Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Nequén
04.08.18 * 31 názorů
Facundo má tento týden za sebou odehraná představení v Nequén a v Cinco Saltos. My se zastavíme ve městě Nequén. Protože kromě odehraných představení, Facu zavítal také do místního rádia - rádia Cumbre. Rozhovor se vysílal živě v pátek 3. srpna na facebooku. A záznam je k dispozici stále na oficiálních facebookových stránkách rádia. Fotky, nejen z rádia, najdete v galerii:Co nového na instagramu? Nového opravdu nic, alespoň nově vyfoceného. Facundovi se pravděpodobně stýská po létě, protože fanouškům připomněl své letní dovolené. Dovolenou "V ráji" z roku 2015, a dovolenou ve Venezuele, jak píše Facu, ovšem nevím přesně z jakého roku:Madisonské mosty se vrací až příští pátek 10. srpna do Comodoro Rivadavia, 11. srpna do Trelew a 12. srpna do Puerto Madryn.

A nakonec samozřejmě poslední slíbená část přeloženého rozhovoru, na který už netrpělivě čekáte. Tady je. A taktéž, už je celý rozhovor připravený v rozhovorech.

MP: Samozřejmě.
FA: Pak jsem si řekl: Dobře, udělám to, jako vlajku. Bylo to v roce 2002, a teď máme rok 2018. Takže je to podpora, které se věnuji skoro celý život, a měli by jsme o tom mluvit. Víte, 9. listopadu 1914 – vždycky to říkám – doktor Luis Agote v klinické nemocnici v Rawsonu provedl první krevní transfuzi, která byla ošetřena citrátem sodným. Luis Agote objevil, jak člověk může přijmout krev zdravého člověka, udržet ji v nádobě s citrátem sodným a pak ho dát jiné osobě a krev nebude koagulovat. On provedl první krevní transfúzi s citrátem sodným. Představte si, takového San Martina, který nikdy neopustil svou domovinu kvůli záchraně vlasti, udělal to pomocí medicíny. Bez přemýšlení si dokonce argentinský doktor Luis Agote nechal patentovat svůj vynález – nyní už existuje klinika, pediatrie, potomek Agoteho začal klepat na dveře velvyslanectví různých zemí, které vstoupili do první světové války, bojovali na frontách, kde bylo spoustu raněných. A přinesl jim svůj objev, aby zachránil životy. Od té doby systém Luise Agoteho neustále zachraňuje životy. A moc se toho nezměnilo. Jak to, že se v Argentině vydáváme po stopách dobrovolného darování krve?
MP: A v těchto snahách, v jednotě cílů a osobních záležitostech jsi vylezl na Everest. Bylo to poprvé těžké, že?
FA: No, nejprve mě kopl dolů.
MP: Edém?
FA: Plicní a mozkový edém.
MP: Tak, tady je.
FA: Ano. No, co mohu říct? Nic. Daří se mi dobře a díky Bohu za to, že jsem stále naživu.
MP: Samozřejmě. Představ si reakci rodiny, přátel, když jsi o čtyři roky později řekl: Jdu tam znovu.
FA: Ano.
MP: Ten chlap se zbláznil!
FA: Ne, ne! Faktem je, že pro mě přišla moje žena. Mám spoustu vzpomínek na Mount Everest. Některé jsou super báječné, budou trvat celý život. Především je to Pablo Betancourt, který lezl se mnou, je to můj přítel, natočil ten dokument o darování krve: „Darování krve zachraňuje životy“.
MP: Správně.
FA: Pablo Betancourt mě ani na chvíli neopustil. Nepřestal pracovat jako operátor, protože jsme oba pracovali na vytvoření dokumentárního filmu pro Telefe, což je velmi drahé! Takže se ani na okamžik nezastavil. Abych mohl dělat svoji práci, neopustil mě a doprovázel mě, dokud jsem se nerozhodl vrátit se. Jindy, když už jsem musel nutně dolů, odvezl mě do Kathmandú. Dokonce, ani nevíte, jak se o mě staral! Staral se o mě, jako o bratra. A po celou dobu zpracovával materiál pro film. Řekl jsem mu, aby přestal fotit, kdybych zemřel. Situace byla ve skutečnosti velmi nebezpečná, velmi obtížná.
MP: Co jsi cítil v ten okamžik, když si vylezl na vrchol světa?
FA: Stalo se to o několik let později. Stalo se to, že mě s Everestem něco spojilo. S mojí ženou jsme se vzali v roce 2012, po tom co za mnou přijela do Nepálu. Sedla na letadlo, já o tom nevěděl. Mě už bylo ze všeho hrozně zle. Jakmile se všechno dozvěděla, všechno doma zařídila, nastoupila do letadla a letěla do Nepálu. Přijela do Nepálu, letěla do Kathmandú, zeptala se, kde je argentinská expedice, přijela do hotelu. V Kathmandú! Říkám vám…
MP: Ano, ano.
FA: Poprvé se vydala na takovou cestu! Přijela za mnou do hotelu, a když přijela sedla si vedle mě, dokud jsem se neuzdravil. A já nemohl uvěřit tomu, co se děje! Když máte otoky (plic), musíte jít dolů. A když jdete dolů, zotavíte se velmi rychle. A zlepšoval jsem se. Musel jsem počkat pět dní, než jsem mohl nasednout do letadla. A my byli v Nepálu! A já jsem si myslel, že se tam nikdy nevrátím. Tak jsem si půjčil vrtulník, požádal jsem lékaře o povolení a o odpuštění. Protože jsem vzal Mariu vrtulníkem na nejvyšší horský klášter na světě. Je v Tengboche, je to po silnici, která vede do základního tábora na Everest. A mnohem vyšší v Pheriche – měl jsem kyslíkovou masku – chtěl jsem ji představit doktorovi, který mě před pár dny zachránil. Zpočátku jsem ji vzal do Kunde, tam je vyhlídková plošina, odkud je vidět Mount Everest, Lhotce, Nuptse a Ama Dablam. Ona nic nevěděla, ale kolem krku jsem měl snubní prsteny, protože jsem chtěl, aby byli se mnou po celou cestu, a pak jsem ji chtěl požádat, aby si mě vzala. Vyndal jsem prsteny, ona měla radost. A na té vyhlídce v Kunde…já jsem měl kyslíkovou masku, není to moc romantické, no…Existují minuty, kdy je třeba něco udělat. A pak tam, na pozadí všech těchto hor, kde není vzduch znečištěný, protože tam nikdo nebyl, nehádal se, vzduch absolutně…
MP: Čistý.
FA: Opravdu čistý.
MP: Samozřejmě.
