříve, abych si mohla v klidu vše tady shlédnout. Fotky jsou dokonalé, na některých je vidět jak píšeš, že je Facu na boso a jak je bos, tak mi to připadá, že je v klášteře a tam to má být. Ten pes je nádherný, je vidět, že má psy rád a že s i s nimi rozumí. A fotku s maté se určitě dočkáme, podle mě z nejvyššího možného místa, kde bude. Lhasa a Tibet má pro nás něco tajemného.
Martino, jak píšeš o oblečení, tak bude ještě hůře, jak budou postupovat výš a výš a nejhůře to bude až tam na vrcholu, tam už toho bude potřebovat mnohem více. On každý výstup na tuto horu je těžký, i když věřím, že ví co si může dovolit a moc si přeji, aby byl už červen a Facu doma u své rodiny.

anavi: Katy, ďakujem za doslova exkluzívnu aktuálku. Podrobnejšie informácie by sme nedostali hádam ani od Facu, ktorý bol v piatok zjavne unavený. :D Inak nádherná fotka ako nakoniec všetky.
Ak chceme, aby táto expedícia dopadla dobre, musíme na nej hľadať len tie pozitívne veci. Myslím si, že v tejto modernej dobe sú expedície tak vymakané, že môžu byť bezpečnejšie (a teraz sa vopred ospravedlňujem všetkým čechom a poliakom) ako amatérske výstupy českých a poľských turistov v Tatrách. A verím tiež Facundovej intuícii, určite nebude riskovať za hranice svojich možností. Navyše pobytom v Tibete môže prejsť očistou duše, ktorú Facu vyhľadáva - nadýchne sa čerstvého vzduchu...potrebuje to, cíti to tak. Nech si to teda vychutná.
A my s ním vďaka našej skvelej Katy!!!

Martina: "Bosé" nohy v klášteře jsem neměla na mysli...tam jsem pochopila, že se všichi zouvají. Já spíš koukala na dvě "čekací" fotky z letiště. Koukněte na ty fotky, jsou celkem dvě, jak tam sedí na zemi, v uších sluchátka a čekají, až letadlo - jak napsala Katy - s tříhodinovým zpoždění odletí. Když si fotky zvětšíte, tak uvidíte, že ani Facu, ani jeho přítel, nemají ponožky. A dále uvidíte opět ten proužek na kotníku, co jsme tady už jednou rozebíraly - zda to je provázek či tetování? Minule jsem se přikláněla k názoru, že je to provázek, ale teď vážně nevím....

majka528: Anavi, jsem ráda, že na tu expedici se díváš pozitivně jako já. Myslím si to též, však to stále píši, že věřím jeho úsudku, možnostem, vytrvalosti a odvaze a že vše dobře dopadne. Četla jsem, že výstup na ME zvládl i sedmdesátiletý muž, člověk bez jedné nohy a dokonce i muž bez obou, dokonce tam proběhla i svatba a proto si myslím, že to Facu zvládne. Facu si Tibet vychutnává, určitě se mu tam líbí, je tam takové duchovno.
Martino, já vím co jsi měla na mysli, v posledním komentáři jsem psala, že byl naboso a to jsem psala o té fotce z letiště. Podle mě ten proužek na kotníku je provázek.
Divíte se, že píši tolik, ale já jsem ráda, že tu jste a já si takhle můžu o něm pokecat, jinak nemám s kým a vy jste takové spřízněné duše. Díky za to Katy.

Soňa: Majka, aj ty si teda napojená na nočný prúd.? To sme také tri nočné sovy. Ale zas na druhej strane máme možnosť sa v kľude venovať aktuálke. Martinka, ja som pochopila, že myslíš na bosé nohy pri čakačke na odlet.Keď som si fotku zväčšila, tak to vyzerá, že Facu má predsa uviazanú na nohe stužku. Na tetovanie sa mi to videlo dosť kostrbaté. Mňa prekvapili skôr tie jeho bosé nohy v kláštore, alebo kde to bol. Myslela som si, že je to iba moslimský zvyk, ale pravdepodobne ho praktikujú aj budhisti. Ešte niečo k výstupu na ME. Tento štít nie je najnebezpečnejší na výstup, je síce najvyšší, ale omnoho horší je štít K2, kde je i tých obetí omnoho viac

anavi: Pozrela som si detailnejšie rozoberané fotky a prikláňam sa k názoru, že na členku má povrázok. Bosé nohy v turistických topánkach si neviem vysvetliť, ale možno to bolo pre nich praktickejšie, keď chodili po miestach, kde sa mnísi aj tibeťania vyzúvajú. Zrejme to nebudú len kláštory?
Majka a Sonička, ďakujem za pozitívne slová. Katy, tebe ďakujem za túto skvelú stránku.

