Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Fitness a zdraví
25.12.17 * 13 názorů
Je tu další speciální aktuálka, asi jste si patrně pořádně neužili té vánoční, ale dnes musím speciálně popřát dalšímu členovi této stránky! Tak jako vždycky, opět na vás čeká nově přeložený rozhovor. Tentokrát jsem sáhla do roku 2013. Rozhovor se jmenuje "Fitness a zdraví", ale nebojte se. I když se takhle jmenuje, nebude to jen s sportu. Facundo v roce 2013 cestoval se svou hrou "En El Aire", o které tu také vypráví. Vypráví tu o nadaci, které v roce 2013 pomáhal a nakonec dojde i na ten sport. Určitě je to opět velmi poutavé čtení. Takže si ho užijte.
Ale hlavně ty Soničko! Přeji ti krásné narozeniny, doufám, že už si je teď užíváš. A až si užiješ rozhovor, video na tebe také čeká. :)

Fitness a zdraví

Facundo, jaké máte pocity po skončení představení v Mar del Plata?

Výsledek zcela pozitivní. Jsem šťastný, velmi šťastný. Řekli jsme to, co jsme chtěli říct. Takže jsem opravdu velmi hrdý. Strašně hrdý.

Pro ty, kdo hru ještě neviděli. O co jde?

Hra je o věcech, o kterých je potřeba mluvit. Je to opravdu úžasný příběh, je vyprávěný různými prostředky, čisté divadlo. V tom spočívá ten nápad. Je to úžasná pohádka v rámci čistého divadla. Je složená z velmi malého množství rekvizit, aby to nerušilo diváky. Je vytvořeno hrou světla, trocha hudby a některé prvky, takové aby vyprávěli nádherný příběh.

Rok jste začal v Mar del Plata. Co máte teď ve svém rozvrhu?

Baví mě jezdit po Argentině s touto hrou, protože je velkolepá, je v ní málo rekvizit, to nám umožňuje cestovat na jakékoliv místo. Ještě o tom přemýšlíme.

Vraťme se ke 13. únoru, nedávno jste napsal na twitteru o události, spojené s Paanet, program na němž jste spolupracoval.

„Dlouhá cesta“ (La caminata)

Ano, to je ono, La Caminata. Povězte nám, jak jste se seznámil s těmito lidmi? Co jste dělal v Mar del Plata?

Co mě spojuje s Paanet? Představení, které jsme v roce 2009 hráli s Nicolasem Scarpinem. Dorazili jsme do Mar del Plata. Bylo to součástí turné. Pokaždé, když jsme představení hráli, 10 pesos z prodaných vstupenek nepodléhali žádným daním a šli přímo organizaci pro boj s rakovinou. Cestovali jsme s představením po celé zemi, a vidělo ho velmi mnoho lidí. Takže jsme mohli přispět mnoha penězi. Ale, to co potřebujeme to je něco víc než peníze, potřebujeme komunikaci s lidmi, kteří pracují ve stejném oboru. Přirozeně mezi profesionály, kde budete pracovat jako amatéři. Znal jsem se lidmi, který v Paanet pracují. A když tam člověk jednou přijde na návštěvu, pak už na ně nemůže zapomenout, je to o dětech.

Je složité pracovat pro potřebné?

Ale ještě, jak to dělají a proč to dělají. Protože obvykle, když mluvíte o takových nemocech, jako je rakovina, zamračíte se a říkáte: Ach, ano, rakovina…Ale tito lidé se snaží vrátit úsměv na tváře dětí, které v tuto chvíli musí odložit své dětství, aby mohli bojovat s rakovinou. A oni říkají: Ne, neodkládej své dětství! Pojď sem, tady můžeš být tím, kým by jsi měl být v tomto okamžiku, dítětem! Hrát si. A nikdo se nediví, všichni mají co dělat. A jelikož jsem byl jedním z těchto kluků a seděl jsem na stejném místě, kde nyní sedí ti kluci, bez vlasů, podíval jsem se na všechny strany, a pokud si člověk chce jít vypít kávu, oni se na vás podívají tak: Oh, co se s tebou děje? Protože, přísahám, ač se to zdá být pravdivé, cítíš se divně, nejsou jako ostatní. Vidíš sebe samého divně. Přísahám vám. Tak tady to dělají tak, aby se dítě nacházelo v tomto světě, ve kterém by měl být. Jak máte tedy s nimi pracovat? Prostě jsme se potkali a na první pohled jsme se jeden druhému líbili.