FA: A tam jsem učinil nabídku, řekl jsem, že si ji chci vzít. Díky Bohu, že souhlasila. A pak jsme nasedli na vrtulník a vzal jsem ji do Tengbochu. A v klášteře jsem vysvětlil mnichovi poustevníkovi, že se chci oženit se svou ženou. A řekl jsem mu o všem, co se stalo. Starý muž řekl: „Samozřejmě, že to zvládnu.“ Nemohl nás oddat, ale požehnal nám, což je pro nás totéž. Tak jsme se tam vzali. Proto měl Everest a toto místo pro mě zvláštní význam.
MP: Na celý život.
FA: A pak 21. prosince 2012, kdy, jak řekli Mayové, přijde konec světa, v tento den jsme začali svůj život sňatkem v Buenos Aires. To dává smysl. O pár let později jsem se vrátil na Everest ze strany Tibetu. A hora mi umožnila vylézt na vrchol. Šel jsem se šerpou Tendim. V roce 2012 jsem šel také s ním. A tentokrát se mi podařilo zdvihnout vlajku, kterou Tom Cheppi vynesl na Lhotce před několika lety, a Fernando Grahales a ten stejný Pablo Betancourt – na vrchol Everestu.
MP: Je to jasné. Měl jsi různá dobrodružství, známe různé příběhy, viděli jsme tě v Mar del Plata bláznivě skákat z letadla na pláž…
FA: Malatini!
MP: Jaká osoba! Viděli tě na surfu, na skatu….Ale máš také skrytou tvář – píšeš. Sledoval jsem tvůj blog, četl jsem ho. Jsou tam okouzlující věci. Ale pro mě jeden z nejpozoruhodnějších příběhu je „Slavík“. Co je to za příběh? Co je za tímto slavíkem? Je to psáno slovy, které stojí mnoho práce a znamenají tak moc…
FA: Pokud mluvíme o Řecku, je tam úžasná operní pěvkyně, její jméno je Lalu. Říkáme ji Lala. Já ji říkám Lala. A pak mi Lalu jednoho dne napsala, že zůstala bez hlasu. Neřekla nic jiného a nemusela nic jiného říkat. A já jsem mohl jen sednout a psát. A píšu o tom, co znám celý svůj život, protože nikdo vám neřekne slovo Churrinche (druh ptáka) a toto slovo naplní vaše ústa, a přišli jste tomu na kloub…
MP: Muzikální slova.
FA: …A řeknete si, že je to červený tyran, pokud jste nikdy neviděli ptáka 14 cm velkého. A nemáte ponětí, jak vycházet s červenými tyrany. A pak jsem napsal příběh o slavíkovi, který je zraněn právě v místě, kde slavíci zpívají. A co se stalo s tímto slavíkem, který už nemohl zpívat? Viděl jsem ho, nikdo mi o něm nemohl zalhat, protože jsem ho viděl, staral jsem se o něj, byl se mnou! A teď tento slavík létá kolem. Napsal jsem tento příběh, zveřejnil ho a podepsal ho „Pro Lalu“. Tečka. Slavík. Proto tento příběh říká, tak moc. Mohu lépe vyjádřit něco, co nejde říct slovy…Někdy nám chybí moudrost k tomu používat přesná slova. A není to správné, aby jste vyslovovali jistá slova. Příběh k vám, ale nepřijde sám. Ale příběh může vyprávět, co chce. Takže jsem použil tento příběh k tomu, abych řekl, co jsem chtěl říct z celého svého srdce, ale moje plachost mi to nedovolila. Promluvil tedy samotný příběh.
MP: Facundo, kdybys byl zvířetem. Co by jsi byl?
FA: Nevím. Jakékoliv. Spíše zvířata jako druh. Představuji si, že jsem pes, představuji si lva, představuji si sokola, zatímco v čínském horoskopu jsem vodní krysa! To je špatně.
MP: Zvláštní odůvodnění.
FA: O horoskop se moc nezajímám, ale jsem krysa, co mám dělat? Ani si neuvědomuji, že jsem ve formě nějakých silných zvířat, ale častěji mi zvířata dávají nějaké lekce.
MP: Facundo, den skončil, vrátíš se domů, políbíš svou ženu, děti. A než půjdeš spát, na co myslíš každou noc?
FA: Je to, jako byste nemohli udržet krev ve svém srdci, nemohu se udržet. Skončí to, až to skončí. Nepamatuji si poslední myšlenku. Ale přemýšlím o tom, o čem přemýšlíme všichni. Myslím na rodinu. Myslím na to, co mám. Myslím na ty, které mám. Myslím na ty, kteří jsou tam. Jsou tam vysoko. Ale co je nejdůležitější, ten úsměv na tváři v poslední chvíli (před usnutím) je zasloužený. Tento úsměv jsem si zasloužil, protože jsem ho dlouho hledal.
majka528: Katy, moc a moc děkuji za dnešní aktuálku, u které sedím už od brzkého rána a s potěšením pročítám poslední část rozhovoru s Facu. Jako vždy se rozhovor krásně četl a i když toho spoustu řekl ve svých dřívějších rozhovorech, tak se vždy něco nového objeví, co jsem nevěděla a to je dobře.V této poslední části vzpomíná na výstupy na ME a jsem ráda, že se mu povedl vystoupat na nejvyšší horu světa před dvěma lety, protože si myslím, že by se o to pokoušel potřetí. Je pravda, že jsem věřila, že to v roce 2016 dobře dopadne, ale s postupem času vím, že žádný výstup na tak vysokou horu a zvláště na ME je nebezpečný. Maria mu ukázala velkou lásku, obětavost jak za ním přiletěla a bylo radost číst jak ji pozval na výlet helikoptérou, kde ji nabídl sňatek a ještě si to ho nechali posvětit v tibetském klášteře od mnicha - poustevníka. Mají na to nádherné vzpomínky jak Facu tak i Maria. S nostalgií jsem četla jeho blog o Slavíkovi, je to smutný příběh, ale takový je někdy život. Docela mě udivilo, že jeho kampaň za dárcovství krve trvá už tak dlouho, ono se to nezdá, ale roky letí. Z rozhovoru mám krásný pocit, je v něm vidět láska k rodině, dětem a k životu. Katy, tobě patří za překlad velký DÍK, protože tento rozhovor byl fakt velice dlouhý.
Věřím a vím, že MM mají stále velký úspěch a všem představitelům této hry to přeji, ale nejvíce Facu. Fotky z rádia jsou moc pěkné, je poznat, že je o něho stále velký zájem a že je velmi oblíbený. Fotka z dovolené, kde Facu surfuje a Maria je ve vodě tak je překrásná, Maria tam vypadá jako vodní víla a Facu to na surfu moc sluší. A na fotce z další dovolené Facu vypadá moc pěkně, mladě a šťastně.
Katy, děkuji ti za tak krásné nedělní ráno, které jsem tu s takovou láskou strávila u této stránky, je to vždy radost číst a vidět fotky nebo videa.
Přeji všem hezkou neděli.

