Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Vzhůru na Everest
09.05.20 * 11 názorů
Ano, máme sice období, kdy musíme převážně sedět doma. Ale, díky Facundovi se po čtyřech letech, kdy dobyl vrchol Mount Everestu, můžeme opět vydat na nejvyšší horu světa.
Všichni víme, že se Facundo do Himalájí vydal dvakrát. V roce 2012, kdy bohužel nemohl expedici dokončit kvůli zdravotním problémům. Následně si výstup zopakoval v roce 2016, kdy už cesta byla daleko úspěšnější. V květnu roku 2016 konečně dosáhl vytouženého vrcholu. A právě tuto úspěšnou cestu si můžeme připomenout v nově vydaném dokumentu. Díky společnosti Assist Card u které byl Facundo mimo jiné pojištěn, vznikl zajímavý dokument o jejich výpravě. Teprve od minulého týdne ho začíná na po částech nahrávat na youtube společnost Assist Card. K dispozici jsou prozatím první dvě části dokumentu. Kdo, by si chtěl zavzpomínat na detailní výstup, jak postupoval den po dni. Může to učinit v naší sekci věnované celé expedici v roce 2016.A z nebeských výšin zpátky na zem. Konkrétně zpátky domů. Prozatím stále můžeme jen sbírat fotky prostřednictvím sociálních sítí a sledovat, jak Facundo nadále zvládá karanténu. A musím konstatovat, že to stále vypadá na rodinnou pohodu. Přináším další fotky celé rodinky:

anavi: Katy, skôr ako začnem čítať aktuálku, ti chcem popriať všetko najlepšie k narodeninám. Úplne strácam pojem o čase, až keď mi dnes deti blahoželaliku Dňu matiek, tak si hovorím, jejdanenky, to bude okolo tvojho dátumu narodenia. Pozriem do diára a ups, zmeškala si to Anavi. O to však srdečnejšie ti želám, nech je Facu stále činný a tvorivý, aby si mala rozmanité podnety na písanie a šperkovanie aktuálok, nech máš nielen nás verných čitateľov a pisateľov, ale aj nových návštevníkov stránky, ktorí tu rozprúdia zaujímavé diskusie a nech si to užívaš v zdraví, v radosti a veselosti. Tiež ti prajem veľa lásky, harmónie a hojnosti v súkromnom živote. Mám ťa veľmi rada a ďakujem za všetku starostlivosť o našu zvedavosť o facusvet. Posielam jedno vrúcne objatie. :)*

anavi: Katy, fotkami si ma dnes veľmi potešila. Nemôžem sa vynadívať na tú prekrásnu idilku pri jazierku. Fotky naozaj pôsobia tak, že si všetci užívajú rodinnú pohodu a relax. Mám pocit,akoby Facu pri jazierku držal takú sliepočku, ktorú ukazoval ten pánko zahradník, čo s ním nedávno zdieľal videočet. Žeby im ju už stihol doniesť? :D Aj pri fotkách s krbom sa vždy pozdržím a vychutnám si ten okamih, u nich to pôsobí naozaj ako na horskej chate. Som rada, že si to môžu dosýtosti užívať.
Na dokument o Evereste sa veľmi teším, konečne si to môžeme pozrieť. Tie zábery sú nádherné. vyzerá to tak, že celým dokumentom nás bude sprevádzať Facu, jeho hlas. Zatiaľ som si to pozrela len raz, ale určte sa k tomu vrátim, lebo si to budem chcieť pozrieť aj s titulkami slovenskými. Zdá sa, že to dávajú teraz dokopy, lebo tam spomína aj koronavirus. Ešte to poriadnejšie naštudujem.:) Milujem cestopisné dokumenty a tehto s facu v hlavnej úlohe je lahôdka.
Katy, obrovské ďakujem za skvelú aktuálku, z ktorej mám radosť. Ešte som sa nestihla poriadne dotešiť z DA a už tu je Everest. Nádhera.

