Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Překlady rozhovorů
06.08.16 * 9 názorů
Ještě než začneme s novinkami z tohoto týdne, na okamžik se vrátíme do toho minulého, kdy Facu představoval své CD v klubu Santos 4040. Objevil se totiž nový rozhovor. Facundo mluví o tom, že jeho nové CD je výsledkem mnohaleté práce. Vzpomíná na práci s Chinem Asencionem, kdy každý den udělali jednu píseň. Přestali až když bylo album úplně hotové, a k tomu další čtyři písně ze kterých vybírali. Novinář se ptal, kdy písně vznikali jestli ráno nebo večer. Facu říká, že různě, v různých časech. Vždycky se tvořilo u China ve studiu. Chino nastavil nějakou hudbu a už vznikali náčrtky...a bum! Slova začali zapadat a píseň byla připravená. Bylo to jako kouzlo! Probírali také název alba "En El Aire", který vymyslel Manuel Gonzalez Gil jako divadelní hru přímo pro Facunda. Facundovi se tento název moc líbí! Je to spojeno se vším, co rád dělá způsob života, který si s Mariou vybrali. Další otázka byla mířená na rodinu, jestli je možné rozšíření jejich rodiny. Facundo řekl, že je to pro něj dobré tak jak je to teď. Rodina funguje dobře. Dělají co chtějí, co mají rádi. Ale kdyby přišlo další malé dítě....dnes neví jestli přijde nebo ne. Doslova ale řekl, že "továrna" ještě není uzavřena. Řeč přišla také na televizi, novinář se ho ptal jestli už definitivně skončil s povoláním herce. To Facundo odmítl. Považuje se za herce a saxofonistu. Nabídky z televize stále dostává, ale v současné době se chce věnovat tomu, čemu on sám chce. A teď se chce právě věnovat hudbě.Další rozhovor je z toho samého večera, který poskytl televizní společnosti El Trece. Z tohoto rozhovoru vám přináším doslovný překlad:

"Jsem velmi hrdý a nesmírně vděčný. Mám velkou chuť do práce. Tvoření vyžaduje mnoho úsilí a dá hodně práce, může se to pokazit. Podporovat, bránit a chránit - jak se říká. Mám rád to slovo. Ale může to být velmi obtížné. Jde o to, že můj život je plný nemožných věcí - utopií. Prožívám život jako utopii. Ale nikdo mi nikdy nevysvětlil, že utopie není možná, že to znamená "ne". To je důvod proč jsem se vždycky snažil vykonávat "ano". Jedním z nich byla realizace mě samotného. Další vytvořit rodinu. To není snadné. Zdá se, že je to snadné, ale není tomu tak. A ukázalo se, že jsem vytvořil rodinu. Ukázalo se, že jsem se tak snažil kreslit, až jsem si našel svůj vlastní, osobitý styl. Napsal jsem tolik slov, že se ukázalo, že mám svůj styl psaní. To znamená kreslení a psaní mým vlastním stylem. Tolik hodin jsem hrál na jevišti, že čas zapracoval na mém stylu hraní. To je všechno. To je to co jsem. Takový je můj způsob života. Člověk je takový a ne jiný. Chápete? Má svůj vlastní způsob jak něco dělat, ale dřív to byl jen sen - utopie. Řekl jsem si, že chci realizovat své sny - utopii ale nikdy mě nenapadlo jak toho dosáhnout, bylo to nemožné. Uvědomuju si jedno po druhém. A to je jen poslední utopie, uvědomil jsem si ji a jsem velmi spokojený. Říkal jsem ti, že je to skutečný úspěch, ale pro mě to byl sen - utopie, a nejen něco co se musí udělat. Bylo to něco, o čem sníte. Co jste museli nalézt.
Objímám všechny na kanálu El Trece. Nebojte se podívat na náš výkon a poslouchat nás. Pevně doufám, že se vám to bude líbit protože v tomto záznamu je celá má duše..."
Samozřejmě mám pro vás také něco nového. Ve středu 8. srpna byl Facundo hostem pro změnu v televizním vysílání přesněji v progamu Pura Vida, Cada Dia v televizi Publica. Podívejte se na záznamy rozhovoru a následně na fotky ze studia.

