Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Everest: Den 39 - 45
21.05.16 * 22 názorů
Další týden na Everestu je za Facundem. Celá expedice jde do velkého finále, pojďte se podívat na to, co se tento týden dělo:

15. května se Facundo s expedicí opět vrátil do základního tábora, po noci strávené ve vesnici Zhaxizongcun. Odtud se všichni účastníci začali připravovat na závěrečnou etapu celé výpravy. V tento den se také na internetu objevilo další video, které dokumentuje další kus jejich cesty. Tentokrát je to hlavní město Tibetu - Lhasa:"Opustili jsme Kathmandu. Nyní přelétáme nad Himalájemi a podíváme se do Lhasy - hlavního města Tibetu. Tam, kde to všechno začíná. Aklimatizovat se, neznamená jen zvyknout si na nadmořskou výšku, ale také porozumět kultuře, vidět ji, slyšet ji...Všichni jdou do domu Dalajlámy. Chodí tam po směru hodinových ručiček, aby se modlili, prosili, děkovali. Mani - modlitební mlýnky...To je to co se mi líbí na Tibetské kultuře nejvíc. Filozofií je, že něco nežádáte pro sebe, ale pro ostatní...o požehnání o ochranu...Budeme toho potřebovat hodně, jednoho i druhého..."

16. května - co se dělo v tento den nám sám Facundo napsal na svůj instagram:

"Dnes, po mnoha týdnech aklimatizace, otáčení, čekání, zase stoupání. Ze základního tábora (5100) do prostředního (5800), pokročilého tábora (6400) kde budeme jeden den odpočívat. Další cíl je North Col (7100), Tábor 2 (7500), Tábor 3 (8300), a dá-li Bůh, dnes v noci se pokusíme o vrchol...Mám svou vlajku...Tendi nám řekl o respektování zásad bezpečnosti a udržování výšky, které budeme mít na mysli. Jedná se o samostatnou kapitolu znalostí a zkušeností. Zítra začíná nejočekávanější týden. Každá z těchto fází je dosažený cíl. Všichni jsme koncentrovaní. Koupil jsem si "InReach", který by měl umožnit komunikaci a sledování naší pozice a nadmořské výšky. Uvidíme co se stane...Objetí všem!"

18. května stále probíhal odpočinek v pokročilém táboře. Facundo zde testoval své nové zařízení, které pomáhá určovat nadmořskou výšku, díky tomu tedy víme, kde se výprava nachází. V tento den byla naměřená výška 6 393 m.n.m. Na twitteru to potvrdil krátkou zprávou: "Technologie funguje. Pokud vše půjde dobře, budu od Severního průsmyku sdílet naši polohu."

19. května - tento den výprava strávila v záložním táboře, kde opět nabírala další sílu na poslední úseky své cesty. Facundo se s námi podělil o další fotografie ke kterým napsal další zprávy: " Dnes ráno šli čínští horolezci na vrchol namontovat montážní lana. Požádal jsem Nicka o dalekohled, abych zjistil jestli můžeme vidět nějaké lidi. Vyfotil jsem si do telefonu jednu fotku objektivu...Podle Tendiega stále chybí asi hodina k dosažení cíle. Vše pečlivě sledujeme. Počet lidí, kteří se pokusí vylézt bez kyslíku je impozantní."

20. května všechno vypadalo, že jde podle plánu. Podle údajů z Facundova nového zařízení výprava dosáhla už výšky 7 025 m.n.m., tedy nadmořskou výšku Tábora 1! V tomto táboře strávili jednu noc. Druhý den tedy 21. května se úspěšně přesunuli do Tábora 2, tedy do nadmořské výšky 7 800 m.n.m. Z tohoto tábora nám dal Facundo o sobě vědět opět prostřednictvím twitteru krátkou zprávou:"Jsme již v Táboře 2! Mí kolegové mají záviděníhodnou vytrvalost! Jak se můžete přesvědčit, Tábor 2 je již velmi vysoko (7 802,5 m.)

