Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Veselé Vánoce
23.12.21 * 16 názorů
Krásný Štědrý den, vážení návštěvníci a hlavně Facundovi příznivci. Vítám vás opět po roce u speciální vánoční aktuálky. Každý rok se snažím, aby jste vánoční aktuálky měli pestré, a mohli si i tady rozbalit pomyslné Facundovské dárečky v různých podobách. Takže pojďme na ně, než usednete k sváteční večeři a vrhnete se na ty opravdové. :)

Štědrou nadílku tu mám hned k rekapitulaci tohoto týdne. Není zvykem, že by se Facundo v tomto období věnoval pracovním činnostem, ale jeho propagace kultury a turismu v provincii Catamarca, se táhne už od letošního července. A jak už víme od minulého týdne, do této propagace a do natáčení různých spotů k tomuto účelu, využil celou svou rodinu. Takže tento rok se celá rodina vydala místo k moři do Mar del Plata, do této provincie, aby podpořili upadající turismus a kulturu. Ovšem, práce to není v pravém slova smyslu. Sice po celé provincii natáčejí profesionální spoty, ovšem, jak se přesvědčíte na fotkách, všechny to náramně baví!
Společně jezdí na koních, na kolech, vydali se například i do textilní dílny Casa de la Puna, kde si sami vyzkoušeli ruční práce. Koncem týdne také například poznávali historii a tradice Andalgalců. V galerii najdete fotky ze všech těchto míst. Ať už normálních fotek, nebo i fotek ze zákulisí natáčení. Stejné to je i s videi, které přikládám níže (prozatím nejde o žádný oficiální spot, všechno jsou to videa z natáčení):

A galerii hned tak neopustíte, tedy pokud vás zajímají i fotky staršího data. Jako každý rok se snažím během roku sehnat fotky méně známé, nebo dokonce řekla bych už archivní fotky. Letos se mi podařilo nasbírat 14 kousků. A opravdu jsou v rozmezí několika desítek let! Najdete tam fotky z Facundova mládí, doplněné fotky z různých časopisů a photoshootů, které jsme do teď neměli kompletní. I když nějaká fotka vám může být známější. Jedná se ale vždy o sérii, kterou známe, ale je doplněna onou neznámou. Kliknutím na fotku se dostanete do příslušného alba:To by bylo k prohlížení, co takhle nějaké čtení? Já myslím, že za poslední dva roky, kdy Facundo poskytl pouhých 7 rozhovorů se čtení hodí vždy! Nemohla jsem ale překládat nic nového, protože to už samozřejmě dávno přeložené je. Dnes se přesuneme do roku 2016. Jedná se o jeden z prvních rozhovorů, které Facu poskytl po návratu z úspěšného výstupu na Everest. Zpovídán byl na první rodinné dovolené po tak dlouhém odloučení, a to na horách Chapelco. Rozhovor nese dlouhý název: Facundo mluví o svém novém životě spisovatele a o tom, proč není v televizi, a najdete ho zde.

Asi všichni, co se věnujeme Facundovi dlouhodobě jsme postřehli fakt, že není aktivní jen na sociálních sítích. Jako jeden z mála známých osobností vlastní svůj osobní blog! Odkaz na něj máme přímo zde, na titulní stránce už dlouhá léta. Ovšem, nikdy jsme se mu dostatečně nevěnovali. Facundo si ho založil už v roce 2010, a od té doby do něj sepisuje své vymyšlené příběhy. Možná někdy částečně vymyšlené, každopádně, zapisuje do něj své myšlenky v podobě příběhů. Texty jsou to opravdu těžké na překlad, ale já jsem se rozhodla, že tyto velmi osobní zápisky, by jsme neměli nechat bez povšimnutí. Protože ač jsou to příběhy smyšlené, vždycky píše o tématu, který se mu právě honí hlavou. Články nebudu překládat, tak jak je vložil Facundo, nicméně dnes začnu tím úplně prvním příběhem, který na blogu zveřejnil. Proto mi dovolte pozvat vás do nové sekce na této stránce. S prvním příběhem nazvaném Nespavost.Pokud jste došli až k těmto řádkům, máte rozbaleno. Můžete se teď těšit na své fyzické dárky. Ale, tyhle virtuální tu pro vás nadále zůstanou a můžete si je klidně rozbalit znovu, pokud budete chtít. Pevně doufám, že jste teď naladěni na tu pravou vánoční atmosféru, a budete si štědrý den užívat nadále. Já osobně si užívám všechny informace, které se k nám o Facundovi dostanou. A doufám že tyto "vánoční" informace vám dopomohli těšit se na příští týden, kdy se vám ohlásím se silvestrovskou aktuálkou! Mimochodem, pamatujete si, jakou vánoční tradici dodržuje každý rok Facundo? Jeho tradicí je, shromáždit celou rodinu, spolu se posadit a vychutnávat si noční oblohu, a přitom společně čekat na půlnoc. :)
Pro dnešek se s vámi loučím. Přeju vám nádherné a klidné Vánoce, doufám, že kousek z nich strávíte i s Facundem. :)

