Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Everest: Den 39 - 45
21.05.16 * 22 názorů
Další týden na Everestu je za Facundem. Celá expedice jde do velkého finále, pojďte se podívat na to, co se tento týden dělo:

15. května se Facundo s expedicí opět vrátil do základního tábora, po noci strávené ve vesnici Zhaxizongcun. Odtud se všichni účastníci začali připravovat na závěrečnou etapu celé výpravy. V tento den se také na internetu objevilo další video, které dokumentuje další kus jejich cesty. Tentokrát je to hlavní město Tibetu - Lhasa:"Opustili jsme Kathmandu. Nyní přelétáme nad Himalájemi a podíváme se do Lhasy - hlavního města Tibetu. Tam, kde to všechno začíná. Aklimatizovat se, neznamená jen zvyknout si na nadmořskou výšku, ale také porozumět kultuře, vidět ji, slyšet ji...Všichni jdou do domu Dalajlámy. Chodí tam po směru hodinových ručiček, aby se modlili, prosili, děkovali. Mani - modlitební mlýnky...To je to co se mi líbí na Tibetské kultuře nejvíc. Filozofií je, že něco nežádáte pro sebe, ale pro ostatní...o požehnání o ochranu...Budeme toho potřebovat hodně, jednoho i druhého..."

16. května - co se dělo v tento den nám sám Facundo napsal na svůj instagram:

"Dnes, po mnoha týdnech aklimatizace, otáčení, čekání, zase stoupání. Ze základního tábora (5100) do prostředního (5800), pokročilého tábora (6400) kde budeme jeden den odpočívat. Další cíl je North Col (7100), Tábor 2 (7500), Tábor 3 (8300), a dá-li Bůh, dnes v noci se pokusíme o vrchol...Mám svou vlajku...Tendi nám řekl o respektování zásad bezpečnosti a udržování výšky, které budeme mít na mysli. Jedná se o samostatnou kapitolu znalostí a zkušeností. Zítra začíná nejočekávanější týden. Každá z těchto fází je dosažený cíl. Všichni jsme koncentrovaní. Koupil jsem si "InReach", který by měl umožnit komunikaci a sledování naší pozice a nadmořské výšky. Uvidíme co se stane...Objetí všem!"

18. května stále probíhal odpočinek v pokročilém táboře. Facundo zde testoval své nové zařízení, které pomáhá určovat nadmořskou výšku, díky tomu tedy víme, kde se výprava nachází. V tento den byla naměřená výška 6 393 m.n.m. Na twitteru to potvrdil krátkou zprávou: "Technologie funguje. Pokud vše půjde dobře, budu od Severního průsmyku sdílet naši polohu."

19. května - tento den výprava strávila v záložním táboře, kde opět nabírala další sílu na poslední úseky své cesty. Facundo se s námi podělil o další fotografie ke kterým napsal další zprávy: " Dnes ráno šli čínští horolezci na vrchol namontovat montážní lana. Požádal jsem Nicka o dalekohled, abych zjistil jestli můžeme vidět nějaké lidi. Vyfotil jsem si do telefonu jednu fotku objektivu...Podle Tendiega stále chybí asi hodina k dosažení cíle. Vše pečlivě sledujeme. Počet lidí, kteří se pokusí vylézt bez kyslíku je impozantní."

20. května všechno vypadalo, že jde podle plánu. Podle údajů z Facundova nového zařízení výprava dosáhla už výšky 7 025 m.n.m., tedy nadmořskou výšku Tábora 1! V tomto táboře strávili jednu noc. Druhý den tedy 21. května se úspěšně přesunuli do Tábora 2, tedy do nadmořské výšky 7 800 m.n.m. Z tohoto tábora nám dal Facundo o sobě vědět opět prostřednictvím twitteru krátkou zprávou:"Jsme již v Táboře 2! Mí kolegové mají záviděníhodnou vytrvalost! Jak se můžete přesvědčit, Tábor 2 je již velmi vysoko (7 802,5 m.)