Na všechny fotky z tohoto týdne se můžete podívat v galerii:Facunda na Everestu čekají ještě 2 týdny! Už teď se ale v Argentině zaměřují opět na jeho hudební kariéru. Podle nejnovějších informací, by mělo nové album vyjít až v červenci. Ale už od června, by měl začít opět začít cestovat se svou kapelou "The blue light orchestra" po celé Argentině a začít koncertovat. Na koncertech představí své nové album. 16. září se chystá opět do jeho oblíbeného klubu "La Trastienda", kde vystoupí spolu s kapelou TBLO. 30. září se chystá na svůj koncert do Ruska! Videoklip s písničkou Hembra se na internetu ještě bohužel neobjevil, místo toho mám ale pro vás další ukázku, další písně z nového alba! Podělil se o ni Chino Asencio, který s Facundem spolupracuje na celém albu. Video si můžete pustit přímo na instagramu China.majka528: Katy, moc a moc děkuji za další shrnutí týdne. Ráno jsem si přivstala, abych si v klidu mohla přečíst tuto stránku a oceňuji hodně tvou práci, protože vím, že to není tak jednoduché něco najít. Když něco najdu a nechám přeložit překladačem tak to není moc ke čtení (špatná čeština). Je vidět, že Facu má za sebou další dny a z jeho twitteru je zřejmé, že k vrcholu mají už jen moc málo, podle něho je čeká ještě jeden tábor a pak už jen ten vrchol. Doufám, že to dopadne dobře a Facu bude moci vystoupat na ten vrchol a my budeme vidět jeho fotku i s jeho vlajkou - moc mu to přeji. Shlédla jsem obě dvě videa a je na nich vidět, že je tam úplně jiná mentalita lidí než u nás, ale město vypadá, že je moderní a ten klášter je impozantní. Pro mě to bylo hodně exotické, tajemné, duchovní a velice zajímavé byly ty mlýnky. Fotky jsou krásné, dýchá z nich takové ticho a ten pták jak tam letí - no prostě krása.
Ale na co se už nejvíc těším je - nové CD. Už bych si moc přála, aby se expedice úspěšně vrátila domů a my všichni ho mohli vidět na koncertech. Podle ukázky z další jeho písničky je cítit radost a věřím, že koncertování bude velice úspěšné a tak se máme na co těšit.
Katy, jsi skvělá jak nám tak krásně umíš zprostředkovat všechny zprávy o Facu - jsi v tomto jedinečná - díky.
Tento koment píši už podruhé, měla jsem napsaný už hodně řádků, když jsem něco stiskla a vše mi zmizelo a tak doufám,že jsem na nic nezapomněla a napsala vše.
Krásnou neděli přeji všem a já se mám sem budu vracet hodně často.

majka528: Omlouvám se za poslední větu, měla jsem na mysli, že se mám dobře, že se sem budu vracet hodně často, což jste určitě všichni pochopili. Díky.

anavi: Ja si práve vychutnávam raňajky pri prezeraní novej aktuálky a cítim sa fantasticky! Tiež som bola veľmi zvedavá, ako postupuje expedícia, ale ja si ten spánok neodopieram.:))
Majka, napísala si nádherný koment, úplne sa stotožňujem s každým slovíčkom. A nemusíš sa ospravedlňovať, my čítame aj medzi slovíčkami. :))
Nejdem sa teda opakovať, len dodám, že mám z celej výpravy veľmi príjemné pocity a verím, že sa im podarí splniť si sen podľa očakávaní. Tibet, kláštory a kultúra sú duchovne vyspelejšie ako náš "civilizovaný" svet založený na materializme. Práve preto zbožňujem a obdivujem Facu, lebo spôsob jeho bytia dokazuje vyspelosť jeho duše. Pokora, s akou prijíma všetko dobré aj zlé a láska, s ktorou robí všetko do čoho sa pustí sú neopakovateľné.
Neopakovateľná si aj ty Katy vo svojej oddanosti tomuto hercovi, vytrvalosti a pracovitosti na tejto stránke, za čo ti z celého srdca ďakujem. A ďakujem aj za túto aktuálku, ktorá mi spríjemnila raňajky a tým aj celý deň a nastávajúci týždeň.
Majte sa krásne!