Soňa: Ku komentu sa dnes dostávam až v pondelok ráno, takže si spravím takú malú nedeľu. Dnes mám veľmi rozporuplné pocity. Ani som si tak veľmi neuvedomovala ako bol Facu blízko smrti. Everest je Everest, je to krutá hora, ktorej už veľa ľudí obetovalo to najcennejšie. Vďakabohu, že sa to pre Facunda skončilo dobre. Od Márii to bolo veľké gesto a veľký prejav lásky. Do dnešného dňa preto považujem Facundove rozhodnutie opäť zdolať ME za zbytočný hazard so životom. Dúfam, že keď už Everest pokoril, nebude mať chuť znovu tam liezť. Jediné čo na tom vidím pozitívne, je propagácia krvného darcovstva. To je naozaj z Facundovej strany veľmi záslužná činnosť a zaslúži si veľké poďakovanie. Ale na druhej strane si viem predstaviť aký veľký strach musela mať Mária, keď sa dozvedela o Facundovom zdravotnom stave. Ale ME je už za nami a dúfam, že toto dobrodružstvo Facundovi dvakrát stačilo. Naozaj úžasný rozhovor, ktorý sme mohli vychnutnať vďaka dvom protagonistom. Facundovi a našej úžasnej Katy. je to rozhovor ku ktorému sa určite ešte niekoľkokrát vrátim.Čo sa týka fotiek z dovolenky, pripomína mi to fotky a ktorých sme už raz rozmýšľali. Vtedy sme mysleli, že boli na Bora-Bora, alebo na Maldivách. Ktovie, či to neboli fotky práve z Venezuely. Pamätáte na tie fotky? Mne sa zdajú tieto nové fotky podobné ako tie, čo už Facu zverejnil. Katy ďakujem, že si mi spravila nedeľu i zo všedného dňa. Či nedeľa, či pondelok tvoje aktuálky sú pre mňa vždy veľkým a dlho očakávaným sviatkom. Prajem krásny týždeň.....

