Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Nový rok se rozběhl...
06.01.24 * 19 názorů
První oficiální aktuálka roku 2024 je tady, a i když je u nás mrazivý leden, tady se dnes zahřejete. Vyrážíme za dalším dobrodružství do Mar del Plata, kde si Facundo s rodinou nějakou chvíli pobyde. A my jdeme rekapitulovat teprve třetí týden!
Je začátek roku, hodilo by se do toho roku 2024 nějaké přání. A to od samotného Facunda. Jako všem popřál krásné Vánoce, učinil tak i s Novým rokem. Prostřednictvím Instagramu a nové fotky fanouškům vzkázal toto: "Šťastný rok 2024 všem..!!! Přeji si to samé jako vždy... Ať si nás výsledky za uplynulý rok najdou v prosinci příštího roku, kdy jsme se hodně usmívali a naši blízcí nás velmi objímali!! Přeji a předpovídám Vám Mír, hodně Lásky a Štěstí..! Faku 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌈"Nahrál i speciální vzkaz anglicky pro přátelé z Maďarska, jak stále opakuje, našel si tam mnoho dobrých přátel. Jim poslal novoroční vzkaz v angličtině, který zní takto: "Pro Garga a jeho rodinu. A pro všechny moje přátelé v Maďarsku. Přeji vám jen to nejlepší v roce 2024. Přeji vám, aby se vám splnili všechny vaše sny a Bůh vám žehnej. Šťastný Nový rok z Argentiny."Bavili jste se na Silvestra dobře? Facundo taky, ale trochu nezvyklou činností. Dal se na běh! Jde o další charitativní čin, který se odehrál přímo v Mar del Plata. Pět kilometrů dlouhý běh podél pobřeží. Akce s názvem LoveRun Palestra 2023 se odehrála již pátým rokem, a letos měla největší účast. Prostředky získané v tomto ročníku budou použity pro posílení Sportovního klubu Palestra, ve kterém je asi 700 dospívajících a mladých lidí.Střípky z běžného života v Mar del Plata opět připojuji jako kratičké videa z Instagramu. Jsou to záběry z pláže, další ukázky z hudebního vystoupení - Mezi notami, děkovačka z En El Aire, záběry z posilovny, kde není jen Facundo jako doma. A za zmínku stojí hlavně první video. Facundo si s celou rodinou vyrazil do divadla jako divák na představení Dva piráti a poklad, který debutoval v Teatro America. Hlavní protagonisté jsou dobře známí bratři Eugenio a „Culini“ Weinbaumovi, se kterými se Facundo dobře zná a mnohokrát vystoupil v jejich zábavném pořadu, kde si většinou herci dělají legraci sami ze sebe. Nicméně, v tomto představení vhodné pro celou rodinu, jde o něco jiného. V průběhu představení zvou diváky, aby s nimi procestovali ta nejpřekvapivější místa na světě a ponořili se do dobrodružství plného výzev k nalezení pokladu, který slibuje, že navždy změní jejich štěstí.
Facu vzal tedy celou rodinu a společně se s bratry sešli po představení na chodbách divadla a hru zhodnotili.Nakonec jsem si nechala to nejroztomilejší. Větší dávku roztomilosti už dneska nikde neuvidíte. Facundo v obležení svých hafanů, na to se musíte podívat sami:A z Mar del Plata zpátky k nám, a k vyhodnocení naší vánoční soutěže, jejíž čas pro vyplnění a odeslání vypršel včerejší půlnocí. Mockrát všem děkuji za vaši účast, sešlo se mi 14 odpovědí! Aby jste věděli, jak jste si vedli, rozebereme si tady všechny otázky, tak jak měli vypadat.
Jak už jsem zmiňovala při zadávání soutěže, opravdu jsem si nevymyslela žádné složitosti, a veškeré informace jste mohli najít v jednotlivých sekcí, přímo zde na stránce.