majka528: Konečně se dostávám ke komentu konečně já. Včera hned časně zrána jsem si prohlédla novou aktuálku, ale pak mi nastal shon a já nestíhala a nestíhala, byla jsem v jednom kole. Katy, moc ti za děkuji za novou aktuálku, i když se přiznám,že mě nejdřív polekal nadpis, už jsem se lekla, že Facu chce ještě jednou slézt nejvyšší horu světa, ale pak jsem se uklidnila, že je to vzpomínka na rok 2016, kdy Facu a další jeho kamarádi pokořili Everest. S velkým zájmem jsem shlédla obě dvě videa, ale jak Anavi, tak i já si to pustím ještě jednou a to s českými titulky, teď jsem se jen dívala a dívala. Hory jsou krásné, majestátní, ale bohužel i hodně zrádné. Když jsem viděla tyto dva dokumenty tak musím všechny obdivovat, protože ten výstup a to myslím i na jakoukoliv horu je velmi těžký a namáhavý. A to ještě mají na zádech ty těžké bágly... Nejvíce práce odvádějí šerpové, ti co musí zvládnout, donést, přinést, snést to je toho moc. Na Facu bylo vidět, že je šťastný, že se mu ten výstup podařil, ale dalo mu to určitě dost zabrat. Tak to je k Everestu.
Moc se mi líbí fotky ze soukromí Facu a jeho rodiny. Na fotkách je vidět, že žijí v souznění s přírodou, se zvířátky a že barák slouží jim a není tomu naopak. Krásná je fotka, kde Facu sedí na břehu jezírka a drží slepičku, je to krásné, něžné a milé. Velmi se mi líbí jeho krb, musí to být krása a nádhera jen u něho sedět a poslouchat jak praská v něm dříví. A vždy je to potěšení vidět celou jeho rodinku jak si doma hoví a baví a září z nich štěstí a láska.
Katy, moc a moc děkuji, je to vždy pro mě velké potěšení tu být a prohlížet si co je nového u Facu.
Katy, přeji ti ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám.
A pokud se nepletu tak včera měla narozeniny i India - tak vše nejlepší i pro ni.
Přeji všem hezké dny.

Katy: Teprve teď dobíhám komentáře. V sobotu v noci jsem přišla jen poslat aktuálku. A na nic víc mi nezbyl čas. Takže promiňte tu dobu, kdy jsem neodpovídala na komentáře. A hned mám u nové aktuálky tři nové. A jeden je speciálně věnovaný mě :) :-*
Moje zlatá Anavi, mockrát ti děkuju. Nevadí, že jsi to o nějaký ten den promeškala. Už jen to, že mě máš poznamenanou v diáři, je obrovská čest. :) Tušila jsem, že si vzpomeneš. Takové zlaté přání! Neskutečně mě potěšilo. Taktéž obrovské děkuji za tvoje virtuální objetí, a posílám ti jedno nazpátek. Nové návštěvníky nepotřebuju, ale vás jako to dobré jádro této stránky, ano! :) :-* Jsi zlatá :-*
Majko, tobě už podruhé děkuji za přání k narozeninám. Jestli jsem od někoho čekala, že si vzpomene a napíše mi přesně na den, tak jsi to byla ty! Ty jsi v tomhle perfektní a přesná. :) A taktéž jsi mě hrozně moc potěšila. A to se ještě těším na forum. Tam mě jistě bude přecházet radostí zrak :) Jste na mě hrozně milé :-* Děkuju mockrát.
A teď konečně k aktuálce. Přesně jsem si říkala, jestli podle toho nadpisu někoho nenapadne, že se Facu znovu chystá na Everest. A taky, že ano! :D Nebojte se, vážně budeme jen vzpomínat. Taky mám ráda cestopisné dokumenty, spoustu si jich pouštím, i když ne zrovna z horských oblastí. Ovšem, tohle je něco jiného. Tady je náš Facu! :) Já to zatím projela v rychlosti, ale viděla jsem, že jsou tam anglické titulky. Což jsem se hrozně zaradovala, málo kdy se dívám na video s Facundem a rozumím mu. Ale, teď si to konečně vychutnám doslova. Takže, až bude trochu víc času, hned se na to půjdu mrknout. A to jsme teprve u dvou částí. Myslím, že nás jich pár ještě čeká. Je to zvláštní, i když je karanténa a Facu musí sedět doma. Tak se kolem něj stále něco děje, všimli jste si? :D Každý týden nemusím dlouze přemýšlet, co sem zase dám, když se teď nic neděje. Vždycky se samo něco najde. Facundo je nezmar i v karanténě :D
No nic, už se zase moc vykecávám. Mám nějaké vykecávací období :D Takže vážně končím...a ano to jsem chtěla poznamenat. V neděli oslavovala i India. Správná poznámka, Majko. Chystám se to zmínit v aktuálce tohoto týdne :) Neboj se, mám ji taktéž v paměti :)
Takže ještě jednou, mockrát děkuju, holky. A užívejte nového týdne :-*