majka528: Soni, v jednom komentáři jsi vzpomínala, že ti chybí fotka maté. Tak ti sděluji, že už Facu jednu fotku na svém instagramu vystavil, tak ji tady budeme brzo určitě mít. Jinak na všech fotkách co najdu jak je Facu v Tibetu tak vypadá spokojený a šťastný. A ještě jsem se dočetla, že na ME vystoupil i 15-letý nepálský šerpa.
Pěkný den přeji všem.

Katy: Dneska se sem dostávám trochu dřív než obvykle, nechtěla jsem propásnout další skvělou diskuzi. A ta se tu opět skvěle rozjíždí :) Taky mě dost překvapilo že ten itinerář moc nesedí, i když něco v něm sedí např. toho 17. dubna se opravdu měli vydat do Thingri, tak uvidíme jak to bude dál. Fotka Facunda s jakýmkoliv psem mě vždycky potěší! Tak jako tebe Majko, takže ta fotka s ním, kde je zjevně unaven je můj favorit prozatím z celé výpravy :) Martino, ty jsi opravdu expert přes oblečení :D Už u druhé aktuálky si všímáš hlavně toho oblečení :D Ale máš samozřejmě pravdu a dobrý postřeh co se týká vrstev co má kde na sobě, je to poznat že postupují výš a výš :)Soňi, já se nikdy nepovažovala za ranní ptáče ale spíš za noční sovu, takže tyto noční aktuálky mi opravdu ale opravdu nevadí :) A jsem ráda, že jste se ke mě přidali už v noci, že už to ani do té neděle ranní nemůžete vydržet :D To je od vás vážně hezké :)Taky bych toho hafíka tipla na Tibetskou dogu :) Velcí psi jsou nádherní. A jak si trefně poznamenala i mě docela chybí jeho typická fotka s Maté, ale myslím, že má Majka pravdu, že ta přijde až to budou výš nebo možná nejvýš.
Anavi, nevím jestli je tato aktuálka tak exkluzivní jako jsi ji nazvala, ale je milé, že si to myslíš :D Je to jen takový krátký výcuc z těch dní, ale ty informace se k nám dostávají s odstupem času, takže si myslím, že ještě něco zjistíme zpětně :) A samozřejmě vám to sem mile ráda napíšu :) Já taky nemám tak černé myšlenky, samozřejmě je to riskantní, ale už je tam podruhé, už snad ví do čeho se pustit a do čeho ne, mimo to je tam tentokrát i doktorka, podle mě je to tentokrát celé lepši zorganizované než minule, aspoň podle mého názoru. Viděla bych ho radši na koncertech ale co naděláme, Facu rád adrenalin. Jsem ráda, že už jsme se skoro všechny shodli na provázku který má na noze :D Jen asi Petra bude proti, protože ta se přiklání k tetování. Doufám, že jsem nic nezapomněla okomentovat, co dodat nakonec. Těšte se na novou aktuálku, budu se snažit vám ji připravit s jen s pozitivy :)

Soňa: Majka, ktorú fotku malej Indii uverejnenú na Instagrame máš na mysli?

majka528: Soni, měla jsem na mysli fotku jak fotí
vždycky maté /Indii ne/ tak ta je na jeho instagramu.

Soňa: Jej, Majka, ja som to celé domotala, zle som prečítala a maté som zamenila na malú. Dnes od rána deň blbec a vidím, že to trvá aj večer. Ano na instagrame sú tieto fotky, mne sa zdajú veľmi originálne Dúfajme, že bude maté aj na najvyššom mieste sveta, aj keď bude zmrznuté......