majka528: Soni, já jsem zapátrala ohledně té druhé fotky z dovolené a koukla jsem i na Facu twitter a on tam uvádí i místo ve Venezuele a to Arquipelago de los Roques. Je to soustroví v Malých Antilách a patří do Venezuele a tak se domnívám jako ty, že Facu v roce 2015 nebyl na Maledivách ani na Bora Bora, ale tam. Podívala jsem se na fotky tohoto ostrova a je tam průzračná čistá voda a fotky podobných jako Maria v moři a i takové podobné chýše jak bylo u fotek Facu.
Katy, díky za tvé aktuálky a jak jsem se dnes znovu začetla do rozhovoru - je překrásný.
Přeji všem hezké dny.

anavi: Dievčatá, hurááá! Hlásim príchod! Ale idem od najstarších aktuáliek, aby som to mala všetko v správnom poradí. Dnes to asi nepostíham všetko, ale teším sa. Jupííííí.

anavi: Páni, Katy,ty si kúzelníčka. Skáčem tu z aktuálky do aktuálky a som prešťastná, lebo vidím, že si nám preložila ten núdherný rozhovor z telky. Tak to vyzerá na celú noc. :DD Asi to všetko okomentujem sem, aby ste tie komentáre nemuseli hľadať v starších aktuálkach. Teším sa!!!

anavi: Tak Katy začne aktuálku vetou ... opäť nemáme k dispozícii žiadny poriadny materiál ... a potom na nás vysype prvú časť rozhovoru,pri ktorom cítim zimomriavky na chrbte a motýliky vbrušku.
Veľmi sa mi páči s akou láskou a úctou Facu rozpráva o svojich rodičoch. A hoci bola prvá časť aj o smutných veciach, je cítiť, že Facu je s touto záležitosťou zmierený.
Katy, ďakujem veľmi pekne za preklad a vyjadrujem ti veľký obdiv za odhodlanie preložiť aj ďalších 9 častí. Kam si sa až dostala zatiaľ neviem, ale veľmi sa na to teším.