1. otázka - Jaká je Facundova oblíbená značka auta? Odpověď: Toyota. Přiznávám, že jeho oblíbené značky se časem trochu rozšířili, a opatřil si více typů aut. Nicméně v rozhovorech vždy zmiňoval tu jedinou, a to je Toyota. Je to také jeho první auto, které si za svůj první štědřejší honorář pořídil. Odpověď jste mohli najít v sekci Facundovi oblíbené věci.

2. otázka - Jaké domácí zvíře v rodině Arana, dostalo jméno Napoleon? Odpověď: Prasátko. Tady nikdo neudělal chybu, je vidět, že v domácích zvířatech u Facunda doma se vyznáte dobře. Odpověď jste mohli velmi rychle najít v sekci Facundovo zvířectvo.

3. otázka - Kolik nominací ceny Martin Fierro se mu podařilo proměnit za vyhrané? Odpověď: 4. Ani tady nikdo z vás nechyboval. Však všechny nominace a výhry najdete v sekci Ocenění.

4. Proč je pro Facunda důležitý datum 20. 12. 2012? Jednoznačná odpověď: Vzal si lásku svého života. Tedy slovíčko Svatba na tuto otázku stačilo, a nikdo se nemýlil. Máme tu speciální téma Svatby se všemi podrobnostmi.

5. Jakým superhrdinou by se chtěl stát: Odpověď: Spiderman. Těžko říct, proč si vybral tohoto hrdinu, jestli proto, že jeho příjmení ve španělštině znamená "pavouk", nebo proto, že rád leze po horách. Nicméně se o tom zmínil v rozhovorech a opět to najdete v sekci Facundovi oblíbené věci.

6. Na kterou z těchto značek Facundo nikdy NEDĚLAL reklamu? Lays, Dasani, Rosamonte, Pharmato. Odpověď: Rosamonte. Toto byla osudová otázka, na které nejvíce lidí pohořelo. Rosamonte je jedna z nejpopulárnějších značek v Argentině, která vyrábí termosky a kalabasy na maté. A také jistou odrůdu této byliny. Nicméně Facu na tuto značku prozatím reklamu NEDĚLAL. Na ty, které ano. Najdete ve videích, v sekci Reklamy.

7. Od kolika let zatoužil být kreslířem/karikaturistou? Odpověď: Od 10 let. Vcelku nová informace, která vyšla najevo v jednom z posledních rozhovorů. Ale taktéž jste ji nemuseli hledat po videích, kde to prohlásil. Informace je zapsaná v tématu Zajímavosti.

8. Jak se jmenoval online seriál, který Facundo točil společně s herečkou Silvií Navarro v době karantény v roce 2020, a vysílal se pouze online? Odpověď: Dos minutos Contigo. Celý seriál tu můžete najít včetně českého překladu.

9. Jak se jmenuje postava, kterou Facundo ztvárňuje v divadelním představení En El Aire? Odpověď: Marcos. En El Aire se v týdenních aktuálkách objevuje pravidelně. Tady nikdo nechyboval. Vše o hře si můžete přečíst v tématu En El Aire

10. Řekl Facundo někdy tento výrok? „Když prohrajete, nezapomeňte na tu lekci“ ANO nebo NE? Odpověď: NE. Nikoliv, toto nejsou Facundova slova. Neřekl je nikdo jiný, než Dalajláma. A byla to jedna z nejvíce chybujících otázek. Všechny vytažené citáty z rozhovorů najdete v příslušné sekci, a uvidíte, že tenhle tam není.

11. V jakém roce začal veřejně vystupovat jako zpěvák? Odpověď: 2014. Jednoznačná odpověď, kde nikdo nechyboval. Letos už to bude vážně 10 let, kdy se Facundovi povedlo nastartovat hudební kariéru. O hudbě si můžete přečíst v zálibách.

12. Ze kterého filmu, je tato fotografie? Odpověď: Adios Querido Pep. Galerii máte pravděpodobně shlédnutou, protože tady nikdo nechyboval.