Soňa: Na ME už naozaj vystúpil kde kto, dúfajme, že sa to tomu nášmu Facundovi tiež podarí. Už som si povedala, že budem na to pozerať pozitívnejšie, hlavne keď vidím, aký je naozaj šťastný. Veď naozaj nie každému sa podarí splniť si svoj veľký sen.....

majka528: Soni, to děláš dobře, je to správné,že na to pohlížíš už pozitivně, stejně by se nic nezměnilo, protože Facu na ME vystoupit chce a když má do toho tolik elánu, tak ať se mu to podaří a nám nezbývá než mu držet všechny palce. Na fotkách vypadá moc spokojeně a je vidět, že se mu jeho tým velmi věnuje a to je pro něho velká podpora.

majka528: Katy, krásně obsáhlý komentář a už se těším na další novinky o Facu. Díky.

Petra: Teď jsem dopsala tak dlouhý komentář a vlastní chybou se mi neuložil. Nenapsala jsem tam totiž jméno a dala odeslat. No co se dá dělat. Protože musím jít spát (je 0.30 hod a vstávám před 5 hod) tak to napíšu jen krátce a třeba v průběhu týdne ještě něco dodám.
Katy, moc ti děkuji za velmi podařenou aktuálku s krásnými fotkami a přehledem toho nejdůležitějšího z každého dne. I já jsem jí viděla už v noci. Probudila jsem se asi v 3.30 hod nedočkavostí jsem si hned šla zapnout PC. Vše si v klidu prohlédla a ještě jsem si lehla do postele a znovu spokojeně usnula.
Tento týden je tu opět zajímavá diskuze. Dívala jsem se na ty fotky z odletové haly a já tam vidím pouhým okem, že má černé nízké ponožky. Když se pořádně podíváte, uvidíte malý kousek černé ponožky. Je to vidět na té noze jak má červený provázek. Teď si taky myslím, že to bude provázek, více o tom napíši v průběhu týdne.
Přeci by nechodil v takových botách bez ponožek:D
Více napíšu jindy. Zdravím všechny.

Petra: Teď jsem se ještě jednou podívala na tu fotku z odletové haly. Je vidět, že vnitřek jeho boty je světle šedý a pak uvidíte černý kraj ponožky.

Katy: To je mi líto Petro, že se ti to smazalo :( Ale jsem ráda, že i tak si něco napsala. Páni, ty toho moc asi nenaspíš co? To mě těší, že tě tato stránka naláká v půl čtvrté ráno a ještě kvůli tomu vstaneš z postele :) Tak už jsme se tedy kompletně shodli na tom, že to není tetování, tetování má zatím jen jedno :) No a ty ponožky :D Mě tyhle konverzace o částech oblečení opravdu baví :D Mě by to nenapadlo zkoumat jestli má nějaký druh oblečení na sobě, ponožky už vůbec ne :D Ale Petra bude mít asi pravdu, protože část čeho si tam opravdu je, takže to budou takové ty nižší ponožky :D

anavi: Katy, trvám na tom, že tvoje služby sú exkluzívne. Práve v tej stručnosti a výstižnosti tkvie podstata. Musíš spracovať veľa materiálu, aby si nám to tak krásne zhrnula a ja mám vždy dokonalú predstavu o tom, čo Facu za ten týždeň robil. Mockrát ďakujem.:))
A na týchto rozhovoroch sa skutočne bavím. Každá si ide po svojej línii príbehov a s príspevkami ostatných členiek vždy vznikne zaujímavá debata. Navzájom si potom vymeníme veľa informácií a čoraz hlbšie sme ponorené do Facundovho života. A to je skvelé! Navyše získavame aj iný pohľad na veci. Tak vám všetkým ďakujem.
Peti, z tvojej chyby sa poučím. Ale ver, že si vieme predstaviť, aký pekný ten koment bol.:))
Podľa predpokladov dnes ešte Facu odpočíva v základnom tábore, ale zajtra by sa už mohol dostať na úroveň Aconcagui (6200m). Prajem vám, aby ste si aj vy stúpali ku svojim snom ako Facu k vrcholu Everestu.

majka528: Ahojte, s pobavením si pročítám komenty týkající se oblečení nebo že je naboso. Já si takových věcí málokdy všimnu, ale když to tady čtu tak je pak pravda, že se podívám na ty fotky důkladně /i s lupou/,aby mi pak nic neuteklo. A souhlasím s Anavi, že Katy dělá exkluzivně tuto stránku, protože vím jak je těžké zmapovat kde Facu je, co dělá apod. Já osobně jsem schopna najít jen fotky, ale nic jiného. Tím jak si vyměňujeme své postřehy tak se mi zdá, že je nám Facu blízký a že ho tímto hodně poznáváme. Peti, mě se to stalo nedávno, že jsem napsala dlouhý koment a něco jsem stiskla a byl fuč a pak se mi už nepodařilo napsat stejně procítěný.