anavi: Majka, správne, včera mala sviatok India, tak dúfam, že v ďalšej aktuálke sa s nami Facu podelí o nejaké foto z oslavy.
Pozrela som si detailne prvý diel, sú tam nádherné zábery a viete na čo som si spomenula, keď boli zábery z Kathamandu? No predsa na ponožky :DD.

majka528: Anavi, já jsem si při shlédnutí videa na ponožky nevzpomněla, ale vzpomněla jsem si na velikost trička a pak na naše komenty a těch bylo požehnaně. Hodně vzpomínek jsem si těmi dvěma videi oživila paměť. Pamatuji,že jsem tehdy věřila Facu, že tu horu zdolá, ale kdyby tam šel teď tak bych měla o něho velké, velké obavy. Ale je to za námi a určitě se o ni už Facu pokoušet nebude. Když ukazovaly v prvním videu klášter, ty zvonky a Facu s jakou pokorou dostal požehnání on a pak i vlajka, která s ním cestuje po světě - bylo to impozantní. Je tam úplně jiná mentalita lidí než máme my, ale byly to krásné záběry.

majka528: Katy, to přece nevadí, že se tak pěkně rozkecáváš, mě se to moc líbí. A máš pravdu, Facu je nezmar, on nevydrží být v nečinnosti, stále něco musí podnikat a stále je o něm co číst a na co koukat. Proto ho tak zbožňujeme. A ty jsi naše zlato, že nám to tak krásně a pěkně zprostředkuješ. Děkuji moc.

Soňa: Katy prepáč, že až takto neskoro som sa dostala ku komentu. V prvom rade ti prajem všetko,všetko najlepšie k narodenináým. Je mi ľúto, že je to bez darčeka, ale ja skrátka nedokážem na počítači také úžasné veci ako dostávam k sviatku ja od teba.Prajem hlavne veľa toho zdravia, šťastia a lásky. Tá karanténa má aj niečo do seba. Aspoň sa môžeme vrátiť k starším fragmentom z Facundovho života. Krásne videá z Everestu. Ako sa pekne na ne díva, keď viem, že Facu sedí pekne doma a nehrozí mu žiadne nebezpečenstvo. Pre mňa už bude ME vždy spätý s ponožkami. Vždy mi to vyčarí úsmev na tvári. Fantastické fotky Facunda a detí so zvieratkami. Najviac ma dostala fotka Facunda a Mora s nejakou zvláštnou kačicou. Z tejto fotky sála dokonalá domáca pohoda. Facu v teplákoch, to sa tak často nevidí. A veľmi milá je fotka Indii s kuriatkami na hlave. Symbioza detí s prírodou je v tejto rodine naozaj dokonalá. Vaše komenty boli také obsažné a vyčerpávajúce, že už k aktuálke ani nemám čo dadať. Prajem krásny týždeň

