Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Rozhýbejte se s animacemi
06.12.18 * 19 názorů
Mikuláš naděloval sice včera, ale já naděluji až dnes. Blíží se Vánoce, blíží se čas dárků. Takže já tu mám pro vás takové malé předvánoce. Nebo, pokud chcete pozdní nadílku od Mikuláše.
Mám pro vás animace, gify či pohyblivé obrázky. Protože některé scény z videí je třeba si připomínat různými formami. Gif je skvělý způsob, jak zavzpomínat na ty skvělé okamžiky, které se udály. Ale pozor! Nejsou to jen mé gify, první 3 animace jsou ode mě, zbylé jsou potom od věrného návštěvníka této stránky - Majky. Svoje téma tu animace už dávno mají. Pokud si chcete připomenout všechny, včetně těch nových. Navedu vás sem.


Jako takovou sladkou tečku přidávám video, které vytvořil Americký fanclub Natalie Oreiro. Je to dvanáctiminutové video, kde je shrnutí přátelství mezi Natalií a Facundem. Vím, že plno fanoušků je má rádo pohromadě, proto zavzpomínejte na Divokého anděla, Sos Mi Vida a nebo si připomeňte společné předávání cen nebo natáčení společných videoklipů. A mnoho dalšího...

Aconcagua - První týden
01.12.18 * 6 názorů
Aconcagua Music pokračuje. Tak, by se dal shrnout tento týden. Facundo nás pravidelně celý týden informuje, kde se nachází ve svém výstupu na nejvyšší horu Argentiny. A to nejen fotkami, ale také krátkými zprávami. Pokusím se vám tedy přetlumočit a popsat každý den výstupu, tak aby jste byli v obraze.
Druhý den výstupu, minulou sobotu 24. listopadu nás Facu informoval vlastními slovy:

"Vážení přátelé z Alpinismonline, nacházíme se v Penitente v nadmořské výšce 2 590 metrů, během aklimatizačního procesu. Přišli jsme dnes s nápadem dosáhnout Las Cuevas, abychom se ocitli o několik metrů výš. Vzhledem k tomu, že jsme ještě předevčírem byli v Buenos Aires, které se nachází na hladině moře, cítíme se velmi dobře. Máme trochu bolesti hlavy, ale to je normální. Všichni se klidně přibližujeme. Nejbližší plány se vypínají kolem Cristo Redentoru ve 3 800 metrem nad mořem a pak sestupují do Las Cuevas ve výšce 3 557 metrů nad mořem, tam zůstaneme přes noc. Fotka ukazuje, jak jsme včera večer dorazili na velitelství Grajales Expeditions. Tam jsme si vybrali věci, pod velením mého kamaráda Jose Villalobose, které doporučují přímo v Plaza de Mulas. Nevím, jestli budeme ve spojení s parkem. Bylo by skvělé se tam dostat a pozdravit. Když půjdeme nahoru, budeme se snažit vytvářet hudbu. Javier to už vlastně udělal a já mu pomůžu. Javier je mistr. Básník, která má co říct. Je pro mě ctí ho doprovázet. Vzal jsem si svůj alto saxofon a foukací harmoniku. Uvidíme, co se stane...Je třeba mluvit. Moje vlajka Donar Sangre Salva Vidas se opět potuluje v horách. Držel jsem si pěsti, aby vše fungovalo! Objetí pro každého! Facundo."

Fotky z tohoto dne najdete v galerii:Třetí den výstupu - 25. listopadu: Opět Facundovo prohlášení z tohoto dne, které učinil na svém instagramu. Není to ani tak popis cesty, jako spíš projev toho, co právě cítí v okamžiku, kdy je na takovém místě, jako je Aconcagua.

"Přijíždím na toto vzdálené místo, kde se každý krok dělá s obtížemi, cesta vede jen do kopce a čím je to výš - tím je méně kyslíku. Horolezectví se zdá, že nemá žádný konec. Je tam nejistota v každém kroku, kamkoli půjdete, protože i když vždy myslíme na dosažení vrcholu, tady jsou síly nezávislé na nás - hora má svůj vlastní jazyk a je to ona, která rozhoduje, zda nás tady chce nebo ne. Vyžaduje to obrovské úsilí a je nutné jít dlouhou cestou. Je zřejmé, že hledám něco víc než jen potěšení. Chci zažít něco zvláštního, cítit privilegium, být na tomto úžasném, dokonalém místě - v přírodě.
Chci růst jako člověk a vrátit se domů jako lepší verze sebe sama. Není to to, co všichni hledáme, když překročíme naše hranice? Ale nezapomeňte na to, co je důležité. Zatímco jsem tady, budu respektovat a ctít tohle místo, aby bylo hodné jeho dokonalosti. Takže...kamkoliv půjdu, bude to vrchol. Doma budu jako lepší verze sebe sama. Respekt k horám, k řece, k moři...Je tak zřejmé, že to nevyžaduje žádné vysvětlení...Právě jsem opustil toto místo, našel jsem ho bez jakéhokoliv plastu nebo papíru. Zůstanou jen stopy mých podrážet, které brzy zamete vítr."