Soňa: Katy, aj ja v plnej miere súhlasím s Anavi, tvoje Aktuálky sú skutočne exkluzívne. Naozaj to máme vždy naservírované na zlatej tácke. Ja podobne ako Majka, si viem vyhľadať nejaké tie fotografie, ale tým to u mňa končí. Takže som nesmierne povďačná, za Tvoju prácu. Aj ja mám dojem, akoby sa k nám Facundo cez tvoje aktuálky približoval. Peti aj mne sa už stali takéto patálie a môžem robiť čo chcem, ten druhý koment, ktorý napíšem sa mi nikdy nezdá taký dobrý ako bol ten zmazaný.A s tými ponožkami máš pravdu, dnes som si fotky zäčšila na Mobile a naozaj z tenisky vykúka kúsok čiernej ponožky. Práve si myslím, ako je dobré, že Vás mám, veď s kým by som sa mohla baviť o Facundových ponožkách???? A vôbec páči sa mi, že tu môžeme nerušene rozoberať úplne všetko čo len chceme a nik si pritom neťuká na čelo. Prajem krásnu dobrú noc.

anavi: Majka, podľa mňa je aj z teba slušný detektív. O Evereste si zohnala množstvo perličiek aj na fórum prikladáš rôzne informácie. A určite si sa vybrala aj po nových chodníčkoch, nielen po tých vyšľapaných, ktoré sme tam mali s Katy.:)) Tým myslím, že si založila veľa aktuálnych tém. Si veľkým obohatením pre fórum, hlavne teraz, keď tam ja nestíham.
Soni, táák som sa nasmiala na myšlienke, že o Facundových ponožkách sa môžeme baviť len tu. :DDD Predstavte si, čo by na to povedal Facu, že riešime jeho ponožky. A čo budeme riešiť nabudúce??? Už sa na to teším. majte sa krásne. :)

Soňa: Práve v tomto pre mňa spočíva úžasnosť aktuálok od Katy, možnosť baviť sa o obyčajných ponožkách a byť pri tom nadšená. Anavi, neboj naša super šestka má ešte veľký potenciál, a len pri ponožkách určite neskončíme........

majka528: Anavi, děkuji za pochvalu za moje příspěvky na forum, snažím se to průběžně doplňovat. Když už ho máme, tak ať je plně funkční. A až budeš moci tak budu tomu moc a moc ráda.
Myslím si, že se nemusíme bát, ono se zase najde něco o čem budeme tady moci diskutovat. Jak znám Martinu a Petru tak ty si něčeho všimnou, co já třeba vůbec nepostřehnu a bude další debata. Soňa má pravdu, naše super šestka se jen tak nedá. Tak se mějte všichni fajn.

Katy: Tak určitě Soňi, máme tu prostor bavit se o jakémkoliv druhu oblečení, které bude mít Facu na sobě :D Ta volnost tady opravdu je, a ještě se u toho dobře pobavíme, tak jen tak dál s takovými debatami :D :)

majka528: Ahojte, tak dnes je den, kdy podle itineráře má začít výstup na vrchol ME. Doufám a věřím, že dobytí vrcholu bude úspěšné, i když je k tomu ještě hodně dlouhá cesta.
Krásný den.

anavi: Soni :DDD
Katy, keď už sme pri tom oblečení, mohla by si doložiť novú fotku do módnej polície. Aj keď ho tam určite znovu vychválime, možno si všimneme nových detailov. :))
Majka, zajtra s aktuálkou plánujem dohnať aj fórum. :))
Keď už Facu stúpa k vrcholu, mohli by sme zistiť, aký je stav počasia. Nedostali ste sa k nejakým predpovediam?

anavi: Skoro by som zabudla. Katy, nech sa ti darí dnes pri tvorbe aktuálky a ďakujem!!!

