Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Everest: Den 23 - 31
07.05.16 * 7 názorů
Vítejte u dalšího shrnutí z Everestu! Dnes začneme datem 30. dubna a hned zprávou přímo od Facunda z jeho instagramu. V tento den zveřejnil novou fotku se vzkazem, kde se tento den nacházeli:"Dobré ráno! Nyní...Dnes se přesuneme do severního průsmyku...Včera v noci byla teplota ve stanu -18°...!!Díky Assist Card máme k dispozici další video. Jedná se o další krátký sestřih tentokrát z příletu do Kathmandu, kam celá výprava dorazila 10. dubna. Video bylo ale zveřejněno až 2. května, opět s komentářem Facunda ve dvoujazyčné verzi, španělštině a angličtině.Komu opět nevyhovuje ani jeden jazyk, přináším vám český překlad:

"Dlouho jsem přemýšlel, jestli znova uvidím ve svém životě tyto obrazy. Vycházím z letadla, jdu ven z letiště v Kathmandu a potkám jednoho z mých nejlepších přátel - Tendi! Povím vám o muži kterého vidíte, Tendi vylezl na vrchol Everestu desetkrát! Je jeden z nejuznávanějších horských průvodců.
Po setkání a přivítání se všemi členy týmu jsme měli jednání, Tendi nás seznamuje se všemi detaily, které potřebujeme vědět o expedici. Po skončení jdeme nakupovat. Máme něco, co potřebujeme koupit. Dobrým způsobem, jak ušetřit nějaký čas je pronájem něčeho jako taxi. Jedná se o kola s vozítkem. Je to úžasné. Pokud potřebujete něco pro expedici, v Kathmandu je všechno!
Na konci dne nás Tendi vzal ven z Kathmandu, do kláštera kde žije Lama. Lama je velmi důležitá osoba. Bez něho by toto místo nebylo nic. Dal nám povolení jít do hor. Požehnal nám a dostali jsme povolení jít do hor. A také požehnal mojí vlajce."


2. května Facu zveřejnil stránku svého deníku, který si na Everestu vede. Díky tomu víme, že se v tento den výprava vrátila zpátky do základního tábora, tedy do 5 370 m.n.m. Ušli tento den 22 kilometrů. Základní tábor využívají pro načerpání další síly na další výstup. Facu využívá i toho, že má opět přístup k internetu, aby zveřejnil další vzkazy a další fotky:"Jsem ve stanu a poslouchám Yuna. Venkovní teplota klesá velmi rychle. Sněží." napsal na svůj instagram, a také přiložil svoji fotku.
Další fotky z tohoto dne pocházejí z blogu YoMeAnimo. Můžete si všimnout Facunda v kyslíkové masce. K tomu se také Facundo vyjádřil:"Je nutno vybavit tělo kyslíkem a sílou, protože se blíží nejtěžší a nejlepší fáze - přechod do vyšších táborů. Musíte se postarat o průdušky. Postupujeme rozumně."3. května podle fotek vládla v základním táboře očividně dobrá nálada. Je vidět že Facundo svůj zdravotní stav bedlivě sleduje a ještě se u toho dobře baví. Podle oxymetru je jeho tep 107, a saturace kyslíku 83. Což na tamní podmínky jistě není tak špatné.4. května, tedy další den znamenal pro Facunda další zprávy a další fotky které poslal na svůj instagram. Ke své další fotce napsal:"Nahoru a dolů...Čekání...Čekání na návrat...Čekání...dokud je nahoře špatné počasí, je lepší jeden den počkat, než se vrátíme na začátek. Jak se dostaneme do severního průsmyku, stane se to naším dalším cílem. Vyrážíme další den, velmi brzy ráno. Dá - li Bůh budeme se snažit za 3 dny dostat do výšky 7 100 metrů nad mořem...Bez ohledu na počasí. Začíná nejkrásnější a nejtěžší část...tam nahoře. Dívám se, dívám a hledám..."6. května jsme dostali informace od Ulisese Corvalana, který nás informoval o tom, kam se výprava chystá v těchto dnech.
"Začneme druhou rotaci. Naším cílem je strávit noc v severním průsmyku 7 100 metrů nad mořem, je-li to možné, před návratem do středního tábora vystoupíme do výšku 7 500 metrů nad mořem. Děkuji za všechny dobré zprávy a dobré vibrace!"