Provincie Catamarca
18.12.21 * 11 názorů
Zdá se, že se nám Facu přesouvá z jedné argentinské provincie do druhé. Minulý týden se nacházel v nejsevernější provincii Jujuy. Tento týden se přesunul do severozápadní provincie Catamarca. A zdá se, že účelem jeho cest je otevírání letních sezón, v těchto oblastech. Což zahrnuje kulturní i turistickou oblast.
Facu celou tuto propagaci podniká s celou rodinou. Všechny společné akce na které je pozván, je pozván i s Mariou a dětmi. Hned při jeho slavnostním proslovu na zahájení, na pódium společně s ním vystoupí celá rodina a pořadatel je srdečně představení publiku. Facundo se objevuje od 19. minuty. Stejně tak je tomu i ve druhém videu, kdy je celá rodina focena pravděpodobně při společném obědě na společném výletu, jelikož se jedná i o propagaci turismu.

A tentokrát Facundo nešetřil ani fotkami, které pořídil během cestování. Můžete si všimnout, že celou cestu podniká svým Jeepem a off-roadovým karavanem. Který můžeme vidět i na videu. Fotky najdete v galerii:A na závěr malé upozornění. Příští týden aktuálku čekejte už v pátek! Čeká vás totiž každoroční vánoční aktuálka, a to přesně na Štědrý den! :)Facu v Jujuy
12.12.21 * 3 názorů
Facu se nám tento týden překvapivě vydal na cesty! Momentálně se nachází v nejsevernější argentinské provincii Jujuy. Facundo nebyl vůči této cestě na sociálních sítí extra sdílný, takže se mi bohužel prozatím nepodařilo zjistit, za jakým účelem vycestoval právě sem. I když je v této části Argentiny už po několikáté. Často tu hrál své divadelní představení, ale tentokrát se bude jednat o jiný účel cesty. Poslední představení EEA se odehrálo na konci listopadu. Nicméně jedno video z této cesty pro vás mám. Je to setkání s pár fanoušky. Může se jednat o nějaké slavnostní otevření nebo zapojení se do nějakého projektu. Fanoušci na něm čekají naprosto všude. Podívejte se na video:

A na videa se budete dívat i nadále. Mám tu pro vás pár dodatků z posledního představení En El Aire, které se odehrálo 26. listopadu. Minulý týden to byla jen jedna krátká ukázka hry na saxofon. Dnes tu mám pro vás další tři úryvky.Facundo na instagramu také upozornil na nový televizní seriál. Nikoliv jeho vlastní! Jedná se o nový seriál v hlavní roli s Willem Smithem. Nese název "Vítejte na Zemi". Jedná se o dokumentární seriál objednaný kanálem Disney+. Will bude cestovat po celém světě a zažívat různé extrémní situace. Ukázky slibují extrémní podívanou, která nás zavede na nejrůznější přírodní zákoutí naší planety. Patrně se vydá i do Himalájí. Protože Facundo při propagaci tohoto dokumentárního počinu zavzpomínal na svou cestu na nejvyšší horu světa. Podívejte se na video.<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... Next >>

Powered by CuteNews