Katy: Děkuju za tak krásné komentáře, hned mám hezčí neděli :)Tobě Anavi i za komentář v chatu :) Já jsem osobně strašně ráda, že už se blíží do finiše a že je čeká už jen poslední úsek, i když ten nejtěžší samozřejmě. Jsem napnutá do poslední chvíle jako oni, jestli se jim Everest podaří pokořit nebo ne. Ale podle posledních fotek to vypadalo opravdu na hezké slunečné počasí tak doufejme :)
Video z Lhasy se mi líbilo zatím asi nejvíc z těch zveřejněných z jejich expedice. Ani se nedivím, že Facundovi se na Tibetu líbí hlavně ty modlitební mlýnky, on totiž myslí především na ostatní ne na sebe. Jsem také ráda, že už se opět píše o jeho hudbě a že se za nedlouho dočkáme dalších koncertů :) Držme palce do posledních úseků, jak to půjde budu vás informovat. Děkuju vám za komenty :)

majka528: Anavi, já mám také velmi příjemný pocit z této expedice a věřím, že si splní svůj sen. A zbývá už jim jen poslední úsek a pak by měl přijít vrchol a doufám, že to nebude dlouho trvat a uvidíme nebo uslyšíme, že toho dosáhli.
Katy, už se těším na jeho koncertování, to mi v poslední době chybělo, nebo jeho představení EEA - je v tomto jedinečný.
A děkuji za tak krásné aktuálky, které mě vždy velmi zpříjemní neděli a pak i další dny.

Petra: Blahopřeji k zdolání vrcholu Everestu. Dnes od samého probuzení jsem byla myšlenkami s ním. Hned ráno jsem zapla PC, ale ještě tam nic nebylo. Po příchodu z práce jsem hned musela zjistit, jak to dnes dopadlo. Když jsem viděla, že se mu podařilo dosáhnout vrcholu a splnil si svůj sen měla jsem radost. Teď jen zbývá to nejdůležitější, vrátit se bezpečně domů ke svým nejbližším. Doufám, že celá tato expedice bude mít šťastný konec.
Včera jsem nemohla napsat koment, protože jsem nebyla stejně optimisticky naladěná jako vy.
Já jsem si říkala, radši ať to vzdá. Ten vrchol za to riziko nestojí.
Vaše komentáře ale byly velice krásně napsané a krásně se četly. Toto video se mi taky velmi líbí pro svou jedinečnou atmosféru a duchovní sílu této kultury. Majko, je mi líto, že se ti komentář smazal. Vím, jak je to nepříjemné.
Musím končit.

anavi: Ďakujem Bohu, že sa mu to podarilo a blahoželám celej výprave. Už sa veľmi teším na aktuálku. Podľa toho, čo písala Majka na fóre, za ním prišla aj Maria s deťmi. Mám také tušenie, že to je pre Facu prekvapenie. Neviem prečo si to myslím, ale oni sú takí skvelí, že Maria je toho schopná.

majka528: Jsem také moc ráda, že se mu včera brzo ráno povedl výstup. Sledovala jsem to a každou chvíli jsem byla na jeho twitteru a nakonec tam napsal, že je tam. Byla jsem šťastná, že se mu to podařilo. Myslím si, že hned pospíchali dolů, protože na vrcholu se nikdo dlouho nezdržuje. Podle všeho Maria přijela za ním i s dětmi, protože mu gratulovala a byla vyfocena i s dětmi a podle pozadí to bylo v Nepálu. Nechtěla jsem sem psát, dokud něco nenapíše Katy, ale když vidím, že jste tady tak taky píši. Už se těším až Katy napíše k tomu aktuálku, protože co jsem četla tak to bylo přeloženo překladačem a někdy mi to nedávalo smysl. Moc a moc mu to přeji, že se mu to povedlo, splnil si svůj sen, výzvu a nakonec stál na nejvyšším místě na světě.
Mějte se krásně.

Petra: Katy, samozřejmě, že jsem ti chtěla ve svém komentáři poděkovat za tuto aktuálku a za překlad videa, ale nestihla jsem to dopsat.
Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a nemusíme se strachovat o jeho život.
Já jsem od samého začátku nechtěla aby na Everest vylezl. Pobyt v zóně smrti má tolik rizik, že jsem si myslela, že tam ani nepůjde. Přeci říkal, že cílem není dosáhnout vrchol, ale vrátit se v pořádku domů. Jeho návrat na Everest jsem brala, že chce přemazat své špatné vzpomínky na rok 2012. Podívat se znovu do Khátmandú a na Everest. Kultura i příroda je tam opravdu jedinečná. Duchovní síla této krajiny a krásná a drsná příroda v něm zanechají ty nejlepší vzpomínky. Vždyť u něho doma má všude pověšené celé šňůry modlitebních malých vlaječek z Himaláí. Je to vidět na různých fotkách i videích od něho z domu.
Teď po návratu do Argentiny se o něho média zas poperou. To zas bude rozhovorů. Máme se na co těšit. Aspoň doufám, že Facu se s námi o své zážitky rád podělí.