Tolik zpráv z Everestu za další týden. Nakonec ještě udělám malou odbočku, a vrátíme se do času než Facundo odjel dobývat Everest. Ještě před odjezdem se totiž podílel na natáčení programu o vaření. Natáčení probíhalo v Tigre, tedy v místě kde Facundo bydlí. Moderátorkou tohoto pořadu je Sofia Pacha, kterou Facundo vzal lodí do domu u řeky, kde si společně pochutnávají na rybě na grilu plněnou salsou. Nakonec Facundo moderátorku přiměl k tomu, aby si vyzkoušela takzvaný wakeboarding:majka528: Katy, moc děkuji za další aktuálku, kterou jsem jako každou neděli hned zrána musela vidět. Určitě to dalo dost práce než jsi sehnala tolik zpráv, protože z té výšky a z tak daleka je to mnohem těžší. I když Facu obden napíše co se událo na svůj twitter /díky za takové technické vymoženosti/ tak je toho stále málo, ale ty umíš najít toho co nejvíc. Video z příletu do Kathmandu jsem zhlédla jak ve španělštině tak v angličtině, španělština se mi líbila více, asi proto, že je to rodný jazyk Facu, ale děkuji za překlad, bylo to moc zajímavé. Fotky jsou pěkné a je vidět, že je tam dobrá nálada, ale myslím si, že všichni dostávají dost zabrat, taková výška, špatně se dýchá, zima a těch kilometrů co nachodí, no není jim co závidět. Ale všichni si to vybrali a chtějí si splnit svůj sen a hlavně výzvu jménem ME. Moc všem přeji, aby se to splnilo a mohli stát na nejvyšším místě na světě. Doufám, že jak si Facu píše deník tak ho po příletu domů zveřejní, abychom znali všichni jeho pocity při tomto "výletě".
Katy a moc děkuji za to poslední video -natáčení programu o vaření. Bylo to krásné odlehčení a úsměvné po tom měsíci co je Facu v Himalájích. Facu byl v tom videu jako vždy milý, příjemný, usměvavý a moc mu to tam slušelo. Jak řídil na tom člunu a vítr mu povlával vlasy tak je už měl dost dlouhé. A jak chutnali tu rybu tak jsem dostala na ni i chuť, určitě musela být moc dobrá.
Katy, moc děkuji za všechny novinky o Facu, jsi skvělá, zlatá!!! DÍKY.

Soňa: Povedala som si, že počas výstupu sa zrieknem komentárov, aby som vám svojimi čiernymi myšlienkami nekazila vaše nadšenie. Moje čierne chmáry rozohnala táto skvelá aktuálka. Vidím, že Facu je na tom zdravotne dobre a je aj duševne veľmi pozitívne naladený. Vyzerá, že aj v tábore je dobrá nálada. Video z Kathmandu je veľmi milé, ja ho pozerám len v španielčine, hlavne keď Katy bola taká zlatá a pridala k nemu komentár. Angličtina mi k Facundovi akosi nepasuje. Je dobre, že Facundo berie tento výstup nanajvýš zodpovedne, možno bol môj strach naozaj zbytočný. Ja moc hory nemusím, ale tie nádherné horské scenérie sa mi veľmi páčia. Musí tam byť naozaj krásne. Everest je skutočne majestátny. Musím priznať, že viac ako fotky a videá z Evererstu sa mi páčili fotky a hlavne video z Tigre. Toto je náš Facundo.....Tak strašne mu to vo videu svedčí. Vďaka Katy, že si toto video do svojej aktuálky zaradila, hneď ma to lepšie naladilo, už aby sa vrátil do svojho normálneho života. Naozaj ten čas strašne letí, veď sa mi zdá, že Facundo odletel len včera a už máme za sebou mesiac. Pomaly sa Facu blíži k splneniu svojho sna. Snáď sa mu to podarí a dosiahne vrchol sveta, veľmi mu držím palce. Katy, ďakujem ti naozaj veľmi pekne, za túto aktuálku, priviedla ma na iné myšlienky a to som už veľmi potrebovala. Mimochodom, tá ryba naozaj vyzerá veľmi dobre. Prajem krásnu nedeľu a Facundovi veľa šťastia....