anavi: Ja som si až teraz, po precíznejšom zhliadnutí 2. dielu uvedomila, aký nebezpečný výstup bol. Keď som tak pozerala zábery ako sa škriabali po ľadovcoch, kráčali z nohy na nohu a vyčerpaného Facu s chrastami na tvári po návrate do základného tábora, uvedomila som si, čo dokázal. Veľmi sa mi páčilo aj rozprávanie šerpu, vysvetľovanie ako to funguje, postupy a opatrenia ... vďaka bohu, že bol taký skúsený odborník. mal veľmi príjemný hlas aj angličtinu. Pre mňa znamenitý dokument. Takto to vyzerá akoby ukončené, tak som zvedavá, či to ešte rozvinú v ďalších dieloch, ale bolo to super. Určite si to ešte raz pozriem, lebo verím, že zachytím to, čo som zatiaľ nepostrehla, lebo podnetov tam je veľa. facu na mňa pôsobil, že to celkom v pohode zvládal. myslím si, že tam každé slovo navyše je úbytok množstva energie, tak má u mňa obdiv, že ešte vládal niečo popri tom natáčať.
Katy, ďakujem za perfektnú aktuálku, v ktorej je priestor na staršie fragmenty, ako spomenula Sonička. Staršie a veľmi zásadné a dôležité.

majka528: Shlédla jsem znovu obě videa z Everestu, tentokrát jsem si tam dala české titulky.Musím všem složit velkou poklonu, protože, když jsem viděla co to vše obnáší takový výstup tak jsem si uvědomila, že stačí jeden špatný krok, jedno zaváhání, jedna chyba a je zle. Když k tomu přidám tu výšku, kdy od 4000 m je už horská nemoc a jak pak tam bylo řečeno, že výška nad 8000 m je smrtelná, tak mě šel z toho mráz po zádech. Když k tomu přičtu hygienu, jak si Facu myl vlasy, led si ohřívali na vodu, v té výšce se jim špatně dýchalo, no byl to strašný záhul. Obdivuji šerpy, jsou to vynikající lidé, kteří jsou zvyklí v takových výškách žít a ta jejich odolnost a co vše museli vykonat. Jak vystoupali na Everest, tak na všech bylo vidět, že jsou vyčerpáni ale šťastní a jak Facu řekl předtím, že to byl jeho sen. Když stáli nahoře tak nad nimi už nebylo nic, ten úchvatný pohled na hory a dolů, to si určitě budou pamatovat navždy. Mám strašně ráda takové dokumenty, cestopisy, takto poznávám svět. Je to na delší psaní, ale stálo to za to vidět. Katy, tobě patří za vše a za to jak se o nás staráš DĚKUJI, DĚKUJI.
Jen tak na okraj, když jsem tam viděla Lali Ulehla, tak mi to přišlo jako typické české příjmení.
Anavi, ten dokument byl podle všeho zpracován až letos, protože jak jsi už psala, mluvilo se tam o pandemii a že se nemůžou kvůli tomu slézat hory a na konci pak bylo u Facu napsáno, že má 48 let a to mu bylo letos.
Přeji všem hezké dny a pěkné zážitky u této stránky a zkouknutí videí.

Katy: Soničko, nic se neděje, že jdeš až teď. Mockrát ti děkuju za přání. Já vážně netrvám na takových věcech, jaké dělám já pro vás. Ani bych tomu neříkala dárky, jako spíš takové zpestření vašich narozenin :) Mě bohatě stačí milé přání, které jsem tu od vás všech třech dostala. Plus ještě Majka mi sestavila takový milý průvodce narozenin pomocí gifů. Takže to pro mě dáreček byl :) Takto jsem naprosto spokojená, a ještě víc jsem spokojená, když jste spokojené se stránkou. Když vás ani jedna aktuálka nenudí. Velkou zásluhu má na tom samozřejmě Facundo, že nenudí. Ale i tak :D Krásně jste se rozpovídali o tom dokumentu, ale já ho ještě detailně stále neviděla, stále nemám čas, který bych si na to měla udělat. Ale, jak říká Majka, že vznikl teprve letos, možná vznikl kvůli této krizi. Možná, že to zamýšleli. Ale, určitě teď má každý dostatek času na to, aby něco takového mohl sestavit. Takže pár plusů to určitě má, že vypukla téměř celosvětová karanténa. Třeba, by jsme se k tomuto dokumentu nedostali takhle brzy. Kdo, ví :) Těším se, co si vyjde najevo tento týden :) Zatím se mějte krásně :-*

Name:
Web:

Powered by CuteNews