Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
15 let
04.01.23 * 11 názorů
Vítejte u první aktuálky roku 2023! Jsem ráda, že vás hned první letošní aktuálkou můžu sdělit, že dnešním dnem tento web oslavuje své 15. výročí! Už patnáct let jsem tu pro vás týden co týden. Každý rok pro vás napíšu průměrně 60 aktualizací z Facundova života. Web po dobu patnácti let nebyl v provozu jen pouhé dva měsíce, kdy mi byla smazána. Vše jsem poté přesunula na novou, placenou doménu, aby jsme měli informace v bezpečí. V průběhu těchto let, se stránka přesunovala celkem 5x. Mohli jste tedy navštěvovat různé adresy. Jako první jste na web mohli narazit ve formě facundoarana.ic.cz, další stěhování bylo na doménu facundoarana.4fan.cz, následovala adresa facundoarana.blackmag.cz, většina z vás si už jistě pamatuje na adresu facundoarana.net a konečně se dostáváme do přítomnosti na adresu facundoarana.cz. Kde je stránka nejdelší dobu, a další přesuny neplánuji!
To je jen takové malé shrnutí toho, čím si stránka musela projít, než se ustálila na tomto hostingu. K webu patří i samostatná fotogalerie, kam se mi po dobu patnácti let podařilo nasbírat takřka 13 700 fotek! A troufám si říct, že je to největší fotogalerie Facunda na celém internetu! Nezapomeňme ani na diskuzní forum, které také patří ke stránce, a bylo založeno také před patnácti lety. Bylo založeno hlavně pro ty, kteří si chtějí o Facundovi trochu víc povídat. A nestačí jim jen komentáře u každé aktuálky.
Web také v průběhu let měnil vzhled, který je potřeba čas od času změnit, aby se neomrzel. Za tu dobu vystřídal kolem 15 vzhledů. Pokud si na web pamatujete s jiným, starším vzhledem. Gratuluji! Patříte mezi pamětníky!
15 let je takové číslo, kterého bych se na začátku, kdy jsem stránku zakládala nenadála. Nikdy jsem si nedala datum expirace, kdy se stránkou skončím. Dělala jsem to, protože jsem chtěla vědět, čím se Facundo zabývá a nenašla jsem jiný český zdroj, kde bych si o něm mohla přečíst. Po prvním půl roce vedení stránky se začali objevovat první návštěvníci v komentářích, a já už to týden co týden začala sepisovat pro ně. Dnes, už je vás tu tolik. Počítadlo mi den co den ukazuje průměrně 70 lidí denně, takže to dnes dělám pro velkou skupinu lidí, a to nejen z Čech, ale také ze Slovenska. I když nepíšete do komentářů, člověk podle návštěvnosti ví, kolik fanoušků se o Facunda stále zajímá. A jelikož se to číslo zvětšuje rok od roku, musí tahle stránka být starší a starší. Dnes by oficiálně dostala svou občanku! A když si ten věk převedete na člověka, není to zase tak málo, že? A není to ani malé číslo z hlediska toho, že žijeme ve světě sociálních sítí, kde se informace pohybují mnohem větší rychlostí. A chápu, že někdo je upřednostňuje, protože chce informace znát hned. Ale v době, kdy jsem stránku zakládala, tyhle sítě neexistovali, neexistovali tedy ani tak rychlé informace. Proto jsem dělala aktualizace týdenní, kde jsem vždy v klidu a postupně sesumírovala Facundův týden. A dělám to dodnes. Není to o spěchu. Chci to mít vždy chronologicky přehledné, sepsané v klidu a na konci týdne, abych ten týden zhodnotila jako celek. Takže i teď, kdy už se informace objevují touto rychlostí, já nadále budu stránku tvořit tímto způsobem. Web není to samé, co sociální síť. A i když weby mizí, tento zůstává!
Takové je tedy shrnutí uplynulých patnácti let na tomto webu. A já jsem ráda, že se tu stále setkávám s lidmi, kteří tu se mnou byli i před těmi patnácti lety. Ale, ráda se také v komentářích setkám s těmi novými, kteří sem třeba chodí jen pár dní. Kdokoliv, kdo je fanouškem/ příznivcem člověka, jakým je Facundo Arana, je tu srdečně vítán!

Na takové výročí by se stránce hodil dát nějaký dárek. Věřte mi, že na dárku usilovně pracuji už několik týdnů, ale ještě není plně připraven. A opět si ten dárek užijí všichni, kdo sem chodí. Mějte strpení, stránka svých patnáct let bude přeci jen slavit celý rok, dárek může tedy dostat kdykoliv! :)

Ale, dneska už dost sentimentality. Jsme tu kvůli Facundovi, takže bych měla dostát svých aktuálek, a opět vám o něm něco napsat, tak jako každý týden. Máme začátek roku, tudíž tu mám pro vás jeho přání k novému roku + první letošní fotky přímo z Mar del Plata! I když je v Mar del Plata pracovně, s novou divadelní hrou, na celé léto si opět přivezl celou rodinu a my se tak můžeme pokochat fotkou celé rodiny:

"Ať vás v nadcházejícím roce zastihne láska a mír. Děkuji za tolik lásky a tolik krásy...! Zdravím všechny v roce 2023!!"15 let?
To si musím ověřit!
No, je to tak!
Tak, na zdraví!