Katy: Majko, rádo se stalo. Tentokrát musím uznat, u této aktuálky jsem strávila opravdu hodně času! Překlady, informace, fotky, všechno někde jinde. Ale pokud z toho vyjde výsledek ze kterého jste nadšené, práce vždycky stojí za to :)
Já jím nezávidím ty stupně pod nulou, nocovat ve stanu v těchto teplotách, žádná sranda, umím si představit, jak se asi všichni těší na teplou postel. Ovšem nálada tam podle fotek vládne opravdu dobrá. Facu s oxymetrem mě opravdu pobavil :D Když jsem tu fotku viděla poprvé, opravdu jsem se zasmála, jeho xichtíky mě baví, jak už asi víte z fóra nebo aspoň ty Majko a Anavi :) Jsem ráda, že i video o vaření zaujalo, opravdu to vypadlo velice dobře a chutně :) Chtělo to už nějaké odlehčení po tom měsíci, kdy jsem vám nepřinesla nic jiného než informace z Everestu.
Soňi, jak ráda jsem si přečetla tvůj pozitivní komentář! Ani nevíš jak jsem ráda, že tě tato aktuálka konečně potěšila. Facundo sám upozorňuje na to, že postupují rozumně, máme důkazy o tom, že svůj zdravotní stav opravdu sleduje, nehledě na to jak ten čas utíká. :) Takže doufám, že nám všem vydrží pozitivní nálada, tak jako Facundovi :)

majka528: Soni, to je dobře, že sis to rozmyslela, takhle bychom přišli o tvoje krásné komenty. Věřím, že letos dopadne výstup dobře, na fotkách je vidět, že se Facu cítí výborně a vypadá moc spokojeně.
Katy, také jim nezávidím tu zimu v noci ve stanech, jak psal Facu, že tam bylo -18 st., není fakt o co stát, ale vydali se na takovou cestu a také ji chtějí dokončit.
Krásný den přeji všem.

anavi: Katy, ja si vážim každej sekundy, ktorú venuješ príprave aktuálok a tejto stránke vôbec. Celú expedíciu nám predkladáš ako v krásnom dokumentárnom filme, všetko chronologicky v rade za sebou. Mne by nestačil celý týždeň na to, aby som to takto zhrnula. Patrí ti obrovská vďaka za to. Dnes som sa veľmi bavila. Človek by si nepomyslel, že správy spod Everestu z 18tich stupňov pod nulou môžu byť také funy. Ale to je náš Facu, však? Na loďke som si s ním predstavovala seba. Bolo by skvelé, keby aj nás tak pozval :)) Alebo pozveme my jeho? :DD Z Himalájí príde uzimený, tak mu pripravme niečo na zohriatie.:DD
Katy, ešte raz ďakujem za fantastickú aktuálku.

Katy: Jako v dokumentárním filmu, to mě pobavilo a potěšilo zároveň :D :) Jsem ráda, že to tak berete. Snažím se vám to přiblížit, pokud možno do detailu, aby jste měli z každého dne aspoň jednu informaci, ale je to jak kdy, sami vidíte :) Ale spokojenost stále je z vaší strany, takže i z mé :D
Lepší by bylo, kdyby pozval on nás, ale reálnější je, když pozveme my jeho :D Takže kdo má loď, hlaste se, aby jsme ho mohli pozvat :D :D Já děkuju Anavi za fantastický komentář :)

Caden: I thank you humbly for shrniag your wisdom JJWY

Name:
Web:

Powered by CuteNews