V první části rozhovoru je řeč samozřejmě o jeho novém albu "En El Aire", o práci s Chinem a dalších hudebnících se kterými spolupracoval na novém albu. Další otázka byla mířena na média. Reportér se ho ptal jak se mu daří držet si odstup od senzacechtivých médií. Odpověděl, že dobře nechápe pravidla jakými se řídí tento svět, a tak se raději drží stranou než aby udělal něco špatně. Řekl, že je typ hráče který je zběhlý v pravidlech, když už se hra blíží ke konci. Další téma byla samozřejmě expedice Everest. Mluvil hlavně o jeho dobrém příteli Tendi Sherpovi ale i o dalších lidech z jeho výpravy. O tom jak probíhala aklimatizace a přípravy na vrchol.
V druhé části rozhovoru se zaměřil na kampaň "Donar Sangre, Salva Vidas". Mluvil o jeho nápadu s vlajkou, kterou bere na různá místa po celé zemi včetně nejvyššího bodu na zemi Mt. Everestu. Řeč přišla i na organizaci Fundaleu. Facu řekl, že je potřeba vzdělávat lidi na toto téma, jakým se Fundaleu zabývá. Řekl že z 10 lidí bude 9 lidí alespoň jednou v životě potřebovat krevní transfuzi. Mluvil o cestování, kdy podporoval tuto myšlenku darování krve, ale také o divadelní hře "Poder se Puede" ve které vystupoval s Nicolasem Scarpinem. Z každé prodané vstupenky na toto představení šla totiž určitá částka právě této společnosti. Dále se vrátili k tématu Everest. Reportér se ho zeptal, co se naučil během výstupu na Mt. Everest. Facu odpověděl, že to co se naučil už vlastně věděl ještě před odchodem z domova - dobýt vrchol není nejdůležitější. Nejdůležitější je rodina, domov a bezpečný návrat domů. Facundo také zmiňoval plánované koncerty, ještě uvažuje o tom zda se do Ruska vydá sám nebo společně s rodinou. Bylo by prý hezké vydat se tam i společně s dětmi. Připomíná, že tam byl minule s Mariou, takže teď by bylo hezké tam jít i s dětmi.V pátek 5. srpna se pro změnu setkal s pracovníky farmaceutické společnosti Sandoz Novartis. Facundo tady mluvil o svých zkušenostech. Z této schůzky máme prozatím jen fotografie, víc podrobností bude snad příští týden:Novinky jsou samozřejmě i z instagramu, a to nejen z Facundového! Začneme ale s fotkami z jeho instagramu. Jeho krásná Negra s přáním krásného dne. Dvouvteřinové video přímo z Everestu. Další fotka na které je Facu se svou mámou pochází přímo z jejího instagramu. A nakonec jedna kresba přímo od Marii. Ta zvěčnila na plátno nedávnou fotku s Facundem.Propagace CD na plné obrátky!
30.07.16 * 9 názorů
V uplynulém týdnu měl Facu příjemné povinnosti, vlastně jen jednu, propagovat své nové CD "En El Aire". A propagoval ho opravdu náležitě, začal v úterý 26. července, kdy se objevil v rádiu Metro 95.1 FM v programu "Perros de la Calle". Ovšem v tomto rádiu se ještě řeč stočila k jeho nedávné expedici Everest. Mluvil o tom jaké byli na Everestu podmínky, zavzpomínal na rok 2012, kdy se mu nepovedlo dobýt vrchol, a neopomněl také zmínit kampaň "Donar sangre, salva vidas". Rozhovor si můžete poslechnout i vy - zde , následně se můžete podívat na fotky:Ta "pravá" propagace se vším všudy se konala o den později 27. července, kdy Facundo vystoupil v klubu Santos 4040. Samozřejmě tady i zazpíval, a to jak před místními médii, tak před svou ženou Mariou, která ho na tuto akci doprovodila a seděla v první řadě. Přítomný byl samozřejmě i Chino Asencion, který je spoluautor alba. Ohlasy z médií na celé CD jsou více než dobré! Dovolte mi citovat jednoho novináře, který se o tomto večeru vyjádřil na svém twitteru:"S velkým Facundem Aranou, který představil své skvělé album "En El Aire". Super! Doporučil bych. Slyšel jsem dnes velmi dobré blues."Ve čtvrtek odpoledne pokračoval v dalším rádiu, v rádiu Del Plata , kde v prezentaci pokračoval. Večer stihl ještě jedno rádio, rádio Mitre. Rozhovor z rádia Del Plata si můžete poslechnout. Fotky z obou rádií najdete v galerii:Rádiový maraton se odehrál i v pátek 29. července, kdy dopoledne stihl navštívit rádio Latina 101,1 FM, odpoledne rádio El Mundo 1070 FM a Pop Radio 101,5 FM. Večer potom rádio Con Vos 89,9 FM.