13. Bonusová otázka, která byla mimo soutěž, ale vyplnil ji každý mě velmi potěšila. Otázka zněla: Jakými slovy by jste popsali web facundoarana.cz? (Stačí jedno slovo) A odpovědi byli jen v samých superlativech, kterých si velmi cením. Děkuju za ně! ❤️

Měli jste tyto odpovědi, ale nebyli jste kontaktováni kvůli výhře? Bylo to tím, že je měl někdo před vámi a byl rychlejší. Jak jsem upozorňovala, pokud se mi sejde víc správných odpovědí, vyhrává ten, kdo odpověděl dřív. A ten šťastlivec, který měl přesně tyto odpovědi (včetně toho, kdo řekl onen výrok „Když prohrajete, nezapomeňte na tu lekci“), nese jméno Majka! Gratuluju a výhra zítřejším dnem putuje na tvou adresu! :)
Nejraději bych cenu rozdělila na 14 částí a každému zúčastněnému bych poslala kousek. Ale, bohužel to nejde. Ale díky vašemu zapojení vím, že brzy můžu uspořádat soutěž číslo 2 :)
Šlo mi o jediné, většina lidí si prohlédne novinky, a do sekcí už se moc nepodívá. Ale mnohé z vás, tato soutěž jistě donutila si stránku prohlédnout podrobněji, a nahlédnout do informací, které už jste možná o Facundovi pozapomněli. Je dobré si čas od času připomenout, co Facundo všechno dokázal.
Ještě jednou všem zúčastněním děkuji, a těším se u vás u další soutěže ❤️1,2,3,4,5,6.,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16?
03.01.24 * 7 názorů
Vítejte u první aktuálky roku 2024! Netypicky se ozývám uprostřed týdne, ale stálí návštěvníci asi vědí, proč jsem tu s aktuálkou už dnes. Jdeme opět slavit! V posledních týdnech to tu vypadá, že neděláme nic jiného, ale je to opravdu tak, že tato stránka vznikla už 4 dny po novém roce. A to přesně 4. ledna roku 2008. Rychlejší matematici, už si to jistě spočítali. Dnes tu slavíme 16. narozeniny tohoto webu! Neskutečných 16 let jsem tu pro vás každou neděli, každý týden s pravidelnou aktuálkou, kde nacházíte shrnutí každého týdne Facundova života.
Pevně doufám, že vás to stále baví číst, ale hlavně doufám, že jste stále fanoušci muže jménem Facundo Arana. Tento herec, zpěvák, horolezec, spisovatel, kreslíř si zaslouží stálou fanouškovskou základnu. Protože, jak vidíte podle výčtu toho, čím vším se během té doby stal...museli se jeho fanoušci ještě rozrůst, protože každý si na něm najde něco jiného, co se mu líbí.
A já se rozhodla dnes vám přinést od každého trochu! Takže tedy pro začátek by nám mohl zazpívat, k těmto úžasným narozeninám. Dále by jsme mohli prozkoumat jeho spisovatelské umění. Tím mám na mysli další překlad z jeho blogu. Tentokrát jsem vzala ten poslední příběh, který na svůj blog přidal. Je z roku 2020 a jmenuje se - Vzpomínka na dunu. V hlavních rolích tohoto příběhu je samotný Facu a jeho otec. Poté by nám Facu mohl něco nakreslit, a nezapomene ani na jeho herecké umění. A to se nejlépe předvádí živě. Ne, každý herec si může dovolit hrát divadlo, před živým publikem. Ale Facundo patří k těm, kteří si to dovolit můžou. Proto si jeho herecký um dobře prohlédněte ve hře En El Aire.Vzpomínka na dunu

