Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Expedice končí!
08.12.18 * 6 názorů
Po prvním týdnu stráveném na Aconcague k nám tento týden nepřišli dobré zprávy. Kvůli špatným podmínkám, které vládnou na Aconcague, celá výprava končí bez dosažení vrcholu, který byl stanoven na pondělí 10. prosince. Facundo s Javierem a zbytkem výpravy se už od soboty 8. prosince nacházejí v Mendoze. Celá akce s názvem Aconcagua Music, tedy končí po 14 dnech. Zatím není jasné, jestli se uskuteční koncert, který byl plánován na únor/březen příštího roku. Ale další pokusy o výšlap na vrchol definitivně končí. Facundo už lezl na Aconcaguu počtvrté! Až do teď se mu vždy podařilo dosáhnout vrcholu.
Nicméně, Facu se jistě pustí do další akce či práce. Dneska mám pro vás tedy zpětné zrekapitulování dalšího a zároveň posledního týdne výstupu:

Pátek 30.11. - už v tento den se na Aconcague dramaticky změnilo počasí, napadlo 30 centimetrů sněhu a teploty v noci klesly na -14°C. Fotky najdete v galerii a na videu se podívejte na záchranáře z regionálního parku Aconcagua, a Facu na videu propaguje další neziskovou organizaci: Nadaci Lautaro Te Necesita - Leucodistrofias.Sobota 1. 12 - ani v tento den to nevypadalo zrovna růžově. Expedici musel opustit jeden účastník a zároveň Facundův kamarád - Santiago Barassi. Pravděpodobně kvůli potížím s kolenem.Neděle 2.12. - konečně v neděli se výprava rozhodla k dalšímu výstupu. Ze základního tábora Plaza de Mulas se vydali do prvního výškového tábora Plaza Canada (5 000 metrů).Pondělí a úterý 3.12 a 4.12 - tyto dny pánové trávili opět v základním táboře Plaza de Mulas. Javier se pokusil vystoupat do Plaza Canada, ovšem kvůli špatným podmínkám se opět musel vrátit. Všichni se tedy rozhodli věnovat se hudbě...nejprve. Ale, když už tam je tolik sněhu, proč ho nevyužít. Hádejte k čemu. Podívejte se ve druhém videu:Středa 5. 12 - již v tento den se všichni shodli na tom, že vrcholu nedosáhnou! A že pomalu celou expedici ukončí. Nicméně Javier se ještě v tento den vydal do tábora Nido de Condores (5 380 metrů) a Facundo na něj čekal dva dny v základním táboře Plaza de Mulas, tedy až do pátku 7. prosince:No a dostáváme se ke včerejšímu dni. K sobotě 8. prosince, kdy celá expedice dorazila do Mendozy. Tím je akce oficiálně ukončená, ovšem ještě se asi později dozvíme, jestli se skutečně uskuteční koncert v příštím roce.

Rozhýbejte se s animacemi
06.12.18 * 19 názorů
Mikuláš naděloval sice včera, ale já naděluji až dnes. Blíží se Vánoce, blíží se čas dárků. Takže já tu mám pro vás takové malé předvánoce. Nebo, pokud chcete pozdní nadílku od Mikuláše.
Mám pro vás animace, gify či pohyblivé obrázky. Protože některé scény z videí je třeba si připomínat různými formami. Gif je skvělý způsob, jak zavzpomínat na ty skvělé okamžiky, které se udály. Ale pozor! Nejsou to jen mé gify, první 3 animace jsou ode mě, zbylé jsou potom od věrného návštěvníka této stránky - Majky. Svoje téma tu animace už dávno mají. Pokud si chcete připomenout všechny, včetně těch nových. Navedu vás sem.


Jako takovou sladkou tečku přidávám video, které vytvořil Americký fanclub Natalie Oreiro. Je to dvanáctiminutové video, kde je shrnutí přátelství mezi Natalií a Facundem. Vím, že plno fanoušků je má rádo pohromadě, proto zavzpomínejte na Divokého anděla, Sos Mi Vida a nebo si připomeňte společné předávání cen nebo natáčení společných videoklipů. A mnoho dalšího...