Petra: Majko, taky každý den sleduji co má Facu dnes v plánu. Dnešním dnem už ale podrobný rozpis skončil a my už nebudeme přesně vědět, kde Facu právě je. Nevím, jak moc je Everest pokrytý internetovým signálem a jestli bude moci nás aspoň informovat přes twitter. I tak na něj myslím několikrát přes den a věřím, že vše dopadne dobře.
Vždy když otevírám tyto stránky, tak mě těší, když vidím, že je tu zase nový komentář a už netrpělivě otevírám číslo s názory.
Soni, tento týden jsi mě rozesmála, že o Facundových ponožkách se můžeme bavit jen tu. To je pravda. Tady se můžeme bavit na jakékoliv téma a ještě
se u toho můžeme i zasmát. Jsem ráda, že jsem součástí tak skvělé party. To Katy nás dala dohromady a náš Facundo.
Vždy si skvěle rozumíme a myšlenkami a názory se dokonale doplňujeme.
Ani jsem netušila kolik z nás je tu sov. Myslela jsem si, že jen Facu, Katy a já jsme nejčilejší v noci a najednou zjišťuji, že to tak máme skoro všechny. Já bych nejraději chodila spát každý den až tak v 1 hod v noci i později, ale od února mám pořád ranní směnu a to se s životem sovy moc neslučuje.
Mít pořád ranní je ale obrovská výhra.
To co jsem psala ve smazaném komentu, můžu napsat i k nové aktuálce. Byli to jen pozitivní věci. Facundův vztah k Himalájím a k tetování, které se změnilo na provázek.
Katy, nám dnes v noci připraví novou aktuálku. Moc se na ní těším. Ona je fakt zlatá. Moc si toho vážím, že se tak o nás stará.
Přeji všem krásný sobotní večer.

Petra: Anavi, než jsem dopsala svůj koment, zjistila jsem, že jsi taky byla aktivní.
Na počasí se podívám zítra.
Katy, až budeš mít čas, nechci tě tím zatěžovat. Smaž mě z fora, zapomněla jsem hned po registraci heslo a nemůžu tam chodit. Chci se zaregistrovat znovu. Už se moc těším na vše co mě tam čeká. Byla jsem tam jen 2 krát v lednu a moc se mi tam líbilo. Děkuji ti.

Petra: Anebo pokud by to šlo, tak mi to heslo napiš do e-mailu. Registrace tehdy proběhla v pořádku. Děkuji ti.

majka528: To je něco nádherného, když se sem dostanu a zase přibylo tolik komentářů, holky jste všechny bezvadné.
Anavi, dívala jsem se na současné počasí na Everestu a je tam -30 st., takže nic příjemného. Moc přeji, aby se ten výstup povedl, protože Facu by měl zase pocit, že tam má dluh a pokusil by se o zdolání určitě do třetice. A těším se, že budeš zase na forum.
Petro, výborný a obsáhlý koment.
Vždy si ráda přečtu všechno co tady napíšete, je to tady takový Facundův debatní kroužek.
Katy a moc se těším na novou nedělní aktuálku, která mě určitě jako každou neděli moc potěší.

Katy: Anavi, myslela jsem na totéž co se týče módní policie. Ale vůbec mě to nepřekvapuje jsme dlouho už stejně naladěné :D Těmi ponožkami mě to prostě trklo :D
Petro, děkuju za další obsáhlý komentář. Já to pro vás dělám hrozně ráda, věř mi :) Heslo už máš změněné, poslané na emailu takže budeme netrpělivě čekat tvoji návštěvu na fóru :) Itinerář se trošičku přeci jen liší, ale opravdu za chvíli už nebudeme mít předběžné informace, kde se Facu nachází. Ale pokusím se vám toho vypátrat i přes to, co nejvíc ;)
Děkuju Majko za zprávy o počasí. Našla jsem vám stránku, kde to můžete pozorovat průběžně, aktualizuje se to tam každou hodinu a můžete si to tam nastavit i na nadmořskou výšku. Facu je teď ve výšce něco přes 5 000 m. n. m. www.mountain-forecast.com/peaks/Mount-Everest/forecasts/5000

Name:
Web:

Powered by CuteNews