Přejdeme teď k tématu sport. Jste milovník extrémních sportů, zabýval jste se Flaybordem v Benavides?

No, to není sport! To je hra! Hračka! Hračka s názvem: „ Proč tohle vymyslet někdo jiný, a ne já?“ Je to úžasná hračka, ale je to hra, hračka, není to sport. Jistě, tyto řeči, které se vedou z toho dělají sport. Viděl jsem typy, kteří se točí, ale to není sport! Je to umění, je to hračka. A sport, ano, baví mě sport. Jsem amatér ve všem, co dělám. Ale dělám sport s takovou láskou. S velkou láskou.

Jaké jste měl vlny v Mar del Plata? Surfoval jste?

Dnes poprvé tady byli vlny a já jsem skvěle strávil čas. Bylo to skvělé. Skončil jsem ve 4 ráno představení a v 7 jsem už byl na pláži. Pak jsem šel spát a teď jsem tady.

Jak se vám líbilo město, letos v létě?

Město - fantastické! A lidé v Mar del Plata jsou stejní jako vždy. Přivítal jsem všechny přistěhovalce s otevřenou náručí. Jsou vždy takový. Ale tento rok byl zvláštní tím, že tu bylo málo lidí. Ale úsměv z lidí nezmizel. Taková je teď realita a musíme s ní žít. Realita je nyní taková, že svět je velmi zraněný. To je svět jako takový, ale my. My jsme zvyklí mluvit o sobě. Ale dnes je svět složitý. Musíme všichni bojovat a jít dál. V Mar del Plata jsem viděl touhu, aby všichni, kteří přijedou, strávili příjemný čas.

To je dobře, že se v En El Aire mluví o věcech, o kterých nechceme vědět.

Nevím, jestli nechceme vědět. Někdy se člověk musí trochu nutit, aby všechno pochopil. En El Aire vás tlačí na rameno, aby vám řeklo: Pojďme všichni společně, je třeba mluvit o takových věcech. Mám velkou radost, a nejkrásnější na této hře je to, že lidé, kteří přicházejí, nevědí s číst se setkají. Dobře, podívejme se na Padre Coraje…Ne! Je to čisté divadlo, ale divadlo je to jiné. Divadlo vám dává možnost studovat jiné, zapamatovat si každou vteřinu z toho, co děláte, a děláte to v příštím projevu lépe. A tak se získá něco velmi krásné, ve skutečnosti nejlepší. Vidíte, jsem velmi spokojen, protože tento text je něco, co by mělo být řečeno, to co si zaslouží být řečeno. Takže hrát tuto hru, jako v Mar del Plata je skvělé. Mám velkou radost.

Dobře, Facu děkuji za ochotu.

Nakonec ještě využiji toho, že máme první svátek vánoční a Facundo s Mariou se s námi podělili o nové fotky dětí samozřejmě s vánoční tématikou. Jsou to fotky kluků s fretkou Noe. Podívejte se do galerie:

Veselé Vánoce
23.12.17 * 28 názorů
Vánoce jsou tady a já jsem tady se slibovanou vánoční aktuálkou. Pohodlně se usaďte a jdeme na to:
Jako každý rok, začínám nejdřív s rekapitulací posledního týdne Facunda. Jak on prožívá Vánoce? Tak jako v loňském roce! Již potřetí se s celou rodinou vydal k moři, kde oslaví i Štědrý den. Nevím, jestli je to opět oblast Carillo, jako v loňském roce. Je to ale víc než pravděpodobné. Tak jako v loni, i tentokrát se s dětmi zúčastnil jedné záchranné akce. Loni vraceli do moře lachtana, letos to bylo naopak z moře vytahovali tuleně, aby ho mohli ošetřit. Můžeme to vidět na videu. A ve fotogalerii se podívejte, jaké fotky s námi Facundo nasdílel:A teď už k Facudárkům, které jsem si pro vás přichystala. Jako první, je to dárek ke čtení. Už mnohokrát se mi potvrdilo, že rozhovory s Facundem čtete velmi rádi. V tom případě doufám, že vás ani dnešní rozhovor nezklame. Sáhla jsem trochu do historie, je to rozhovor pořízený někdy kolem roku 1999, podle toho vypadají také Facundovi odpovědi. Nejen dnešní rozhovory od Facunda jsou tak zajímavé. Věřte mi, že i starší rozhovory mají něco do sebe. A je také možné, že se tam dozvíte i něco, co jste do dnešní doby nevěděli. Zvu vás tedy do sekce rozhovory. Rozhovor se jmenuje "Konec i dobrý začátek".
Když jsme u sekcí, ode dneška se můžete podívat do zbrusu nové! Na konci roku se vždycky snažím, aby se stránka rozšiřovala i jinak, než jen novinkami. To co se shromáždí za ten rok, mě inspiruje vždy k nové sekci. Určitě si vzpomínáte, že skoro v každé sepsané aktuálce, vždy končím nějakým domácím mazlíčkem. Facundo je fotí a natáčí velmi často. Proto jsem se rozhodla tu jeho malou domácí zoo trochu sesumírovat a shromáždit na jedno místo. Račte vstoupit do nové sekce tudy.
I na další věc se podíváte do sekce, sice ne do nové, ale souvisí s Facundovými rozhovory. Letos jsme tu měli pár dalších rozhovorů ze kterých jsem opět vybrala ty nejlepší citáty, které by měli být někde zaznamenané. Najdete je v již existují sekci citáty. Ty nejnovější jsou seřazené nahoře.
Dostáváme se k dalšímu dárku, který potěšení především vaše uši, ale samozřejmě také oči. Všichni víme, že se Facu trochu přesměroval z herectví na hudbu. A ano, měli jsme tu spoustu ukázek na youtube, které byli většinou moc krátké na to, aby si to člověk mohl vychutnat, tak jak by opravdu chtěl. Já vám dnes přináším celý koncert! Je to nesestříhaný koncert z roku 2015, kdy Facu s kapelou TBLO vystoupil v Rusku! Je natáčený jedním z diváků/divaček, ale tak kvalitně, že si ho můžete nerušeně užít, tak jako by jste seděli v publiku! Pohodlně se usaďte, a až si budete chtít odpočinout od programu českých televizních stanic, vyzkoušejte něco argentinského. Stahovat můžete ZDE.
Doma máte jistě všechno už nazdobené, přichystané na svátky. Pokud chcete, můžete mít Facunda ve večerním obleku, také na své ploše. Udělala jsem pro vás dvě tapety na plochu, pokud by jste chtěli svátečně naladit i svůj počítač. Jsou to fotky z kampaně Tsu Cosmeticos, která letos měla také velký úspěch. Záleží jen na vás. Tady jsou:Každoročně jste si zvykli, že dělám speciální video pro všechny mé věrné návštěvníky. Letos to nebude jiné, bude to jiné jen ve výběru telenovely. Není to tentokrát Muněca Brava, ale Sos Mi Vida. Opět vybrané speciální díly, tak aby se trochu hodili na Vánoce. Pro všechny z vás, kteří sem chodíte alespoň jednou za týden, chci říct, že si moc si vážím vaší návštěvy a doufám, že Vás tato stránka bude bavit dál. Jmenovitě ale musím poděkovat všem, kteří mi sem píšou úžasné komentáře a dávají mi sílu do další práce. Děkuju - Anavi, Majko, Soňi, Petro, Petro12, Cvalku, Anko, Martino, Květuš, Iveto, Katko Sovo a vy další, které neznám jménem.Přeji Vám všem nádherné Vánoce. Svátečně se nalaďte, Facundo se totiž umí také svátečně naladit. Podívejte se v galerii. A tedy doufám, že aspoň kousek Vánoc strávíte s Facundem :)Zpátky do práce
16.12.17 * 9 názorů
Facundovi s Mariou tento týden skončila dovolená v Bariloche. Facundo už měl domluvené další závazky v Buenos Aires. Nicméně ještě na chvíli se do této nádherné přírody vrátíme. Doplnila jsem fotogalerii o nové fotky. Jsou to spíš fotky Marii, ale i Facunda se dočkáte. Vyfotil se typicky s vlajkou "Donar Sangre, Salva Vidas":A proč už se to z dovolené vrátili? Na 14. 12. byl ohlášen další koncert v rámci CelebrationFestu 2017. Na krátkou ukázku se můžete podívat na youtube a prozatím na jednu fotku z vystoupení:Už je také s jistotou ohlášena druhá sezóna Madisonských mostů, která se odehraje v Mar del Plata. A bude to hned po novém roce 5. ledna 2018. Představení se bude hrát v pátek, sobotu a neděli v divadle America.
Do té doby uvidíme co si pro nás Facundo připraví, ještě dokonce tohoto roku. Já vám, ale s jistotou řeknu, co si pro vás připravím příští týden a to velkou vánoční aktuálku! Přímo na štědrý den, tak nezapomeňte. Těším se na vás :)<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 ... 156 ... 158 ... 160 ... 162 ... 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... 194 ... 196 Next >>

Powered by CuteNews