Your browser is not Javascript enable or you have turn it off. We recommend you to activate for better security reason
Čas odpočinku
18.06.16 * 16 názorů
Dá se říct, že se Facu konečně dostal k zaslouženému odpočinku po náročné expedici. Po minulém týdnu, kdy rozdával jeden rozhovor za druhým, to vypadá, že si udělal další týden úplného volna. Aktivní byl jen na svém twitteru, kde připomínal fotky z Everestu, fotky z koncertů nebo z dárcovství krve.

Proto pro vás bohužel nemám nic aktuálního. Ale přeci jen, jste ještě neviděli fotky z rádia Mitre, ve kterém byl Facundo minulý týden. Můžete se na ně podívat v galerii:Potom na další dvě nově zveřejněné fotky z Everestu:A také na nové video, které zveřejnila Maria na svém instagramu. Vypadá to, že Facundova zvířecí rodinka se rozrostla o nového člena, a to o prasátko Napoleona. Jak uvidíte na videu, nejvíc si s ním bude rozumět Negra.

Jak jsem řekla, nebylo toho moc. Proto by to mělo končit něčím velkým. A to může obstarat jedině další film s Facundem! Tentokrát je to film La Fuga z roku 2001.

"Píše se rok 1928. Ze státní věznice v Buenos Aires uteče sedm trestanců tunelem, který prokopávali dlouhé měsíce. Omylem se tunelem dostanou do uhelného skladu, který patří manželskému páru ze Španělska. Každou z postav – anarchisty, podvodníka, třech vrahů, falešného hráče karet a jednoho nevinného – čeká jiný osud...."

Film je tentokrát se slovenským dabingem, a o jeho obstarání se nepostaral nikdo jiný než Cvalek, kterému opět mockrát děkuju! Heslo ke stažení je: FacundoAranaSiempre. Příjemnou podívanou.

Týden rozhovorů
11.06.16 * 9 názorů
Ačkoliv je Facu už týden doma, k Everestu se pochopitelně ještě vrátíme. Začneme hned fotkami z konference po příletu do Buenos Aires minulý pátek. Do fotogalerie jsem dohrála dalších 9 fotek a další jednu fotku z vrcholu Everestu, kde Facundo opět hrdě drží svou vlajku "Donar Sangre Salva Vidas", tentokrát v kyslíkové masce:Každý určitě předpokládal, že Facu teď bude hojně dávat rozhovory. Jeden takový poskytl deníku Diario Popular 5. června. Vy si tento rozhovor s názvem "Mám rád lidi, kteří se umí rozhodnout" můžete jako vždy, přečíst v rozhovorech.
Nebyl to samozřejmě ale jediný, další rozsáhlý rozhovor poskytl rádiu Vorterix, kde byl tentokrát osobně přítomen. Rozhovor trval bez mála hodinu a řeč se nevedla skoro o ničem jiném než o Everestu, jen na chvíli se přešlo k hudbě a jeho CD. V tomto rádiu byla také představena další písnička z Facundova připravovaného alba! Můžete si ji poslechnout zde.

V sobotu 11. června se na internetu vysílal další rádiový rozhovor, tentokrát z rádia Mitre. Facundo den předtím natočil pozvánku ke sledování tohoto rozhovoru, kde se také mihne moderátorka pořadu Cristina Perez. Na pozvánku se můžete podívat na youtube, rozhovor samotný máme rozdělený na 4 části na této stránce.Facundo už je týden doma z náročné expedice, všichni ho jistě doma uvítali s otevřenou náručí, ale tu největší radost, že je v pořádku doma, mají jistě jeho rodiče! Facundo na svém instagramu sdílel společnou, vysmátou fotku:A aby jsme se konečně z těch hor trochu ohřáli, přináším vám staro-nový set fotek, nafocený pro časopis Fonres, který vyšel letos v dubnu:Je pravděpodobné, že se Facundo v následujících týdnech pustí opět do své hudby. Vydání jeho CD je už opravdu za rohem, mělo by vyjít už 8. července. 16. září se opět chystá do klubu La Trastienda, 30. září na další koncert do Ruska, kde určitě zazní písničky z tohoto alba. Pojďme si tedy připomenout ještě 3 koncerty, které odehrál v zahraničí. Nemám na mysli žádné jiné, než dva koncerty v Izraeli a jeden koncert v Rusku!
Na každý týden, strávený v těchto zemích jsem udělala speciální sekci, kde si kdykoliv tato vystoupení můžete připomenout.Konečně doma...
04.06.16 * 7 názorů
Je tu poslední shrnutí Everestového dobrodružství! Jak už titulek dnešní aktuálky napovídá, Facundo je konečně v bezpečí svého domova! Ještě předtím, ale prožil svůj poslední týden na Everestu. Pojďme si shrnout poslední okamžiky celé výpravy:

Neděle 29. května - v tento den celá výprava konečně opustila základní tábor na Everestu, a vydala se na cestu do Shigatse, kde strávila jednu noc. Konečně po dlouhé době měli všichni členové výpravy možnost se vyspat v postelích a využít koupelny.

30. května - Celá expedice dorazila do města Lhasy, hlavního města Tibetu. O tomto příjezdu informoval Tendi Sherpa na svém twitteru: "Poslední den v Tibetu tuto sezónu. Po úspěšném dobytí vrcholu, a úspěšném sestupu z Everestu, jsme si jeli užívat výlet do Lhasy, a jsme rádi, že letíme do Kathmandu v Nepálu. Nyní. Jsme všichni šťastni a stále blíž a blíž ke svým domovům a rodinám..."
Objevilo se také další video z výstupu. Tentokrát to nejlepší video, kde můžeme vidět poslední metry před úžasným výstupem na vrchol:"Je naprosto neuvěřitelné být v 8 848 metrech nad mořem. S Tendim, který mě sem přivedl, na vrchol Everestu. No a...Je to přítel na celý život. On už jím byl! A podívejte se, kam mě přivedl! On je zvíře...pro něj je to už jedenáctý výstup na vrchol....a...my tě opustíme a půjdeme slavit."

Víme tedy, jak probíhala cesta na vrchol, ale jak probíhal sestup? Facundo uskutečnil další telefonát se zástupci Assist card, kde se rozpovídal o velice těžkých chvílích. Přináším vám překlad tohoto hovoru:

"Sestup byl obtížný (krutý, bolestivý). Poryvy větru dosahovali až 110 km/h. Je nepředstavitelné, jak nepříjemná může být zima, která vám proniká až do morku kostí tak, že i ve spacáku je vám zima a vy se třesete, dokud neusnete na pár hodin (pokud máte to štěstí usnout), a pak vstanete a jdete dolů dál. Všechno jsme dali do vrcholu, kde nás opustil poslední kousek energie, všechen adrenalin, který nám dal sílu pokračovat v lezení a to navzdory skutečnosti, že jsme vrcholu dosáhli, teď přichází to nejhorší, budeme muset jít dolů doslova si zachránit život.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Po 10 minutách sestupu jsem řekl: Jdi k čertu! Nemám sílu jít dál! 80% sestupu bylo velmi dramatických. Víš Alexi? Jdeš dolů, aby sis zachránil život. Při kontaktu s realitou, začnete chápat vše, co se děje v horách. Tady každý ví, kdo je kdo, protože v horách není tolik lidí. Sestup je technicky velmi složitý. Svěřil jsem svůj život Tendimu a vzal mě na vrchol. Sám bych nebyl schopen to udělat. Jaké je tajemství? V tom že mám důvěryhodné tělo a duši mého přítele, proto jsem se rozhodl nezastavit.


31. května - jak Tendi oznámil den předtím, všichni se úspěšně letecky přesunuli do Kathmandú, odkud už se pomalu připravovali na odlet do svých domovů. Ovšem další den, tedy 1. června proběhla tisková konference, kde všichni členové výpravy mluvili o úspěšné expedici, které se jim podařilo dosáhnout.
Facundo tu mluvil mimo jiné hlavně o podpoře lidí z Nepálu, zejména Šerpů, kteří pomáhali při výstupu na vrchol. Mluvil také o roku 2012, kdy se mu kvůli plicnímu edému a edému mozku nepodařilo dosáhnout vrcholu. Ten rok se musel urychleně dostat ze základního tábora do Katmandú, kde mu byla poskytnuta pomoc. Letos to ale bylo úplně jiné a všichni dosáhli vytouženého cíle.
Celá konference trvala asi hodinu, my se můžeme podívat alespoň na devítiminutový záznam a následně na fotky:

2. června - se konečně všichni dostali do letadla na cestu domů! Facundův let trval dohromady 32 hodin! Absolvoval mezitím dvě mezipřistání a to v Dauhá a Sao Paulo. V prvním mezipřistání si pro něj zástupci Asisst Card připravili malé překvapení, na svůj twitter napsali: "Nás velvyslanec Facundo Arana se blíží k mezipřistání v Dauhá. Assist Card má pro něj velmi milé překvapení..."
Jak se následně ukázalo, to překvapení nebyl nikdo jiný, než jeho žena Maria. Facundo to posléze napsal na svůj twitter:"Mnohé věci, kterých člověk dosahuje se stanou díky nádherné ženě, která ho doprovází a pečuje o své krásné děti. Mario, jsi krásná a úžasná žena. Včera večer jsem s tebou cestoval z Dauhá. Šťastné shledání!"

