Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Everest: Den 32 - 38
15.05.16 * 11 názorů
Tento týden už třetí aktuálka, a pro vás jistě ta nejdůležitější, protože určitě čekáte na to, jak se probíhal další týden na Everestu. Tak tedy 8. května se expedice vydala do severního průsmyku, kde strávila dvě noci. Počasí bylo velmi špatné, proto se jeden z účastníků expedice (Aldo Valencia) rozhodl zůstat v pokročilém táboře. Facundo s ostatními členy výpravy se ale vydali na cestu. Mezitím co byla výprava na další cestě, přišli do tábora dva Angličané z nichž jeden byl zraněný na noze. Jak už jsem říkala, naše výprava má s sebou lékařku, která se o zraněného postarala.

10. května bylo potvrzené, že se téměř celá výprava dostala bezpečně do severního průsmyku (7100 m.n.m), kde se aklimatizovala. 10. května už se tedy zase klesalo níž do základního tábora (6400 m.n.m.) Podle Facundových zpráv je ale i nadále špatné počasí, kdy silně sněží. Facundo napsal:"Sešli jsme dolů do 6 400 m.n.m., ale vzduch je stále ve vysoké úrovni...Zbývá jen čekat na dobré počasí."

A jak Facundo řekl, tak se také stalo. 11. května nezbývalo celé výpravě nic jiného než čekání. Počasí se stále neumoudřilo, ale také se čeká na to, až čínští horolezci natáhnou lana do výšky nad 8 000 m.n.m.
Ano, až se počasí zlepší celá expedice se začne chystat do třetího výškového tábora a pomalu se budou chystat na úplný vrchol, pokud počasí dovolí. Ale pravděpodobně až do 19. května, by měli čekat na to, až budou natažená další lana , a mohli se vydat výš. Facundo to ale vidí pozitivně na twitter napsal:"Nechceme se vzdát...Musíme k tomu přistupovat s humorem."

V pátek 13. května situace vypadala podobně. Počasí se stále neumoudřilo a výprava musela čekat. Facundo toho využil k návštěvě nedaleké vesnice zvané Zhaxizongcun. Tato vesnice je asi hodinu jízdy od základního tábora a leží v nadmořské výšce 4 150 m.n.m. Facundo nám z této vesničky napsal prostřednictvím blogu YoMeAnimo vzkaz:

"Sestup z 7 100 m do 4 150 metrů nad mořem v tak krátké době, je něco úžasného. Okamžitě mě přešel kašel, což je skvělé. Podle doporučení Tendiega a Ulisesa, by jsme si měli odpočinout, rehydratovat tělo a nabrat sílu...Pravděpodobný datum výpravy je 25. května. Jsme již aklimatizovaní a připravení...
Nyní je 21:20 a můžete slyšet jen štěkot psů. Lidé by na zdejších ulicích neměli vycházet večer ven. V Tingri jsme byli varování, aby jsme v noci nevycházeli ven, protože jsou tu potulní psi, kteří mohou zaútočit...
Poprvé po mnoha týdnech budu odpočívat v posteli a stěna se nebude houpat větrem. Myslím, že budu spát po dobu jednoho roku...Objímám všechny. Děkuji za podporu. Jste velmi laskavý."


Tolik z dalšího týdne na Everestu! Na fotky z celého týdne se můžete podívat v galerii:

majka528: Katy, děkuji za novinky o Facu, byla jsem už na ně zvědavá, protože je toho teď moc málo co se dá ohledně něho najít. Je vidět, že se Everest jen tak nedá pokořit,když je tam takové škaredé počasí, ale doufám, že se umoudří a povolí jim vystoupat na vrchol. Moc bych mu to přála, je to jeho sen, který by si chtěl splnit. Fotky jsou pěkné, ale nezávidím jim to, fůra sněhu, zima - to by nebylo nic pro mě. Aspoň měl Facu volno a mohl se vydat do té vesničky, která je položená níže, odpočinout si a hlavně nabrat síly.
Děkuji za zodpovězení mé otázky ohledně soutěže a také o tom projektu s Pablem Echarri. Je to škoda, vypadala ta soutěž slibně.
Katy, velké DÍKY za novou aktuálku, vím, že ti to dá hodně práce než najdeš co se tam událo, jsi v tomto skvělá. Jsi zlato.

