Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Jakýkoliv sen se může stát realitou
25.12.16 * 8 názorů
Je neděle a v neděli to bez aktuálky přeci nejde. Možná, že jste si všichni ještě neužili naplno vánoční aktuálku, ale jak čtu, někteří si ji užili se vším všudy a stále nejsou u konce :D Můžete se k ní jednoduše ještě vrátit, jen srolujete trochu níž. Dnešní aktuálku dělám ale z jednoho jediného důvodu a to proto, protože má můj další oblíbený člověk z této stránky narozeniny! Jistě ví, o kom je řeč. :)
Opět jsem vybrala rozhovor z archivu, který by jsi měl ale přečíst každý fanoušek Facunda. Jsou to totiž bezprostřední reakce po jeho prvním oficiálním koncertem v roce 2014, kdy začínal se svou kapelou "The blue light orchestra". Ihned se jim povedlo vyprodat celý klub La Trastienda a úspěch to byl obrovský! Jak to vnímal po koncertu Facundo? Čtěte sami :) A hlavně čti ty Soničko. Překlad je věnován hlavně tobě. Všechno jen to nejlepší k dnešním narozeninám! :)

PS: Ani na video jsem nezapomněla :)

Chcete-li to z celého srdce, jakýkoliv sen se může stát realitou. Mým snem byl zpěv.

Za posledních 13 let, snil o vydělávání si na živobytí jako muzikant. Když se zdálo, že je to nemožné realizovat, založil skupinu The blue light orchestra a začali zkoušet. V sobotu ve vyprodaném klubu La Trastienda, vystupoval jako hlavní zpěvák, hrál na saxofon a na harmoniku. Dlouholetý sen teenagera se splnil!

Myslel jsem si, že se dnes sejdu s člověkem, který je prakticky bez hlasu. Ale u vás to vypadá, což musím říci velmi dobře.

Je to tak. Den po takových večerech, je mi velmi krásně. Přemýšlím o tom, co jsem ten večer zažil. Nezapomenutelné.

Který moment, byl pro vás nejsilnější?

Když jsem se začal dívat do očí mých rodičů, mých starých přátel, Javiera, lékařům, který mi zachránili život…Mít možnost zpívat Mary, mojí ženě, to bylo něco magického.

Po skončení koncertu šla Mary ke každému novináři a ptala se jich jak se jim to líbilo. Co všechno pro to udělala?

Ona – hlavní odpovědnost! Zjistila tento můj sen a pomohla mi ho naplnit. Ona je od dětství ve spojení s hudbou a pomohla mi s výběrem skupiny.

Váš příběh se saxofonem je známý, ale…kdy jste začal zpívat?

Celý život. To není vtip, že lidé zpívají ve sprše. Jsem jedním z nich. My všichni jsme zpěváci. Otázkou je, se to naučit a rozvíjet to. Nemůžeme mít talent ve všem, ale pokud to celým svých srdcem a duší chcete, každý sen se může splnit. Můj sen byl zpěv.

Dnes jsem slyšel připomínky k vašemu koncertu v rádiu. A hostitel se ptal sám sebe: „Daří se Facundovi Arananovi všechno? On ještě také zpívá“!

(Smích) Podívejte se, jestli chci poslouchat člověka, který dobře zpívá, pak si koupím CD Alfeda Pira. Chci-li poslouchat ženu, která dobře zpívá, koupím si CD Lilie Piro. Mám pocit, že jsme včera zněli plně, kompaktně, perfektně, tak se mi to líbilo.

Jaká je vaše největší přednost, jako hudebníka?

Vášeň. Nechci hrát na saxofon jako David Sanborn, nechci zpívat jako Alferdo Piro. ..Tohle vím. Ale můžu si dovolit udělat něco, po čem zanechám svou duši na pódiu. A lidé vědí, že udělat něco od srdce, znamená udělat to dobře.

Po úspěšném debutu, s vyprodaným sálem, umíte si představit vážnější věci s hudbou? Kariéru vzestupu, linii bez přestávek, tak jako jste to dělal jako herec?

Snažím se o tom příliš nepřemýšlet, nebudu si budovat dlouhodobé plány. Život může skončit zítra a plány mám míň bezprostřední: Objímám a líbám každý den, moji ženu, moje děti, připravuji pečeni pro mou rodinu a pro mé přátelé… Ty nejjednodušší věci. Ano my uspořádáme po našem debutu turné. O týden později začneme ve velkém městě Buenos Aires, přejdeme do Santa Fe, La Plata, Rosario, Cordoba, Reconquista, Resistencia a Corrientes. Možná, že v červnu projedeme celou zemi.

Brzy na pultech uvidíme CD s písněmi, které jste napsal vy?

Mám vlastní kompozici, ale dnes je to víc utopické než něco blízkého. I když před několika lety, kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych zpíval v klubu La Trastienda před vyprodaným sálem, tak bych vám řekl to samé. Teď je nejdůležitější dokázat to na jevišti, to je to, o čem jsem tak dlouho snil…a my to můžeme udělat!Nezapomeňte příští týden na další mimořádnou silvestrovskou aktuálku :)


Veselé Vánoce
23.12.16 * 34 názorů
Ano máme to tu zase, jsou tu Vánoce a s nimi mimořádná vánoční aktuálka, tento rok přesně na Štědrý den! :) Ještě než se pustíme do mých "virtuálních dárků", které si doufám rozbalíte ještě dnes, shrneme si jako vždy poslední týden Facunda.

