Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Veselé Vánoce
22.12.19 * 25 názorů
Vítám vás opět po roce u speciální vánoční aktuálky! Pevně doufám, že jste si na Facunda udělali čas i tuto neděli a kousek čtvrtého adventu strávíte s námi.
Ještě než začneme "rozbalovat" speciální virtuální dárky, které jsem si pro vás připravila. Jako vždy se pojďme podívat, jak vypadal Facundův uplynulý týden:

Nikoho asi nepřekvapí, že rodina Arana se stále nachází v Kostarice, a nadále si užívá slunce, moře a zdejší přírody. Důkazem toho jsou nové fotky, které nám Facundo celý týden hojně přidává na svůj instagram. Jsou to momentky celé rodiny, pár zvířat, ale také nepostradatelná fotka s vlajkou Donar Sangre, Salva Vidas. Celá rodina vypadá, že si dovolenou náramně užívá, a jelikož má Facundo závazky až od 26. prosince, není vyloučeno, že zde stráví i Vánoce.I v Argentině slaví Vánoce, tak by tady nemělo chybět ani nějaké to vánoční video. Společnost Telefe zveřejnila krátké spoty s různými osobnostmi nazvané #MiRitual. Jde o videa, kde slavné osobnosti říkají, jaké tradice na svátky dodržují. Ptáte se na tu Facundovu? Jeho tradice je shromáždit celou rodinu, sednout si spolu, pozorovat noční oblohu a čekat na půlnoc. Podívejte se na video:To by bylo z novinek pro tento týden vše. A teď už můžeme jít rozbalovat a objevovat nové věci, které tu na vás čekají. Jistě si vzpomínáte, že hlavní náplní letošního roku bylo pro Facunda divadelní představení Milostné dopisy, které trvalo dlouhých 10 měsíců. Pojďme si tedy ještě jednou připomenout toto představení v podobě nově přeloženého rozhovoru. I v podobě nové sekce!
Rozhovor je z letošního června, a je v něm opravdu poznat Facundova láska k divadlu samotnému, i k tomuto představení. Rozhovor se jmenuje Facundo Arana: Láska je něco, co nevychází z módy. Kdyby jste si hru potřebovali oživit úplně. Můžete tak učinit v nové sekci, která patří tomuto představení. Máme v ní shrnuté potřebné informace o hře, doplněné fotkami a také videa. Račte vstoupit.

Od rozhovorů je to jen krůček k citátům. Určitě, tak jako já, tak i vy objevíte v každém jeho rozhovoru nějakou tu perlu, která by se měla zaznamenat. Ty nejlepší perličky z letošního roku, nebo-li nejlepší citáty, které letos v rozhovorech řekl, jsem opět shromáždila do naší sekce.

Tím, jsme si připomněli divadlo. Ale, pojďme vzpomínat dále. Čeká na vás další nová sekce! Tentokrát jsem vám přehledně uspořádala 14-ti denní dobrodružství po Novém Zélandu a Austrálii. Máme tam mnohem ucelenější informace, než jaké byli v aktuálkách, máme tam podrobný výpis míst, které s jistotou vím, že navštívili a některé dny máme doplněné o videa. Nahlédněte tedy do nové cestovatelské sekce.

Pevně doufám, že za okny vám leží sníh a pokud možno v krbu (alespoň v tom digitálním) vám plápolá oheň. Připusťme, že s těmito dvěma věcmi jsou Vánoce o trošičku hezčí. Ovšem, pokud vám chybí obě věci, nezoufejte. Digitálně je mít můžete! Jistě vás zchladí pohled na horskou scénu ze Sos Mi vida, kdy si Facundo s Nataliou vyrazili na hory. A následně vás zahřeje krbová scéna z té samé telenovely. Jak? Pomocí gifů! Nemusíte klikat, nemusíte posouvat, stačí se dívat:
A když tu máme gify, nesmí chybět ani avatary a nové bannery. Opět jsem sáhla na "chladivé fotky". A znovu připomínám, pokud by jste nevěděli, kde tyto sety uplatnit. Naše fórum je pro vás stále otevřené. Stačí rychlá a jednorázová registrace, a můžeme se pustit do společných pokeců, her a spoustu dalšího tlachání o jednom speciálním Argentinci.
Poslední virtuální dárky se týkají vzhledu této stránky, a jistě jste si jich všimli hned, jak jste sem přišli. Chtěla jsem, aby nám to vánočně vypadalo i přímo na stránce, a to nejen vánoční aktuálkou. Proto si ode dneška až do Nového roku můžete užít zasněženého záhlaví této stránky, kde by se vám měli tiše snášet vločky sněhu.
A pokud, by se vám chtělo v tuto dobu poslouchat i něco jiného než koledy. Ode dneška můžete. V pravém sloupci máme k dispozici Facundovo první CD - Salir a Tocar. Stačí se přihlásit do aplikace Spotify (kterou předpokládám, většina z vás má), a vánoční aktuálku si můžete vychutnat i s muzikou.