Na všechny fotky z tohoto týdne se můžete podívat v galerii:Facunda na Everestu čekají ještě 2 týdny! Už teď se ale v Argentině zaměřují opět na jeho hudební kariéru. Podle nejnovějších informací, by mělo nové album vyjít až v červenci. Ale už od června, by měl začít opět začít cestovat se svou kapelou "The blue light orchestra" po celé Argentině a začít koncertovat. Na koncertech představí své nové album. 16. září se chystá opět do jeho oblíbeného klubu "La Trastienda", kde vystoupí spolu s kapelou TBLO. 30. září se chystá na svůj koncert do Ruska! Videoklip s písničkou Hembra se na internetu ještě bohužel neobjevil, místo toho mám ale pro vás další ukázku, další písně z nového alba! Podělil se o ni Chino Asencio, který s Facundem spolupracuje na celém albu. Video si můžete pustit přímo na instagramu China.Everest: Den 32 - 38
15.05.16 * 11 názorů
Tento týden už třetí aktuálka, a pro vás jistě ta nejdůležitější, protože určitě čekáte na to, jak se probíhal další týden na Everestu. Tak tedy 8. května se expedice vydala do severního průsmyku, kde strávila dvě noci. Počasí bylo velmi špatné, proto se jeden z účastníků expedice (Aldo Valencia) rozhodl zůstat v pokročilém táboře. Facundo s ostatními členy výpravy se ale vydali na cestu. Mezitím co byla výprava na další cestě, přišli do tábora dva Angličané z nichž jeden byl zraněný na noze. Jak už jsem říkala, naše výprava má s sebou lékařku, která se o zraněného postarala.

10. května bylo potvrzené, že se téměř celá výprava dostala bezpečně do severního průsmyku (7100 m.n.m), kde se aklimatizovala. 10. května už se tedy zase klesalo níž do základního tábora (6400 m.n.m.) Podle Facundových zpráv je ale i nadále špatné počasí, kdy silně sněží. Facundo napsal:"Sešli jsme dolů do 6 400 m.n.m., ale vzduch je stále ve vysoké úrovni...Zbývá jen čekat na dobré počasí."

A jak Facundo řekl, tak se také stalo. 11. května nezbývalo celé výpravě nic jiného než čekání. Počasí se stále neumoudřilo, ale také se čeká na to, až čínští horolezci natáhnou lana do výšky nad 8 000 m.n.m.
Ano, až se počasí zlepší celá expedice se začne chystat do třetího výškového tábora a pomalu se budou chystat na úplný vrchol, pokud počasí dovolí. Ale pravděpodobně až do 19. května, by měli čekat na to, až budou natažená další lana , a mohli se vydat výš. Facundo to ale vidí pozitivně na twitter napsal:"Nechceme se vzdát...Musíme k tomu přistupovat s humorem."

V pátek 13. května situace vypadala podobně. Počasí se stále neumoudřilo a výprava musela čekat. Facundo toho využil k návštěvě nedaleké vesnice zvané Zhaxizongcun. Tato vesnice je asi hodinu jízdy od základního tábora a leží v nadmořské výšce 4 150 m.n.m. Facundo nám z této vesničky napsal prostřednictvím blogu YoMeAnimo vzkaz:

"Sestup z 7 100 m do 4 150 metrů nad mořem v tak krátké době, je něco úžasného. Okamžitě mě přešel kašel, což je skvělé. Podle doporučení Tendiega a Ulisesa, by jsme si měli odpočinout, rehydratovat tělo a nabrat sílu...Pravděpodobný datum výpravy je 25. května. Jsme již aklimatizovaní a připravení...
Nyní je 21:20 a můžete slyšet jen štěkot psů. Lidé by na zdejších ulicích neměli vycházet večer ven. V Tingri jsme byli varování, aby jsme v noci nevycházeli ven, protože jsou tu potulní psi, kteří mohou zaútočit...
Poprvé po mnoha týdnech budu odpočívat v posteli a stěna se nebude houpat větrem. Myslím, že budu spát po dobu jednoho roku...Objímám všechny. Děkuji za podporu. Jste velmi laskavý."


Tolik z dalšího týdne na Everestu! Na fotky z celého týdne se můžete podívat v galerii:

Hembra
13.05.16 * 11 názorů
Těšíte se na nové CD tak, že nevydržíte do června? Už nemusíte čekat! Je tu pro vás všechny první ochutnávka z nového CD. Jde o single "Hembra", který už se natáčel začátkem letošního dubna, a na kterém spolupracoval také zpěvák Juanes. K této písni existuje samozřejmě i videoklip, který bude zveřejněn během několika dnů!
Ukázka této písně se objevila na několika serverech, jmenovitě na iTunes, Apple Music, Google play nebo Deezer. Na posledním jmenovaném se dá ale přihlásit pomocí facebooku a píseň si poslechnout celou! Kdo by si chtěl skladbu koupit za 20 Kč a stáhnout si ji do svého PC, může tak učinit na Google play. Kdo si chce písničku jen poslechnout, po přihlášení přes FB může zde.
Ve fotogalerii se můžete podívat na 4 nové fotky, které pocházejí z nového videoklipu. Příjemný poslech :)

<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... 107 ... 109 ... 111 ... 113 ... 115 ... 117 ... 119 ... 121 ... 123 ... 125 ... Next >>

Powered by CuteNews