Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Tocar el Cielo
09.05.16 * 15 názorů
Na chvilku si odpočineme od dobývání nejvyšší hory světa a zavzpomínáme na facundův rok 2007. Co že se v tomto roce stalo? Facundo natáčel film Tocar el Cielo, u nás přeložený jako Něco si přej. Jde o komediální drama s tímto příběhem:

Bývalý učitel literatury Pedro (Chete Lara) je nesnesitelný, protivný a zahořklý tyran, který dokáže všechny kolem jen shazovat a ponižovat. A nejvíce se vyžívá na vlastním synovi Fidelovi (Raul Arevalo), u nějž bydlí, a přesto ho nedokáže počastovat jediným vlídným slovem. To také se značnou nelibostí snáší Fidelova nejlepší kamarádka Gloria, ale jelikož nemůže s nastalou situací nic moc dělat, raději se drží opodál. Ale kdo ví, třeba se brzy mnohé změní. I v tak zkaženém srdci, jako je to Pedrovo, totiž raší láska, a to k mladé pohledné studentce Eleně. Jeho syn ale nemá čas se něčím podobným zabývat, protože s hrůzou zjišťuje, že lékaři Glorii nedávno diagnostikovali rakovinu. A díky tomu poznává, jak má dívku vlastně rád. A ještě je zde sirotek Santiago (Facundo), o nějž se Gloria po smrti jeho rodičů starala jako o vlastního. Malá dramata se pomalu vrší a postupně začínají přetékat přes hlavu všem jejich účastníkům.Zaujal vás tento film? Vždycky jste se na něj chtěli podívat ale neměli jste možnost? Nyní ji máte! Velké díky patří Cvalkovi, který pro nás připravil české titulky k celému filmu, a nahrál nám i film samotný. Takže neváhejte a sledujte. Film stahujte zde, titulky zde. Pro všechno je jednotné heslo - FacundoAranaSiempre.

majka528: Katy, byla jsem překvapena novou aktuálkou, patří ti za ni dík. Další dík patří Cvalkovi, který tento film přeložil, abychom ho mohli vidět s českými titulky a musím říci, že když jsem se na ten film dívala byla jsem moc spokojená. Je to totiž úplně něco jiného než, když se koukám na seriály nebo film v původním znění. Krásné koukání všem přeji a užijte si ten film.

Katy: Jsem ráda, že jsem tě překvapila Majko. Říkala jsem, že si to nechám na extra aktuálku, aby to patřičně vyniklo :) Dneska se mi to zdálo ideální, všechny si užijte sledování :)

majka528: Katy, máš pravdu, jak je extra aktuálka na ten film tak to lépe vyniklo. A to víš, že si to užijeme a hlavně si užij ty ten dnešní den máš na to velký důvod.

Katy: Užívala jsem si, chtěla jsem aby jste si užívali i vy. Proto tato spešl aktuálka :D :)

soňa: Katy, ty si ten najzlatejší človek na svete. Tak toto som vôbec nečakala, ale o to viac ma to potešilo. Úžasnééé.
Takéto prekvapenia prosto milujem. Film som síce videla celý, ale iba v španielčine, takže som z toho veľa nemala, ale stačilo mi, že tam hrá Facu a mohla som sa na neho aspoň dívať. Toto však máme naservírované na zlatom podnose. Dnes a zajtra som dlho vo firme, ale v stredu si to vychutnám plnými dúškami. Ako veľmi sa teším.....Mne prekladač vyhodil názov dotknúť sa neba, ale pán Cvalko je určite renomovaný prekladateľ, vďaka aj jemu. Katy ešte raz strašne ĎAKUJEM......

anavi: katy, naozaj si taká fantastická, ako napísala Sonička. Tiež zbožňujem takéto milé prekvapenia. Ale chcem sa veľmi poďakovať aj Cvalkovi, že si dal toľkú prácu a potešil nás titulkami. Sme rozmaznávané čím ďalej tým viac. Je to absolútna paráda.
ĎAKUJEM!
Soni, áno, preložiť sa to môže aj tak...a v prenesenom zmysle slova, keď sa akoby dotýkaš nebies máš možnosť si niečo priať. A na tejto stránke sa plnia všetky priania, aj také, na ktoré si nepomyslíme. Dotýkame sa nebies:))

anavi: Katy, ospravedlňujem sa za malé K v tvojom mene...písala som to vo veľkom nadšení :DD

Katy: Soňi, Anavi - Tady ta zásluha patří především Cvalkovi. Já jsem vám to jen zprostředkovala :)
V angličtině je to přeložené jako dotknout se nebe, i já tomu tak říkám, ale v ČR je oficiální název Něco si přej :) Jsem ráda, že jsem vás mohla potěšit ještě takhle z kraje týdne, Soňi ve středu si to užij plnými doušky a zapomeň chvilku na to, kde se Facu nachází :)
Děkuju za další milé komentáře, a za nějaké K se Anavi neomlouvej, tím spíš když to bylo vinnou tvého nadšení :D Slyším i na katy s malým K :D

anavi: :)) Áno, ty počuješ aj bez volania. Čítaš nám myšlienky. Ďakujem!

majka528: Ahojte, včera měla India narozeniny - tak jí přeji vše nejlepší a ať dělá rodičům jen samou radost.
Katy, holky mají pravdu, jsi fantastická.