Postavami jsme já a můj táta. Tento příběh se odehrává za větrného a velmi osamělého odpoledne na odlehlé pláži. On a já. Sami. Sedíme sami v náklaďáku před nádherně vysokou dunou. Není to nebezpečné, pokud se k ní přiblížíte správně: Rovně, aniž byste udělali smyk a převrátili kamion na bok a zbytek necháte na gravitaci. Nic z toho. Postavíte se rovně, motor bude nadšený a vy s vědomím, že pneumatiky mají správnou hmotnost. A konec konců ten vedle mě je můj SuperLev veterán tisíce bitev, kterému už nějakou dobu chybí zatřást jeho triky…
Před několika lety si zlomil záda a zjistili, že má v páteři neoperovatelnou osteoporózu. A dnes chodí bez hole a pokračuje s učením na univerzitě…no, protože je lev…Mnohokrát se chystal zemřít. Mnohokrát je opravdu mnoho. Mnoho. A letos mu bylo osmdesát a vzali mu řidičák. Člověk to chápe, aby nebyl rizikem pro ostatní, reflexy atd…Víc nezvládne…a s tím co měl rád…!
A teď jsme tady, před dunou. Tiše. Za volantem je on. Jeli jsme spolu na projížďku a s využitím technické zastávky jsem ho nechal řídit. I když se mu to líbí, nikdy v písku nejezdil. V jeho době neexistovala žádná soukromá terénní auta. Zpočátku mi to bylo nepříjemné. Jde o to, že nikdy neudělal nic proti pravidlům, a už vůbec ne mimo zákon. Bylo to tak na deset sekund. Deset sekund času, kdy nevíte, kdy život skončí; to je hodně. Dozvěděli jsme se, že nevíte, kdy je konec. Každý to ví doma. Tam to opravdu víme.
Po těch deseti nepříjemných věčných sekundách se všechno neustále smálo, fotilo se. On řídil s úsměvem dítěte, který se zdál nezapomenutelný. Ano, jsme tady. Před dunou. Tiše. Najednou pomalu zamumlá jako zlobivý kluk nejzábavnější věc celého odpoledne. „Můžu to udělat?“ Myslí tím, jestli dokáže zaútočit na nádherně vysokou dunu a postavit se s náklaďákem nahoru. Vážně zastavte tu dunu, co?! Říkám mu, co si myslím. Říkám mu toto: „Ano. Myslím.“ Je mu osmdesát let a ví, že s těmi operacemi zad a jeho stavem kostí, kdyby se něco pokazilo, tak jsme v troubě. Žádá mě, abych si to pečlivě promyslel. Nakonec říká: „Pokud se převrhneme, mohli bysme se zranit.“ Já: „Je mi 43. Rozhoduji se sám. Jdeme na to.“ On: „Je mi 80. Když to dáme do klobouku…neřeknu to.“ Já: „Pokud mi dáš smlouvu, která říká, že v osmdesáti skončím před dunou, a budu smíchy umírat se svým synem, hned teď to podepíšu.“ Podívá se na mě. Podíváme se na dunu. Hodně jsme se nasmáli. Chápu, že vás to znervózňuje…! To neuděláme. Ne s ním za volantem…Znovu se na mě podívá, v očích plameny. Jaký to šéf, můj starý…Smích je slyšet velmi hlasitě zevnitř kabiny. Vypadá to jako konec dobrého filmu. Tím film končí…

Nepamatuji si, jestli jsme na tu dunu vyjeli nebo ne. No, vlastně si vzpomínám. Pamatuju si hodně!

Co popřát stránce nakonec? Nenech nás ve štychu, neměj výpadky, stále měj dostatek místa, aby se mohli zapisovat nové a nové zážitky tohoto člověka. A stále měj nějakého "administrátora", který se o tebe bude dobře starat! :)