Petra: Katy, opět perfektně shrnutý další týden z Everestu za což ti moc děkuji. Fotky jsou krásné. Je super, že když se zvětší vynikne každý detail. Všimla jsem si, že Facu má stejnou bundu jakou měl v roce 2012 když byl s Marií na horách před svatbou.
Podmínky jsou teď opravdu špatné. Nedovedu si vůbec představit jak v takových špatných podmínkách můžou vydržet několik dní po sobě. V noci musí být pořád strašná zima a přes den se taky nezahřejí. Vůbec si to nedovedu představit. Současné vybavení a materiály jsou úplně někde jinde než před lety i tak musí to být hodně náročné pro celý organismus. I když Facu je zvyklí moc nespat, musí být hodně nevyspalí, když by dokázal prospat i "rok". Taky bych nedokázala usnout ve stanu do kterého se neustále opírá vítr a slyšet neustálé hlasité projevy větru. Teď má možnost se pořádně vyspat, umýt se a odpočinout si v hotelu. Všem to určitě prospěje a budou mít novou energii ke zdolání Everestu. Asi to tak mělo být. Čas ukáže, jestli se počasí zlepší. Moc bych mu to přála, protože by jinak jel určitě ještě jednou. Teď můžeme být aspoň chvilku v klidu. Katy nás tento týden dokázala odreagovat i skvělým filmem a novou písní, za což jí opravu z celého srdce děkuji.

majka528: Ahojte, když jsem četla aktuálku, kde byl itinerář cesty tak mě překvapilo, že na vrchol je plánováno tolik dnů a cesta zpět tak krátká. Teď vím, že je to proto, že se čeká v nějakém táboře na pěkné počasí a hlavně na povolení k výstupu. Nedávno jsem četla, že minulý týden po dvou letech na vrchol hory vystoupili tři horolezci a tři nepálští průvodci. A ve stěnách hory čeká na výstup na vrchol 289 lidí. Doufám, že Facu bude mít brzo možnost tam vystoupat také a pokořit nejvyšší horu světa - moc mu to přeji.
Přeji všem krásný den.

anavi: Katy, ty si samé prekvapenie. Chcem ti vyjadriť obrovské ďakujem za všetky aktuálky posledného týždňa. Napriek tomu, že sa nepotrebujem odreagovať od Everestu boli fantastickým spestrením. Ja už naozaj neviem, ako to robíš, ale si úplne úžasná. Či už film, tak aj nová pieseň ma nesmierne potešili. Je výborná, v španielčine znie Facu oveľa lepšie, uveriteľnejšie. To CD bude bomba. :))

anavi: Táto aktuálka si zaslúži samostatný koment. Ďakujem za podrobné informácie z expedície. Je priam nenuveriteľné, že vďaka tebe, Katy, aj z takých vysokých miest máme informácie doslova akoby z prvej ruky. Aj mne teraz už dochádza, prečo je výstup taký dlhý. Čo ma však prekvapilo, že si dal Facu výlet až tak nízko, k hranici 4000 m. V tých horách sa mi 3 výškové km zdajú nenormálne dlhé. Ale za ten dobrý spánok to určite stálo. Fotky sú krásne. Everest sa na nich zdá tak blízko a predsa je tak ďaleko. Ja však verím, že sa čoskoro vyčasí a Facu bude môcť zažiť ten pocit stáť na jeho vrchole. ja som v správach počula o našich horolezcoch, ktorí uviazli v lavíne a radšej som to tu ani nechcela spomínať. Pokladám to za nerozvážnosť. Pod takou horou sa naozaj neoplatí experimentovať. Vyžaduje si skutočný rešpekt a pokoru. Facundove slová znejú optimisticky a to ma uspokojuje. Je vidno, že je trpezlivý a pripravený na všetko. Rozumie tomu, že nemá význam hrať sa na všemocného, ale s pokorou čakať na najvhodnejšiu príležitosť. Želám im veľa šťastia, nech sa im darí a čím skôr vyčasí.
Katy, tebe veľmi pekne ďakujem za ďalšie horúce novinky. Dievčatá,vám ďakujem za komentáre a doplňujúce pikošky.
Prajem nádherný týždeň všetkým.:))