Soňa: Doma nikoho, naprostý kľud a ja si idem konečne vychutnať film. Ešte pred tým, nejaké správy z Himalájí. Samozrejme zas nič dobré. Ako iste viete pod lavínou na ME skončili dvaja naši horolezci. Skupina šerpov a horolezcov ich našťastie vypátrala a zniesla do základného tábora. Dnes posielali prvé správy domov. Na Evereste boli presne tri týždne a zatiaľ za tie tri týždne žiadna výprava nezdolala vrchol, nakoľko je strašne nestabilné počasie. Na tento týždeň je ale predpoveď lepšia a tak sa mnohé výpravy vydali na cestu na vrchol. Naša výprava , teda dvaja horolezci nešli Facundovou trasou, ale volili tú ťažšiu. Tak strašne chcem, aby bola moja myseľ lepšie naladená, ale len čo prečítam nejaký článok, zase skĺznem do čiernych myšlienok. Nech sa to už celé šťastne skončí a Facu bude zase doma. Nechávam teda Everest Everestom a idem sa ukľudniť filmom. Aká zhoda, Facundo túži dotknúť sa neba z Everestu a pre mňa stačí vidieť film a mám pocit, že aj ja som sa dotkla neba. Katy, ani nevieš aký darček si mi dala.....A Indii aj ja prajem všetko naj, hlavne nech sa jej ocko vráti už rýchlo zdravý domov. Ani narýchlo neviem či má sedem, alebo už osem rokov.

majka528: Soni, také jsem četla o těch dvou slovenských horolezcích, ale oni se vydali sami a šli cestou, kterou nikdo nešel už 28 let. Myslím si, že Facu je rozumný a má výborný kolektiv a podpůrný tým, takže věřím, že jeho výstup dopadne dobře. I když napsal na svůj twitter, že tam napadlo hodně sněhu, tak se to asi trochu zpozdí, ale už je dost vysoko. Určitě chceme všichni, aby tato expedice skončila a Facu a ostatní byli doma u svých rodin. Na film se podívej, je moc pěkný a přijdeš na jiné myšlenky. Indie měla včera osm let, to letí, že?
Krásný den

Soňa: Máš pravdu Majka, oni išli len dvaja a omnoho ťažšou cestou. Dúfam, že počasie sa v Himalájach ustáli, naozaj by bol hazard sa púšťať do výstupu za týchto podmienok. Aj ja verím, že Facundo správne odhadne svoje možnosti. Ten čas naozaj letí, osem rokov prebehlo ako nič, práve som si pustila video, kde Facundo cestou do nemocnice mal rozhovor, síce len tuším o čom, hlavne tam hovoril o mene bábätka. Aj keď som moc nerozumela, tak toto video sa mi moc páči a rada si ho znovu pozerám. Teraz si idem vylepšovať náladu filmom. Majte sa krásne.....

Katy: Ano už osmé narozeniny, taky jsem si na ní vzpomněla. Neskutečné, nepřijde mi to tak dlouho, ještě vidím Facunda stát před novináři v tom huňatém hnědém svetru :D
Soňi, ty ses měla nechat unášet filmem, ne si zjišťovat další informace o Everestu. Nech zjišťování informací, kde se Facu nachází na mě. Myslím to pro tvoje dobro. ;) Podávám vám to v tom nejlepším slova smyslu, aby se o něj obávalo co nejmíň lidí. A není to tak těžké, protože Facundo je tam opravdu šťastný. Takže doufám že aspoň tu hodinku a půl ses nechala unášet filmem a myslela jen na to, že Facu je ve filmu a nikde jinde. :)

Petra: Krásný film. Moc děkuji Cvalkovi za české titulky. Zatím jsem viděla jen půlku. Nechám si to na pokračování jako dvoudílný film. Aspoň se mám na co těšit.
Taky jsem si 10. května hned zrána vzpomněla, že má India narozeniny. Dobře se toto datum pamatuje. Moje dcera je 7.5. Tak vše nejlepší. Je vidět, že je šťastná a krásná po rodičích.

Name:
Web:

Powered by CuteNews