Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Jede se do Uruguaye
06.04.24 * 4 názorů
Vše probíhá podle plánu, tím myslím divadelní plán. První dubnové dny Facundo opravdu strávil v divadle. Jen v tomto týdnu se odehráli čtyři představení. Přičemž to čtvrté připadá na dnešní den. Třetího dubna se začalo v Argentině ve městě Rosario, ale jak už rozpis v minulém týdnu napovídal, hned poté se Facu přesunul do sousední Uruguaye, kde odehraje zbytek divadelního turné. Veškerá představení by měli vyvrcholit v hlavním městě Montevideu 19. dubna.
Ale, ještě trochu se vrátíme v čase, a to k Facundovým narozeninám. Které letos připadli na minulou neděli. Pokud chcete vidět, jak se slaví u Facunda. Mám tu pro vás malou ukázku na videu. Slavil v krásném prostředí Mar del Plata, a byl přitom obklopen svou rodinou a přáteli. Společně mu u jednoho stolu zazpívali Feliz Cumple. Na sociálních sítíchtaké v tento den spoustu Facundových kolegů sdíleli společné snímky s přáním všeho nejlepšího. Jmenovitě např. Connie Ansaldi, Georgina Mollo, Natalia Castelli, Santiago Barassi, ale třeba i jeho dcera India zveřejnila krátký příspěvek s fotkou. Sám Facu k narozeninovému videu napsal toto: "52!! Počínaje mou rodinou a přáteli zde přítomnými... je to perfektní! Čtu si vaše zprávy jednu po druhé, kterých si budu vážit navždy! Cítím velkou vděčnost...! Mám všechno! Děkuji vám všem! Díky živote! Díky bohu..!"To, že už se Facu do Uruguaye přesunul zdokumentoval v týdnu dvěma videi z hotelového pokoje v Montevideu. Poté už se vydal na cestu autem do naplánovaných měst. Tak například zdokumentoval silnici vedoucí do města Salto. Udělal si i malou zajížďku (patrně na prohlídku) malé vesničky Palmitas. Před začátkem každého představení si prohlídl divadlo v zákulisí, a díky videím se do toho zákulisí můžeme podívat i my. A pak už se mohl vrhnout na pódia a sklízet ovace, tak jako vždy při této hře.

A jelikož je Facu v zahraničí, neobejde se to ani bez výstupů před kamerou. Tedy nezbytné prezentování En El Aire v televizních pořadech. Jmenovitě se objevil v pořadu Vamo Arriba, La Maňana En Casa, Día a Día, Algo Contigo, Ciudad Viva a Desayunos Informales. Na všechny pořady se můžete podívat na youtube:

Duben - v divadle budem
29.03.24 * 7 názorů
Jestli jste se zamýšleli nad tím, co Facu plánuje na následující měsíce. Mám tu jednoznačnou odpověď. Celý duben bude v divadle! Ale, opravdu celý duben. Tento týden vyšel podrobný divadelní program, a Facu si ho naplánoval opravdu napjatě. Moc volna si opravdu neužije, a bude se přemisťovat z města do města. Takto vypadá jeho celoměsíční plán:

3. dubna - Rosario
4. dubna - Salto
5. dubna - Paysandú
6. dubna - Mercedes
7. dubna - Fray Bentos
9. dubna - Trinidad
10. dubna - Durazno
11. dubna - Florida
12. dubna - Canelones
13. dubna - Rocha
14. dubna - San Carlos
16. dubna - Melo
17. dubna - Minas
18. dubna - San José
19. dubna - Montevideo


Mluvíme samozřejmě o představení En El Aire. A s tím, už se začalo koncem března. Přesunuté představení se nakonec odehrálo v sobotu 23. března v centru Buenos Aires. Přidávám nějaké záběry z tohoto představení:A jistě víte, co je dnes za den. 31. březen znamená pro fanoušky Facunda jediné, a to jeho narozeniny! Právě dnes slaví své padesáté druhé! Neuvěřitelné číslo pro neuvěřitelného člověka! A jak je tady dobrý zvykem, na narozeniny přináším překlady! A dnes to budou slova pouze Facundova. Opět jsem navštívila jeho blog, a vybrala jsem si jeden příběh k přeložení. Je velmi těžké najít tam trochu něco veselejšího rázu, ale je vidět, že když si svůj blog psal, že se spíš snažil ze svých pocitů vypsat. Proto i tak vypadá další jeho příběh zveřejněný v roce 2013. Pevně doufám, že dnes má myšlenky úplně jiné. Nezbývá než popřát Feliz cumpleaňos,querido Amigo! ❤️

Nevědomost a smuteční vrba…Panika

Kdybych teď napsal, že jsem medvěd uprostřed Arktidy, věděli byste, že to není o mě. Že je to příběh, příběh o čemkoliv. Ano, ano…ano…Ale je důležité, abych zdůraznil, že se nejedná o mě. Tohle nejsem já. Ne, tohle se mi nestalo. Ani jsem to u nikoho jiného neviděl. Dobře. Před začátkem jsme si to vyjasnili. Takže žádná moje psychoanalýza. Tohle se mi nestalo. Dokonce ani žádnému příteli. Jednoduše, viděl jsem to. Přečíst si tohle, před tím, co bude následovat, je NESMÍRNĚ důležité.
Je to jasné…?