Krásný Silvestr
30.12.23 * 13 názorů
Přeji krásný poslední den roku 2023! A zároveň vítejte u poslední aktuálky tohoto roku. Pokud jste zvyklí na konci roku si tak nějak ten rok zrekapitulovat, co se vám povedlo a co zase méně, jste na správném místě. I my tady, budeme rekapitulovat. Zrekapitulujeme události na této stránce (chceme vědět, jak si stránka vedla v ten jubilejní 15. rok, ne? :) ) Ale, samozřejmě zhodnotíme i celý rok Facunda. Nešlo by to ale, bez posledních událostí tohoto roku.
Jak strávil Facundo poslední týden roku 2023? Myslíte si, že už se konečně události v Mar del Plata rozjeli? To si piště, že ano! Nejen, že už začalo hudební vystoupení s Oscarem Kreimerem, ale na programu je už i divadelní představení En El Aire. Do dnešního dne má Facu za sebou po dvou vystoupeních. Hudební show budou patřit pondělky a úterky, En El Aire si rezervuje středu a čtvrtek.
Ale, pojďme to vzít od Vánoc, které Facu strávil spolu s rodinou a přáteli. Na svém Instragramu sdílel fotku s lidmi, se kterými tento den strávil. K fotce připojil tato slova: "Vánoce s přáteli, kteří jsou jako rodina. Čas strávený objímáním s celou rodinou a nejlepšími přáteli na světě... tady a tam a ještě dál!! Díky Meli a Fabi za skvělou noc! Dobrý den..!! Veselé Vánoce všem!!"Hned po štědrém dni, ve dnech 25. a 26. prosince se odehráli první vystoupení Entre notas. Oficiální video je jen jedno, ale dost záběrů se objevuje od samotných diváků. Přidávám vám všechny ukázky, které se mi podařilo najít. V galerii najdete i pár fotek:Ještě než došlo na divadlo, Facu ve středu 27. prosince vyrazil do komplexu La Normandina na akci s názvem "Mar del Plata zvedá oponu". Je to tradiční akce, která se koná pokaždé, když začíná v Mar del Plata sezóna. Představují se tam všechny druhy událostí, které během léta proběhnou, nejen kulturní, ale třeba i gastronomické nebo sportovní. A mezi zúčastněnými jsou všichni ti, kteří v sezóně 2024 budou vystupovat.A teď už do divadla. Ze středečního představení En El Aire, odehrané 27. prosince máme v galerii 10 fotek:A nějaká ta videa z běžného života v Mar del Plata? I ty pro vás mám. Vše, co Facu s Mariou zveřejňují ve svých Instastories. A založila jsem i potřebné album, kde budete nalézat fotky z běžného života v Mar del Plata. Jako první fotku si můžete prohlédnout fotku z posilovny, přes kterou nám Facu poslal pozdrav.To by byl poslední týden tohoto roku, ale jak tedy vypadal celý rok? Z jednotlivých měsíců jsem vybrala to nejpodstatnější:

Leden - začátek roku, jako každoročně začal v Mar del Plata. Facu tam hrál představení Los 39 Escalones, a taky tam odprezentoval svou druhou knihu, respektive komiks, s názvem Los Trapecistas.
Únor - únor byl ve znamení společenských akcí. Nejdřív se odehrála charitativní večeře pro nadaci FUNDAMI. Poté následovalo oficiální předávání cen Estrella de Mar, na kterou byl Facu nominovaný za svou roli v Los 39 Escalones. Bohužel si sošku neodnesl.
Březen - divadelní představení nadále získávalo na úspěchu, proto v březnu Facu se svými kolegy podnikl šňůru pěti představení po Uruguayi. Posledního března oslavil své 51. narozeniny.
Duben - kromě dalších divadelních představení v Uruguayi se v dubnu Facundo vydal podporovat cestovní ruch do provincie Catamarca, kde natočil další spoty.
Květen - začátek května patřil druhému divadelnímu představení, a to En El Aire. Facu s ním vystoupil na festivalu de Unipersonales. Také se zúčastnil hudební show - Quien es la mascara? Objevil se ve dvou dílech. Pokud si vzpomínáte skrýval se pod maskou velblouda. India oslavila své 15. narozeniny. Dále se Facu zúčastnil další prezentace své druhé knihy Los Trapecistas tentokrát v centru Buenos Aires. A koncem měsíce to uzavírá akce Salón moto, což je největší výstava motorek v Argentině.
Červen - z motorek k autům. Začátkem června se konala prezentace nového modelu značky Ford, kde Facu nemohl chybět. Natočil i spot pro značku vůní Farmacias Bauza. Vrátil se do divadla jak s En El Aire, tak s Los 39 Escalones. A zúčastnil se již podruhé dalšího ročního mezinárodního festivalu Poncha.
Červenec - začátek července patřilo dalšímu shledání Natalie Oreiro. Facu byl pozván na premiéru jejího nového filmu Casi Muerta. Dále se zúčastnil otevření největšího komplexu Paddle tenisu v Jižní Americe - Lasaigues Pádel Canning ve městě Canning. Tento měsíc si zajel opět i do Uruguaye odehrát další představení Los 39 Escalones.
Srpen - začátek měsíce patřil hře En El Aire. Časopis Caras byl pozván k Facundovi domů, kde nafotil novou sérii fotek celé rodiny. Maria oslavila své 47. narozeniny. A koncem měsíce proběhla charitativní večeře Nadace Margarity Berrientos v hotelu Hilton.
Září - září nám přineslo výborné zprávy z televize. Odstartoval nový seriál Buenos Chicos, kde Facu hraje svou první zápornou roli. Celý měsíc se prakticky věnoval představení En El Aire. Nejdřív odehrál několik představení v Uruguayi, a poté v Argentině. Mezi představeními stihl s celou rodinou zimní dovolenou v Cerro Chapelco.
Říjen - En El Aire diváci neměli stále dost. Začátkem měsíce se odehráli dvě představení v centru Buenos Aires na vyžádání diváků. Další představení přišli koncem měsíce. Kluci Yaco a Moro oslavili 14. narozeniny. Facu se zúčastnil prezidentských voleb. Vyšla také na světlo nová píseň natočená už v roce 2019 s názvem Tus Piernas.
Listopad - listopad byl ve znamení televizních rozhovorů a představeních En El Aire. Každý čtvrtek se celý měsíc odehrálo jedno představení.
Prosinec - začátek prosince si ukradl nový člen Facundovi rodiny, tak trochu pro sebe. Nové štěně od fenky Kamby, dostala jméno Anuk. Proběhla také prezentace nové modelky značky Kawasaki a závěr měsíce, jak moc dobře víme, patřil přesunu a pobytu do Mar del Plata.


