Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
"To jsou ti, kteří píší milostné dopisy..."
16.01.19 * 7 názorů
Ne, nenechávám vás čekat až do víkendu! Rozhovor z časopisu Clarin, který vyšel minulý týden s oběma protagonisty divadelní hry Milostné dopisy, tedy s Facundem a Soledad vám přináším již dnes. Pěkné čtení :)

Soledad Silveyra a Facundo Arana: To jsi ti, kteří píší milostné dopisy

Byla to náhoda nebo jste chtěli spolu znovu pracovat?

F: Bylo to trochu nečekané, ale nebyla to náhoda. Objevilo se spoustu jmen, a když přišla ta příležitost, okamžitě jsem ji zavolal.
S: Chtěla jsem jet do Mar del Plata. A tak jsem neváhala: vyměnila jsem dovolenou za práci.
F: Máme velice krásnou hru, máme se velmi rádi a přijeli jsme sem na divadelní sezónu, je to skutečný dárek, zejména proto, že divadlo Lido ve kterém teď hrajeme, bylo prázdné. Proto se cítíme požehnáni, cítím se součástí nádherné události, kdy tuto sezónu oživíme další divadlo. Hrajeme divadlo a komunikujeme s publikem, a to znamená divadelní pocit každou minutu dne.
S: Lidé touží po něžnosti.
F: A dnes je velmi potřebná, více než kdykoliv jindy. Jsem velmi rád, že jsem tady, teď s mojí rodinou a je to nádherné.

Formát vašeho představení je neobvyklý.

S: Naše představení není pro letní sezónu typické.
F: Jedná se o příběh dvou lidí, kteří se v průběhu svého života informovali o svých životech prostřednictvím korespondence.

Dopis je opakem dnešní rychlosti: Musíte se posadit, napsat, poslat, počkat na odpověď.

S: Smyslem této hry je ukázat tuto změnu v kultuře.
F: Nedávno jsem dostal dopisy.
S: Dříve nám fanoušci posílali dopisy. Jedná se o celý literární žánr.

A milostné dopisy jsou samy o sobě samostatným žánrem. Psali jste taky takové dopisy?

F: Opravdu rád píšu a psal jsem je. Dopis vás přiměje, abyste přemýšleli o tom, co chcete říct.
S: Miluji psaní dopisů a okouzluje mě to. Děti mi zalepují dopisy do obálek. Dávám je svým vnukům, protože je úžasné, že mohou napsat dopis, i když je neposílají. Dostala jsem spoustu dopisů. David Viňas mi napsal hodně dopisů. China Zorilla krásně psala.

Jak vás ovlivnila změna paradigmatu, která ovlivňuje generové otázky ve společnosti?

S: Nepatřím do skupiny argentinských hereček, ale samozřejmě je podporuji. Jsem feministka od 70. let, ale narození vnuků mě úplně změnilo. Proto nedělám veřejná stanoviska k těmto otázkám ani k legalizaci potratů nebo násilí založeném na pohlaví, abych se například vyhnula problémům s vnuky ve škole. V rodinných záležitostech jsem velmi opatrná, ale v rodinném kruhu mluvíme o všech těchto tématech. Mohu jen říci, že život mě zachránil před tím, že nemusím říkat mnoho věcí. Myslím, že herečky udělaly obrovskou práci, někteří ji mohou považovat za nadměrnou, ale je to logické, pak bude nalezena rovnováha. My, ženy, jsme dlouho mlčely a to je pro každého velmi osobní záležitost, kdy a jak mluvit.

Na nuance bude čas.

S: Ano, mohu porozumět postavení některých, i když je nesdílím, ale musíme je přijmout.
F: Časem poznáte, kdo poslouchá a kdo neslyší. Někteří lidé mluví, a mluví nesmysly, jiní, inteligentní, respektují. Rád poslouchám lidi, kteří mohou říct něco chytře. V rodině jsem byl vychováván s ohledem na osobu, bez ohledu na pohlaví. Totéž s nenásilností. Chápu a podporuji, chápu, ale v mé rodině je běžné odmítání násilí a příjímání respektu k živé bytosti se všemi následnými protiklady. A já se tím řídím.
S: Myslela jsem si, že máme společnost machistů, ale mnoho lidí nebylo překvapeno reakcí mnoha lidí na téma násilí založeného na pohlaví. Opakovaně jsem slyšela všechny druhy ohavností jimiž vás častují na ulici, a je dobré, že je už ženy nechtějí slyšet. Přestože se mi to nestalo. Ne dříve, ne teď, nemusím zvyšovat sebeúctu. Když se to stane, rozumím těm ženám, které už to nechtějí. A my, ženy bychom měli přemýšlet o tom, jak vychováváme naše děti, ženy i muže.
F: Podívejte se, kam nás tato debata zavedla.
S: Měla by nás vést k vzájemné úctě. A pro lepší svět pro všechny. Všichni musí být víc lidští.

Úspěch dramatu Vidas Robadas.

V roce 2008 představoval seriál Vidas Robadas s Facundem Aranou a Soledad Silveyrou, Jorgem Marralem a Monicou Antonopulos velký úspěch a rezonanci v souvislosti s tématem obchodování s lidmi založeném na skutečném případu Marity Veronové, jejíž matka Susana Trimarco pomohla napsat scénář.