Prezentaci svého alba Facu tedy opravdu nepodceňuje. A to s propagací teprve začal! Jeho nadcházející koncerty by se měli uskutečnit 19. srpna, kdy se má přesunout do San Juan a už dlouho očekávaný koncert v klubu "La Trastienda", který proběhne 16. září 2016.Facu opět poodhaluje své soukromí
23.07.16 * 8 názorů
Dnes začneme koncertem, ale nemylte se, Facundo ještě nezačal se svou šňůrou koncertů, kterou plánuje po vydání svého CD. Opět tu byl jen jako divák. Tentokrát to byl koncert jeho přítele a kolegy, s nímž spolupracoval na písní Hembra z nového CD. Ano je to zpěvák Juanse. V pátek 15. července se konal jeho koncert, ve Facundově oblíbeném klubu La Trastienda. Byla zde přítomna také Facundova žena Maria. Ve fotogalerii se podívejte na fotky:Vyšel opět také další rozhovor v časopisu Clarin, velmi dlouhý rozhovor o Everestu, o rodině, o hudbě a samozřejmě o jeho novém albu. K tomuto rozhovoru nafotil úžasné nové fotky se svým oblíbeným saxofonem, můžete se na ně podívat v galerii. Tento rozhovor vznikl také na videu, na které se samozřejmě můžete podívat hned po prohlédnutí fotek. Zajímavé na něm je to, že rozhovor vznikl u Facunda doma, v jeho domě, kam se opravdu jen tak někdo cizí nepodívá. I vy teď můžete aspoň trochu nahlédnout do Facundova soukromí:

Facu také stíhá aktivitu na sociálních sítích. Opět po nějakém čase využil novou službu Periscope, která umožňuje vysílat online. Prostřednictvím této aplikace zveřejnil půl hodinového video, kde jede autem do západu slunce, poslouchající jeho nové album:Ani Maria nezapomíná na svůj instagram, kam nahrává své rodinné fotky. Jednu takovou zveřejnila tento čtvrtek s přáním krásného dne. Facundo jí vzápětí odpověděl další jejich společnou fotkou. Maria poté přiložila ještě jednu fotku jednoho z jejich dvojčat:Vyšlo nám tedy nové album, ale my se ještě vrátíme k tomu debutovému, a odteď se k němu můžeme vracet kdykoliv, založila jsem totiž novou sekci, kde o tomto albu dozvíte všechno podstatné - Salir a Tocar.
<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 ... 114 ... 116 ... 118 ... 120 ... 122 ... 124 ... 126 ... 128 ... 130 ... 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 ... 166 ... 168 ... 170 ... 172 ... 174 ... 176 ... 178 ... 180 ... 182 ... 184 ... 186 ... 188 ... Next >>

Powered by CuteNews