A to by bylo už opravdu vše. Ať jste si virtuální dárky rozbalili najednou, nebo si otevřete každý den jeden, pevně doufám, že každý si našel alespoň jednu věc, která ho na Facundovi baví a nebo ji tu dodnes postrádal. Teď už mi nezbývá než Vám popřát nádherné Vánoce, užívejte si, relaxujte, hodujte, ale 29. prosince se mi vraťte protože na Vás bude čekat další speciální aktuálka - a to silvestrovská.

Veselé Vánoce :)

Další týden v Kostarice
14.12.19 * 11 názorů
Ano, je to tak. I tento týden strávíme v Kostarice. Protože Facundova dovolená s celou rodinou ještě zdaleka nekončí! Máme k dispozici další várku fotek, kde jsou zachyceny rodinné momenty i krásná scenérie Kostariky.
Facundo nejčastěji fotil své oblíbené západy slunce a další přírodu. Mariu s dětmi si můžeme prohlédnout, jak se baví s u kreativního tvoření. Což máme ostatně i na videu. Zatímco zbytek rodiny tvořil, Facundo využil čas zpěvem! V úterý 10. prosince v hotelu RipJack Inn, tedy v tom, kde je s celou rodinou ubytovaný, vystupoval kanadský hudebník Brian Dale. Facundo s k němu připojil na jevišti s písní Stand by me.Kromě dovolené, také jedna poznámka k seriálu Victoria Small. Ve středu 11. prosince byl v Argentině odvysílán poslední dvou-díl tohoto seriálu. Celkový počet epizod tedy činí 52 dílů. V tento den to byl druhý nejsledovanější pořad na stanici Telefe! Pokud chcete, na youtube se můžete se podívat na závěrečnou scénu seriálu:A nakonec jednu pozvánku. Nenechte si ujít příští neděli 22. prosince speciální vánoční aktuálku! :)

Rozhovor z Nového Zélandu
10.12.19 * 5 názorů
Nemysleli jste si, že vás na rozhovor z Nového Zélandu nechám čekat celý týden, že ne? Neměla jsem to totiž v plánu. Jakmile jsem se dostala k překladu, hned vám ho servíruji. A opravdu můžu potvrdit, že jsme se alespoň trochu dozvěděli další informace z této cesty. Ještě jeden takový z Austrálie, a máme o tomto pobytu docela ucelený obraz:

Facundo Arana na Novém Zélandu

Setkání se konalo v hotelové hale v srdci Aucklandu. Byl tam, vyzařoval charisma, přivítal se s krajany, kteří ho na cestě poznali a s každým z nich strávil několik minut. Byl uvolněný, fotil se, vtipkoval o maté, které ho ráno zahřívá.

Začali jsme mluvit o hudbě, jedné z jeho velkých koníčků. V hudbě vyniká v žánru jazzu a blues. Jeho vášeň pro hudbu je velmi osobní, stejně tak i jeho dobrodružná stránka, která se bezpochyby začala rozvíjet poté, co v mládí porazil smrt a to ho povzbudilo, aby se vydal kolem světa a vyšplhal na vrchol Mount Everestu. Konec konců, toto je Facundo Arana, člověk, který si užívá života, a nemůžete s ním jen mluvit, protože po každé otázce následuje reflexe, která hovoří o rodině, o vlasti a touze žít celý život.

„Uplynulo mnoho let, než pochopíte, jak chcete žít své dny na Zemi. Když zemřete, nikdo s vámi nebude v hrobě, dají vás tam, dokonce i bez šatů, a pošlou vás hluboko do podzemí, kde ztratíte i tělo své tělo; proto si člověk musí zvolit, jak bude žít tento život, a já ho chci žít s vášní, adrenalinem a touhou. Vyberu si takový život a pokud se mi chce někdo postavit a říct mi, že bych takhle žít neměl, nechte ho to zkusit.“

Znalec světa, cestoval po světě „ale nedobrovolně, neplánovaně“, a odcestoval také do Číny, Nepálu, Venezuely, Madagaskaru, Mosambiku, Jižní Afriky, Ruska…“Ještě jsem nebyl v Kolumbii, ale asi tam jednou vyrazím“ – říká.