(gify by Majka)


2008 - ....
Krásný Silvestr
31.12.22 * 12 názorů
Opět tu máme poslední den roku, což znamená poslední aktuálku roku 2022! Poslední aktuálka se neobejde bez pořádné rekapitulace uplynulého roku, a že je letos co rekapitulovat! Ale, jako vždycky pojďme na to postupně.
Čím Facundo zaplnil svůj poslední týden roku 2022? Dle předpokladů, proběhla premiéra nové divadelní hry Los 39 Escalones, a to ve středu 28. prosince v Mar del Plata. Materiál z premiéry bohužel ještě není. Ale, přeci jen mám pro vás dvě videa. To první video je z focení oficiálních fotek, a to druhé je ukázka ze zkoušky. Že je Facu opravdu v Mar del Plata a má za sebou premiéru nám potvrzuje nový rozhovor pro La Nacion. A je opravdu jen pár hodin starý! A jak lépe se rozloučit s tímto rokem, než posledním rozhovorem tohoto roku! Překlad čtyřstránkového rozhovoru s názvem "Cítím, že jsem velmi šťastný člověk, ale mám také dobrou paměť" si přečtěte v rozhovorech . A k rozhovoru se pojí také nové fotky! Ty oficiálně poslední si prohlédněte v galerii, hned jak si dočtete rozhovor.Taková bylo úplně poslední činnost Facundova roku, ale čím vším se zabýval po celý letošní rok? Pojďme na slíbenou rekapitulaci:

Leden - takřka každý začátek roku je u Facunda stejný. Začátek argentinského léta tráví s rodinnou v Mar del Plata. Nejinak tomu bylo i letos, kam si vyrazili na společnou dovolenou a strávili tu celý měsíc.
Únor - druhý měsíc tohoto roku byl měsíc s velkým M, a to hlavně pro slovenské fanoušky! Právě v tento měsíc se potají vydal do hlavního slovenského města, kde byl hostem pořadu 2 na 1. Strávil tady 3 dny a objevil se na spoustě slovenských míst i mimo Bratislavu, ochutnal místní speciality a zkusil dokonce mluvit slovensky.
Březen - březen byl velkým měsíc především pro samotného Facunda. Začátkem měsíce vydal svou prvotní knihu svých povídek "La Pluma de Caly", a koncem měsíce oslavil své velké 50. narozeniny!
Duben - čtvrtý měsíc byl ve znamení cen Martin Fierro, které se konali po dvouleté pauze. Facu byl nominovaný za vedlejší roli seriálu Pequeñas Victorias. Cenu nakonec neproměnil a ani se předávání neúčastnil. Také se v dubnu představil jako "učitel" na hereckých kurzech.
Květen - v květnu jeho dcera India oslavila své 14. narozeniny, uskutečnila se také oficiální prezentace jeho knihy, a bohužel se to neobešlo ani bez problematických situací alias kauza Geatani. Herečka ho v tento měsíc nařkla z násilnického chování.
Červen - celá kauza se vysvětlila již v následujícím měsíci, kdy došlo na setkání obou herců ve společnosti právníků a vše si vyjasnili. V tento měsíc se jinak Facu trochu stáhl z veřejnosti.
Červenec - v červenci se Facu konečně vrátil do divadla se svou milovanou hrou En El Aire. Koncem měsíce si dopřál dovolenou u moře ve městě Carilló.
Srpen - v srpnu se Facundo vrátil do světa reklamy. Stal se tváří značky Ayudín.
Září - Na typickou zimní dovolenou rodina Arana vyrazila v září. A opět to bylo do hor Chapelco. V září Facundo také zasedl do poroty soutěže Uruguay má talent.
Říjen - Do poroty zasedl také v říjnu. Ale, na úplně druhé straně světa. Tentokrát byl pozván do Maďarska, kde zasedl do poroty maďarské verze "Dancing with the stars". Objevil se ve dvou dílech, a také vystoupil se svou písní Do you love me.
Listopad - listopad patřil divadelnímu turné. To začalo v Uruguayi, přes Izrael, Španělsko a opět se vrátil do Argentiny. Skončilo až začátkem prosince.
Prosinec - jestli byl pro slovenské fanoušky únor měsícem s velkým M, tak pro české fanoušky to byl právě prosinec! Právě v tento měsíc Facundo navštívil tento web a natočil pro české návštěvníky této stránky pozdrav! Mimo jiné se objevil na argentinském Comic - Conu, kde představil svou druhou letošní knihu - komiks s názvem Los Trapecistas. Na úplném konci měsíce se vrátil do divadla s novou divadelní hrou "Los 39 Escalones".