To byla ta důležitější rekapitulace, a teď jak jsme si vedli tady na stránce. Web letos oslavil své 15. narozeniny, k narozeninám dostal zbrusu nový vzhled. Takže tedy v číslech to vypadá takto: 1 nový vzhled, napsala jsem pro vás 60 aktuálek což je o 3 více než v loni, přeložila jsem vám 5 rozhovorů + 4 příběhy z Facundova blogu, máme tu o 2 sekce navíc. Do fotogalerie bylo nahráno 325 fotek. Upozorňuji, že v ní najdete už 14 000 fotek! A vy jste mi napsali 460 komentářů! Připočítejme jednu (a oficiálně první) soutěž o fyzický dárek. To vše jsem si pro vás připravila k výročí této stránky. Pevně doufám, že jste byli i v letošním roce spokojeni :)

Ale, ještě by to chtělo něco k Silvestru samotnému. Nejsem zastánce nostalgického vzpomínání, i když ty rekapitulace jsou docela užitečné. Závěr roku se snažím strávit v dobré náladě, a chci se zasmát. Což doufám, že se mi podaří docílit i u vás. O Vánocích jsem vám přinesla videa z natáčení seriálů, aby jste se podívali, jak to vypadá za kamerou. Dneska by to chtělo spíš zkažené scény. Už jich v sekci máme spoustu z různých telenovel. Ve výčtu chybí film "El Jardín de Yeso" z roku 2019. Právě odtud mám vtipnou zkaženou scénu. Další videa jsou montáže z filmů. Co takhle Facunda jako Ramba nebo Mr. Beana? Nebo raději Facunda s Naty Oreiro ve filmu Sheena? Na všechno se můžete podívat:A co říct na závěr tohoto roku? Snad hlavně opatrujte se, ať se tu můžeme sejít i ten následující rok 2024, a společně s Facundem prožít další rok plný argentinského dobrodružství! A myslím, že nezůstaneme jen v Argentině. O to nikdo z vás určitě nechce přijít. Užijte si Silvestr a pozor na prsty! Budete je potřebovat k psaní komentářů :) Těším se na vás v novém roce! :)

PS: Nevíte-li, jak ten dnešek ještě pořád rozbalit. Tady je inspirace!<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... Next >>

Powered by CuteNews