Ptám se na místo, které je pro něj to nejkrásnější na Zemi a jeho modré oči se rozsvítí: „Nejkrásnějším místem na Zemi je pocit, pocit, že když jste na velmi krásném místě, víte, že se máte kam vrátit a že to nejkrásnější místo na Zemi je ve vašem domě, nebo tam, kde jsou vaše děti, manželka nebo váš přítel…je to nejkrásnější místo na světě.“

Nejlepší chvíle na světě?

„Když jste například na vrcholu Everestu a uvědomíte si, že se máte kam vrátit a koho obejmout, že je tu někdo, komu chcete něco sdělit, je tu někdo, s kým se můžete o něco podělit, dokonce i sami se sebou. Celý svět je sám o sobě krásou.“

Cesta na druhý konec Země.

Když byl pozván argentinskou cestovní kanceláří, jeho duch hledající dobrodružství ho přimělo připojit se k projektu na neobvyklé turné, které bylo blízké jeho osobnosti a jeho zkušenosti. Sdílel ho s více než 30 cestovateli, kteří ho doprovázeli na 14denním výletu na Nový Zéland a Austrálii.

„Bylo mi řečeno, že se mnou chtějí něco podniknout, souhlasil jsem: „uděláme balíček, který nám umožní cestovat do různých částí světa.“ Bylo mi řečeno, že naplánovali výlet na Nový Zéland, řekl jsem: ukažte, trochu jsme to vyladili, takže to není tak strojené, ale uvolněné, takže mezi exkurzemi si můžete posedět v parku, pít maté, relaxovat. Řekl jsem, že pojedu s Mariou, mým společníkem a turné bylo nabídnuto k prodeji a všechna místa byla vyprodána. Tento výlet si velmi užíváme.“

Jeho cesta začala v Rotorua, rodném městě Maurů, známé svou geotermální činností, která dodává charakteristický zápach, stejně jako jeho gejzíry dosahující výšky 30 metrů a barevná jezera, jako je Wai O Tapu, kde můžete pozorovat krásné odstíny, které vytvořili minerály, skutečné umělecké dílo, kalu s vařícím jílem a hlavně rituály dědiců válečníků minulosti.

„Jsem naprosto uchvácen krajinou Nového Zélandu, viděl jsem gejzír poprvé ve svém životě, nevěděl jsem, jaká to bude příležitost vidět jeskyni Waitomo, bylo skvělé jít do Rotorua, ten zápach mě nevadil protože pochází ze země, není to ten co je v koželužně, kde to je to vůně smrti. Toto je vůně života na Zemi, to nás všechny zajímá. Všechny tyto věci mě fascinují.“

Jako každý dobrý cestoval si vyfotil Hobbitín, letěl vrtulníkem na Bílý ostrov, kde osobně ocenil jednu z mála dostupných sopek na světě, obdivoval zářící housenky v jeskyních Waitomo, a to vše, aniž by ztratil dobrou vůli vůči svým společníkům, které neustále bavilo se s ním fotit a žádat ho o autogramy.

Když jsem se zeptala na jeho dojem na Nový Zéland, podíval se z okna a poznamenal: „Podívejte, neslyšeli jsme ani pípnutí, protože tu sedíme. Všimla jste si? Jediné pípnutí, které jsem slyšel byla píšťalka z trajektu, která signalizovala plachetnici, která se pohybovala nepravidelně, zjevně měla nezkušeného kormidelníka. Trajekt mu dal dvě krátká pípnutí, aby upoutal jeho pozornost. Poté jsem neslyšel jediné pípnutí… ani od chvíle, kdy jsem sem dorazil, neslyšel jsem hlasy. Lidé tu jsou nejlaskavější a hrdí na svůj Nový Zéland a já jsem se dozvěděl, že Nový Zéland je třetí zemí s nejmenší korupcí na světě, takže si jen představte, že jsem tady a neměl bych být neustále v pohotovosti, cítím že si nikdo ode mě nic nebere… takové věci mě těší, je to škoda, že to tolik přitahuje mou pozornosti, ale jsem velmi rád, že vím, že je to možné, je to možné.“ Usmál se.<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... Next >>

Powered by CuteNews