….
Dobře. Tady to je.
Ukazuje se, že velmi dobře znám ten zvláštní stav úzkosti. Ne!! Ten ne. Hlubší. Delší!!! Ne!! Delší!!! Delší…Ten!...vidíte…? To je ono. Paranoia. Změny nálady…
Deziluze a sebe přesvědčování druhých o léku, na který ve vteřině zapomenou…drobné rozhovory se zrcátkem v autě za jízdy…Alfa samec, který se volně pohyboval, a teď vychází jen na uzavřená místa, kde nikdo není. To, co dělá všechno v životě krásným, závisí na prostém dechu. Samozřejmě, že to nezávisí na tobě samém. Nebo na čemkoliv, co s tebou souvisí. Má to svůj vlastní život, dech. A neregistruje tě. Špatně pochopená tachykardie. Nezávadná. Nebezpečná. Jste závislí na tom tupém dechu. Přemýšlíte o tom natolik, že sympozium lidí, kterým zbývá jen pár hodin života, by vás ubilo k smrti. Na vteřiny se však dotknete štěstí. Když se dech rozptýlí.
Téměř nikdy se nerozptyluje. Kdyby vám nabídli podepsat se pod chvilkové a matoucí štěstí, které trvá navždy, neváhali byste to udělat. Znám tu nevědomost. Vesmír ohromných duchů. Ti, kteří se usmívají a ti druzí, kteří vydávají srdceryvné tlumené výkřiky přímo u ušního bubínku. Ty výkřiky, které slyšíte jen vy. Ty, o kterých se nemluví.
Ha…
Co se děje…?
Existují klavírní klíče, které nejsou příliš exkluzivní…Dobře. Zdá se, že tento klíč byl vyroben přímo pro vás. Tak jako tak…Klíč.
A ne…nevědomost je malé slovo pro tuto věc. Tohle je něco jiného. Vím to. Vím…Vím.

..Ale je to, jak to je, opět ta neurčitá inspirace; Je těžké bojovat s Morpheem a se smuteční vrbou…Já tu vrbu ustřihnu hned v zárodku.
Zítra.
Ne.
Hned teď
Zpátky do práce
23.03.24 * 4 názorů
Všechny dovolené jednou skončí, stejně tak ta, kterou Facundo zažíval přes dva měsíce v Mar del Plata. Bylo na čase zase se vrhnout do práce, a do médií. Tento týden se totiž objevil hned ve dvou.
Hned v pondělí 18. března navštívil pořad Noche al Dente. Spolu s moderátorem probral v tomto pořadu všechny jeho důležité role, které se objevují v jeho v herecké kariéře. Tentokrát nejvíce zavzpomínal na seriál Chiquititas, a spolu s ní i na spolupráci s Rominou Yan. Svou roli tu ztvárnil ve 26 letech, a už tenkrát samozřejmě uměl hrát na saxofon (stejně jako jeho postava.) Také prozradil, že v době natáčení pracoval hned na dvou projektech. Nejdříve přijal roli v Chiquititas, to se mu ale posléze krylo i s natáčením Muněca Brava. Jak sám přiznává, musel v té době opravdu hodně, hodně pracovat.
Mluvilo se také o jeho spisovatelském nadání a o jeho první knížce, která mu vyšla v roce 2022. Svoji oblibu psaní shrnul těmi to slovy: „Moc rád píšu a nenechám si ujít žádnou příležitost. Z tohoto důvodu jsem některé příběhy napsal v základním táboře Everestu, jiné při západu slunce doma, na letišti, ve velkých solných jeskyních v Jujuy, v Nepálu... Když mě napadne myšlenka, co by se měla říct, sednu si k počítači nebo před sešit, všechno vypíšu a pak to nechám, jak to ze mě vyšlo, nic neměním. Nic mi nedělá větší radost než psaní, když se objeví něco, co je třeba říct. A rád vyprávím, ale nepíšu dlouze. Takže ano, moje kniha je krátká. Cítím, že tak vychází ze mě to nejlepší a s mou největší pokorou. Předem žádám o odpuštění, jako téměř vždy.“
Jde téměř o hodinový pořad, kde toho uvidíte mnohem víc, včetně hry na saxofon. Můžete se podívat na youtube:Těmi druhými médii bylo tentokrát rádio. A hned stihl navštívit dvě. Jako už několikrát v minulosti, navštívil rádio Rock & Pop. Tam šlo o zhruba půl hodinový rozhovor, kde se opět probíral celý jeho životní příběh. Od jeho nemoci v dopívání, o své vášni k hudbě, herectví, umění obecně, nebo ke sportu. Přikládám vám některé jeho citace:

„Když jsem uvědomil konečnost života, naučil jsem se užívat si tady a teď.
„Během let se naučíte vidět hodnotu.“
„To, co mě přimělo v životě k úspěchu, bylo to, aby se moje duše usmála. A jediný způsob, jak by se moje duše mohla usmívat, bylo, kdybych se stal umělcem. Kdybych nebyl umělec a moje duše se neusmívala, zemřu. Život mi to dokázal. Umíral bych, kdyby se moje duše neusmívala, neměl bych zájem tady být.“

Celý rozhovor si taktéž můžete pustit na youtube. Druhým rádiem bylo rádio Urbana Play 104,3, kde se mluvilo převážně o představení En El Aire.Minulý týden jsem zmiňovala, že se Facu vrací do divadla s hrou En El Aire. Představení, které se mělo odehrát tuto středu 20. března, se bohužel muselo kvůli špatnému počasí přesunout. Nový termín byl stanoven na 24. dubna, od 21 hodin. Facu kvůli tomu natočil speciální vzkaz:

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... 194 ... 196 Next >>

Powered by CuteNews