anavi: Katy,tento rozhovor bude nielen cenný vsekciirozhovorov ale mám pocit, že to bude hotová kniha.Ako spomínate s Majkou, facu ide do detailov, akoby nám predostieral svoj život na dlani. Nádherné, pútavé čítanie. Páči sa mi, ako hovorí o tom, že to priateľstvo je stále živé v jeho žilách. Aj so zlomovými situáciami "pred a po" súhlasím. A asi najviac mnou momentálne rezonuje myšlienka: "Všetko som dosiahol poslednou vecou, ktorú som urobil." - skvelé pre túto dobu, tešiť sa s každej maličkosti, ktorú som práve dokončila. Úžasné, toto začínam žiť. Úplne si predstavujem, ako spokojne s Mariou hľadia na svoje spokojné deti. Príbeh o metre, toľkokrát spomínaný a teraz zas o niečo krajší, detailnejší.
Katy, ani neviem, ako vyjadriť slová vďaky. Možno, keby si videla teraz do mojich očí, povedali by ti všetko (tak ako to spomínal Facu). Sú v nich jagavé iskričky radosti a srdiečka vďaky. Je neskoro, cítim únavu ale zároveň veľkú zvedavosť a chuť pokračovať v čítaní. No aj napriek tejto veľkej vášni to odložím na ráno, aby mi ten zrak dobre slúžil. To ťa zasypem ďalšími komentami. :DD Je to tu lepšie ako v tom najkrajšom sne. ĎAKUJEM!!! :)*

anavi: Len chcem povedať, že sa mi bude dnes veľmi dobre zaspávať, keď budú vo mne doznievať tieto myšlienky. Ďakujem.:)*****

majka528: Anavi, vítej z dovolené, už jsi nám tady chyběla.

Katy: Svítí na mě devět komentářů! Moje první úvaha: Anavi se vrátila! A je to tak! Doufala jsem, že už se k nám vrátíš na tuto aktuálku, jsem ráda, že jsem měla pravdu! Vítej zpět! Neskutečně ráda tě tu opět vidím, a ještě víc ty tvoje úžasné, detailní a nadšené komentáře! Jak já je zbožňuju! :) Je mi jasné, že jsi to nemohla včera všechno stihnout, to se musí vychutnávat po douškách, jako dobré víno. Máš se ještě hodně na co těšit. Hlavně až dočteš rozhovor úplně dokonce :) Anavi moje milá, já tě ani nemusím vidět, je to vidět v tvých komentářích to nadšení. A to dělá nadšenou i mě :) Jsem tak ráda, že tě máme zpátky :)
Soňi a Majko: I vám samozřejmě mockrát děkuji za další rozvedenou debatu. Dobrý postřeh o těch dovolených, mě nenapadlo, že by to mohla být jedna a ta samá dovolená z Venezuely o které Facu psal. Já to měla za ty dvě. A taky se na netu dost píše, že ta dovolená "V ráji", jak tomu Facu říkal, jsou Maledivy. Ale dávalo by to smysl, kdyby to byla jedna a ta samá z Venezuely :)
Soňi, já myslím, že ty jsi si z nás uvědomovala nejvíc, jak je Facu blízko smrti, když byl na Everestu. Pamatuju si, jak sis o tom nerada četla, a jak jsi to prožívala. My jsme to nebrali, tak hrozně. Ale, když o tom Facu vypráví, opravdu je to tak, člověku to docvakne, že se nemusel vrátit! Ale díky Bohu, je živ a zdráv! :)
Takže rozhovor máme hotový! Jsem moc ráda, že jste si ho užili. Bylo to opravdu potěšení ho přeložit, protože tyto nadšené komentáře (A to ještě Anavi neskončila :D ) mi vždycky stojí za to! :) Určitě se sem tento týden ještě vrátím, protože až Anavi dopíše, určitě nezačnu větou "opět nemáme k dispozici žádné pořádně komentáře" :D A bude hodně na co odepisovat. :)

Soňa: Vitaj Anavi späť, dúfam, že si po dovolenke oddýchnutá a plná síl. S plnou vervou si sa vrhla do komentov. Veď pri takýchto aktuálkach je aj čo komentovať. Katy, verím, že nikdy nebudeš musieť začínať svoj koment vetou, že opäť nie sú k dispozícii žiadne poriadne komentáre. Tvoje aktuálky si totiž zaslúžia naše komenty aj ke'd to nie sú niekedy výtvory spisovateľov.Ale ja ich píšem naozaj rada a tak od srdca.