Aconcagua - První týden
01.12.18 * 6 názorů
Aconcagua Music pokračuje. Tak, by se dal shrnout tento týden. Facundo nás pravidelně celý týden informuje, kde se nachází ve svém výstupu na nejvyšší horu Argentiny. A to nejen fotkami, ale také krátkými zprávami. Pokusím se vám tedy přetlumočit a popsat každý den výstupu, tak aby jste byli v obraze.
Druhý den výstupu, minulou sobotu 24. listopadu nás Facu informoval vlastními slovy:

"Vážení přátelé z Alpinismonline, nacházíme se v Penitente v nadmořské výšce 2 590 metrů, během aklimatizačního procesu. Přišli jsme dnes s nápadem dosáhnout Las Cuevas, abychom se ocitli o několik metrů výš. Vzhledem k tomu, že jsme ještě předevčírem byli v Buenos Aires, které se nachází na hladině moře, cítíme se velmi dobře. Máme trochu bolesti hlavy, ale to je normální. Všichni se klidně přibližujeme. Nejbližší plány se vypínají kolem Cristo Redentoru ve 3 800 metrem nad mořem a pak sestupují do Las Cuevas ve výšce 3 557 metrů nad mořem, tam zůstaneme přes noc. Fotka ukazuje, jak jsme včera večer dorazili na velitelství Grajales Expeditions. Tam jsme si vybrali věci, pod velením mého kamaráda Jose Villalobose, které doporučují přímo v Plaza de Mulas. Nevím, jestli budeme ve spojení s parkem. Bylo by skvělé se tam dostat a pozdravit. Když půjdeme nahoru, budeme se snažit vytvářet hudbu. Javier to už vlastně udělal a já mu pomůžu. Javier je mistr. Básník, která má co říct. Je pro mě ctí ho doprovázet. Vzal jsem si svůj alto saxofon a foukací harmoniku. Uvidíme, co se stane...Je třeba mluvit. Moje vlajka Donar Sangre Salva Vidas se opět potuluje v horách. Držel jsem si pěsti, aby vše fungovalo! Objetí pro každého! Facundo."

Fotky z tohoto dne najdete v galerii:Třetí den výstupu - 25. listopadu: Opět Facundovo prohlášení z tohoto dne, které učinil na svém instagramu. Není to ani tak popis cesty, jako spíš projev toho, co právě cítí v okamžiku, kdy je na takovém místě, jako je Aconcagua.

"Přijíždím na toto vzdálené místo, kde se každý krok dělá s obtížemi, cesta vede jen do kopce a čím je to výš - tím je méně kyslíku. Horolezectví se zdá, že nemá žádný konec. Je tam nejistota v každém kroku, kamkoli půjdete, protože i když vždy myslíme na dosažení vrcholu, tady jsou síly nezávislé na nás - hora má svůj vlastní jazyk a je to ona, která rozhoduje, zda nás tady chce nebo ne. Vyžaduje to obrovské úsilí a je nutné jít dlouhou cestou. Je zřejmé, že hledám něco víc než jen potěšení. Chci zažít něco zvláštního, cítit privilegium, být na tomto úžasném, dokonalém místě - v přírodě.
Chci růst jako člověk a vrátit se domů jako lepší verze sebe sama. Není to to, co všichni hledáme, když překročíme naše hranice? Ale nezapomeňte na to, co je důležité. Zatímco jsem tady, budu respektovat a ctít tohle místo, aby bylo hodné jeho dokonalosti. Takže...kamkoliv půjdu, bude to vrchol. Doma budu jako lepší verze sebe sama. Respekt k horám, k řece, k moři...Je tak zřejmé, že to nevyžaduje žádné vysvětlení...Právě jsem opustil toto místo, našel jsem ho bez jakéhokoliv plastu nebo papíru. Zůstanou jen stopy mých podrážet, které brzy zamete vítr."


V tento den se výprava měla dostat do výšky 4 370 metrů do Plaza de Mulas:Čtvrtý den - 26. listopadu, tento den bez jakéhokoliv prohlášení či popisu. Ale za to s fotkami a dokonce s videem z Base Confluencia, který se nachází ve 3 390 metrech nad mořem:Pátý den - 27. listopadu, se všichni dostali do Plaza Francia, což je místo plánovaného koncertu, který se má uskutečnit na přelomu února a března příštího roku:Šestý den - 28. listopadu po desetihodinovém výšlapu dorazili opět do Plaza de Mulas (4 370 metrů nad mořem):Sedmý a osmý den - 29. listopadu se pánové stále aklimatizovali v Plaza de Mulas, kde zůstali minimálně do pátku 30.listopadu. Facundo se tu sešel se svým přítelem se kterým lezl i na Mount Everest - s Ulyssesem Corvalanem. Ale věnoval se tu mnoha činnostem. Plaza de Mulas se dá brát, jako takový hlavní záchytný bod na Aconcague, takže se tu věnovali i hraní na hudební nástroje, Facundo podle fotek myl dokonce nádobí a také odklízel sníh ze solárních panelů:

<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 ... 103 ... 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 ... 119 ... 121 ... 123 ... 125 ... 127 ... 129 ... 131 ... 133 ... 135 ... 137 ... 139 ... 141 ... 143 ... 145 ... 147 ... 149 ... 151 ... 153 ... 155 ... 157 ... 159 ... 161 ... 163 ... 165 ... 167 ... 169 ... 171 ... 173 ... Next >>

Powered by CuteNews