3. června - konečně doma! Facundo teď už i se svou ženou Mariou, dorazili v pořádku do své rodné Argentiny. Spolu s dalšími třemi horolezci dorazili na letiště do Buenos Aires ve 21:00 argentinského času. Na letišti na něj samozřejmě čekali novináři, ale také zástupci společnosti Asisst Card. Pokud si myslíte, že šel Facundo konečně odpočívat domů, tak se pletete. Ihned po přistání absolvoval další tiskovou konferenci, kde se znovu rozpovídal o svém dobrodružství. Přináším vám výňatky z Facundova vyprávění:

"Byli to dva měsíce bez jakýkoliv konfliktů. Velké soužití. Odjelo 18 lidí a všichni se dostali na vrchol. Ale skutečný vrchol je být s našimi rodinami. Nikdy jsem nebyl oddělen od své rodiny 2 měsíce, a už bez ní nechci být ani o 5 minut déle. Ze všech mých dobrodružství, toto bylo nejdelší. Nyní mám celý život na to, abych si ho vychutnal."

"V roce 2012, po sestupu do 5 200 m.n.m. to byla skutečná výzva. Je skvělé, že mě tentokrát hora tlačila dolů a kopala mě do zadku. Teď jsem trénoval a vyplatilo se to."

"Cílem bylo, vynést na vrchol vlajku "Donar Sangre, Salva Vidas". Udělal jsem to. Nebyla to pomsta. Kdyby dvakrát do roka 1 milion ze 40 milionů Argentinců darovali krev, v krevních bankách by nechyběla, tak jako chybí teď."

"Byla to druhá šance, kterou mi hora dala. Doma jsem slyšel: "Jdi, jen mě nenuť abych pro tebe znovu jela a odtamtud tě vytáhla". Když jsem stoupal na vrchol krok za krokem, vzpomněl jsem si, jak jsem v mládí podstoupil operaci lymfomu a moje máma mě vzala na procházku po několika blocích. Když jsem dorazil na vrchol, přemýšlel jsem o své rodině, a modlil jsem se. Chtěl jsem běžet dolů, aby to viděli. Teď musím hodně jíst abych znovu nabral 8 shozených kilogramů."Všechno nakonec dopadlo tak, jak si na začátku naplánovali. Jen datumově se domů dostali o dva dny dříve, než původně plánovali! Podívejte se v galerii na zbylé fotky tohoto týdne, a nezapomeňte ještě na album s vrcholem, kam jsem dohrála další tři nové fotky:Kdo by si chtěl celé toto dobrodružství zopakovat od začátku, pěkně pohromadě, klidně může. Založila jsem novou sekci Expedice Everest 2016, kde si všechno můžete přečíst den po dni, tak jak výprava postupovala!

Jako závěrečnou bodku tu mám pro vás přesný datum, kdy vyjde Facundovo nové CD. V prodeji by mělo být už od 8. července 2016!


<< Previous ... 2 ... 4 ... 6 ... 8 ... 10 ... 12 ... 14 ... 16 ... 18 ... 20 ... 22 ... 24 ... 26 ... 28 ... 30 ... 32 ... 34 ... 36 ... 38 ... 40 ... 42 ... 44 ... 46 ... 48 ... 50 ... 52 ... 54 ... 56 ... 58 ... 60 ... 62 ... 64 ... 66 ... 68 ... 70 ... 72 ... 74 ... 76 ... 78 ... 80 ... 82 ... 84 ... 86 ... 88 ... 90 ... 92 ... 94 ... 96 ... 98 ... 100 ... 102 ... 104 ... 106 ... 108 ... 110 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 ... 134 ... 136 ... 138 ... 140 ... 142 ... 144 ... 146 ... 148 ... 150 ... 152 ... 154 Next >>

Powered by CuteNews