anavi: :DD Katy,veľmi si ma pobavila v komente. Aj keď ešte nie som úplne v obraze, čo píšeš o Facu, ale o to jeto pre mňa zaujímavejšie. Zatiaľ má prečítané len komenty k prvým dvom častiam. Ako píšeš, toto si treba dávkovať po dúškoch a vychutnávať a vychutnávať. Urobila si veľmi dobre, že si to rozdelila do niekoľkých aktuálok. Ja už som opäť zasadla k počítaču a idem sa ponoriť do ďalších slov. Ešte raz ďakujem za toto hlbokomyseľné literárne okienko,resp. seriál. :)*
A ďakujem aj za komenty Maja aj Sonička, vždy to vhodne doplníte, čo vedie k lepšiemu pochopeniu. Tešíííím sana nasledujúce minúty!!!

anavi: Sonička, prišla som veľmi oddýchnutá z dovolenky, ale táto stránka a aktuálky ma dobíjajú ešte viac. Katy, akoby si mi do žíl vliala elixír života. Áno, aj ja ťa mám spolu s touto stránkou navždy v žilách.:DD A som tomu veľmi rada.
To, čo som si prečítala v tretej časti rozhovoru bolo opäť úžasné. Ja už naozaj žačínam byť presvedčená, že náhody neexistujú. To ako sa to vo facundovom živote odohralo znelo ako dokonalý plán a všetko spolu súviselo. Jeho choroba zaviedla maminku k peknej práci, atď, atď. Všetko pekne do seba zapadlo. Aj to, že si ho režisér všimol v metre a ten príbeh bol o ňom samotnom. No a s jeho krásnym (a v Argentíne nevídaným) zjavom ... skrátka úloha šitá na mieru.

anavi: Naozaj neverím vlastný očiam, s čím všetkým sa Facu zdôveril. Páni, vzdať sa sudcovskej pozície, aby mohol ocko tráviť viac času so synom, dojímavé a nádherné. Nečudo, že sa o svojich rodičoch vyjadruje s takou láskou. Milujem, keď rozpráva príbehy zo života podobné tej rybačke. :) Katy, ďalšie veľké seriálové ďakujem.
A ešte jedna vec, ktorú si musíme uvedomiť. Ak chceme, aby sem Facu zavítal, asi by sme mali zmobilizovať všetky sily a napísať mu na tie sociálne siete. O Ruskách, Izraelčankách a Poľkách hovorí, lebo mu píšu. Ako sa má inak o nás dozvedieť. Budem musieť niečo vymyslieť, ale až potom, ako dočítam ten rozhovor. :D Aj on hovorí, že keď niečo chceme, musíme na to vyvinúť isté úsilie apotom začne pre nás pracovať aj vesmír. Hm:DD Ten môj vesmír sa nateraz točí okolo tejto stránky a rozhovoru, tak dám ešte jednu časť.

anavi: Ale aj tak ani jedna časť tohto rozhovoru a tým pádom aj každá zmeškaná aktuálka nezostane bez môjho komentu. Ja som proste musela ku každej ťuknúť na klávesnicu. :DD Tak ak sa vám chce, preťukajte sa.

majka528: Anavi, jak vidím tak ses tedy hodně potěšila posledními aktuálky. Je to radost číst rozhovor s Facu, hodně toho o sobě řekl a vždy tam bylo něco nového. Určitě překlad dal Katy dost zabrat, patří jí za to mnohokrát děěěkuji. Jsem moc ráda, že jsi už zpátky z dovolené, chyběla jsi nám, já jsem postrádala tvoje postřehy a krásné komenty.
Pěkné dny přeji všem.

anavi: Áno Majka, je to radosť. Ale teším sa aj z vašich komentov. Napríklad teraz som sa vrátila z virtuálnej návštevy hotela Eleton a ešte stále mi zdvíha kútiky úst pri spomienke na ponožky. :)) Krásne sa tu dopĺňame.
Katy, táto štvrtá časť nesmierne lahodila môjmu srdiečku aj dušičke. To je náš Facu. Na jednej strane pripravený nezištne pomáhať bez veľkého haló, lebo ... rozumie, on vie. A hoci sa z médií a sociálnych sietí dostane niečo aj k nám, určite o množstve takejto pomoci netušíme, lebo ju z určitých dôvodov nechce propagovať. A na druhej strane so zápalom a odvahou sa vrhajúci do "kúskov", na ktoré si trúfne málokto. Veľmi dobre si spomínam na fotky zo spomínanej budovy, keď ju zlaňoval. Našťastie ma ubezpečil, že za každých okolností vie, čo robí a je na to patrične zabezpečený. Uf, to mi odľahlo.
Katy, ešte raz ďakujem aj za túto časť. Je nádherné si to čítať. O jeho živote by raz mala byťnapísaná telenovela alebo aspoň biografický film. príbeh, ktorý treba rozprávať. A ktovie ... možno bude táto stránka zdrojom ku scenáru??? Lebo je úžasná.
Poslednú časť si nechávam na zajtra, lebo aj zajtra si chcem túto radosť dopriať.