V tento den se výprava měla dostat do výšky 4 370 metrů do Plaza de Mulas:Čtvrtý den - 26. listopadu, tento den bez jakéhokoliv prohlášení či popisu. Ale za to s fotkami a dokonce s videem z Base Confluencia, který se nachází ve 3 390 metrech nad mořem:Pátý den - 27. listopadu, se všichni dostali do Plaza Francia, což je místo plánovaného koncertu, který se má uskutečnit na přelomu února a března příštího roku:Šestý den - 28. listopadu po desetihodinovém výšlapu dorazili opět do Plaza de Mulas (4 370 metrů nad mořem):Sedmý a osmý den - 29. listopadu se pánové stále aklimatizovali v Plaza de Mulas, kde zůstali minimálně do pátku 30.listopadu. Facundo se tu sešel se svým přítelem se kterým lezl i na Mount Everest - s Ulyssesem Corvalanem. Ale věnoval se tu mnoha činnostem. Plaza de Mulas se dá brát, jako takový hlavní záchytný bod na Aconcague, takže se tu věnovali i hraní na hudební nástroje, Facundo podle fotek myl dokonce nádobí a také odklízel sníh ze solárních panelů:

Aconcagua Music
24.11.18 * 6 názorů
Po krátkém odpočinku, kterému se Facundo věnoval minulý týden, je tento týden opět v plném kole. Facu se rozhodl zapojit do úplně nového projektu, který začal tento týden. A bude to jistě opět velkolepé! V tomto projektu totiž Facu může spojit své dvě velké vášně, a to horolezectví s hudbou! Řekli by jste neobvyklá kombinace, ale v případě Facunda je to vážně možné.
O co že jde? Facundo se spojil s hudebníkem Javierem Calamarem a společně vstoupili do projektu s názvem #AconcaguaMusic. Společně se v tomto projektu vydají opět na horu Aconcagua, samozřejmě se chystají pokořit samotný vrchol, ale to není vše. Jako takovou bodku za celou výpravou bude koncert uspořádaný na úpatí této hory! Ten se uskuteční v rámci hudebního festivalu - Nacional de la Vendimia, který probíhá od konce února do půli března v provincii Mendoza. Je to tedy projekt, který bude trvat až do března příštího roku. Kolem 10. prosince je naplánováno dobytí vrcholu, a mezi koncem února a začátkem března se bude konat koncert. Se samotnou výpravou začali už tento pátek 23. listopadu. Facundo s Javierem si s sebou na výstup vzali i hudební nástroje, Facundo saxofon, Javier kytaru. Celá výprava čítá 5 lidí, oba jsou tedy doprovázeni dalšími třemi lidmi.
Projekt je tedy samozřejmě profesionálně organizován. Cílem organizátorů je mimo jiné také zvýšit povědomí veřejnosti o životním prostředí. Tento pátek se uskutečnila tisková konference, kde byl celý projekt představen. Z něj vám tedy přináším fotky a videa. A také fotky z prvního dne výstupu:

Ještě před odjezdem na další výšlap nejvyšší hory Argentiny se Facu věnoval trochu manuální práci. Na internetu se objevili fotky, kde montuje rampu na skateboard. A také si trochu upravoval svoje surfařské prkno. Opět proto navštívil obchod Camaron Brujo v Palermu. Dodělával si na surf nápis Donar Sangre. Pouze polovinu z hesla, které vozí na vlajce všude s sebou. Facundo to zdůvodnil, proč nenapsal celý nápis. Dokončení proběhne v létě v Mar del Plata. A spolu s nápisem, Facu bude sbírat podpisy lidí a místa odkud lidé pochází. Podpisy chce pokrýt celé prkno. Je to jeho nový nápad na popularizaci darování krve.

<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... Next >>

Powered by CuteNews