Aconcagua – místo scény.

Po dvou měsících v Andách vyměnil Facundo Arana hory za moře. „Javier Calamaro a já jsme se chystali zorganizovat koncert na Aconcague, abychom mohli mluvit o tom, jak přijít na nějaké místo a nezanechat tam stopy“ – říká herec. „Ale uspořádáním koncertu, tam stopy zanecháme. Takže to neuspořádáme tam, kde jsme původně chtěli. Odpověď se nabídla sama od sebe: uděláme to za branou parku.“ Výsledkem bude koncert 23. února v nadmořské výšce 6900 metrů.Milostné dopisy odstartovaly!
12.01.19 * 9 názorů
A je to tady! Tento týden jsme se konečně dočkali premiéry Milostných dopisů. Po velmi klidném, minulém týdnu, který si Facundo užíval ještě v pohodlí domova, se tento týden nezastavil. Jako první se musel přesunout do Mar del Plata, kde se odehrála premiéra hry, ale také se tady ještě před premiérou uskutečnili 4 zkoušky. Facu si sem vzal samozřejmě celou svou rodinu, jako tomu bylo i v minulém roce. A potom už mohl začít maraton propagace - rozhovory pro časopisy, rádia, focení, všechno, jako obvykle. Ale, vezmeme to popořadě.
Jak, už jsem řekla do Mar del Plata si Facu přivezl celou rodinu. Všichni se ubytovali v Casonas del Haras, rekreační oblasti, kde najdou vyžití hlavně děti, které se tady můžou projíždět na koních, starat se o ně, najdou se tu i rozlehlé zahrady a samozřejmě oceán mají, co by kamenem dohodil. Maria už se na surf dokonce odhodlala, podívejte se na celou rodinu ve fotogalerii:Po zabydlení se už muselo jít pracovat. Facu započal propagaci, letošním prvním rozhovorem, který proběhl v rádiu Mitre. A zároveň tímto rozhovorem nově rozjel letní program s názvem Style Enjoy Tu Time. Máme k dispozici celý rozhovor a i pár fotek ze studia. Po skončení rozhovoru v rádiu, Facu ještě natočil krátkou pozvánku na premiéru hry:Těsně před premiérou hry, Facundo se Soledad zapózovali u svých plakátů před divadlem, kde se později toho večera odehrála premiéra. Spolu s těmito fotkami, také nafotili dvě v Haras Santa María del Mar, tedy poblíž místa, kde se Facu ubytoval s celou rodinou. A ještě přikládám pozvánku na premiéru hry, kterou se Soledad natočil v době, kdy se fotili promo fotky:A konečně se dostáváme ke dni D! Premiéra Milostných dopisů proběhla v úterý 8. ledna v Teatro Lido v Mar del Plata. Kulisy této hry nejsou opravdu nijak náročné, takže cestovat s touto hrou bude stejně tak pohodlné, jako třeba s Madisonskými mosty nebo s En El Aire. Kostýmy jsou tentokrát velmi elegantní, Facundo hraje v obleku! Což jsme u něj v divadle doposud neviděli. Soledad hraje v dlouhých, červených šatech. Tento večer bylo téměř vyprodáno, a herci se dočkali po představení ovací ve stoje! Možná vás potěší, že už z premiéry máme maličký úryvek na videu, a k tomu i děkovačku. Nezbytný rozhovor po premiéře přikládám také, a ve fotogalerii najdete pár fotek z představení:Tři dny po premiéře, v pátek 11. ledna proběhl další, z řady několika rozhovorů. Tentokrát pro pořad Avanza el Verano pro Kanál 26. A hned poté následoval rozhovor pro časopis Clarin s oběma protagonisty, tedy jak s Facundem, tak se Soledad. Fotky z tohoto časopisu vám přináším už dnes, rozhovor je velmi obsáhlý, a já vám ho chci přinést opravdu celý, nejen nezbytný výtah. Slibuji vám ho tedy příští týden:

První, klidný týden roku
05.01.19 * 11 názorů
První týden nového roku je za námi, a vás jistě zajímá, jaký měl týden Facundo. Řeknu Vám, začal originálně, kreativně a v pohodlí svého domova. Pokud už by jste ho čekali, někde na zkouškách v divadle, tak se pletete. Nový rok začal spolu s Mariou ve svém domě, kde se společně věnovali malování. Facu se s námi potom podělil o výsledek jejich společné kresby, ale také nám zase ukázal kousek ze svého domova. Podívejte se ve fotogalerii:Hned prvního ledna s námi Facu sdílel také novoroční fotku, na které je spolu s Mariou a přidal také přání k Novému roku 2019:Ale, potom už zase páchat dobré skutky! Spolu s tanečníkem Hernanem Piquinem, Facu natočil nový spot pro regionálního centrum darování krve v Uruguayi. Upozorňuje na to, že během letních měsíců je velký nedostatek krve, a že darování je možné i na dovolené:

<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 81 ... 83 ... 85 ... 87 ... 89 ... 91 ... 93 ... 95 ... 97 ... 99 ... 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 ... 119 ... 121 ... 123 ... 125 ... 127 ... 129 ... 131 ... 133 ... 135 ... 137 ... 139 ... 141 ... 143 ... 145 ... 147 ... 149 ... 151 ... 153 ... 155 Next >>

Powered by CuteNews