anavi: Ešte jedna myšlienka pred spaním. Katy, spomínala si vínko? Áno, cítim sa opitá touto stránkou. To sa ti podaril kúsok, lebo ja alkohol nepijem. :DD

anavi: Dievčatá, svami si človek zacestuje. Teraz mám pre zmenu za sebou prehliadku ostrovčekov Arquipelago de los Roques vo Venezuele a tie chrámy v Nepále, ktorých zoznam nám sprostredkovala Katy. Milujem takéto snívanie s otvorenými očami. A áno, aj ja sa prikláňam k verzii o tom, že naše domnienky neboli správne a Facu bol vlastne vo Venezuele. No nech je ako je, raj to bol tak či tak. V tom sa zhodneme. A zhodneme sa určite aj v tom, že tento rozhovor, ktorý som si dnes dočítala a vychutnala do konca je skvostom medzi rozhovormi. Za to ti patrí KATY veľké skvostné Ď A K U J E M !!!

anavi: Ja len že aby to vyniklo, tak ešte raz :)***** Ď A K U J E M :)*****

anavi: Aby ti bolo jasné, ešte som neskončila. Samozrejme ma potešilo aj to, že MM majú úspech aj fotky z rádia. Ale pár slovami sa ešte vrátim k rozhovoru. Hm, ME, vďaka Bohu to ten Facu prežil. Zas vieme viac detailov, našťastie už keď je šťastne doma a zotavený. Obdivujem Mariu, že sa na takú cestu vydala, tak ale išla za mužom svojho života a išlo o život. A verím tomu, že na to teraz spomínajúv dobrom. Veď si tam sľúbili vernosť. Aj ja som si istého času čítala príbehy na blogu Facu, ale zrejme sú dosť poetické, lebo sa mi ťažko prekladali. Tak som potom skončila. Tak ale myšlienky pred spaním máme podobné. Keby len vedel, koľkokrát je v tých mojich aj on. Dnes určite bude aaj vy všetky tu. Budem sa totiž naďalej vytešovať z písmeniek, ktoré som si tu v posledných dňoch prečítala. Srdečná vďaka ešte raz hlavne tebe, Katy, ale aj vám Majka a Sonička. :)*

anavi: Teraz som si všimla, že v jednom komente mi nenapísalo "k" v mene Majka. To v tej rýchlosti písania. Inak toto bol asi môj narýchlejší rýchlopis aký som kedy stihla na tejto stránke. Tak to aj vyzerá. :DD Pospájané slovíčka, Facu s malým F, čo už ... ale písané od srdca.

anavi: Katy, aby to bolo kompletné. Tak sem patrí päťnásobné ďakujem. Rozhovor si preložila veľmi príjemným štýlom, akoby som tam sedela v štúdiu spolu s Facu.

majka528: Anavi, vidím, že jsi vše dohnala - komenty jsou skvělé jako vždy.

anavi: Áno, Majka, všetko som si poriadne vychutnala, prečítala. Ale ešte sa k tomuto rozhovoru budem určite vracať. Rozhodne si ho chcem prečítať aj ako celok a nie raz. Je to hotové dielo a veľa myšlienok by sa dalo použiť do školských učebníc k predmetu s názvom ŽIVOT.