Tak, takový to byl rok! Jistě si všichni na Slovensku i v České republice uvědomujeme, že nám byl letošní rok Facundo úplně nejblíže v celé historii. U našich sousedů byl osobně, osobně se pak podíval i na českou stránku o své osobě. Ví tedy o existenci další skupiny fanoušků, kteří na něj v srdci Evropy čekají! Obě země se dočkali pozdravů! A to se také nikdy dřív nestalo!Nebudu tentokrát rekapitulovat jen slovně. Dala jsem dohromady několik videí, které si podle mě zaslouží vidět znovu. Kromě pozdravů pro naše země, jsem dala dohromady tento výběr: Upoutávku k dancing with the stars, Reklamu na Ramé, Facundo s Kambou, Spoty natáčené v Catamarce, vystoupení v Uruguay got talent a vystoupení v Maďarsku. Samozřejmě, je to můj osobní výběr, každý by si jistě vybral trochu odlišně:Samozřejmě, že je důležitější rekapitulace Facundova roku, ale malá rekapitulace této stránky na konci roku také musí být! Říkejme tomu spíš takové malé ohlédnutí, co se na nám na této stránce přibylo, kolik toho bylo napsáno, okomentováno a tak podobně. Tak tedy stručně. Letos jsem pro vás napsala 57 aktuálek, přeložila jsem vám 5 rozhovorů + 9 příběhů z Facundova blogu, máme tu o 5 sekcí navíc než v loňském roce, v galerii je o 438 fotek víc. A vy jste mě za celý rok zahrnuli 1009 komentáři! To je o 545 komentářů víc než v loňském roce! Děkuju vám za ně! Abych nezapomněla statistika taky čítá 1 Facundovu návštěvu této stránky (Ano, ještě jednou jsem si to neodpustila :D)

Ani touto rekapitulací ještě nekončím! Máme Silvestr, chce to se uvolnit a dobře ten konec roku zakončit. Pokud možno s úsměvem na tváři. K tomu vám dopomůže následující video. Facundo v roli neohroženého Indiana Jonese. Jde samozřejmě o montáž, ale pokud jste někdy chtěli vidět Facunda v dobrodružném filmu, máte možnost:Teď už se s vámi pro letošní rok opravdu loučím! Doufám, že jste si letošní rok na této stránce užili tolik, jako já. Troufám si tvrdit, že byl nejlepší za poslední tři roky. A hlavní dva důvody jistě nemusím znovu připomínat! Děkuju všem, kteří zůstali věrní této stránce a chodí sem týden, co týden. Děkuju i novým tvářím, které se tu během roku objevili v komentářích a zanechali mi tu milý komentář! Hlavně díky vám nemám chuť přestat v aktualizacích ani v příštím roce! Zcela určitě to vydržím do té doby, než Facundo Arana překročí hranice České republiky! :) Těším se na Vás v roce 2023, typicky v nedělních aktualizacích. Krásný Silvestr a krásný Nový rok 2023!

Svět
25.12.22 * 12 názorů
Ve vánoční aktuálce jsem se s vámi neloučila na dlouho. Věděla jsem, že hned druhý den bude následovat další. Ale, tentokrát speciální aktuálka, pro jednoho speciálního člověka.
Opět přišli narozeniny mé oblíbené návštěvnice Soňi. A já si ji za ty léta, co sem chodí velice vážím, a jsem ráda, že ji tu mám. Proto jsem ti opět připravila něco, speciálně pro ni. Brouzdala jsem opět po Facundovém blogu a padl mi do oka příběh nazvaný „Svět“. A jelikož vím, jak ráda a často cestuješ Soňi, mohlo by se ti to líbit. Víme, že jeho příběhy jsou trochu poetické, je třeba je tak brát. Ale, nedá se všem jeho příběhům upřít jedno – nad každým se musíte zamyslet, a pochopit, co nám tím chce Facundo vlastně sdělit. Dnes tedy o tom, jak se dívá na tento svět…
Soničko, doufám, že Vánoce u tebe byli klidné, radostné a hlavně strávené ve zdraví. Dnes je další den k oslavám, radosti a klidu. Prožij si svůj den, jak uznáš za vhodné, je to tvůj den. Včera se u vás nadělovali dárky, dneska jste v tom jistě pokračovali, takže bych neměla vynechat ani já. Jistě že pro tebe mám speciální video. Ale, řekla jsem si, že už se možná trochu opakuji, takže na tebe čeká trochu jiné, trochu kratší, ale za to jedinečné a originální. Tak, jako jsi i ty. Podívat se na něj můžeš tady. Přeju ti krásné narozeniny, další krásný sváteční den ale hlavně doufám, že budeme moct za rok spolu, na této stránce oslavit tvoje další narozeniny. Užij si svůj den. Máme tě rádi.