Petra: Majko, taky jsem viděla tu fotku Marie s dětmi, ale já si myslím, že je to foceno někde v Argentíně. Je to nějaké zábavné místo, kde se lidé chodí dívat na zmenšeniny památek z celého světa. Vypadá to tam jako v Nepálu a ta hora bude asi Everest, ale spíž je to jen napodobenina tohoto místa. I u nás a v Polsku se můžeš podívat na památky z celého světa a přitom nemusíš nikam cestovat. Jsou pěkně na jednom místě.
Vím, že jsi to psala plná nadšení, že Marie i s dětmi za ním přijela. Ale přeci je to pěkně daleko a dostat víza nebude asi tak jednoduché.
Aspoň toto je můj názor. Třeba se mýlím já a ty máš pravdu.

majka528: Petro, také si teď myslím, že je to foceno někde u nich a ne jak jsem myslela, že za ním Maria přijela do Nepálu. To víš, to bylo první co mě napadlo, když jsem viděla tu fotku, ale určitě se to dozvíme, až Facu bude dávat rozhovory anebo až Katy sem dá novou aktuálku. /Víza do Nepálu by určitě dostala, horší je to do Číny./

Petra: Katko, vítej mezi fanoušky Facu. Dnes jsem si všimla tvého odkazu v pořadí druhého a přečetla jsem si celý tvůj článek. Teda ty jsi spisovatelka. V dobrém slova smyslu. Přečetla jsem si celý tvůj článek. Je velice poutavě a dobře napsaný. Já sice Divokého Anděla můžu sledovat pořád dokola a čím víckrát se na něj dívám, tím vtipnější mi připadají některé scény. Je vidět, že si je herci asi sami vymýšleli.
Já ale stejným způsobem sleduji Jsi můj život. Scény co nechci sledovat prostě vynechávám. Je to rychlejší. Já tu sestřenici Debi s tím přihřátým chlapem fakt nemusím. Ale je to jen můj názor.
Tvůj článek si přečtu určitě víckrát.
I fotku jsi vybrala velice dobře.
Děkuji za velice příjemné čtení.

Soňa: Tak sa to už chvalabohu skončilo. Posledné aktuálky som sa rozhodla nekomentovať, nakoľko som nezdieľala žiadne nadšenie z Everestu a nechcela som Vám kaziť nadšenie svojími čiernymi komentármi. Facu si splnil svoj sen, dúfam, že tie ďalšie budú už menej nebezpečné. Na internete sa už teraz objavuje veľa správ a fotiek z Everestu, takže bude aj veľa námetov na super aktuálky. Už sa na to teším, hlavne keď viem, že je bezpečne dolu. Až teraz si opäť a v kľude predchádzajúce aktuálky vychutnám. Katka, tvoj článok je jedinečný, presne si Facunda vystihla. Aj ja tieto novely sledujem na preskáčku, lebo skutočne je to chvíľami strašné. Lenže na Facunda sa vždy dívam nie ako na fešáka Iva, alebo Martina, ale ako na Facunda a Facundo to je už iný príbeh....Katy, Facundov návrat aj mňa vrátil opäť mezi Vás, aj keď som sama nekomentovala, vaše komenty mám všetky pečítané a boli to pekné komenty plné optimizmu. Je fajn, že ste tak Facundovi verili a on nesklamal....

soňa: Fotografia Márii a detí asi naozaj nebude z Káthmandu. Počasie tam nie je na také oblečenie ako majú deti a hlavne Mária. V Káthmandu je cez deň okolo 18 stupňov a skoro stále tam prší. Facu je na videách dosť teplo oblečný a pochybujem, že oni by tam boli tak naľahko. Asi je to naozaj fotené v nejakom svete miniatúr. Ale nech je to fotené hocikde fotka je super, a vynikajúca je Indiina čelenka. Určite sa už deťúrence na ocinka nesmierne tešia. Aj ja sa už teším, že sa zaradí do normálneho života. Prajem Vám krásny podvečer.

Johna641: As soon as I found this internet site I went on reddit to share some of the love with them. dgaaegggkbde

Pharmg538: Hello!

Pharma43: Hello!

Pharmf544: Hello!

Pharmk237: Hello!

Pharmb466: Hello!

Pharmd204: Hello!

Pharme334: Hello!

Name:
Web:

Powered by CuteNews