Katy: Wow!! Prostě wow, Anavi! :D Co mám na to říct, předčila jsi mé očekávání. A pokud všeobecný rekord v komentářích byli ponožky. Ty máš osobní rekord v komentářích právě tady! :D
Extrémně detailní rozhovor, že? Tak, jako tvé extrémně detailní komentáře! Vystihla jsi i to, co my tři jsme tady nevystihli :D Těším se na to, co vymyslíš, aby jsme se dostali Facundovi do podvědomí. Tak nejlepší způsob, by byl samozřejmě Twitter. Ale já ho nemám, kdo z vás tří ho má, aby mohl Facundovi poslat první vlašťovku? :D
Biografický film, by se mi určitě o Facundovi líbil, ale musel by hrát sám sebe, jinak ne! Ale víte, co by mě nadchlo ještě víc? Biografická kniha. Autobiografická kniha! Ta by byla úplně ze všeho nejlepší, po tomto rozhovoru si myslím, že by mu to šlo samo a myslím si, že by se to i dobře prodávalo. Jen, kdyby se to dostalo i do našeho jazyka, potom! Anavi, ty jsi to všechno tak detailně popsala, ale já ti na to neumím tak detailně odpovědět. Ale je to neskutečně krásné čtení, tak jako Facundův rozhovor! Přečetla jsem si všechno velmi pečlivě. I to tvoje čtverné velké děkuji v předešlých aktuálkách! :D Na to ti můžu jen říct, čtverné velké NENÍ ZAČ! Protože to dělám především pro vás, a číst potom tady, tak nádherný, detailní, nadšený sloh! To je ta nejkrásnější odměna! Dlouho jsem tě v komentářích neviděla, tak dobře naladěnou,tak nadšenou, že by jsi hltala každé slovíčko! Ale určitě se projevila ta pauza, co jsi tu nebyla. Člověku to chybí, když tu chvíli není co? :) No, dohnala si to naprosto parádně, co ti budu povídat! :) Pokud jsem ti já, vlila elixír do žil aktuálkami, tak ty mě těmito komentáři! Říkala jsem to už dávno, že musím udělat nějakou speciální sekci pro nejlepší komentáře, a udělám ji. Protože něco, co jste tady vy všechny napsaly, by nemělo být zapomenuto. DĚKUJU VÁM VŠEM! :)

anavi: Áno Katy, po pauze potrebujem zvýšenú dávku Facuterapie. :DD Ale tieto aktuálky boli výnimočné, to uznáme všetky. A myslím si, že aj úsilie na ich zostavenie bolo oveľa väčšie, tak sa až tak nečuduj tomu nadšeniu. Ja má twiter ale nepoužívam, zrejme je načase oprášiť si konto a vôbec spomenúť na heslo :DD Detailné odpovede nepotrebujem, ty si odviedla bravúrnu prácu v preklade. A mňa poteší čokoľvek z "tvojho pera". A nápad so sekciou pre najlepšie komentáre sa mi páči. Len, kto to tu bude hľadať??? Aj ja si myslím, že Facu by autobiografiu napísal ľavou zadnou. Už len dať mu podnet.

Katy: No, já si jednu dlouhou noc sednu čistě na hledání komentářů :D A ono to nebude zase takové úsilí najít nějaké dobré komentáře, které by se tam hodili. Více méně v každé druhé něco najdu! :)
Tak vzpomínej Anavi, vzpomínej! Budeš náš posel dobrých zpráv, až na nějakou tvoji zprávu Facu zareaguje! :D Někdo další, kdo má twitter a pustí se do propagace českých a slovenských fanoušků? :D

majka528: Tak je poznat na komentech, že se vrátila Anavi. Je z toho vidět, že jsi nám Anavi, moc chyběla. Sem přijít a vidět tolik těch komentů a hlavně číst je nádherné. Rozhovor se velmi krásně četl, byl hodně dlouhý a Facu nám řekl hodně o svém životě. Kdyby napsal knihu tak by se krásně četla, protože on má dar řeči a doufám, že k tomu někdy v budoucnu i dojde. Ohledně twitteru tak ho nemám, ani fb. Anavi, bude to na tobě, budeš si muset vzpomenout na svoje heslo a napsat mu, aby se podíval na naši krásnou stránku, která je mu věnována a najde tam i komenty od jeho věrných fanynek. Bylo by to úžasné, kdyby se ozval a napsal pár milých vět jak to umí jen on. Sny se někdy splní.

anavi: Uf,dievčatá, no to je pre mňa výzva, hoci som sa už s takou myšlienkou pohrávala. Ak si spomínate, bolo to raz okolo jeho narodenín. Že by sme mu napísali blahoželanie za fanclub. Uvidím, ako sa mi podarí vyliezť s môjho pohodlného brlôžka a osloviť ho takouto formou. Chce to čas. Ale nápad sa mi páči.

Soňa: Jej, teda tento nápad sa páči aj mne. A to veľmi. Ja mám síce fb aj twiter, ale ja som zas ťažká nepriateľka s PC. Takže asi to zostane naozaj len na Anavi. Ale bolo by to úžasné, keby sa Facu o nás dozvedel. Anavi prosííííííííím..

Name:
Web:

Powered by CuteNews