Svět

Do tohoto světa jsem se dostal na krátkou dobu. Ani ne na dlouho, ani na krátko vzhledem k času, v tomto světě se čas neměří. Není na to čas. Tenhle svět…svět je duší, která opustila tělo. Samozřejmě, že to není v nebi. Je to přímo tady, ale je to těžké vysvětlit…Není to dimenze, není to kontinuum, není to nic takového. Nelze to vysvětlit kvantovými koncepty, dokonce ani vírou v žádné náboženství. Je skrytý před našimi zraky, před našimi znalostmi, před našimi možnostmi. Vymyká se našemu chápání. Uniká naší logice…I když vzorec je jednoduchý.
Před pár dny, když jsem jedl, jsem pozoroval slimáka. A ptal jsem se sám sebe, proč tato bytost nemůže pochopit tak jednoduché věci jako „přestaň jíst“, „Jez dál“, „Plaz se kupředu“. Stejně tak nemůžeme porozumět světu, tomu kam míří duše, když opouští tělo. To je mimo naše chápání. Jak mentálně říct slimákovi, aby se plazil dál vpřed. Faktem je, že jsem laskavě požádal o povolení vstoupit na chvíli do toho světa, kam odcházejí duše.
Použil jsem stejný vzorec, abych se dostal na toto místo. Přijal jsem to, že to není v mé úrovni vnímání a schopností. A dlouho jsem trval na tom, abych upozornil na to, co moje oči a moje lidské vnímání nevidí. Tiše jsem si myslel, že se chci dostat na toto místo, jak by se ten slimák, kterého jsem sledoval při jídle, zastavil a chtěl, abych ho odnesl ze stolu na zem. A aby toho dosáhl, prostě si to přál. Ale představte si, že ho najednou opravdu dám na zem. Štěstí a překvapení slimáka by byli neobvyklé, ale já bych si toho nevšiml…Jeho jazyk a vnímání nejsou úplně v mé úrovni, ani v mých možnostech.
Abychom mohli pokračovat, musíme vědět, že jsme strašně omezení. Mnohem víc, než si myslíme. Mnohem víc. Nekonečně víc. Slovo „možnost“ je pro nás příliš velké. Je to jako měřit maximální rychlost slimáka v kilometrech za sekundu. Takhle. Takhle je to legrační.
Je zvláštní, že mě dostalo to, co neumím pojmenovat. Jako bych byl slimák. Ale požádal jsem, aby mě neodnesli na zem, ale na místo, kam odcházejí duše, když opouštějí tělo.
Nejjednodušší by bylo říct, že jsem snil. V tu samou chvíli jsem snadno skončil na tomto místě…Existuje. Všechno je tam dobré. Opravdu dobré. Nejde o to, že si to uvědomujeme, jde jen o to, že máte pocit naprosté spokojenosti. Myslím, že to může být proto, že máme bolesti zad, hlavy, úzkost, podráždění…všechno je to o těle. A tělo je pozadu…adrenalin, endorfiny, hormony, bla, bla, bla…Vzpomínky, emoce, slzy a smích, pocit horkého nebo studeného motoru, staré nebo nové auto, opotřebované nebo vytrénované tělo…hodiny, které prošly od narození v tomto těle…tam je vše v jiné podobě. Neexistuje žádná forma. A neexistuje žádné tělo, které by se mohlo vytvořit. Žádná mysl. Žádné srdce. Duše nepotřebuje velké úsilí, aby se usadila v těle. Také se ho nesnaží opustit. Vše je v pořádku. Tam, v tom světě, který v nás přebývá, ale uniká našim nejvyšším schopnostem.
Každý den se vyprávějí příběhy o zprávách, zázracích, jevech. Ve skutečnosti, v nejhlubších hloubkách prastarého a nejčistšího ze všech našich znalostí, známe na to všechno odpověď. O těchto věcech se nemluví a nepřemýšlí. Ale tyto odpovědi jsou v nás.
Známe je všechny. Začali jste přemýšlet? Udělejte to to nyní, zatímco budete číst. Pokud se je pokusíte vidět, možná je poznáte, ale nebudete si je představovat. Když je zkusíte nakreslit, nepůjde vám to…haha, není to geniální? Pozdravte je, mají to rádi. Nadále nás milují a jejich úroveň porozumění je nyní znásobena nekonečnem. Neuvidíte je. Ale víte, že tady jsou… A usmíváte se.

<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... Next >>

Powered by CuteNews