Katy: Nemáte zač holky :) Rádo se stalo, jak s filmem tak s písničkou, byla to radost vás o tom informovat.
Jsem zvědavá jak bude cesta na Everestu pokračovat, protože mě ta výška taky přišla dost nízko, na to kde už byli. Ale asi se opravdu chtěl vyspat po dlouhé době v klidu v posteli, proto sešel i ze základního tábora. Doufám, že to sněžení nebude trvat moc dlouho, a že už se pustí do vrcholu. Přeci jen dny utíkají, a blíží se konec expedice.
Anavi: Ani já nevím, jak jsem minulý týden stihla 3 aktuálky, ale stihla :D Pokaždé, když je něco extra se vám to sen snažím dát co nejdřív :) Písnička se mi taky líbí, jeho španělština je prostě španělština, sedí k němu, určitě se mu to i líp zpívá. Paráda :) Už se těším na červen a celé album :) Děkuju vám holky za komenty :)

majka528: Katy, jestli jsem pochopila správně, tak podle mě během týdne by měl Facu se svým týmem vystoupat na vrchol. Moc jim to všem přeji a doufám, že budou úspěšní a dobře vše dopadne. Ty výšky byly hodně rozdílné, ale Šerpa Thendi určitě ví co dělá, když mu to doporučil a schválil, potřeboval nabrat síly, dobře se vyspat a odpočinout si.
Písnička Hembra je úžasná, jak mám možnost tak si ji stále pouštím s úsměvem na tváři, je taková radostná a svěží a už se moc těším na nové CD.
Katy, všimla jsem si dalšího fanouška této stránky a moc ti to přeji. Je to pro tebe zadostiučinění, že jsi vytrvala a nenechala se odradit, když tato stránka nám tak znenadání zmizla. Já jsem za to moc vděčná, protože tato stránka je fakt jedinečná a velice kvalitní a já se sem moc často a hlavně ráda vracím.
Katy, díky a všem přeji krásný den.

anavi: Pozerala som si predpoveď počasia na Evereste a písali polojasno až jasno a príjemné teploty -8 až -16 až do nedele. No príjemné ako príjemné, ale na Everest zrejme hej :))
Tak verím, že sa im výstup podarí.

majka528: Anavi, myslím, že na Everest ty teploty jsou přijatelné a také doufám a věřím, že se jim výstup podaří.

Katy: Ano, už jsou ve finální etapě! Abych pravdu řekla, jsem ráda že už se to blíží ke konci. Přeci jen, radši budu psát o jeho hudbě o jeho herectví než o horách. Hlavně aby opravdu dosáhli vrcholu :)
Ano nový fanoušek mě rozhodně potěšil, hlavně její názor na tuto stránku :) Nikdy jsem si nemyslela, že se čísla vyšplhají tak vysoko jako už se docela dlouho šplhají. Je to veliká odměna, ale největší jste vy, co sem chodíte denně nebo skoro denně :)
Písnička Hembra je opravdu skvělá, opravdu se už těším na ten videoklip, četla jsem, že se během týdne objevil, ovšem smazali ho dřív, než jsem ho měla možnost vidět, tak doufám, že se co nejdřív objeví někde jinde a už nastálo.

majka528: Katy, tak jsem měla pravdu, když jsem se domnívala, že už stoupají na vrchol. Moc mu přeji, aby se mu tento výstup povedl a to hlavně proto, že se pak už vrátí domů. A až se zregeneruje a odpočine tak bude zase jezdit po koncertech - už se mi po nich moc stýská - tam je ve svém živlu a dělá všem jak divákům tak i nám fanouškům velkou radost. Tak teď jen vystoupat na nejvyšší horu světa a k tomu mu držím palce, aby toho dosáhl.
Mějte se všichni fajn.

Name:
Web:

Powered by CuteNews