Jak jsem předpokládala, Facundo si svou dovolenou užívá dál! Sice si 15. prosince odskočil odehrát jedno vystoupení se skupinou "The blue light orchestra" do La Rural, ale ihned po představení se vrátil za svou rodinou do letoviska Carillo. A podle nejnovějších informacích tu mají všichni strávit jak Vánoce tak Silvestra a dokonce Nový rok. Odskočit by si měl jen 27. prosince, kdy město Junin slaví 189 výročí svého založení. Facundo tady opět zahraje se svou kapelou. Pozvánku na tento koncert nahrál přímo na své dovolené.
Takže Facundo oslaví Vánoce, tak jako loni a to obklopen svou rodinou na krásné dovolené. Co víc si na Vánoce přát?

A teď už k dárkům. Každý rok vám na Vánoce překládám nějaký rozhovor. Letos to nebude jinak. Pro případ, kdyby vás už televize nudila a chtěli by jste si odpočinout u nějakého kvalitního čtení, neváhejte si přečíst rozhovor, který Facundo poskytl letos v listopadu pro noviny v Nequén, kde měl svá představení "En El Aire". Rozhovor se jmenuje Žít tak, že to až bolí a nikomu přitom neublížit.
Dalším mým dárkem pro vás je nová sekce! A hned souvisí s Facundovými rozhovory. Rozhodla jsem se totiž přidat jeho citáty, které vždy pronese v nějakém svém rozhovoru. A že jsou to citáty opravdu pravdivé, a opravdu ze života o tom se můžete hned přesvědčit. Facundo je výborný řečník, a některé jeho citáty by se mohli tesat do kamene. My tu sice kámen nemáme, ale v této sekci už zůstanounavždy. Račte vstoupit.

Čtení už asi bylo dost, že? Přejdeme trochu na kulturu. Přáli jste si jít někdy do divadla na Facundovu hru? Asi ano, ale nikdy jste neměli možnost. Teď jí máte, jen si to divadlo uděláte v pohodlí domova. Přináším vám totiž celé divadelní představení hry: Návštěvy u pana Greena ve které hrál Facundo v roce 2005 spolu s Pepe Sorianem. Facundo za svůj výkon vyhrál divadelní cenu Florencia Sancheze za nejlepší divadelní výkon.

Děj hry: Pan Green je důchodce, který přijíždí do New Yorku. Jednou ho na ulici málem přejede auto řízené jistým Rossem Gardinerem (Facundo), 29-letý firemní manažer. Mladík je odsouzen k veřejně prospěšným pracím, kdy musí pomáhat jednou za týden právě ovdovělému panu Greenovi po dobu šesti měsíců. Co začíná jako komedie o dvou mužích, kteří nesnesou být společně v jedné místnosti, se stává dramatem protože se začínají navzájem poznávat a otevírají staré rány, které v sobě dusili dlouhé roky.

Stáhnout si tuto hru můžete ZDE.Pro šest lidí, kteří mi každý den tuto stránku zpříjemňují mám speciální video. Určitě všichni pochopíte, proč jsem vybrala tuto telenovelu, ze které je video udělané. Shoda je u ní totiž 100% :) Ale musím jmenovitě poděkovat těmto lidem za jejich deno denní komentáře, za doplňující informace, za ty úžasně rozjeté debaty u každé aktuálky a za překlady filmů: Anavi, Majko, Soňi, Petro, Cvalku, Martino. Děkuju vám! Doufám, že s touto stránkou zůstanete i nadále.Ale samozřejmě děkuji každému z vás, kteří se tu byť zastaví jen na pět minut. Opravdu si toho cením a opravdu si všímám čísel na počítadle, a každý den mě ty čísla těší. Proto i vám prozatím neznámá čísla, mockrát děkuju! Užijte si virtuální dárky a kousek Vánoc prožijte s Facundem! Krásné Vánoce všem :)

Celebration-fest v La Rural
17.12.16 * 18 názorů
Až do 15. prosince Facundo trávil společnou dovolenou se svou ženou a svými dětmi u moře v letovisku Carillo. Ovšem tento čtvrtek se musel vrátit, aby to opět mohl rozjet na pódiu se skupinou "The blue light orchestra". Společně spolu zahráli a zazpívali na Celebration - festu v La Rural u příležitosti blížícího se konce roku 2016.
Podívejte se na ukázku z koncertu, která je bohužel jen kratinká a jiná k dispozici prozatím není, a samozřejmě na fotky:Jak jsem řekla, do 15. prosince byl Facu stále na své dovolené, kterou si jistě velmi užíval. Na instagramu se s námi skoro každý den dělil o nějakou fotku ať už s dětmi nebo se svým psíkem. Ale také živě vysílal přes Periscop, kde si z jedoucího auta natáčel moře. Podívejte se na fotky ale i na zmíněné video:

Příští týden se můžete těšit na každoroční speciální vánoční aktuálku! Tentokrát nezapomeňte už v sobotu ráno na Štědrý den!<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... 190 ... 192 ... 194 ... 196 Next >>

Powered by CuteNews